2019. április 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Kezdetek!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 rencsi76  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-16 20:54   
Haliho Kathy 77!!!!

Most olvastam a Lanyok Nemetorszagban topikban, hogy hianyoltad a valaszomat!
Bocsika, de en irtam Neked! Hogy 25 km-re lakom Offenburgtol, meg hogy a baratnöm is itt lakik a varosban!! Tessek figyelmesebben olvasni a topikot!!:-)
Te mivel foglalatoskodsz itt Deutschlandban?
SZIOKA!!
Irj, ha van kedved meg idöd!!!!

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-02 10:24   
Szia Rencsi!

A tarifákról van egy táblicskum a http://www.teltarif.de weboldalról. Amit Te írtál még nem is hallottam! Ha vonalast hívtam, a 01030-at (3,3 cent) tárcsáztam, mobilnál pedig a 01015-öt. (17,4 cent. Éppen most újságoltam a páromnak, hogy tudok egy újabb, olcsóbb előhívószámot, de jellemző módon, (ugye német a lelkem), már réges régen tudta.

Jól össze is szoktam keverni őket, mert Bécsből pl. a 0180122122-kell a vonalas elé tárcsázni, gondolhatod, variálom őket rendesen!

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-02 10:18   
Szia Rencsi!

Nürnbergbe költöztünk a napokban, előtte 2 évig Bécsben laktunk. (Már 4 éve rendszeresen jártam én is ide, de az utóbbi 1 évben szinte hetente, kéthetente szambáztunk Bécs és Nürnberg között.)

Gondolom ahol Te laksz, ott azért "tisztességesebben" beszélnek a helyiek, az itteni (Nürnberg-i) nyelvjárás az valami csoda. Már borzalom, úgy értem. Ezen lehet vitatkozni, de nekem személy szerint nagyon nem tetszik. Az első időkben mindig, amikor frankokat hallottam beszélgetni,mindig körbe-körbe pillogtam, kerestem a kandi kamerát, azt hittem, hogy valami kabaré felvétel közepébe csöppentem. Nem tudtam elhinni, hogy tényleg így beszélnek. Képzeld, nincs lágy t-hangjuk. Feladják a lodót. Vezetik az odót. Így lett Thürer-ből Dürer.Nagyon remélem, hogy a kisfiunk nem fogja felvenni ezt a dialektust!:-))) A bécsi dialektus (sokak szerint "randa") a wienerisch, szerintem nagyon szép!! Annak örültem volna, hogyha kisnyuszkónk "bécsiül" beszélne. Egyébként ő is Hochdeutsch-ban beszél, de gondolom azért, mert élete első 3 évében Magyarországon laktunk, a magyar volt az aktív nyelve. Még nem volt 3 éves, amikor Bécsbe költöztünk, és ott egyből Kindergarten. Mélyvíz. Aztán megtanulta a nyelvet (még mindig nem 100 %-os természetesen). Jaj, most látom, hogy megint litániát írtam!! Kicsit abbahagyom!
Írj!!
Hétfőtől leszek újra.

Jó hétvégét: Andi

rencsi76  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-30 17:53   
Mindenkinek!!!

Ha valaki,Magyarorszagra ( csak vonalasra!)akar telefonalni, a 0036 hivoszam ele 01071 szamot üssetek be, es csak 1,5 Cent/ perc a hivas dija!!!
Sziasztok!!!

rencsi76  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-30 17:49   
Szia Kati!!!!

Zell a. H. kb.25 km-re van Offenburgtol, ketten (tudomasom szerint) elünk itt magyarok a baratnömmel! Na nem együtt, mindenki a nemet baratjaval! Es azert ismerünk par magyart akik ezen a környeken dolgoznak es elnek! Szoktal magyar talalkozokra jarni? Ha igen, milyenek?
Üdv!!!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-28 01:30   
Szia Rencsi!

Udv a MONon!

Nezz korul alaposan, szamos erdekes topik van a Nemetorszag temakor alatt, en ajanlok is egyet - A nemet nyelv kapcsan:

http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1001&forum=4&68

Udv,

Hunor

Evi_24  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-27 21:08   
szia Kati!

En most költöztem Pforzheimba, azaz ket hete.Latom, irod, Te mar kiismered magad a környeken, a szabadidömben szeretnek hasznos programokat, de nem ismerek itt senkit, jo lenne magyarokkal talizni.
Ha gondolod, irj!
üdv: Evi

Kathy77  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-27 20:26   
Szia Rencsi,

én is a Fekete erdöben lakom, Schrambergban.
Merre van Zell a. H.?

Ne aggódj a kezdet miatt, nem hiszem hogy valakinek is könnyü volt
Én tavaly óta élek itt, de már kb 9 éve ismerem a környéket, de még mindig gondjaim vannak egy kicsit a schwabokat megérteni... de belejön az ember

Majd irj ha akarsz!

Üdv Kati

rencsi76  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-25 14:49   
Szia Andi!!!

Hat az, hogy aggodok talan kicsit erös, de az biztos, hogy a helyi nyelvjarassal vannak gondjaim, nyilvan kevesebb mint a kezdetekkor, mert elöször mikor itt voltam, ugy ereztem, hogy nem is Nemetorszagban vagyok! Az elejen szinte minden egyes mondatott forditott a parom nyelvjarasrol- nemetre, ma mar csak minden masodikat!
Meg aztan az emberek( nagy resze) minden erejüket összeszedve Hochdeutsch-ul beszelnek hozzam!!
Merre laksz Nemetorszagban?
SZIA:
RENI

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-24 09:45   
Szia Rencsi!

Majd írok Neked részletesebben is, ha visszajöttem Németországba. (Jövő hét.) Előre csak annyit, hogy ne félj, először minden borzasztó, (másodszorra is:-))) , de egy idő után, végre kezdjük magunkat jól érezni! A nyelvvel mindenkinek volt problémája, meg kellett szokni, ill. tanulni az adott hely nyelvjárását. A németek néha egymást sem értik meg. ) (Attól függően melyik tartományból jöttek.) Ha mondjuk egy echte bécsit összeeresztenénk egy niederbayer bácsival, vagy egy nürnbergi frank-kal lenne ott nagy rötyögés. Már nem ők rötyögnének, hanem mi, kívülállók. ))) Lenne ám ott értetlenség! Oda kell figyelni, mert nem minden az, aminek hallatszik!
Más ország, más szokások, életszínvonal, stb. Én halálra izgultam magam a kezdetekkor, folyt a wasser a tenyeremen. ( Még mindig nem túl egyszerű, de valószínűleg azért, mért én túl aggódós vagyok. Írj magadról, úgy könnyebb válaszolnom!Írd meg, min aggódsz!

Szia: Andi

rencsi76  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-23 22:56   
Sziasztok!!!!!

En 4 honapja elek itt Schwarzwaldban ( Zell a. H.), irjatok nekem, hogy az elsö honapokban hogy ereztetek magatokat egy idegen orszagban es voltak-e nyelvi nehezsegeitek!!!
Köszi!!!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó