2018. november 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Magyar egyetemisták, fiatalok Németországban
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-19 16:36   
Kedves Válaszadó! Doktori disszertációm keretében a Németországban tanuló magyar hallgatók Németországról alkotott képét és migrációs döntésüket befolyásoló tényezôket vizsgálom. A következô kérdôív kitöltése 15 percet vesz igánybe. A kérdések többségénél csupán ikeszelned kell. A kitöltésre 2013. február 15-ig van lehetôséged! Segítségedet nagyon köszönöm! Üdvözlettel, Juhász Rita

Die Umfrage finden Sie unter:

https://www.soscisurvey.de/mobilitas/

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-01 13:57   
Tulajdonképpen csak az lenne a bojtár, de ugya a jogászok nem akarták a maguk fajtáját kontárnak nevezni

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-01 13:19   
Lepu: A bojtár az advokátus segédje

Na igen, de van juhászbojtár is!

Mimi72  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-01 12:13   
)))

Ha mégsem lenne belőlem az, és felvérteztem magam mindenféle német égi és földi jóval (joggal) akkor kiabálok és segítek, ha tudok bármiben...

Asszem az én fejem már nem csavarodik el, túl sokat dolgoztam jogon kívüli területen... Mondjuk titkárnő még nem voltam

Szép napot Nektek!

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-31 22:16   
Akkor rosszul fejeztem ki magam, mert valamikor a bojtárból is egy szélhámos jogcsavaró lesz, ha majd befejezte a tanulmányait és kap egy papírt, hogy elméletileg lehetne belöle bíró...

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-31 21:07   
2011-05-30 21:58, Lepu:
-
mint nálunk a titkárnö

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-30 21:58   
A bojtár az advokátus segédje

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-30 21:57   
2011-05-28 17:44, Mimi72:
-
Mi az a bojtárkodás?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-30 12:59   
2011-05-28 17:44, Mimi72:
-
http://de.wikipedia.org/wiki/Rechtsreferendariat

Ezt olvasd át az összes alpontjával, ebböl mindent megtudsz. Külön altéma az egyéb EU országokból jöttek esete.

Mimi72  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-28 17:44   
Kedves Erazs!

Köszönöm szépen a segítséget! nézegetem...

Arról nem tudsz véletlenül, hogy a bojtárkodás hogy működik kint?

Puszi:
Mimi

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-23 23:22   
2011-05-23 13:37, Mimi72:
-
www.fernuni-hagen.de

államilag elismert, tök mindegy hol laktok

Mimi72  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-23 13:37   
Sziasztok!

Tud valaki szakjogászi képzésről Frankfurt környékén? (Diezben fogunk lakni.)

A "rendes" jogi diplomám megvan, gondoltam, hogy ha kint elvégeznék egy szakjogászi (lehetőleg levelező, távoktatás, esti... nem tudom, hogy Németországban melyik, hogyan működik) képzést, akkor elsajátítanám a német szaknyelvet is...

Előre is köszönök minden segítséget!

Mimi

Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-03 17:53   
2010-06-03 02:14, Pompéry Berlin:

-

Hát igen, erröl van szó. Arról, hogy ez a kombináció részben egyedi elbirálást igényel, másrészt meg hogy PONTOSAN szeretnénk tudni, hogy hivatalosan müködik-e ilyen felállitásban - es ehhez egy olyan hivatalt kell keresni, aki(ami) érvényes információt ad.
Köszönöm, hogy válaszoltál.

Juli

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-03 02:14   
2010-06-02 22:24, Juli:
-
Az egyetem mindenképpen hozzájuttat tartózkodási engedelyhez és külföldiként bizonyos keretek között kereshetsz is. Ha au Pair-nek mész, akkor legelöször a családdal kell egyeztetni, hogy mennyi fizikai jelenlétet kívánnak, beleférnek-e ebbe egyáltalán a tervezett tanulmányaid.

Az au Pair-ség nyilván abból a szempontból elönyös, mert akkor van ingyen kosztod/kvártélyod, bérleted és betegbiztosításod és amit ezen felül keresel, az a téd. Viszont általában nagy kötöttséget jelent.

Ha "csak" egyetemre mész, akkor kell mellé lakást és pénzkereseti lehetöséget találnod. egyik sem nehéz. Utóbbira vannak szakosodott diákmeló-közvetítö cégek, akik pontosan megmondják, hogy mennyit kereshetsz hozzá általában és mennyit az elöadásmentes (szemeszterszünet) idöben. Ilyen cég, pl. Berlinben a criteria: mi rajtuk keresztül alkalmazunk idénymunkára rendszeresen egyetemistákat, akik 90 %-a külföldi. Tölük tudom, hogy milyenek a szabályok, de ez részletesebb tájékoztatást igényel és itt felrobbantaná ezt a rovatot.

Legelöször azt kell eldöntened, hogy mit tanulsz és hol. A német törvények szerint akár 25 diplomát is szerezhetsz egyetlen feltétellel, hogy az 25 különbözö legyen. Vagyis nem végezheted el másodszor pl. a képzömüveszeti egyetemet egy másik intézménynél (ezt most aktuális okból nagyon konkrétan tudom.) A kombináció, amit akarsz, külnöbözö feltételek egyidejü teljesülését igényli, amelyek részben függetlenek egymástól, részben átfedések vannak:

Pl. Au Pair-státusz 24 alatt - az azzal járó tartózkodási engedély és mindenféle vizumkönnyebbségek, betegbiztosítás miatt. Ök ugyanis többnyire nem egyetemisták, tehát az elöbbiek amúgy nem járnának nekik.

Egyetemistákra más alapszabályok vonatkoznak, pl. automatikus tartózkodási engedély mindvégig a tanulmányok alatt, kedvezményes betegbiztosítás mindaddig, amíg inmatrikulált vagy és az nincs korhoz kötve.

Megkötés van azonban a keresetnél - részben idöben, részben összegben, de ez egy hosszú téma, itt nem részletezhetö minden.

Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-02 22:24   
2010-06-01 21:58, Erazs:
-
Köszi, ezt akkor pontosabban hol is kérdeznéd meg?
Egyetemen? Au-pair-közvetitönél?

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-01 21:58   
2010-06-01 19:53, Juli:
-
2000-ben a dolog úgy müködött volna: egyetemistaként munka Au-Pairként, biztosítás a család révén.

A biztosítónál erre rákérdezhettek, hogy egy így ok-e. Azonkívül, ha az illetö több mint 24 éves, az Au-Pair már nem müködik, akkor "át lehet nevezni a munkát" Kindermädchen, vagy Kinderbetreuer vagy valamire. Azt hiszem az óraszámtól, vagy pedig a keresettöl függ, hogy elsösorban egyetemista másodsorban Au-Pair, vagy éppen fordítva.

Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-01 21:23   
2010-06-01 19:53, Juli:

Elsösorban föiskolas/ egyetemistakent tartozkodik kint, vagy gyermekvigyazokent?

Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-01 19:53   
Ki tud informaciot adni:
Müködik-e a következö: ha valaki masoddiplomaskent szeretne beiratkozni Nemetorszagban egy egyetemre, és emellett au-pairkent dolgozna (és lakna) egy csaladnal, ebben az esetben milyen szerzödese van a családdal?
Milyen a biztositatása?

Köszönöm!

balotay08  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-27 19:56   
Sziasztok!

Szívesen ismerkednék Berlinben élő fiatalokkal! Én a napokban fogok kiköltözni.

Üdv:
Cinty

Caporal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-21 22:18   
DSH: Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang

A fordításokhoz a követséget el lehet felejteni, sokba kerül, az otthoniak pedig szörnyüek!!! A legjobb egy idekint élö államilag elismert magyar anyanyelvü hivatalból fordító fordító. <- Sehr schööön
Azt hiszem - de nem biztos -, hogy minden tartományban van ilyen. Nekem Berlinben a hölgy egy nagyon szép, naprakész, nem szó szerint, hanem a német értelmezésnek megfelelöen fordított dokumentumot készített el viszonylag gyorsan és viszonylag olcsón. És ezeket bármikor bárhova fel tudtam használni!

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-19 21:28   
2007-11-01 16:31, Erazs:

Na lassan eljutok ide is, de közben rájöttem az az igazság, hogy már alig emlékszem rá. Ami 2002-ben a bajoroknál kellett:
- érettségi + fordítás (nem kell feltétlen az Országos Föiroda fordítása, ök amúgy is nagyon hibásan, lassan és drágán dolgoznak. Nekem kifelejtették a diplomámból a jegyet, volt benne egy csomó elgépelés, az indexböl is kimaradtak a jegyek stb.)
- ha van fösuli/egyetem, arról is papir + fordítás, ha nem fejezted be akkor is, ha esetleg épp csak elkezdted akkor is
- nyelvvizsgapapír, minimum Mittelstufe 2, ha ez van, akkor akkor az egyetem "meghív" egy nyelvvizsgára, aminek a hivatalos neve "DHS". (ez egy rövidítés, ne kérdezd, hogy jön ki)
- igazolvány (útlevél vagy most már asszem lehet személyi is)
- akkor még kellett tartozkodási engedély
- lakcímbejelentési papír
- talán még erkölcsi bizonyítvány, de erre nem esküdnék
Nekem extra kellett még:
- házassági anyakönyvi kiv. + apostille + fordítás (a névváltozás miatt)
- a betegbiztosítótól papír, hogy van biztosítás

Na ennyire emlékszem. De szánj rá böven 2-3 hónapot vagy még többet. Menj be az egyetemre és kérdezd meg, miféle papírok kellenek. èn vagy 5-ször voltam ott, mire az összes papírom "hibátlanul" meglett. Azonkívül elküldtek még egy helyre (München, Pünthnerplatz vagy valami hasonló), ahol a fösulis otthoni végzettségemet "elismerték".
Ne hagyj mindent az utolsó pillanatra! Még az is elképzelhetö, hogy 6 hónapnál nem régebbi születési anyakönyvi kivonat is kell (ez nekem itt eddig majdnem mindenhez kellett),és idöbe telik mire hazajutsz stb.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-01 16:31   
2007-10-16 17:15, leelo:

Most kicsit el vagyok havazva, de amit lesz idöm írok! Ha elfelejteném, írj egy privit.

leelo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-16 17:15   
Sziasztok!
en wuppertalban lakom es düsseldorfban szeretnek tanulni..
Erazs: en nagyon örülnek ha tudnal nekem par szot mondani a kezdesröl, mert engem pont ilyen hülye papirdolgok miatt nem vettek fel iden, különben mindenem meg lett volna...ezert most egy egy eves ausbildung-ot csinalok, amit vegülis nem banok, de jövöre mindenkeppen szeretnem h minden stimmeljen es elkezdhessek tanulni...
köszi elöre is!

aranyos85  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-16 14:39   
Sziasztok,
ha valaki Bonnban tanul, irjon, szeretneek talalkozni vele: aranyos85_KUKAC_freemail.hu

seboke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-31 12:34   
Sziasztok!

En epp Hannoverböl irok, itt szeretnek elkezdeni egy Master Studiengangot. A felveteli procedurabol az utolso kör a beszelgetes van meg hatra. Ha minden jol megy akkor marcíus elsejevel kezdhetek is.
Emiatt irok, ha esetleg valaki marcius eleje körül Nemetorszagba mondjuk Berlinig legalabb utazik es van helye az autoban annak a jelentkezeset varnam.
Mert egy evre valo cuccot eleg nehezen tudnek repülövel kihozni.

Elöre is köszönöm a segitseget,

Eszter

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-26 13:09   
Szia G. Zsóka!

Ha gondolod, a kezdésről tudok szólni egy-két szót, én a müncheni LMU-n végigjártam az egész procedurát (magyar iskolai papírok fordítása, apostille, szükséges nyelvvizsga stb.), aztán a végén fel is vettek, más kérdés, hogy miért nem ott tanulok

Üdv
Erázs

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-16 21:37   
Külföldön dolgozunk (5.) - Németország
Szoftverfejlesztőként Münchenben

http://www.jobpilot.hu/content/journal/EU/200412/szabomihaly.html

porekus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-07 23:15   
sziasztok!
van vki Neuhausen auf den Fildern közeléböl??? Stuttgart?
üdv:Réka

brekk  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-07 23:03   
2005-01-26 15:22, erdelyi4:
-
Helló!

Nem ismer valaki közületek fiatal magyarokat Halle-ben?

-
segiteni ugyan nem tudok, de szerintem ird oda, hogy melyik halle-rol van szo, ugyanis kettö van nemetorszagban

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-02 23:25   
Szemmel lathatoan itt nagy kulonbsegek vannak, talan ez a muszaki egyetem rovasara irhato, de az is lehet hogy nem.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó