2018. május 26. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztria >> Burgenlandi magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-08 17:12   
Szio!

Nagyon jo volt a szülinap. A torta is. Anyukám meg a nagymamám is eljöttek. Gondolhatod, hogy örült a Sebastian nekik. Anyukámat különben is nagyon szereti. Ha tehetné, minden hétvégét nála töltené.
Hozzank nem ert el a vihar. Egy kicsit esett az esö, de dörgés meg villámlás nem volt.
Már tavaly sem volt szép nyarunk.
Nyaralás meg nincs az idei tervben (az uj kavehaz miatt). Ugyhogy azt hiszem, a pulovereket nem rakom el nagyon hátra.

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-06 20:33   
Köszi a jókívánságot Viszontkivánok a kisfiadnak "BOLDOG SZÜLINAPOT és VIDÀM GYERMEKKORT", nektek pedig kellemes ünneplést a hétvégén.
Sajnos itt ma késö délutánra nagyon elromlott az idö, még az ég is dörgött közben villámlott.
Pedig hát már nagyon kellene a jó idö. Igaz hideg nyarat jósolnak ez évre, de ilyen hideg azért ne legyen.
Kellemes hétvégét nektek is!

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-05 14:36   
Mindenkinek BOLDOG SZÜLINAPOT kivánok. Mi vasárnap ünneplünk. A Sebi lesz 7-én 11 éves.
Egyelöre csak családi körben. A barátait nyáron hivja meg mindig egy medencepartira.
Annyit nyafogtam az idö miatt, hogy kénytelen volt a nap elöjönni.
Holnap a fiuk Sopronba mennek fodrászhoz. Mi a Sophieval pedig fagyizni megyünk. Nálunk ö a fagyi nani. Nem tudom, hogy a hétvégén betudok-e kukucskálni. Szép hétvéget!
Szio.

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-04 19:26   
Nemrég jöttem haza, tüzvédelmi elöadásunk volt, bemutatták a tüzoltást, és gyakoroltuk is: Remélem, nem lesz alkalmunk, hogy valóban sor kerüljön egy ilyen akciora
Közben bevásároltam, mert párocskám ma ünnepli a szülinapját. Minden elkészitve, már csak ö és fiam hiányzik a családi ünnepléshez, de kicsit késöbbre marad ez is, mert fiamnak ma hosszú munkanapja van, amiröl megfeledkeztem,a férjem meg 5 órakor hivott, hogy késik, mert káosz van náluk, bent kell maradnia.
Nevette, hogy "jó szülinapi ajándékot kapott" a kollégáktól.
Mit lehet tenni! Nekem holnap éjjeles, igy nem baj, ha éjjel is kerülünk az ágyba.
Párom édesanyjánál töltöttük a szabit, fiunk is a barátnöjével velünk volt egy darabig. Megünnepeltük ott is a szülinapokat, mert fiunknak is most volt, nekem is. Három legyet ütöttünk egy csapásra!
Az én tesóimmal meg majd a nyáron bulizunk, de hamarabb nem jött össze. Igy van ez, ha "fél évszázados lesz az ember".
Egész évben buli, buli hátán.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-04 17:11   
A telefonszámot be is jegyeztem az én mobilomba. Köszi. Hát igen! Egy pár szép nap után...
Én most garboban ülök a gép elött. Voltatok valahol? Vagy otthon pihentettek?

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-04 09:42   
Hello, nagyon rég nem jutottam a géphez. Kicsit hosszabbra sikeredett a szabadság, utána meg ellepett a meló, igy itthon, mint a munkában Küldtem privit, olvasd el.
A szabi jó volt, csak sajnos nagyon rossz idöt fogtunk ki, és hát nem nagyon lehetett programokat csinálni. Azért a kis kikapcsolodás jót tett mindegyikünknek.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-27 10:23   
Hol vagytok lányok? Talán már STRANDOLTOK?

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-13 17:03   
Hello!
Én Oberpullendorfban vagyok. Miben segithetek neked?

pronto  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-13 16:08   
Hello,
mostan költöztem ki Mattersburgba, szeretnek megismerkedni honfitarsaimmal.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-11 11:38   
O.K
Sok piros tojást és locsolot!!!

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-10 18:06   
Kár, de sajnos ez van többnyire minden ünnep elött.
Különben 18. áprilisától is szabadom lesz, túlóra leépítésen leszek. Igy, ha neked megfelel azon a héten valamelyik nap, jelezd és betervezhetünk akkor is egy találkát. Kivánok szintén neked és családodnak kellemes húsvéti ünnepeket, Majd priviben, ha visszajöttünk, elküldöm a telefonszámom, igy telefonon is tudjuk egyeztetni a találkozót.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-10 14:10   
Na, sebaj!!!
Nekem szerda után lett volna jo. Azért egy találkozot mindenképpen összehozunk valamikor. Nektek jo utazást és
Kellemes husvéti ünnepeket kivánunk!

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-08 21:19   
heloka!
Most mondja a férjem, hogy ö már a jövö héten utazni szeretne édesanyjához, igy csak a hétfö vagy a kedd (de a keddi nap csak ugy dél körül, addigra végzek az osztályon) lenne nekem megfelelö. Jelezd melyik nap felelne meg neked.

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-06 23:11   
Helo, rég nem ültem a gép elé
A jövö hetem szabad (túlóra kiegyenlités), ha gondolod, találkozhatunk. Igaz, kedden be kell ugranom az osztályra ugy kb.10körül ca.1 órányi idöre,de aznap is találkozhatunk ugy dél körül.Jelezd, melyik nap tudnál jönni, igy betervezem. Péntek már nekem sem jó, készülödni kell
Most pénteken szabad, de a hétvége melo.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-06 15:26   
Hát ma elég hideg van. De azt mondják, hogy ez a leghidegebb nap. Igaz, én emlékszem egy május elsejére, amikor a virsli megfagyott a kezemben.
Jövö héten szünet.
A fiam megy anyuhoz. Pénteken jön majd haza. Hogyan dolgozol?
Talán tudnánk találkozni!
Igaz, van elég teendönk husvét elött...

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-28 20:12   
Igen, igen gyönyörü az idö. Remélem, marad is.
Azt hittem, hogy már sosem lesz tavasz.

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-28 10:07   
Végre tavaszodik! Imádom a tavaszi napsütést. Tegnap a 2 órás szünetemben kiültem a balkonra és jót napoztam
Igaz ma már megint felhösödik, de bizom benne, hogy vége a télnek. A tulipánjaim is kizöldültek a balkonon, már azt hittem sosem bujnak elö.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-20 10:24   
Tanacs, segitseg kerese tobb orszag vonatkozasaban - itt:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=308&forum=31&336

Hunor

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-18 17:04   
Hát biz ismerem ezt a helyzetet. Fiam is amig ovis volt, sürün volt beteg. Alig heverte ki a betegséget, talán 2 hetet volt oviban, már ujra orvoshoz vihettük. Ami elképzelhetö betegség volt az oviban, azt mind elkapta a szegény. Szerencsére az isivel minden megváltozott.
Ezidáig nálunk mindenki egészséges, bár az is igaz, szedjük a Béres-cseppeket és a C-vitamint hozzá. Minden évben összel elkezdjük ezt a 3 flakonos kúrát. Kicsit erösiti az immunrendszert. Bár a fiam lázas volt egy pár napig, de azt önmagának csinálta a csacsi. Edzés után még szaunázni volt és igy áthevülve az utcán a -10°C-ban traccsolni kezdett a barátaival. Szerencsére pár nap alatt rendbejött.
Akkor hát valóban nagyon jól érezhetted magad. Na és a párod, ö is veled ropta a táncot?
Férjem imádott táncolni, ö olyan igazi
"parkett-tigris" ahogy édesanyám nevezte. Ha zenét hallott, már járt is a lába. Régebben még el-el jártunk táncolni, de valahogy elszokik ettöl is az ember.
De majd a "házibulin" tombolhat megint kedvére, ha akar.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-18 10:29   
Szia!!
Hát tényleg régen találkoztunk.
A nönapi buli isteni volt.Ahol voltunk,csak latinamerikai zene volt.Jaj nagyon szeretem!!! 10 orakkor kezdödött, 4 oraig voltam.Azthiszem egyszer vagy kétszer ültem vissza az asztalhoz.Egész addig táncoltunk.
Másnap olyan izomlázam volt!! Alig birtam kikellni az ágybol.A férjem a fiammal reggelit keszitett.( Lehet,hogy többször elkellene mennem.. )
O.K., megkell,hogy mondjam, pár napig olyan voltam mind egy alvajáro.De megérte mert nagyon jol éreztem magamat.

Hogy van a család? Mindenki egészséges?

Nálunk a Sophie beteg megint.Mindenféle betegséget haza hoz az ovibol.Sokan nem tudnak otthon maradni a beteg gyerekkel és ugy hozzák oviba.Szegények tüsszögnek, köhögnek.
Mennem kell,mert nem lesz ebéd.
Babgulyást meg palacsintát rendelt a Famili.
Szio

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-17 19:25   
Szia Osztrák itt vagyok újra!
Biz´ nagyon rég nem jelentkeztem, de most végleg befejeztem minden irást, amit eddig elhanyagoltam. Majd április végén lesz a következö összeülésünk a csoporttal, aztán megint írás fog rám várni, de ez még messze van.
Eltelt a szülinapi buli is, nagyon jól sikerült, sokat tréfálkoztunk, nevettünk. Éjjel egyre kerültem haza.
A családdal, a rokonokkal majd késöbb ünneplünk, ugy beszéltük meg, ha majd szebb idök lesznek. Nem akarják hogy vendéglöben tartsam, inkább házibulit akarnak grillpartival. Szerintük ugy családiasabb. Így hát óhajuk parancs , de akkor juniusig juliusig várni kell. Addigra csak jobb idöt kapunk, mert ami most van, az inkább a hidegre emlékeztet. Ma is havasesö esett. Igaz, itthon ültem a szerelöt vártam, kiégett az elektronika a mosogatogépben. Csak egy durranás és halott volt a masina.
Ez ugy kellett most nekem, mint a kecskének a kés. A fene gondolta, hogy ez az aproság ennyibe fog kerülni.
Neked hogy telt a nönapi buli?

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-04 19:30   
Hát tudod, én csak 30 km-re lakok Anyukámtol. Igy hát akármikor hazamehetünk.
Föleg a gyerekek miatt. Ök néha-néha ott is maradnak Szombathelyen Anyunál. Föleg a fiam! Imád ott lenni. Anyu mindig valami érdekeset talál ki neki. Föleg nyáron. Utazgatnak jobbra-balra. Ès természetesen minden kivánságukat teljesiti.

Èn a jövö hétre vagyok egy nönapi buliba meghivva. Már annyira várom. Nagyon régen nem voltam már táncolni. A férjem nem egy John Trawolta.
Anyu és a munkatársai szervezkednek. Ès engem is elhivtak. Remélem nem lesz rossz idö arra.

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-02 20:46   
Na, a fele anyaggal megvolnák,de ma mondtam csinálok egy kis pausát,mert már cikáznak a szemeim elött a betük
Hiába, igy jár aki másnapra halaszt valamit, és a másnapból mindig másnap lesz
Itt végre kicsit enyhült az idö,a napocska is ki-ki süt a felhök mögül.Nagyon várom már a tavaszt.De azt hiszem ezzel nem vagyok egyedül.
A hétvégén buliztunk, kolléganöm ünnepelte az 50. szülinapját. Nagyon szuperul eltelt az este.Bizony már éjjel 2 óra is elmúlt,hogy hazakerültem. Egy szerencsém volt,hogy én másnap nem dolgoztam. A jövöhéten egy másik kolléganöm és én ünnepelünk közösen, neki már volt, nekem még csak lesz ugyan a szülinapom, de ebben az évben nagyon sokan "kerek szülinapozunk" és el kellett ugy osztani, hogy lehetöleg ne a fö szabadságok ideje alatt legyen tartva.Természetesen senki ne legyen északás a meghivottak közül, stb. Dehát ugye,egy-két hónap ide,vagy oda,teljesen mindegy.
A fontos csak az, hogy jó buli legyen, jól érezze mindenki magát.
Nálatok mi ujság?
A sulibuli már megkezdödött a gyerköcöknek.Remélem kellemesen eltelt a "semesterferien"? Voltatok a szüleidnél a vakácio alatt?
Meglehet, megint csak a jövö héten jutok az iráshoz, de majd jelentkezem, ha csak ennyi idöre is
Kellemes hétvégét mindnyájatoknak.Üdv

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-23 16:36   
OK!!!
Várlak!:))

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-20 17:39   
Szióka, na végre kész a gépem, megérkezett az anyalap a proceszorral ! Fiókám a hétvégén csinálta meg, mi rokon látogatáson voltunk a férjemmel, igy ö nyugisan végzett vele. Jó munkát végzett, mert álom, ahogy most müködik.
Pár napig élvezhettük a Napocska melegét is, azt gondolhatta az ember, hogy közeledik a tavasz, de bizony ma már megint hüvösebb volt, és erös szél is fújt.
Lassan kezdem már ezt a szelet is megszokni ennyi idő ittlét után , de megbarátkozni nem tudok vele.
Remélem neked is kellemmes hétvégéd volt.
Most pár napig kicsit mellöznöm kell majd a Netet, rengeteg gépelni valom jött össze a munkaval kapcsolatban, de ha befejeztem, jelentkezem.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-18 18:49   
Egyszer a tanárnöjenek azt mondtam, hogy nem baj, ha a puliban több levegö lesz, mint kötés (LUFTMASCHE). Fuu, de mérges lett rám.

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-13 10:53   
Sajnálom, hogy tegnap nem jutottam a gép elé. Pedig hát ma épp szabadom van, és találkozhatunk volna , de mivel az én gépemhez a prozessor még mindig nem érkezett meg, igy nagyfiam gépét vagyok kénytelen használni. Hétvége pedig neki szabad, a vasárnap legalább is tutti, igy ö dolgozott a gépe elött. Én éjszakás után voltam, és hát a kurta alvás után a házi teendök szólitottak.
De ami késik, nem múlik! Legközelebb bizonyára sikerül összehoznunk egy találkát.

Nevetnem kellett, amikor a kötés-horgolásról irtál. Azt már majdnem el is felejtettem. Fiam szinte gyilkolta a szemeket a kötötün sokszor megtörtént, hogy én csináltam meg helyette, de a tanitonéni sajnos jól tudta, hogy ez nem az ö munkája. Mondtuk is neki az egyik szülöi értekezlet alkalmával, hogy hát a fiuk miért nem inkább barkácsolnak valamit, mert én személy szerint nem ismerek férfit, aki kötne vagy horgolna szabadidejében. Ez tanrend, ezt kell követniük, volt a válasz mindig.
Szó se rola, nem vagyok ellene és nem is árt, ha a fiu is elsajátitja a tü és a cérna kezelését, és legalább egy gombot fel tud varrni , de azért túlzásba nem kellene esni.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-12 14:02   
Ha meg csak a fözés lenne. Az enyém rettenetesen utálja a kézimunkát. Horgolni meg kötni egyeltalán nem tud.De be kell hogy valljam, én sem. Ezért mindig az anyosom késziti el neki a házi feladatokat. Mert még az is van neki belöle.
Holnap a kislányommal megyünk Eisenstadba. Irod, hogy be vagy osztva. Arra gondoltam, hogy találkozhatnánk valahol.
De sokat járok oda. Egyszer biztos, hogy összefutunk. A fényképezögépet is viszem. Küldünk a Hunornak egy képet rolunk.

dido  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-10 20:56   
Na végre itthon!

Holnap éjjeles van, aztán a jövö hetem is jól telitve lesz, de hát volt sok szabadom, igy hát most "bevetésre készen kell állnom" ha tetszik, ha nem.
Szó se róla, nagyon megterheltek a mai iskolások. A keresztlányom is azon kesergett (most elsös a kislánya) hogy milyen feladatokat kapnak már most, mi lesz pár év múlva
Szerencsére ezen a gondon túl vagyok. A fiam egyedül a "Hauswirtschaft" órától, konkrétan ebben is a fözéstöl irtózott. A szó szoros értelmében utálta, az osztálytársaival gyakran beszélgettek arról milyen rémséges "banya" tartja. Az még abban is elakadt, ha valaki nem az óra járásával egyirányba mosta el a tányért.
Ezen a napon ö is mindig ki volt készülve.
Talán ez miatt van az, hogy azóta messzire elkerüli a konyhában teendöket.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-09 08:19   
Itt vagyok!

Ezek tényleg nagyon érdekes oldalak. Meg is jegyeztem öket magamnak.
Elolvasgatom öket, szép sorjában.
Tegnap olyan szép idö volt. Már a kedvem is sokkal jobb, ha kisüt egy kicsit a nap.
Jövö héten energiaszünet. A fiam egy kicsit szomorú a félévi bizi miatt. Nem olyan lesz mind amilyent szeretett volna. Gimnáziumba akar menni. Ès a félevi bizonyitványt kell neki vinni a felvételire. Sajna lesz neki hármasa is. Pont most egy kicsit leeresztett a német tanulással.
Èn probálom rábeszélni a Hauptra. A negyedik után onnan is mehet a gimibe. Èn nem emlékszem, hogy nekem a suli ilyen stresszes lett volna. Vagy, hogy anyunak is ennyit kellett volna izgulnia az iskola miatt. Rendes, igazábol fáj a gyomra az iskola miatt. Néha 3 órát is tanul... És ez az általános iskolában.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó