2018. február 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztria >> Burgenlandi magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-06 04:36   
Sziasztok!

Megkésve, de itt vagyok.
Szia Klára. Èn is nagyon örülök, hogy bövült körünk. Én Oberpullendorfbol vagyok, 12 éve élek itt.
Remélem, hogy többször találkozunk a jövöben.

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-01 20:38   
Szia Klára!

Légy üdvözölve a burgenlandi magyarok körében!
Én Eisenstadtban lakom, 5 éve költöztünk ide, azelött Braunauban, Felsöausztriában laktunk. Mi 18 éve élünk Ausztriában.
Te hol laktál elötte? Most merrefele laksz? Remélem, gyakran találkozunk itt a neten.

Kellemes napokat kivánok,
Anna

Jonas Klara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-01 14:26   
Sziasztok,

remelem nem zavarok ha en is csatlakozom. En Erdelyböl vagyok, mar több mind 2 eve Austriaban elek, es nyar ota Burgenlandba költöztem. Hallottam, hogy vannak itt magyarok, de sajnos meg eddig, itt Közepburgenlandban, nem talaltam. En mindig örülök, ha talalkozom magyarokkal külföldön.

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-15 19:31   
Szia,

most jöttem meg munkából. Ma is gyönyörü öszies idö volt. Ki is használtam az órás ebédszünetemet, és a teraszunkon kicsit napoztam.
Nagyon bizom benne, hogy sikerül eljutnom oda. Majd ird meg kérlek a pontos cimet, hogy odataláljunk, bár ez évben nem igérem, mivel jövö hónapban érkezik a konyhabutorunk, megint újabb rámolás vár rám, aztán pedig elöttünk lesz a karácsony a készülödés, ugy itthon, mint az otthonban. De igérem, meglátogatlak! Majd jelzem elötte. Addig is sok szerencsét, és nagyon sok vendéget.
Puszi

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-15 15:32   
Semmi baj. Én is csak néha-néha jutok el ide. Föleg most.
Már nem sok idö van hátra. Remélem meglátogatsz egyszer. Olyan szép lesz. Remélem, idejében találok pincérnöt is. Jelentkezö volt már itt nagyon sok. De mindenki dolgozik már valahol, és a fönökkel még egyik sem beszélt. Talán a héten. Majd meglátjuk.

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-09 19:12   
Szioka!

Rég nem jelentkeztem, ne haragudj.
Valahogy nem jutottam a netre, persze fiam sem volt kéznél, mert hát ö a szaki igy várnom kellett, amig idöt szánt rám a bogaram.
A szeptemberi szabi alatt áramtalanitottunk mindent 2 hétre, és ez volt a galiba állitolag. Kikapcsoltak minket. Eddig ilyen nem történt meg, pedig mindig áramtalanitjuk a készülékeket, ha nem vagyunk hosszabb ideig a lakásban.
Na se baj, mindig tanul az ember
Gyönyörü öszünk van, ez a 20 fok nap közben, igazán boldogitó. Bárcsak igy maradna, én igazán el vagyok a tél nélkül.
Lassan ti is megnyitjátok a kávézót. Bizonyára nagyon sok munkátok van most. Kivánok minden jót! Sok szerencsét, jó befutást.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-09 13:05   
Egy uj bevásárloközpont nyilik itt nálunk, ott pályáztam meg egy kávéházat, 130 m2. Nov. 3-án lesz a megnyito.
Deichman, DM, Vögele... Tudod, ott Eisenstadtban is van ez a csoport. Ugyanazok lesznek itt is.
Megkezdödött a suli. A lányom legszivesebben ott aludna az iskolában. Annyira imádja a sulit. A fiamat ne is kérdezd. Már kiszámolta, hogy meddig kell még neki mennie.
Jol vagytok?

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-28 19:30   
Hol fogtok nyitni kávéházat? Hát, munka azzal is lesz, de aki szereti csinálni, annak semmiség
A növéreméknek van kis vendéglöjük, de rengeteg a munkájuk. Emiatt nem is volt jelen a sogor a grillpartin. Nem lehet becsukni, mit mondanak az emberek - mondta
"A vendégért mindent" a jelszava. A tervezett buli nekünk szuperre sikerült, kicsit lehült a levegö, enyhe szél is fujdogált, igy nem gyötört bennünket ugy a höség, bár a 35 fok este 9kor nem volt kevés, de a szellövel elviselhetöbb volt.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-28 17:38   
Hello!

Nagyon jol sikerült az olasz nyaralásunk. Pedig meg kell mondanom, nem vagyok olaszpárti. Mi is nagyon klassz idöt fogtunk ki. A hotel gyönyörü volt. A kaja is elsöosztalyu. A szabadsag stressz nem is annyira érint bennünket, inkább a kávéház stressz. Nov. 2-án lesz a megnyito. Olyan szép lesz. Meg a suli kezdés stressz. A Sophie már számolja a napokat. A Sebi pedig minden nap szomorubb lesz, hogy vége a szünetnek.

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-28 13:21   
Hello Osztrák,

lassan eltelik a nyár, és remélem ezzel vége lesz a szabadságok miatti stressznek is Nekünk a szabi letelt, éppen a legnagyobb höséget fogtuk ki. Szenvedtünk a melegtöl, a langyos viz nem hozott felüdülést. Menekültünk a hüvös szobákba, kész szenvedés volt a két hét. Odakint a meleg elviselhetetlen volt, odabent pedig nagyon egyhangu. Alig vártuk a lehülést, ami ugyan meg is érkezett, de azért nem ilyen örületes különbséget vártunk. Remélem, Neked kellemesebben telt a nyári szabadság.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-01 19:28   
Szia!
Megjöttem a nyaralásbol.

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-13 21:24   
Remélem férjed már jobban van, kivánok neki mihamarábbi felépülést. A bizikhez gratula, ügyesek a csemetéid.

Sajnos nem kerültem gép elé, alakitottuk a lakást, ki voltam kapcsolva.

Most meg a szabi kezdödik, holnap indulunk. Na, semmi extra, mivel valahol meg kell huzni a nadrágszijat, nem megy egyszerre a lakás, a kirándulás, azért egy kis kiruccanás lesz, meg a szülinapi buli a család körében. Reméljük az idö is kedvezni fog nekünk a kerti partihoz. Majd jelentkezem, addig is kellemes nyári napokat!

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-01 16:47   
Szio!

A férjem korházba került, ezért nem tudtam irni. Meg is kellett gyorsan müteni. Hála Isten, tegnap hazajöhetett!
A magánüzenetben megirom, hogy mi történt.

Hát most tényleg itt a jo idö. De azért, a biztonság kedvéért a suliszünet kezdetére elromlott. Apropo suli!A bizi jobb lett, mint ahogy vártuk. Egy árva hármasa sem lett a fiamnak! Nagyon örültünk.
Még ö is meg volt lepödve. Ezért nem szeretem ezt a jegy nélküli iskola szisztémát. Nálunk otthon ellenörzökönyv van. Abba irják a jegyeket. Nem éri a szülöket meglepetés. Még ha ilyen kellemes is.

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-21 21:27   
Oh,jajj! Nyafogtunk a hideg miatt, most megkapjuk, de rendesen a kánikulát.
Kegyetlen ez a meleg, kikészit.
Szeretem a meleget, de ez már szerintem túlzás egy kicsit

Kivánok kellemes nyári napokat, nyugodt hétvégét!

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-13 11:54   
Csentem magamnak egy kis idöt, amig kifujom magamat 2 napja csodás az idö, remélhetöleg igy is marad, és lassan megérkezik a nyár, ha már a tavaszt nem élvezhettük.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-12 10:14   
Ennek nagyon örülünk.
Remélem, még találkozunk itt.

Jaj, a matekdolgozat! Rettenetes lett.

Antonio Stradivari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-10 06:28   
Sziasztok, jó reggelt, mindenkinek napsütésben gazdag napot kívánok, Burgenland szép hely, tetszik nekem is (egész Ausztria szép ), gyakran voltam arra átutazóban. üdv.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-06 16:41   
Isteni volt ez a pár nap szabadság. A gyerekeknek is, meg nekünk is. Igaz, a férjem egy kis munkát hazahozott, de nem rajzolt.
Hétfön elöpakoltuk a kisgrillt, és pár karajt meg is sütöttünk rajta. UUUUU, de isteni volt. Hideg sem volt meg, az esö sem esett. Ma pedig otthon voltunk anyukámnál. A piacra mentünk reggel. Ugy szeretek piacra járni. Bevásároltam rendesen. Sárga paprikát vettem (mert az itt nincsen ilyen szép). Meg gombát. Vargányát. Annyi volt, hogy 1000-1500 forintért árulták. Jo kis gombaszosz lesz belöle holnap, zsemlyegomboccal. Meg pár palántát vettem a kiskertembe, mert nagyon sok tönkrement az esö, meg a hideg miatt. Ja, meg ludtoll kalácskenöt.
Holnap megint suli. Rögtön egy matekdogával kezd a fiam.

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-03 12:30   
Szioka, van egy kurtafarknyi szabad idöm, igy kihasználom az írásra. Szörnyü egy tavasz az ez idei, de mit lehet tenni Tegnap megkezdödött az "EisenSTADTfest", de mint eddig minden évben, ugy most is szakado esöben Mintha kinyilt volna az ég, ugy zudult az esö a városra. Azért egy darabig még lehetett hallani a zenét a városból, de kétlem, hogy nagy tömeg lett volna odakinnt. Ma is csepereg rendesen, és erös szél is fúj. A hömérséklet 10 fok körül és hát semmi jele annak, hogy enyhülne ez a szeszélyes idöjárás.
Nem értem a vezetöséget, hogy nem a nyári hónapokra teszik át ezt a rendezvényt, hisz amiota itt lakunk, még minden évben ilyen idö volt. Talán egyszer történt meg, hogy késö estére kiderült és az esö elmúlt, de a hideg maradt. Kész tüdögyulladás ilyen idöben ott tolteni az idöt. A tözsgyökeres eisenstadtiak szerint mindig is rossz idö volt erre a napra.
Pedig hát jó programok vannak müsoron. Föleg a gyerköcöknek aranyos elöadások.
Most jött hivásom, jönnek a hugomék, igy befejezem. Üdv, és kellemes pünkösdi ünnepeket.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-02 14:50   
Itt a tél!!!! Remek 2 nap tavasz utan ...
KIvancsi vagyok, hogy milyen lesz a varosi ünnepsegetek. Azt hiszem, hogy ilyen idöre ök sem szamitottak.

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-30 13:18   
Jaj, dehogy haragszom, hisz az elsö a család.
Még nem felejtettem el, hogy igy iskolaév vége felé micsoda hajrák voltak az iskolában
Meg hát az igazság az, hogy mostanában én sem nagyon kerülök a gép elé, csak épp annyira, hogy átnézzem a postaládát.
Most a hétvégén lesz az Eisenstadt-Fest, szokás szerint dolgozom, de ha jo idö lesz, estefele benézünk a városba.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-28 14:17   
Ez igaz mindig hétvégére. Bocsi,hogy ilyen késön irok, de a Sebivel csak tanulunk,meg tanulunk. Még mentjük ami menthetö. Arra dolgozunk, hogy ne legyen neki hármasa. Minden héten dolgozat. Kedden magyarbol. Most arra gyakorol.

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-20 21:18   
Már kezd megszokássá válni, hogy hétvégére lehül a levegö, esni kezd
Tegnap délután felugrottunk sz SCS-be, hát ahogy innen elindultunk, már csepergett az esö, Hornstein után meg mintha egy késsel szelték volna ketté az eget, egy fia felhö sem volt az égen. Majd megsültünk a melegtöl. Mondtuk is nevetve a nagy szlogent "Wien ist anders!"
Azért nagyon bizom abban, hogy jobb idök is fognak jönni.
Kellemes vasárnapot kivánok nektek.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-19 15:00   
Hát most szolj hozzá, hogy milyen ronda idönk van. Esik meg esik meg esik...

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-17 21:28   
Sajnos, de ez egy nagyon ronda szokás. Ugyan, hova lett a "régi magyar becsület" az emberekböl?
Mindenesetre fiunkban nagyon keserü nyomot hagyott az az egy év. Lelkileg megviselte nagyon, bizony volt, hogy hozzánk sem akart magyarul szólni. Most már kiheverte, de sajnos azóta nagyon tartozkodo lett a magyarokkal szemben.

Holnap megint nappali müszakom van, majd aztán a hétvégén dolgozom megint. Ma elég bolondos idönk volt, reggel, hogy munkába mentem csepegett az esö, majd kicsit ki-ki sütött a nap, de délután már megint szitált az esö.
Remélem, lesz egy kis nyarunk, mert ha igy folytatodik, bizony csak a fürdöszobában a kádban lesz fürdözés a nyáron.
Kivánok kellemes estét, és szép csütörtöki napot holnap, neked és a családodnak.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-17 09:14   
Igen, ezt megértem. De ez egy nagyon fura magyar szokás. A másik magyart kiturni, illetve keresztbe tenni neki. Oberpullendorfban nagyon sok magyar dolgozik. Ha hallanád, hogy beszélnek egymásrol. A fene tudja, hogy miért van ez. Irigység, azt hiszem. Nehogy a másiknak jobb legyen, mind nekem. Már nekem is voltak csalodásaim. Ahelyett, hogy összetartanánk... De azt hiszem, erre még egy kicsit várnunk kell.

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-16 13:09   
Hello!
Akkor az nagyon jó! A mi fiunk csak tölünk tanult magyarul. Kezdetben kicsit nehézkesen ment neki a magyarul olvasás, írás, de azért belejött. Igaz, mi itthon magyarul beszélgetünk egymás közt, csak akkor váltunk németre, ha nem egyedül vagyunk. Igy neki a beszélt nyelv nem gond, bár ha gyorsan akar valamit mondani magyarul, azért észrevenni, hogy németböl fordit magyarra. Néha egész vicces szavakat sikerül igy alkotnia. Ilyenkor, ha kijavitjuk, nem veszi jó néven, elöször megsértödik, de aztán nevet rajta. 15 évesen felvették Németországba a Kastl-i magyar nyelvü Gymnasiumba, abban biztunk ott magyarok közt jól fogja érezni magát, de 1 év után bejelentette oda vissza nem megy. A szülöi értekezleten egyre több panasz volt a diákok közötti terror miatt. Nagyon sokan kivették a gyermeküket, igy mi is. Fiunk azt mondta, inkább száz idegen, mint onnan egy MO magyar.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-16 10:34   
Igen. A Sophie az oviban, a Sebi pedig a suliban tanulja. Söt, most a középiskolában is folytathatja. Ha ebböl érettségizne, nagyon klassz lenne.
A Sophie eddig nem nagyon akart magyarul válaszolni. De most már rendesen pletyizik velem magyarul. Ez olyan dacfázis lehetett.

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-15 08:13   
Magyar nyelvet is tanulnak az iskolában, ovodában? Nekünk csendesen telt a hétvége, éjjelesek után voltam, igy sem energiám, sem kedvem nem volt az ünnepléshez. Nagyfiunk a barátnöjénél volt, ök is csak este ugrottak fel rövid idöre.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-13 20:31   
Ma itt, Oberpullendorfban magyar anyáknapi müsor volt. A Sophie is mondott verset, meg énekelt. Olyan aranyosak voltak a gyerekek.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó