2022. augusztus 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Magyar Családi Klub Franciaországban
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
 hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-14 17:53   
Koltozés ??? Persze a viràgkatalogusokban minden csoda szép s a kertedben nem biztos, hogy olyan lesz ! azért megyek inkàbb a kozeli kertészetbe, ritkàn van csalodàs. Itt is kibujtak a narciszok ! az biztos, ha nem fagy, lesz dolgunk a gazzal, sot màr van is gaz, ami nol !Hogy mikor lesz tél ? jo lenne mielobb, én màr a tavaszt vàrom !

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-14 17:01   
A kertesznek az az erdeke, hogy a foton jol nezzen ki, hiszen ez donto a vasarlasi szandekban. Ezert addig valogatjak, frizirozzak a viragot, amig az a kepen nem tokeletes. Aztan meg meg van egy sereg digitalis fototechnika trukk, amivel a profi fenykepesz meg fel is javitja a minoseget. A vasarlas utan meg a termeszet donti el, hogy lesz-e ebbol valami, jol erzi-e magat a virag a kertedben, vagy csak vegetal es semmire nem megy. Viszont amitol mar elore felek, ha ez ilyen enyhen megy tovabb, akkor rengeteg gaz lesz a kertben mar tavasszal, mert siman attelelnek a maguk. Ugyhogy iden a szokasos vegyi fegyverek sem lesznek elegendok. Nalam egyebkent mar a narciszok is hajtanak, januar vegere viragozni fognak, ha iylen ido marad. Nem tudom mikor lesz iden telunk?

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-14 15:19   
Megnyugtatlak, ez a viràg olyan szép, mint a képeken ! nàlam van vagy 12 féle a kertben. De abban abszolut igazad van, hogy van ami a foton gyonyoru szépnek tunik s igazàbol nem lesz olyan !
" Très original ", nagyon kellemes lehetett a szilveszter a tengerparton ! éjfélkor champagne ?

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-14 12:11   
A virag az gyonyoru lehet, de leginkabb eloben kellene latnom. A fotok ugy vannak, mint az eteleknel. A foton gyonyoruszep minden, de se az etel, se a virag nem sikerul magadnak sosem ugy, ahogy fenykepezve van. De akkor erdemes kiprobalni, mert ki tudja mikor sikerul.

Nekunk most eleg kulonleges volt a sziveszterunk, mert a tengerparton szilvesztereztunk. Mindent kivittunk magukkal, telihold volt, es egy deka ember nem jart arra. Nagyon hangulatos volt.

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-13 22:37   
Nem mondtad, hogy tetszik a viràg ?
Igen, itt Lille-ben voltam az év végén, de egyre jobban van "mehetnék" Budapestre ! talàn ! Van meghivàsom Vosges-ba is, de délre is ! hàt van vàlaszték !

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-13 21:03   
Ezt a viragot meg azt hiszem nem lattam, de nem is en szoktam a kerteszetekben barangolni, es uj viragokat keresni.

Ti otthon voltatok az ev vegen?

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-13 20:38   
Ha nem ismered a hellébores-t, itt megnézheted, ez a kertészet 5 km-re van tolem és én ott vàsàroltam sok viràgot a kertembe. A hellébores nagyon szép nàluk és messzirol jonnek az emberek ebbe a kertészetbe.
http://hortiauray.com/delabroye.htm

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-13 20:24   
Igen, nàlam is kezdenek viràgzani egyes bokrok, viràgok. Ez az enyhe ido megbolondit mindent ! Màr viràgzik példàul a hamamélis, ami csak februàrban szokott, de viràgzanak évelo viràgok is ! S egy halom hellébores ( magyarul: hunyor ) is viràgzik, de ilyenkor szoktak. Ismered a hellébores-okat ? nagyon szépek, van egy Soproni fajta is, màr kétszer is vettem, de nem tudom megtartani.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-13 17:38   
Eleg nagy csend van itt tenyleg francia vonalon. Mi csak atutazoban voltunk tobbek kozott Perpignanban, igazabol Barcelona mellett szilvesztereztunk. De itt Roussillonban meg nem voltunk autoval, csak
Provencebe jutottunk el, megalltunk mar itt is egy-ket latvanyossagnak, ami a navigacios rendszerben be volt programozva. Perpignan egyebkent egesz takaros kis varos. Nalad is nyilnak mar a tavaszi viragok?

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-12 23:48   
Szia Bobo, hàt làtod, Franciaorszàgban nincs élet ! Hogy tetszett Perpignan ? ez érdekes, amit irtàl, làtod mindig tanulunk valamit és a magyarokat megtalàljuk mindenutt !

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-12 19:16   
Regen nem lattalak, hova tuntel? Most hogy hazafele jottunk szabirol, megalltunk tobbek kozott Perpignanban is, hogy a majorcai kiralyok fellegvarat megnezzuk. Meglepodve olvastam hogy II. Jakabnak, aki a varat epitette, magyar anyja volt. II.Andras masodik hazassagbol szarmazott (az elsot Bank ban "fejezte be").

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-14 17:21   
Miért kellene haragudni? Nem nagyon làttalak a forumon, idom se nagyon volt, kulonben Neked is elmeséltem volna, hogy megnéztem a kiàllitàst. Kàr, hogy nem tudtam 2-3 napra menni, ahogy terveztem, akkor lehetett volna csinàlni MON talàlkozot!

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-14 17:00   
Huha, bocsanat, en voltam figyelmetlen! Remelem nem haragszol nagyon ram!

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-14 13:49   
Szia Bobo, de a hét elején, kedden voltam Luxemburgban és megnéztem a kiàllitàst (làsd "Muzeumok" topik ), nagyon érdekes és orulok, hogy megnézhettem és persze koszi, hogy beszéltél rola. Sajnos nem sok ido maradt a vàrosra, szerettem volna 2-3 napot ottmaradni.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-14 13:22   
Csak nem jottel el a Zsigmond kiallitasra. Sajnalhatod is!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-11 19:41   
HAJNALKASZL UZENETE:

Szia Mària,

johetnél gyakrabban! Voltàl az idén Magyarorszàgon?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-11 19:40   
MARIA UZENETE:

Igen, jol vagyok, koszonom szepen. En sem jarok mar sehova.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-11 19:39   
HAJNALKASZL UZENETE:

Szia Mària, jol vagy? Én màr évek ota nézobe sem voltam kutyakiàllitàson. Ez a kiàllitàs nagyon jo volt, jo a szervezés s tiszta volt. Sajnos csak két puli volt, de volt néhàny vizsla és néhàny magyar agàr.

udv. Hajnalka

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-11 19:38   
MARIA UZENETE:

2006-07-14 14:00, hajnalkaszl:

-

szia!

Jo sok kutya, en is szoktam menni, de mar csak nezobe. Viszont ez a keptar:

http://gallery.site.hu/u/beaute/

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-11 19:37   
HAJNALKASZL UZENETE:

E hétvégén két CACS, CACIB kutyakiàllitàs lesz itt észak-Franciaorszàgban, Douai-ban, julius 15 és 16-àn. A két kiàllitàsra kb. 3500 kutya lett benevezve. Sajnos kevés a magyar fajtàju kutya, de azért megnézem a kiàllitàst.

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-11 21:18   
Bobo, a Louvre-ban mindig tomeg van, legalàbbis én ugy talàlom. S ahogy mondtad, talàn a vilàgitàs miatt tuntek borusnak a Léonardo képei. A Lille-i muzeumban is ugy talàltuk, hogy egyes képek vilàgitàsa igazàn nem volt jo.

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-11 20:07   
Azt gondoltam, hogy igy a turistaszezon vegen, nyugodtabban lehet a Louvre kiallitasait megnezni, de most a hetvegen is egy millio (francia) ember volt. Elso nekifutasra a kozepkori olasz festokon mentunk vegig es a francia romantikusokon. Ami engem legjobban meglepett, a varakozasommal ellentetben Leonardo kiallitott kepei, a Mona Lisa-t is belertve, rem komorok, komolyak, borusak.Persze lehet hogy ez a vilagitas muve is.

simonju  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-11 15:38   
Sziasztok!
A baratnom szakdolgozatahoz kernek toletek segitseget. A kulturalis sokkrol ir, es a dolgozatahoz franciaorszagban elo magyarokkal szeretne kitoltetni egy kerdoivet. Legyszi segitsetek neki.
A cime: ildikmt@yahoo.com
Koszi
simonju

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-08 22:48   
Hàt akkor érezzétek jol Magatokat Pàrizsban, a Louvre-ban sok a làtnivalo. En is nézegettem, hogy milyen kiàllitàsok lesznek, a TGV-vel megyek reggel és este jovok vissza. S jo pezsgovàsàrlàst is !!!

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-08 22:44   
Szia Bobo, koszi szépen. A kiàllitàs leiràsa utàn gondoltam, hogy talàn sok ido kell megnézni. Még mindig nincs biztos sofor, de talàn egy baràtnovel mennék, s akkor ott alszunk egy éjszakàt. Màr tobbszor voltam azelott Luxemburgban, de nem tudom mit érdemes megnézni, majd belenézek a net-en.

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-08 22:40   
Tovabbiakban holnap elmegyunk Parizsba a felesegenmmel egyutt tarsasag nelkul es megprobaljuk lekuzdeni a Louvre-t. A Holiday Innben a Place de la Republique-n foglaltunk helyet, itt biztos nem lesz gond a tisztasaggal. A Louvre-tol sincs nagyon olyan messze, majd gyalogolunk egy kicsit. Utkozben betankolunk pezsgobol Epernay-ben a jo anyagbol..

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-08 22:29   
Elnezest, csak most vettem eszre, hogy irtal itt nekem. Valoszinuleg a felkeszules miatt kerulte el a figyelmemet. A kiallitast egy ora alatt boven meg lehet nezni, azert ez nem olyan nagy kiallitas.

Ha a kiallitasra mesz, rogton az abszolut centrumban vagy. Van itt vendeglo dogivel. Mi miutan megneztuk a kiallitast rogton a gorog vendeglobe mentunk, ez csapasiranyban van. Ahogy kijossz a kiallitasrol,szemben van uralkodonk palotajaes balra atellenben a gorog vendeglo. Azt hiszem a Goethe hazban van, de nem eskudnek meg ra. Mindenesetre nem az utcafrontban van, hanem lepcson kell lemenni egy pinceszerusegbe. Ha nem boldogultok, kerdezzetek meg valakit, ha nem turista, akkor fogja tudni. Ha a gorog nem szimpatikus a Place d'Armes-on van egy sereg mindenfele vendeglo a turistaknak.

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-30 22:31   
Hello Bobo, a fiam nem ér rà 3-àn, pedig szivesen elmentem volna, beszélgetni és megismerkedni magyarokkal. De egy nap nem lehetett volna résztvenni a Szent Istvàn napon és megnézni a kiàllitàst is, mert a muzeum csak 10- 17 oràig van nyitva. En szeretek nyugodtan megnézni egy kiàllitàst. De meg van igérve, hogy elmegyunk a kiàllitàsra, de nem tudom, hogy mikor. Tudsz ajànlani jo vendégloket Luxemburg vàrosban ?

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-26 16:54   
Koszi Bobo, ha nem is tudok menni most, mindenképpen szeretnék elmenni megnézni a Zsigmond kiràly kiàllitàst ! Itt Lille-ben, a jovo hét végén egy oriàsi ocskapiac lesz 2 napig, majd elmesélem, ez aztàn francia téma !

bobo.2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-26 16:25   
Az uzenetet megkaptam, sot meg is valaszoltam, de nem hiszem, hogy sokat viszi elore a dolgot.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó