2019. április 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Érdekességek Olaszországból
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-18 10:59   
Gekkom
A paradicsomszosszal kapcsolatban, en is imadom a friss basilikalevelet benne, sot, meg a pizzaszoszra is szoktam rakni, kimondottan nyarias izt ad az eteleknek. Pasta al dente, szoktal ilyet enni? Tenyleg jobban emesztheto?
Mostanaban nagyon elterjedt a "pasta integrale", kulonfele zoldseg raguval, az irodasaink nagyon szeretik.
Csak ennyi, szia

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-18 10:53   
Kedves tokfej2

Hogy lehet ilyen nicknevet valasztani?
Szia, szoval te is olasz konyhan dolgozol, ennek orulok, mi jot csinalsz?
A fonokom olyan komolyan szid bennunket, hogy meg az edenyek is beleremegnek, nem olyan konnyu dicseretnek venni. Igaz, mar ket napja nem er ra figyelni minket, el sem hiszed, hogy milyen kellemes igy dolgozni, szoktak mondani, "mikor nincs a macska, az egerek tancolnak." Nalunk is ilyen a helyzet.
Tokfej, nalad mi a helyzet, gondolom, a Te ettermed csaladi vallalkozas, nem?
Irjal te is, ha van idod,
szia,
Andrea

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-18 10:34   
Szia gekkom

Egy kicsit kesve, de itt vagyok!
Koszonom, hogy leirtad a vegzettseged, ugy-e egesz mas korokben mozgunk, igy nekem egy kicsit nehez elkepzelni, hogy te mit is tanulsz, csinalsz.
Mennyit kell meg gyakorolnod, hogy meg legyen a specializzacione? Latint is tanultal?
Es a kutato intezetben che fai?

Ha erdekel egy par kep az olasz konyharol, ebben a topikban van egy fotoalbumom, es csak be kell allitanod "remekmuveim" , es ott megnezheted, hogy milyen eteleket keszitek.

Igy visszaemlekezve az elso lepesekre az olasz konyhan, valoban a mamma foztje volt.
Minden vasarnap keszitettuk a nagy asztalnal a tortellinit, meg a zold lasagnet. Eleinte nagyon furcsa volt a toltott zucchini, es ez a sok fajta, az akkor idegen zoldsegek. Az elso munkahelyem egy oregek otthona volt, egyszeru konyha, indulasnak jo, itt tanultam meg a nyulat fozni.

Hogy hogy kerultem ide? Egy jo digo elrangatott magaval. Ez aranyosan hangzik! Az o olasz faluja meg az en magyar falum testverkapcsolatot alakitottak, es igy talakoztunk, de ez 1983-ban tortent, valoszinu, Te akkor meg nagyon pici voltal, de en is!
Szia gekkom, irjal, ha van idod.

Ciao, Andrea

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-18 09:48   
Kedves fiuk,

gondolkodtam, hogy atmehetnenk egy masik topikba (cseveges), folytatni a beszelgetesunket, de igy visszaolvasva az eddig irtakat, erdekesnek talalom az irasainkat, ugyhogy talan folytathatnank itt is.
Azert. ha megengeditek. neha feltennek valami erdekesseget Olaszorszagbol, ami eppen most tortenik, igy a topik nem veszitene el eredetet.

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-13 18:54   
2006-02-12 18:18, adi67:

A receptek c. topicban van esetleg pár jó falat, ami töled származik? (lusta vagyok, még nem néztem meg...) Mitöl lesz a pasta "al dente" ? Ez szerintem olyan nagy titok, mint a jó paradicsomszósz összetétele. Biztos arra is családi hagyományos receptek vannak, nem csak amolyan "mit is lehetne még beledobni" módszerrel készül. Azt tudom, hogy a bazsalikom az egyik kulcsa a dolognak. Amúgy én is nagyon szeretem az olaszos kajákat, a pasta-kat meg a többit.

Amikor kedvesem itt volt, meglepetés gyanánt egy olasz (toszkán) étteremben foglaltattam asztalt, ott vacsiztünk. Jó volt azt a folyamatos olasz alapzajt, a kiabálást hallgatni, és finoman is föztek. Persze echte olasz szakács, pincér meg minden. Nagyon kellemes volt.

És Te hogy kerültél oda? Ott ragadtál egy nyaraláson? )) Vagy valami jóképü digó elrángatott magával a csizmára?

Amúgy én igazából elsösorban végzettségemet tekintve vagyok orvos, lassan 4 éve végeztem, 3 évet egy pécsi belklinikán húztam le. Föleg kutakodtam, mellette a többiekhez hasonlóan ügyeltem, idönként osztályon is dolgoztam egy keveset. A munkacsoportunk fö profilja amúgy vesebetegségek és cukorbetegség.
Jelenleg hivatalosan DAAD ösztöndíjas vagyok itt kint okt óta, papíron a Humboldt Egyetem diákja, PhD hallgató, egy klinikai kutató"intézetben" dolgozgatok. Szóval még nem vagyok szakorvos (ahhoz kicsi vagyok), non ancora ho specializzato...

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-13 18:39   
Azt hiszem, oldalakat lehetne írni az olasz és a nemet konyha különbségeiröl.... Megjegyezm, ahol eddig voltam Németo-ban, és jobb volt a menza megítélése is, ott mindenhol vegyes konyha volt, klaszikus "németes" kaják mellett olaszos, spanyolos, törökös, magyaros stb. is volt. Az itteni menza is ilyen, így ki lehet bírni. A savanyúkáposztát így is megunom egy darab idöre elöre...

Visszatérve az eredeti fonalhoz, nem lehet könnyü külföldinek olaszok számára, olaszosan fözni. Adi, kitöl tanultad? Egy olasz férfinak pedig úgyis a mama föztje a mérvadó, a többi (beleértve a feleséget is) csak kutyulmány. Az üres tányér amúgy is többet mond mindennél...
-
--

tökfej2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-13 09:59   
adi67:
-
Szia adi67!
Bocsánat, hogy közbe szólok, minden elismerésem a tiéd! Én is olasz konyhát főzök, igaz, Németországban, ez egy picit más ugyan. A lenyeg viszont ugyanaz, az olaszok mindenhol egyformák, és ezt nem rosszból mondom! Nálatok még az ízeket is ismerik, itt nálunk minden iztelen. A főnök és a vendégek is szeretik. Meglepő módon az olaszok is!
Szerintem náluk a szidás dícséret.
Szia

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-12 18:18   
Szia gekkom!!
Koszonom szepen a valaszt! Megkerdezhetem hogy melyik az orvosi specialitasod?
Bologna itt van "Emilia Romagna" tartomanyban, jobban Emilia, mint Romagna ,a Romagna, inkabb Riccione, Rimini. Ez a tartomany Olaszorszag egyik leggazdagabb tartomanya, ezert jo draga is minden, Bologna ipari varos, igaz van nehany szep emlekmu, templom (gekkom raktam fel fenykepeket Bolognarol, ott megnezheted a varost).

Hosszu ido utan sikerult beolvadnom az itteni eletbe, a magyar konyha hagyomanyait, izeit egyaltalan nem hasznalom, csak kimondottan olasz izeket, es a fonokomnek koszonhetoen pedig tokeletesnek kell lenniuk, mint peldaul a paradicsomszosz nem lehet savanyu, stb.
Ettermi szinten fozunk, a vendegeink nagy resze irodasok, banki dolgozok, stb. Buszke vagyok erre a helyre, es orommel gondolok arra, hogy szinte 650 szemely az en tesztamat eszi, es a legnagyobb boldogsag, mikor rohanok a mosogatoba, a visszajovo tanyerokban nincs semmi, akkor csak mosolygok, es gondolom: "Andrea, ugyes voltal" (ugye a fonokunktol dicseret az nincs, egyfolytaban szid bennunket!).
adi

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-09 19:46   
2006-02-09 19:42, gekkom:
-
Ha jól látom, Bologna? Ott még nem jártam, csak átutaztam. Szép város? Nagynak nagy, biztos, de amennyire emlékszem, föleg ipari város (persze, az egyetem....)

G
-
--

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-09 19:42   
Ciao Adi!

19 év, az már szép idö. Észak, ha jól tippelek? Ennyi idö alatt hozzászoktál már az ottani életstílushoz? Bár észak nem olyan nagyon nyugis, mégis napokig kapkodtam a fejem anno, mikor hazaköltöztem Mo-ra.
Milyen típusú étterem? Nemzetközi konyha? Hozzá tudsz tenni valamit a magyar hagyományokból is? (ha hagyják...)
Október óta vagyok kint Berlinben. Végzettségemet tekintve orvos vagyok, egy ösztöndíjjal kutakodom itt kint egy kicsit. hogy meddig, még nem tudom. Elvileg augusztusban lejár az ösztöndíjam, eddig még nem ígértek professzori díjazást a folytatásra... Amúgy a kedvesem magyar, jelenleg Pécsett csücsül (talán már fekszik inkább, holnap is korán kezd), emiatt sem szeretnék itt ragadni. Nem szerettem meg a távkapcsolatot...
A munkahelyen hangulati szempontból tudnék mit csinálni, föleg egy-két emberrel (csak sósavban oldódik a hangulat néha?).
Az jó viszont, hogy részben MON-on keresztül részben más úton találtam itt magyarokat is, akik jó fejek, akikkel el lehet néha ide-oda menni (palacsinta/lángos sütés, paprikáskrumpli fözés, korcsolya, uszoda, mozi...)
Hát, hirtelen ennyi. Ci sentiamo:

Gergö
-
--

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-08 19:37   
Szia gekkom,

itt vagyok!
A kerdesedre valaszolva, mar 19 eve elek itt, jo sok ido! Szakacs vagyok, most egy nagy self-etteremben dolgozom, jelen pillanatban nagyon faraszto, mert az ettermen kivul van egy repulotarsasag, akiknek keszitjuk a jaratokra a tesztat, es ez azt jelenti, hogy szombat-vasarnap is kell menni dolgozni. Nagyon varjuk mar, hogy a fonok vegyen fel egy negyedik szakacsot, igy legalabb jobban lesz elkepzelheto egy szabadnap.
Olvastam, hogy Berlinbol irsz, hogy erzed magad? Mar regota elsz kint? A parod Magyar? Irjal, mikor van idod.

Szia, adi

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-06 18:53   
2006-02-06 18:29, adi67:
-
Szia, adi!

Ha megismétled, szívesen válaszolok. akkor éppen sietösen voltam, csak rápillantottam az emilekre meg a fórumra, örültem, hogy itt volt hozzászólás, gondoltam hétfön válaszolok. Amúgy párom jött ki a hétvégére, lehetöleg vele akartam lenni, nem a munkahelyen. Net meg csak itt van, ezért is nem válaszoltam. Gondolom, érthetö. Szóval ha megismételnéd, örülnék... Addig is buona notte:

G
-
--

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-06 18:29   

Szia gekkom.
Igen, jol lattad valoban, penteken meg evek is voltak meg a tobbi, lattam nem valaszolsz, gondoltam mar megint tul kivancsi voltam.
Szia, adi

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-06 14:41   
adi67:
-
Ujuj, most én hallucinálok, vagy másképp nézett ki még az utolsó hozzászólás pénteken. Voltak ott valami évek is meg ilyesmi... ??

G
-
--

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-01 18:37   
Szia gekkom
Azt elhiszem, hogy megbamultak a cempingben. Nem is mindennapos latvany egy busz ilyen helyen. Azert sok szep mindent sikerult megneznetek...
Szia ,adi

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-01 11:21   
Hi!

A túra 18 nap-16 éj volt, egész hosszú, de elég jól bírtuk (éljen a légkondi...), a sátrazásos-kempinges formát nagyon bírtam. Jópofa volt, hogy mindenhol megbámultak miket, amikor a nagy busszal be akartunk hajtani egy kempingbe. Volt ahol nem fértünk be, volt ahol nagyon neccesen, egy helyen pedig nekiálltak pár ágat lefürészelni, hogy beférjen a busz (sajnáltam szegény fákat).
Valamennyire megtanultam olaszul, mikor kint voltam. Sajnos utána keveset használtam, így alaposan feledésbe merült. Ráadásul anno három hét oktatás volt csak, az is olyan, hogy angolul tanultunk olaszt....
Konyhában mindegy, csak olasz legyen, de talán inkább a déli. Szeretem a halas, vagy zöldséges-gyümölcsös kajákat.
Mióta élsz kint? Mit csinálsz?

G.
-
--

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-31 21:17   
Szia gekkom

Huuuuuuuuuuuuuuu! Ez jo hosszu tura volt, hany nap kellett hozza?
Gondolom, a harom honap alatt Paviaban szepen megtanultal olaszul.
Megkostoltad az olasz konyhat?
Melyik tetszik jobban, az eszaki, vagy a deli?
Szia, adi

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-30 21:01   
2006-01-30 20:34, adi67:
-
Salve!

Anno 2001-ben töltöttem (sajnos csak ) 3 hónapot Pavia kies városának egyetemén Erasmus címszó alatt. Természetesen szakmai gyarapodás céljával ekkor kirándultunk egyet Venezia-Padova, egyet San Remo, párat Milano, egyet Roma-Napoli-Sorrento-Capri-Anacapri irányában.
Idén nyáron pedig kedvesemmel, húgával és még negyvenhét emberrel voltunk egy sátras-buszos olasz túrán (teljesség igénye nélkül: Ferrara, San Gimignano, Siena, Pienza, Monte Amiata, Roma, Caserta /Campania/, Pozzuoli, Napoli, Sorrento, Capri, Amalfi, egy szurdokvölgyben Basilicataban /N.P. Pollino/, aztán Messina, Lipari-szigetek: Vulcano /0-4XX m "séta"/, aznap du. még Stromboli /0-4XX m "séta", alvás a csillagos ég alatt a szabadban, félmagasságban, vulkánkitörésekkel/, Lipari, Cefalú, Enna, Mt. Etna, Küklopsz-sziklák, újra Messina, Matera, Grotta di Castellano, Castel del Monte /Puglia/, San Marino, Ravenna...)
És ezen kívül egyszer egy napot családi nyaralás során Triesztben és egyszer Udinében. Asszem, ennyi. Nem sok, de nosztalgiához és szép emlékekhez elég. Ciao, ti auguro una bella giornata:

Gergö
-
--

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-30 20:34   
Szia gekkom!

Aranyos a leirasod.
Merre jartal meg Olaszorszagban?

Szia, adi

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-30 11:57   
2006-01-29 13:28, adi67:
-
Én egyszer jutottam el, anno, San Remoba.
Az állomáson álltunk, Paviaban, gondolkodtunk, hová menjünk. Talán Genovába? Jött két Erasmus-kolléga, hogy ök is mennének valahová, hallották, SanRemo-rally van. Egyböl megvolt az úticél.
A városban annyira központi téma volt a rally, hogy az egész várost bejárva egyetlen nyamvadt plakátot találtunk, amire ki volt írva (már azt hittük, tévedtünk...), és aki megkérdeztünk, azoknak 99%-a nem is hallott róla, a maradék 1% pedig közölte, ott van fenn valahol a hegyen, nem lehet feljutni csak úgy. Így nem láttunk semmit a rallyból
Viszont Paviában oltári köd volt (mi más), szakadt az esö, hideg volt, San Remoban lementünk a partra napozni, annyira szép idö volt. Szóval jó hely, nekem ennyi emlékem van róla
G
-
--

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-29 13:28   
Sanremo in fiore

Sanremoi Viragkarneval
A karneval temaja cirkusz, 13 "carro" vonul fel, es mindegyik egy cirkuszi esemenyt idez.
A kocsik tele vannak viraggal, a nagy figurak kis szegfubol, rozsabol, es minden kulonleges fajta viragokbol allnak.

Norka, te ott laksz SanRemoban, voltal a felvonulason? Mit lattal?
Szia, adi

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-28 19:57   
Szia gekkom.
Szepen leirtad a befana legendat.
Jol emlekeztel ra, koszi!
Szia, adi

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-23 15:48   
2006-01-09 16:09, adi67:
-

Ahogy elnezem, te viszed a hátadon az olasz topicokat, minden elismerésem.
G
-
--

gekkom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-23 15:44   
Ciao!

Nekem csak távoli emlékeim vannak a Befanaval kapcsolatban. Egyszer olvastam róla nyelvgyakorlásképpen (fordítási feladat) egy olvasmányt, abban az volt -ha jól emlékszem-, hogy egy öregasszony volt ö, akivel talán a háromkirályok találkoztak, mikor ajándékot akartak vinni Kisjézusnak. Ö nem hitt nekik, nem tartott velük. Aztán kiderült, hogy ö a Megváltó, akkor a Befana nekiállt megkeresni, hogy ajándékot vigyen neki. A sors iróniája, hogy azóta is keresi, és minden egyes kisgyereket megajándékoz, hátha köztük van a Kisjézus is. Hát, valahog így emlékszem. Sajna a leírt verzió Pécsett van, én meg Berlinben, így ennek pontosabban nem tudnék mostanában utánanézni.
Ciao a tutti:

Gergö
-
--

gyzozo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-14 22:22   
Sziasztok!!! Szia Adi! Megtaláltam az általad ajánlot fórumot nagyon tetszik! Remélem minél több Italia rajongó fog ide irni! Nagyon jó a fotóalbumod!

gyzozo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-14 22:22   
Sziasztok! Szia Adi! Megtaláltam az általad ajánlott fórumot, nagyon tetszik! Remélem, minél több Italia rajongó fog ide irni! Nagyon jó a fotóalbumod!

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-09 16:09   

gabineni  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-08 18:02   
Nagyon tetszett a mondóka. Köszi

gabineni

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-05 22:43   
A Vizkereszt unnepe egybeolvad a "Befana" nevevel.
A "befana" (venasszony, boszorka, stb.) ajandekot visz a gyerekeknek, mint annak idejen a harom kiraly vitt a kis Jezusnak.

A hagyomanyokhoz hiven a boszorka januar ot es hatodika kozott, soprunyelen lovagolva, a kemenyen keresztul, bemegy a hazba es ott hagyja az ajadekot az elokeszitett harisnyaban.

Gondolhatjatok, micsoda orom masnap, mikor a gyerekek felkelnek, es ott log az ajandekkal telt zokni az ajton, vagy a kandallon.

Van egy nagyon kedves mondoka, ami igy szol:

"La befana vien di notte
con le scarpe tutte rotte
col capellino alla romana
viva viva la befana!"

A kozmondas szerint a "befana" elvisz magaval minden unnepet! Januar 6. nemzetkozi unnep, veget ert a Karacsony! Leszedjuk a karacsonyi diszeket, elrakjuk a karacsonyi dekoraciokat.

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-05 22:25   
JANUAR 6.
VIZKERESZT UNNEPE (EPIFANIA)
A kereszteny hagyomany szerint: Karacsony utan a 12. napon a harom kiraly (Re Magi) megerkezett Jezushoz.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó