2020. szeptember 29. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Kalifornia : Filmvilág - Make-up
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 kzozo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-01 14:33   
Szia Andi,

és hogy lehet valakiböl statiszta? Szeptemberben leszek pár hetet Los-Angelesben és ha sikerülne szeretnék megnézni egy felvételt, (azt se tudom ehhez hogy vagy merre kell keresni a filmeseket) kiváncsi vagyok hogy zajlik egy ilyen az életben

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-19 08:33   
2005-03-18 23:32, poesje:
-
Kedves poesje,

LOL! Mondtam lányomnak mikor emiatt reklamált hogy ö a make-up müvésznö volt ott és nem szereplö! Ha azt akarja hogy rajta legyen teljesen, jelentkezzen hirdetésfilmekre statisztának, de azt sose akarta!

Ami a vérengzös dolgokat illeti, holnap kitombolhatja magát, ez lessz az elsö "véres" filme. Még korábban kell kelnie mert Santa Claritaban forgatnak és mondta most elöször használja a kis fekete összecsukhato asztalkát is amit vettem neki, majd felállitja kint a pocsojában, sárban, mert holnapra is esöt josoltak és a szabadban filmeznek! Nem irigylem!!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-18 23:32   
2005-03-18 17:46, andi_usa:
A másodikon van rajta félig levágva lányunk is.

Kedves andi_usa! Elrémülve olvasom , hogy mi történt a gyermekeddel. Remélem, a rendőrőket már értesítetted?! Kész szerencse hogy csak félig vágták le

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-18 17:46   
2005-03-18 14:54, rigojanos:
-
A multkor magyarázta az egyik adon valaki hogy hivják azt a film alkalmazottat aki ügyel arra hogy stimmeljen minden jelenet, de már nem emlékszem. Viszont tegnap mikor belenéztünk egy régebbi James Bond movieba mondtam is férjemnek, na most feltünt nekem, hogy Sean Connery az elözö jelenetben sötét Martinit ivott és a következöben világos volt a kezében! Párom régen azzal szorakozott hogy ilyeneket figyelt meg és kommentálta filmekben.

Lányom ment tegnap ilyenen keresztül, mikor este jött a kutyájáért hosszu haja volt de nem volt ideje hogy lefényképezzem, mert rohant, na majd következö alkalommal. Mutatta hogy van belefonva a saját hajába az uj (igazi haj amit vett). Nekem kell majd megdolgozni érte mert az a barátnöje aki csinálta szeretne általam kreált névjegyet ezért a munkáért, tetszett neki Alexandráé. Most várom az adatokat.

A videot a commerciallal ujra kellett néznünk mert elöször nem is tünt fel hogy kettö volt rajta. A másodikon van rajta félig levágva lányunk is. A második commercial egy Cyber Café hirdetés de azt se látjuk mert nem a mi környékünkön van. Az auto commercialt se látjuk emiatt TV-n.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-18 17:36   
2005-03-18 12:15, elckerlyck:
-
Köszönöm. Lányom azt mondta, olyan jelenetekkel kezdik ami nehezebb és netán több idö kell hozzá, a könnyebbeket hamar össze csapják késöbb.

Kiváncsi leszek, hallunk-e valaha erröl a rövid filmröl, a cime "Spanish Boots". Valami rövid film versenyre készül vele Domenica.

A következö film project "véres" lessz, ezen a hétvégén lessz special effects munka egy filmben Santa Claritaban.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-18 15:05   

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-18 14:54   
2005-03-18 12:15, elckerlyck:
-
Két oka van, illetve csak egy: pénz. A gyártás kalkulál: mi a legolcsóbb, legeffektívebb. A kronológikus forgatás legtöbbször nem is oldható meg szervezési okokból.

Ezert is van neha ahany kameraallas, annyifele frizura, ugyanabban a jelenetben

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-18 12:15   
2005-03-11 09:47, andi_usa:
-
„Mindig azon tünödtem, ezek miért készitik össze-vissza a jelenteket, még egy rövid filmnél is?“

-

Két oka van, illetve csak egy: pénz. A gyártás kalkulál: mi a legolcsóbb, legeffektívebb. A kronológikus forgatás legtöbbször nem is oldható meg szervezési okokból.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-18 00:20   
Második nap filmezésnél az ebédszünetben Hollywoodben az utca másik oldalán lányom bement a kutya menedékhelybe és adoptálta ezt a kutyát. Image hosted by Photobucket.com Ma a kutyakozmetikusnál volt vele itt a közelben de sok elintéznivaloja volt még (minket is elvitt étterembe ebédelni) igy mondtam mivel este megin erre van dolga, hadd legyen a kutya itt a szabadban a kertben addig, vigyázunk rá. Náluk a lakásban van vagy a köteraszon, de terveznek költözni kertes házba a nyárra.

Most még lescannolom és kinyomtatom neki emléknek a Domenica Scorsese-töl kapott csekket és a lapot amit irt hozzá és bekeretezem neki.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-12 20:12   
Tegnap este még jött 2 email az asst. dir-töl, szintén Excel file de kedvesen leirta a fontos részt text formatban is. Lányom este 10-ig make-up iskolában ült igy nem jött el csak felhivott mikor értesitettem rola.

Ma sokat gondotam rá mert szegénynek 6:30-kor kellett ott lenni Hollywoodban, ami azt jelenti hogy 5:30-kor indult el otthonrol! Este 7-ig filmeznek ma, holnapra a listán crew call ismét 6:30 am! Nem nekem valo munka lenne! Mint divattervezö egyszer volt egy olyan állásom ahol a tulaj ugy akarta hogy mindenki 7-kor kezdjen, csak egy évig dolgoztam ott! Jobban szerettem 8-5-ig esetleg 5:30-ig.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-11 09:47   
Ma mégis telepitettem az Excel-t mert jött egy ujabb tabellás csatolék lányomnak, "shooting schedule" amit a Word nem tudott rendesen nyitni és mutatni! Majd az ö gépében is telepitem hogy ö is ki tudja majd otthon nyitni ezeket. Mindig azon tünödtem, ezek miért készitik össze-vissza a jelenteket, még egy rövid filmnél is? Eddig senki nem magyarázta meg nekem, pláne ha egy helyen játszodik valami.

Ma helyre hoztam az összecsukhato make-up asztalkát, lemostam és több karc jött elö, de mivel nem volt itthon fekete pác egyéb hijján nyomtato tintával kentem be. Hogy az milyen tartos tudom, mert itt a polcomon is kiment már a cartridgebol és nem sikerült eltávolitanom!

Az én uj hobbimat összekötöm lányom szakmájával, megterveztem már egy uj sminkelö kötényt a fejemben, amire rá fogom géppel himezni a keresztnevét. Praktikus hisz annyi ember nyüzsög egy movie seten, s ha valaki uj és ismeretlen, nem tudják a nevét. Erre a munkára nem lessz kész, mert a varrogép csak holnap lessz leszállitva és lányom szombaton hajnalban indul be Hollywoodba mert 7-kor kezdenek filmezni és neki korábban kell ott lenni mint egyedüli sminkelönek.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-09 11:00   
Ma kapta meg lányom a kopiát a multkori auto commercial munkájárol de panaszkodott hogy öt félig levágták rajta! Mondom nem is ö a fontos ott, hanem a munkája!

Viszont most hogy megkért nyomtassam ki neki a scriptet és a work/crew sheetet az emailjéböl mert nem tudta hogy kell PDF és Excel-t kezelni, látom hogy a film director Domenica Cameron Scorcese. Igen, a papa a hires Martin Scorcese, aki az idén sem kapott Oscart! Micsoda bonyolult család: http://www.celebritywonder.com/html/martinscorsese.html Nem tudtam kibogozni hogy Domenica az elsö vagy a második volt nejétöl volt...

De izgalmas érzés lányom nevét is látni a crew work sheeten lejjebb, ö a "Make Up Person". Ezen a weekenden filmeznek szombat-vasárnap Hollywoodban.

A napokban találtam éppen egy kis összecsukhato hordozhato asztalt neki (TV tray de fekete pácolt, sárgaréz széllel, ami jol passzol a smink kofferaihoz is, de föleg könnyü fábol van és nem nehéz!)) neki amit vihet a munkájába és teheti arra a festékeit. Még ki kell találni hogy lehet a tolhato nagy festék kofferaihoz hozzá erösiteni. Férjem egy vállszijat akart ráerösiteni, mondtam az nem jo, jobb ha mindent egyszerre tologat hisz saját válltáskája is van.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-22 04:46   
Ma lányunk TV commercialben sminkelt, de elfelejtette elvinni a digi cameráját igy most figyelhetjük férjemmel mikor jön a commercial erröl a kocsirol (Honda Odyssey), ha jön a mi környékünkön egyáltalán! Mesélte hogy amig ott volt 20 kis filmet készitettek s majd utána határozzák el az autokereskedövel, melyik verzio tetszik a legjobban.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-10 00:49   
2004-11-09 20:37, kaytee:
-
Köszi Neked is. Igen, ma beszaladt és kérte apját segitsen a leckével, két férfi arcot kellett rajzolnia (the odd couple). A multkori nagy szinkeverék plakát melyet párom a mérnöki szerszámaival rajzolt meg neki, nagy sikert aratott az iskolában, mert a többiek nem készitették el, nem értették mit kell vagy nem tudták mivel. Kis körzö nem lett volna elég.

Az én sminkelésem jövö hétre lett elhalasztva, ezen a héten valaki mást fog sminkelni.

Persze attol függ a csemete mit akar gyakorolni a szülein, amig le lehet mosni, még elmegyen.

Kapott megin egy film ajánlatot, de mondtuk, örülünk majd vele, ha ténleg lessz valami belöle hisz a multkori huzodott, aztán le lett mondva. Ez most Kanadába vinné dolgozni, mondtam milyen jo, hogy meg van az utlevele Cabo San Lucas miatt.

A legjobb hir viszont az volt, hogy ott vannak végre a szerelök és meg lessz javitva a fütésük! Ma jol lehült az esö miatt!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-09 20:37   
Én is gratulálok a lányodnak és őhozzá is!
Na meg a türelmes szülőknek is jár dicséret.
Hogy az ember mit meg nem tesz a gyerekéért, ugye?
Bár az enyémek nem voltak ilyen szerencsések. Az idősebb mütős. Képzeld, ha rajtam gyakorolhatott volna

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-09 19:05   
2004-11-07 20:32, fellegvar:
-
Köszönöm szépen. A tegnapi sminekéls el lett halasztva és ma be kellene jönnie a tálakért mielött megy a magán orára.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 20:32   
2004-11-07 18:59, andi_usa:
- megmutatja hogy lehet a konyhában talált dolgokkal is sminkelni. 2 hét mulva kell nekünk férjemmel modellnak az iskolában megjelenni a végvizsgára.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 18:59   
2004-11-07 18:43, fellegvar:
-
Nagyon jol sikerult a smink , ugyes kezu leanyod van !
-
Nekem is tetszett, köszönöm. Amit tegnap tanultak azt csak elmesélte arrol a tanitonö készitett saját gépével képet, Rokoko dáma, még a haját is megcsinálták.

Mivel ö volt elöbb az egyedüli tanulo (amugy csak hárman vannak) aki megjelent, a tanitonö rajta kezdte, neki nézni kellett s mikor megjelent késöbb a második tanitvány neki azon kellett ugyanazt leutánozni, de nem volt ideje a hajra amit majd otthon kell gyakorlonia a bábufejen amije megmaradt egy elkezdett de hamar abbahagyott (mert föleg manikürt tanitottak ami öt nem érdekli) cosmetology iskola felszereléséböl.

Portfolioba persze csak azt használhatja fel amit ö sminkelt, igy hétfön este jön és csinál rajtam még egy sminkelést. 30 ora credit kell amit vagy egy szinházban szerez meg mint gyakornok vagy pedig otthon sminkel és lefényképezi. 3 ora credit egy sminkelés.

Jövö héten megy privát leckére egy profi sminkelöhöz aki megtanitja neki a castingot, formákba öntést, arra a célra nekem a 99 Cent üzletböl kell szereznem neki 2 nagy keverö tálat.

Jövö héten vendég tanito lessz, aki megmutatja hogy lehet a konyhában talált dolgokkal is sminkelni. 2 hét mulva kell nekünk férjemmel modellnak az iskolában megjelenni a végvizsgára.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 18:43   
2004-11-07 06:26, andi_usa:
- Ma elhozta a Halloween képet kinyomtatni

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 06:26   
Ma elhozta a Halloween képet kinyomtatni, igy meg tudom mutatni, nekem nagyon tetszik, habár David tul messziröl fényképezte igy nem látszik olyan jol a sminkelése:

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-04 17:20   
2004-11-02 22:27, barabera:
-
Sajnos lányomnak nem sikerült rendes fényképet se csináltatni Halloween sminkeléséröl, mert barátja elöször tul messziröl fényképezte s aztán hirtelen nem müködött a feltöltött elem és nem volt neki másik otthon. Mondtam meg fogom nézni ha elhoz mindent, s addig veszek neki bele megin Lithium elemet, a multkor jo sokáig tartott amikor elöször azt vettem bele.

Engem is érdekel és türelmesen ülök modellnak, ugyanugy férjem.

barabera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-02 22:27   
Szerbusztok!
Nagyon erdekes tema,valszeg engem is lefoglalna egy ilyen suli..Ha kozelebb lellenk egymashoz,rajtam aztan gyakorolhatna:)Imadom ha ilyesmiket csinalnak rajtam..Epp ugy a fodrasznal is szeretek lenni,teljesen kikapcsol,ilyenkor relaxalok..Szerencsere a lanyom is mar kezd rakapni a fodraszos jatekra,mindenfele frizurakat keszit nekem..)O meg csak 4 eves.Gratula a lanyodhoz/nak ,nagyon ugyes!!!
udv:barabera

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 05:06   
Ma sajnáltam lányomat; tegnap még mesélte, milyen kosztümöt tervezett barátjának és neki Halloweenre, gyakorolva az uj sebesült sminkelést vele, s lefényképezve az adott volna neki 6 ora iskolai creditet.

Ma váratlanul s mérgesen betoppant délután, hogy David nem hajlando mégsem beöltözni igy jött haza a multkori Medusa kosztüméért azt huzza egyedül mert az elözö terv csak ugy volt érdekes, ha ketten vannak. Keresett még zöld panty hose-t is, mondtam nézze meg a fiokomban, biztos van, gyüjtök mindenfélét mert tudom hogy neki elöbb-utobb kell. Talált is. Mondtam, nem örül hogy anyja egy ilyen pack rat, és ö itt mindig mindent megtalál?

Minket már elöre beszervezett, valamikor november végén lessz az iskolában a vég vizsga s arra mindketten kellünk neki modellnek.

Nem értem, a fiu csak 31 éves, miért nem hajlando ilyenekre? Férjem joval idösebb volt mikor mentünk egyszer itt a német Phoenix clubba a farsangi kosztümös bálra a 80-as években, én akkor varrtam férjemnek arab kosztümöt, oil sheick volt, irto sikere volt vele, mindenkinek tetszett. Persze az olyan idökben volt amikor azt még lehetett. Gyerekkorában mikor itthon rendeztem neki Halloween partyt iskolai barátnöivel, kért engem is hogy én is öltözzek be, szivesen tettem.

New Orleanson kivül sehol nem ünneplik nyilvánosan a farsangot, igy a Halloween itt az egyedüli lehetöség jelmezbe öltözni.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-10 23:38   
2004-10-10 19:46, fellegvar:
-
Szerencsére engem érdekel is a sminkelés és nem kell csak udvariaskodnom.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-10 19:46   
2004-10-10 18:27, andi_usa:
- Lányomtol tanulom a jo sminkelö márkákat is és persze a kis smink trükköket is.
-
Bizony jo tudni egyes dolgokat !

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-10 18:27   
2004-10-10 17:50, fellegvar:
-
Kedves Katica,

nem, kaptam meg se a waxot se a szinpadi vért, azokat elvitte. Viszont érdekes milyen gyorsan szárad a szinpadi vér s csillogo marad. Megtudtam mire kellett az a kemény ritkás szivacsdarab, azzal applikálta a borostás arcot, stipulation sponge a neve. Külömben igen tartosak ezek a festékek még a speciális removerral is nehezen jött le. Az osztályban csak hárman vannak, igy többet tanul, nem mindenkinek zsánere az ilyesmi, nekem nem lenne!

Kaptam egy olive tan creme foundationt, egy contour palettet 4 szinnel, coral blusht, 3 linert, dark brown, black és egy lip liner amelett egy blush ecsetet, akkora nekem nem volt. Lányomtol tanulom a jo sminkelö márkákat is és persze a kis smink trükköket is.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-10 17:50   
2004-10-10 05:15, andi_usa:
- párat belöle nekem hagyott itt amit tudok rendes make-upnak használni.
-
Kedves Andrea !
Remelem , hogy nem hagyta neked a bullett wound vagy a schratch festeket ! Nagyon ugyes a leanyod , a "serules" igazinak tunik !

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-10 05:15   
Lányunk ma igy jött iskolábol (special make-up kurzus, véres! Akit érdekel, kattintson): http://img.photobucket.com/albums/v140/andi_usa/bulletwound.jpg
Aztán kiprobálta rajtam a Ben Nye special make-up kit-et amit az Ebayn vettem neki, http://img.photobucket.com/albums/v140/andi_usa/scratches.jpg mikor látta, felkiáltott, hogy ugyanazt vette az iskolában, csak ö $ 100.- at fizetett érte! Én $ 31.30-at de részben használt volt, gondolom valaki más használhatta make-up osztályban, aztán eladta az Ebayn. Mivel már ö is használta az övét ma az osztályban, mert tegnap nem volt ideje bejönni érte, párat belöle nekem hagyott itt amit tudok rendes make-upnak használni.

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-08 22:05   
2004-10-08 17:25, andi_usa:
-
Nem tudom külömben honnan jön az a téves monda az amerikaiakrol hogy még a WC-re is autoval járnak!
-

Az az en feltalalmanyom volt venture capitalist koromban.. csak nem jott be..

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-08 17:25   
2004-10-07 22:16, ManuAlex:
-
Nekem eszembe jutnak Svájcbol jövö barátaink, akik San Franciscoba érkeztek akkor repülövel ahol béreltek autot s le akartak "ugrani" minket is meglátogatni. Nem tudom, hogy az emberek nem tudnak térképet olvasni, hisz minden térképen van távolságmérö is! Unokanövérem fia mikor itt volt, kapott térképet tölem még haza postán, mikor érte mentem Santa Monicaba kérdezte hol maradtam olyan sokáig, mondtam neki, hosszu az ut, de nem akarta elhinni! Aztán mikor indultam vele haza utközben többször kérdezte türelmetlenül, mikor leszünk már ott? Mondtam most csak féluton vagyunk!

Nem tudom külömben honnan jön az a téves monda az amerikaiakrol hogy még a WC-re is autoval járnak!

Nekünk is volt egyszer férjemmel egy olyan buszos élményünk, elöbb jelentkeztünk egy olyan TV adásra, busszal vittek el. Nem kerültünk sorra az elsö várakozásnál, férjem erre vissza akart gyalogolni, nem akart nyilvános buszra várni. Olyan hosszu volt az elsö megállo, hogy a következönél türelmesen várt s busszal mentünk vissza a kocsihoz! Az akkor megtanitotta és mikor Las Vegasban voltunk buszkirándulással, nem javasolta hogy gyalog menjünk a stripröl downtownba, busszal tettük.

Külömben még a Yahoo Maps is csaloka, tegnap megnéztem, milyen messze is van a biroság ahova a Jury Dutyra járok, szerintük 6 mile amit 10 perc alatt lehet megtenni! Szeretném ha azt nekem bemutatnák hogy lehet 10 perc alatt megtenni, minden piros lámpán szirénával száguldani át, vagy ha az ember nem a föutcán hajt, minden Stop jelzön áthajtani megállás nélkül?

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó