2019. november 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Nagy-Britannia >> Élet Nagy-Britanniában
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
 Attis  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-14 21:12   
Haho, szerintem babot indiai boltban erdemes venni, raadasul ott annyife'le van...

GTL2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-04 02:09   
2006-02-08 15:56, hunor:
-

Drága Hunor!

Minden sajnálatom mellett, arról kell értesítselek, hogy a mai nap éjszakáján sajnos nem ment az oldal.

Valami rondaságot írt ki minek a lényege az volt, hogy vegyem fel a kapcsolatot az oldal üzemeltetőjével.
Íme megtettem.

Sorry!

Tibor

rencsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-27 15:57   
Hello! Reni vagyok Barry-bol. Esetleg van meg magyar Barry-ben??
Tavaly 7 honapot dolgoztam itt,most is dolgozni fogok marciustol, de ha tudok addigra keresnek jobb allast. Ha esetleg van valaki a kornyeken, aki alberlo tarsat keres, irjatok. Cardiff-ban ugy olvastam hetente £50-ert van szoba. Ti voltatok mar hasonloban?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-08 15:56   
Felhozom a topikot - szoval nagy-britanniai helyzettel, arakkal, stb. erdeklodes itt lehetseges.

Munkavallalas, kivandorlas kapcsan pedig itt: http://www.utazasforum.net

Hunor

seci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-22 08:30   
Sziasztok!

Egy altalam elkepzelt FAQ tartalomjegyzeket feltettem ide: http://stargate.inf.elte.hu/~seci/anglia-faq.htm

Mar vagyunk egy paran, akik szerkesztenek, ha csatlakozni szeretnel vagy csak egy otleted van, akkor ird meg!

Udv
seci

seci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-21 09:19   
Sziasztok!

Elhataroztam, hogy nagy faba vagom a fejemet

Kellene irni egy "Elet Angliaban FAQ"-ot. Ha volna kedved betarsulni, akkor irj egy magan uzeneted ide vagy a peter.selmeczy at freemail.hu-ra.

Udv
seci

eniko_cambridge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-30 08:33   
http://cwjobs.co.uk/CONT/IR35_Calc.asp
ez az oldal nagyon jo! brutto netto kalkulacio

GTL2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-21 20:23   
annyi itt is van, ....nem megyek!
különben is bérfeszültésg lenne, mert nekem már 50 ezer lenne a fizum.
Irni tudok, BASIC-ban remek progikatírtam, még meggondolom.
Ha nagyon bajban vagytok, küldj egy táviratot!

GTL

seci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-20 10:52   
>> Tegyuk fel, hogy 40.000 a fizud.
> Te seci, hol van ekkora fizu??!
> Azonnal mondd meg!! Követelem!
))
Mondjuk nekem van ennyi... Itt a fizu altalaban az eletkor * 1000.

Tudsz szoftvert irni? Johetsz
Most is van "kiado" allas, igaz most eppen csak "junior" pozicio van, ami kb 20-25K-t jelent.

-seci

GTL2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-20 09:41   
2005-09-15 18:58, seci:
-
"Hali!

No akkor egy kis adoszamito tangfolyam...

Tegyuk fel, hogy 40.000 a fizud.
"
Te seci, hol van ekkora fizu??!
Azonnal mondd meg!! Követelem!

gtl

seci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-15 18:58   
Hali!

No akkor egy kis adoszamito tangfolyam...

Tegyuk fel, hogy 40.000 a fizud.

Ebbol az elso 4 895 adomentes.
Marad 35105, ennyi utan adozol.

Azaz fizetsz az elso 2090-re 10%-ot (=209), majd a kovetkezo savra 22%-ot (30310x0.22 = 6668),
es a legfolso fennmarado 2705-re 40%-ot (=1082)

Azaz mindosszesen = 209+6668+1082 = 7959-et

Ezutan mar konnyu szamolni, mert ha emelnek 1000 fontot, akkor az mar tutin a legfelso savba esik, azaz arra 40% az ado, tehat nettoban emeltek 600-at (egy kicsit kevesebbet, mert meg van a TB/nyugdij/stb)

Remelem igy mar erthetobb.

Udv
seci

eniko_cambridge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-15 16:56   
2005-09-15 12:35, Fényvadász:
FV,
sok sikert!
majd mondd, h alakultak a dolgok!
udv,e.

eniko_cambridge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-15 16:55   
2005-09-14 17:38, Fotonka:

Ha teszem azt a legfelsőbb kategóriába esik a fizum, akkor szimplán az éves bruttót beszrozom 60%-al, vagy minden sávra külön kiszámítom a megfelelő adót, és a legfelsőbe csak a határon felüli összeg adózik 40%-al?

Erre valasz esetleg, valakitol? Engem is erdekelne

Fényvadász  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-15 12:35   
Enik?!

Dolgozni megyek egy barátommal, 2-en már kint vannak, ?k felszolgálnak egy hotelben. Megpróbálunk majd valami szakmabeli melót találni, de els? körben még mindegy, csak legyen valami.

FV

Fotonka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-14 17:38   
Sajnos adózásból magyar viszonylatban sem vagyok a toppon... Ha teszem azt a legfelsőbb kategóriába esik a fizum, akkor szimplán az éves bruttót beszrozom 60%-al, vagy minden sávra külön kiszámítom a megfelelő adót, és a legfelsőbe csak a határon felüli összeg adózik 40%-al?
Ez utóbbi picit jobb lenne

Köszi a segítséget!

seci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-14 08:47   
Szia!

Az attol fugg, hogy mennyi a fizud

Itt vannak a pontos adoszamok:
http://www.hmrc.gov.uk/rates/it.htm

Azaz 4895 GBP/evig 0% az ado, aztan a kovetkezo 2090 GBP-re 10%, stb.

A TB+NI+nyugdij nem nagyon jelentosek, szamolj mondjuk 10%-ot (szerintem ez felso becsles, nincs itt a fizetesi papirom)

Udv
seci

Fotonka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-14 01:38   
Sziasztok

nem 100%, de van némi esély, hogy kint folytathassam "pályafutásomat". Csak az ügyben irok, mert szeretnék tanácsot kérni, hogy kb a havi bruttó fizut mennyivel kell megszorozni, hogy nettót kapjak belőle?
Magyarországon kb 0.55-el, azaz picit több mint a felét kapod meg.
Angliában mennyi ez a szorzószám kb?

Nagyon sokat segítenétek, előre is köszönöm. Azért egy picit ettől is függ, hogy ha összejönne az állás, igent mondanék-e rá.

Köszönöm segítségeteket!

eniko_cambridge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-13 21:48   
Sztm a szobaknal, fokepp ha betarsulsz valahova, nem lesz ilyen 3 havi extra gondod...
viszont elkepzelheto, h referenciakat toled is kernek majd (nalam az is vagy 4 hetig tartott, bar fokepp az ugynoksegnek lett volna sietos a dolog)
en a lakasberlesnel voltam "gondban", itt ragaszkodtak a minimum 3 ho extra security deposit/hoz. ennyire sikerult 6 v. 5 honaprol letargyalni.
sok sikert! - itt mondd majd, hogy jartal, erdekel.
tanulni jossz? / esetleg dolgozni?
most kezdem tapasztalni, hogy rengeteg magyar el/dolgozik/tanul errefele (is)..
en 30an megyek haza hosszu hetvegezni
udv,
eniko

Fényvadász  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-13 14:34   
Kedves Enikő!

Én most 28-án megyek ki Cambridge-be, de csak az interneten rengeteg hirdetés van, közvetlen emillel. majd megírom, találtam-e szállást. Miután 1 szoba 3-400 font havonta, nem szeretnék 3 havi extrát fizetni...
Jobb ötleteket szívesen vennék.

Fényvadász

eniko_cambridge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-07 23:01   
2005-07-15 21:14, Tami:

sziasztok,
bar gondolom, idoben mar nem aktualis...
de azert nekem pl jo lett volna tudnom - a tortenet velem Cambridge-ben a kovetkezo volt: a studiom berletekor a sima depositon tul (ami 6 het extra money volt), "extra depositot" is le kellett tennem.
az extra deposit azert kellett, mert Ukben nem volt residential background-om (felevet leszamitva, de az keves volt)
es a tortenet legszebb resze, h ugyan ezt a penzt erintetlenul kapom vissza, de megis 3 havi lakber araval egyenlo (a sima depositon felul).. es hat semmi kamatot nem fizet a kozvetito iroda. Jo, nem?

Es allitolag "professional body". De azert mindenkinek ajanlom, h inkabb direktben bereljen! Sajnos sajat tapasztalat: valoban a semmiert fizetjuk az ugynoksegeket

Kevesebb kalandot mindenkinek a berleshez.

rezsoh  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 14:48   
szia!
volt egy ismerosom cardiff-ban, most koltoztek el egy lakasbol. megkerdezem neked a foberlo elerhetosegeit, s elkuldom nehany napon belul a mailedre (ha sikerul elernem ot, ha nem akkor is irok valamit pl. sorry, nem sikerult ). ok?

mariannasochi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-20 20:08   
Sziasztok! Szeretnék segítséget,tanácsot kérni.
Cardiffban keresünk házat vagy lakást hosszabb távra. Hol lehetne utánanézni, esetleg ha valaki tud konkrét lakot, válaszoljon!
Köszi!!!
:-)

Anaszt  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-16 21:23   
Köszi:)

Tami  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-15 21:14   
2005-07-15 19:32, Anaszt:
-

azt szeretném megtudni az okosoktól és tapasztaltaktól, hogy kb mennyi a rezsi egy kis studió lakásban? márha nincs benne a bérleti díjban?

En nem vagyok okos meg tapasztalt, de hatha segithetek

rezsi: kb. 40-80£/ho, attol fugg mibol mennyit fogyasztasz..

és ez a depozit dolog is érdekelne, hogy pontosan hogyan is müködik... kifizetem az egy havi lakbért és a négy heti depozitot.. és a depozittal mi történik eztán? mikor kapom vissza? mikor nem? vagy ez megállapodás kérdése? hogy szokott általában menni ez?

A depozit teljes osszeget visszakapod a berlet felmondasa utan. Ilyenkor keszul egy "check-out list", amiben felmerik a berlo altal okozott karokat. Ha vmi nincs rendben, a depozitbol levonjak a koltsegeket. (pl. festes stb.)

Neked is szep hetveget!
Tami

Anaszt  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-15 19:32   
sziasztok!

azt szeretném megtudni az okosoktól és tapasztaltaktól, hogy kb mennyi a rezsi egy kis studió lakásban? márha nincs benne a bérleti díjban?

és ez a depozit dolog is érdekelne, hogy pontosan hogyan is müködik... kifizetem az egy havi lakbért és a négy heti depozitot.. és a depozittal mi történik eztán? mikor kapom vissza? mikor nem? vagy ez megállapodás kérdése? hogy szokott általában menni ez?

jó 7végét mindenkinek:)

nagyon sok hasznos infót találtam eddig nálatok... köszönöm:)

Tami  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-14 19:45   
Ancsi!

De hisz gorogdinnyet itt is lehet kapni!!!

Majd keritek a kedvedert - tegnap is lattam egy nagyon finomnak kinezot - visszuk a piknikeskosarkaba, jo? Turosudit pedig meg kell tanulni hazilag gyartani...

Udv,
T.

udvardianna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-14 17:41   

Hello Seci! üdv mindenkinek!
Én is örülök, hogy végre mi is élvezhetjük a nyarat.
Most, hogy a danubiuszt hallgatom egészen otthon tudom érezni magam, egyedül a túrórudi és a görögdinnye hiányzik.

Ancsi

seci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-12 14:47   
Itt a NYAR!!! Jobb ido van itt, mint otthon

Menjetek es vegyetek a piacon sargadinnyet, sargabarackot, epret, cseresznyet, stb. Hammmmmmmmmmmmmmm

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-07 17:42   
Meddig fogja még ez az ostoba politika ártatlan emberek életét követelni?!

Mindaddig, amig az ártatlan emberek nem követelik az ostoba politika életét

Loki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-07 16:56   
Kedves londoniak, Londonban élôk!

Remélem, jól és biztonságban vagytok! Megdöbbentô, ami történt. Sajnos ami igaz, az a igaz, várható volt. De azért titkon reméltük, hogy nem következik be. Meddig fogja még ez az ostoba politika ártatlan emberek életét követelni?!
Ha tudtok, jelentkezzetek, mi a helyzet odalenn!

Loki

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó