2018. július 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Bajorországi Kastl Magyar Gimnázium
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
 kex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-07-01 10:22   
talán érdekli az érdeklödöket: http://www.derneuetag.com/zeitung/1029584-129,1,0.html

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-22 21:35   
a kérdés jogos

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-22 21:14   
2007-06-22 06:45, Fredi:
Istenem! Ti soha nem vagytok frusztáltak?

A suli sorsa miatt, vagy ezektöl a kommentároktól?

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-22 13:51   
Ez mind várható volt, és így is van rendjén.

Kemenes  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-22 12:46   
http://www.dunatv.hu/popup/popup.html?musor_id=30108&csat_id=dunatv

Kemenes  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-22 12:19   
1.06.2007 | Netzcode: 11029183
Doch kein Gymnasium
Kultusministerium lehnt Antrag auf Schule in Kastl ab

Kastl. (sta)
Anzeige:

Aus der Traum für das Europäisch-Ungarische Gymnasium in Kastl. Das Bayerische Kultusministerium hat den Plänen, in der Klosterburg ab September unter neuer Trägerschaft wieder mit dem Schulbetrieb zu starten, die Zustimmung verweigert. Der Grund: Die in den Antragsunterlagen aufgeführten Lehrkräfte entsprechen von den Fächerkombinationen und der Lehrbefugnisse her nicht den Anforderungen.

Termingerecht hatte die von Nürnberger Rechtsanwalt Laszlo Nagy vertretene gemeinnützige Stiftung zum 1. Juni beim Bayerischen Kultusministerium alle geforderten Antragsunterlagen eingereicht. Diese wurden, wie gestern Pressesprecher Dr. Ludwig Unger sagte, detailliert geprüft.

Am Ende gab es die rote Karte: "Aus unserer Sicht ist die Qualifikation der vorgesehenen Lehrer nicht ausreichend, um an einem bayerischen Gymnasium zu unterrichten", sagte Unger. "Auch wenn wir noch so guten Willens sind, da können wir nicht über unseren Schatten springen", so der Pressesprecher.

Zum Stand der Dinge wollte sich gestern auf Nachfrage unserer Zeitung der designierte Vizedirektor des geplanten Gymnasiums, Gaspar Nemes, noch nicht äußern, da ihm der Ablehnungsbescheid noch nicht zugestellt ist. Er sei aber "unendlich traurig" über die Entscheidung, "denn die Schule wäre eine wunderbare berufliche, wissenschaftliche und praktische Herausforderung" für ihn und das gesamte Lehrpersonal gewesen, sagte er.

Die Stiftung will die Flinte aber offensichtlich noch nicht ins Korn werden. So könnte man sich zum Beispiel vorstellen, auf der Klosterburg Fortbildungsseminare zu veranstalten und in den Bereichen Sport, Musik und Literatur Angebote machen.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-22 06:45   
Istenem! Ti soha nem vagytok frusztáltak?

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-21 21:56   
2007-06-21 21:44, hunor:

A suliról szóló vitához valóban semmi köze, de azért elrettentö példának jó.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-21 21:44   
Én meg azon, hogy ezen beírásra jogos-e, hogy van dokumentumértéke, vagy nincs, és van jobb hely erre.

Hunor

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-21 21:39   
Én is azon gondolkodom, hogy ez az úr most vagy túl sokat ivott, vagy túl keveset...

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-21 17:04   
Ahogy elnézem, a köbányai világos tényleg pusztítja az agysejteket...

Kemenes  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-21 13:27   
Teljesen világos a kép!

A magyarok által szervezett gimnáziumnak nincs köze a múlthoz?
Mivel takarta volna le a náci mosatlant a helyi politikai vezetés.
A nagy germán precizitásba bele fértek a megsemmisítő halál- és munkatáborok. De azt mind a mai napig elhallgatták, hogy a napjainkra, olyan büszkére kerekedett unokák és dédunokák nagyszülei gyerekeket raboltak és hurcoltak Németországba. Kastl is egy ilyen hely volt.
Ezek nézik le a törököket!
A törökök a gyermek-túsz szedéssel már a XVIII. században felhagytak.
Persze, hogy ez egy kínos ügy!
Kínos mert ezt mások ásták elö.

Van aki azt mondja:... Miért kell mindig a múlt bűneit elöhozni.
Azért mert a falu még tartozik saját XX.századi történelmének feldolgozásával.
Van egy másik dolog is. A magyaroknak ezek után nem kell hálásaknak lenniük. És ez itt a bibi.
A németek ez esetben is, - mint sokszor -
a magyarokat mosogatórongynak használták. Felmosták velük a történelmi mocskukat. Mindent szárazra töröltak, majd jó kicsavarták és amikor már több piszkot nem birt felszíni, akkor hátradobták.

Kastl-ban nem lesz gimnázium!

Miért legyen?

Hiszen kiderült a múlt, az elhallgatott igazság.

(megjegyzem)
Ezt merte volna megtenni egy magyar falu!
A gyomrom is felfordul, ha arra gondolok, hogy üzletpolitikai meggondolások is szerepet játszottak abban, hogy letagadták 1942-1945 közötti történelmüket.

Miért féltek egy táblát kihelyezni a CSU-s honatyák!
- "Ezen a helyen 1942-45 között 181 hazájából elhurcolt gyermek SS által örzött tábora volt,akiknek szüleit halál és munkatáborokban semmisítették meg."

Miért?

Talán kevesebb magyar diák iratkozott volna be.
Talán.
Hiányzik még egy tábla!
"Egy gyáva falunak itt állt 1958-2006 között egy sikeres nemzetközi iskolája!
Köszönjük Magyarok!"
------------------------------------------

üdvözlöm
Kemenes

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-02 17:55   
hmm

shocked  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-02 17:03   
Gelleri Emil ír egy rövid beszámolót a http://www.arz-dimension.de oldalán: "Pünkösdvasárnap (2007) én is voltam Kastl-ban, kb. 200 másik vendéggel, pedig 1964-ben végeztem és örömmel hallottam, hogy esetleg megnyilik az iskola megint szeptemberben. Sajnos csak a Müller Gyuri kezét láttam, aki valamit organizált, különben egy kicsit szójárás szerint lehetett megtudni mikor mi van. Ez a pünkösd nagyon elmaradt a régi ünnepektöl és az iskola javarésze be volt zárva. Valaki készitett filmet a találkozoról, beszélgetesekkel együtt, jó lenne, ha megtudnánk hol lehet ezeket megtekinteni?

Jó lenne, ha a 200 jelenlévőböl valaki részletesebben is beszámolna (esetleg képekkel?!) az eseményről?!
Üdv.

borbely  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-27 17:42   
lám,lám, hogy miröl maradtam le, történelem órán. Kastlban. Nincs az embereknek más szórakozási lehetösége, minthogy ilyen baromságokon rágodjanak? De az is lehet, hogy az augsburgi csatát öseink nem is Augsburgban vívták, hanem Kastlban? Ja és Isten is magyar volt, olvastam anno egy Kastl magyar havilapban, úgy legyen.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-26 11:41   
Na ja, mindig utálom, ha egy napon két ember bejelentkezik a monra, és azonnal pontosan ugyanabba a topikba írnak.
Ilyenkor merül fel bennem, hogy nincsenek véletlenek, vagy Isten keze van a dologban, és azt akarta, hogy két ember itt és most találkozzon, vagy pedig perszonálunióról van szó, és egy párbeszéd formájában megírt monologusról.
Ezt az SS-tábor szöveget nagyon csiptem már Kirchsteuertől is.
Függetlenül attól, hogy igaz vagy sem, a magyar gimnáziumnak semmi köze hozzá. Különösen izléstelennek tartom, hogy annak idején zsarolásként vetették be, azzal a váddal egybekapcsolva, hogy a magyarok csak arra kellettek, hogy elhallgathassák a vár múltját.
Ráadásul azt a gimit már bezárták. Most a jövőről van szó, nem arról, hogy egy adott történelmi helyen még a szüleim megszületése előtt mi történt, hanem az, hogy a közöljövőben mi lesz.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-26 11:04   
2007-05-26 09:56, Kemenes:
-

Ezeket át is gondolod, mielőtt leírod, vagy csak úgy

Hunor

Kemenes  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-26 09:56   
Kastl Magyar Gimnázium SS által örzött náci gyermekbörtön volt 1942-1945 között.
Olvastam a Google-ban
Ez megrázó!
Hogy tudták ezt idáig elhallgatni.
De, hogy pont egy náci gyerekláger.
Nem is tudtam, hogy ilyen létezett Németországban. Munka és haláltáborokról
tudtam.
Ez szégyenletes. De, hogy erről eddig hallgattak.
Megnyugtat, hogy a családomnak, gyermekemnek
többé nincs köze ehhez a helyhez.
De ez aztán döbbenetes.
Azt hiszem gyorsan el kell felejteni az egész dolgot, kastlistól és mindenestül.

Kemenes

Csillag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-25 20:01   
Köszönöm, hogy válaszolt. Bevallom nekem még mindig zavaros az egész... de hát ez van.

Kemenes  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-25 17:21   
2007-05-25 16:16, Csillag:
-

Kedves Érdeklödö!
Részleteket nem tudok. Csupán egy évekkel korábbi USV Egyesületi gyülés anyagból tudom, hogy voltak olyan tagok, akik azt mondták, hogy ha tanári kart nem sikerül lecserélni, a pereknek nem lesz vége és tovább romlik a szinvonal, és csupán a máshonnan kibukott gyerekek jelentkeznek, akkor egy darabig zárva kell tartani.
Egy 2003-as Miniszteri anyag is előre vetitette az eseményeket.
A jövö tervezésében voltak viták.
A magyarországi szerencsétlen választások
néhány ember tervét keresztül húzta.
Azt hiszem a háttérben még fortyog valami.
Szerintem azokat kell megkérdezni, akik bejelentették a csödöt.
A felszámolóbiztos egyszer azt mondta, nem kellett volna bejelenteni a felszámolást. Az iskola viszont a gGmbH megalakulása óta számviteli csöd állapotában volt.

Kérdezzék meg az alapító egyesület elnökségét.

Ök bizonyára most boldogak, mert mindenkit sikerült kirugni és lehetőség van egy új korszak megnyitásához és még az általuk kinevezett igazgató is maradt. Kiváló szakember és magyarbarát. Az egyik szülötöl tudom, hogy Geis igazgató úrnak - nem tudom, hogy írják a nevét - , az egyik ügyvezetü igazgató még 2005 végén vagy 2006 elején azt mondta, hogy vállalja el az igazgatóságot és bízzon az egyesületben mert teljes tisztogatás lesz, még az iskola bezárása árán is. Azt hiszem ezért vállalta az igazgatáságot. meg azért mert azt mondták,hogy amíg ök ott vannak, addig az iskola "Bíró Gabriellától mentes övezet lesz".
Bíró Geis tanar úrat ki akarta piszkálni.
Zavarta, hogy ez az ember az egyetlen tisztességes személy a tantestületben.
Bár a Szabó nevü matek tanár is jó volt.
Az utolsó érettségi mindenkinek sikerült.
Elötte a 23-ból kilenc gyerek megbukott.

Üdv,
Kemenes

Tehát kérdezzék meg tölük.

Csillag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-25 17:06   
Köszi az infót Lepu!

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-25 16:35   
A gimi csödbe ment.
Ami vitatott, az az, hogy direkt vagy sem. Mondjuk úgy, hogy a csöd sok problémát megoldott, amit csöd nélkül nem lehetett volna megoldani (munkajogi témák, szóval így elegánsan ki lehetett vágni az egész tanári kart). Mert mindig mindenben a jószándék látjuk, annak a lehetöségét, hogy direkt volt, kizárjuk. Így most lehetöség nyílik a régi helyén egy új iskolát nyitni, ami teljesen tiszta lappal indulhatna.

Csillag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-25 16:16   
Kedves Kemenes!

Elovastam az eddigi hozzászólásait, ebböl úgy tünik, ön pontosan tudja, mi volt Kastl-ban. Lehet, naiv ill. tájékozatlan vagyok, de eddig még mindig nem világos elöttem, hogy mi vezetett a feloszlatáshoz, illetve a sok problémához. Nem foglalná össze 1.2 mondatban? Köszönöm.

PS: Egyébként "se rokona, se ismeröse" nem vagyok a Kastl gimnázium diákjainak, oktatóinak.

Kemenes  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-25 15:01   
Kedves Gazsi!

Tisztelt Nemes Tanár Úr!

Albert Schweitzernek volt egy kitünö gondolata.

Az ember ameddig fiatal az emberiség részére palotákat akar emelni, amikor megöregszik ráébred arra, hogy a trágyagödreit sem tudta kipucolni.

A Kastl-i Magyar Gimnázium személyi vonatkozású trágyagödreit megtervezett program szerint már kipucolták. Szabad a pálya!
Ön most már, akár egy szellemi palotát is emelhet. De ezt ne öntelten tegye!
Kastl egy jelenség.
Kastl a magyarság szociológiai értelembe vett parányi leképzödése, modellje.
Ötven év óta itt sokan voltak szépek és még többen csalódottak, de okosak nem tudtak lenni.
Miért?
Mert a magyarok a várban „egymást ették”.

A németek most csöndben vannak. Nincs más lehetöségük. Az iskola csak magyar érdekeket szolgálhat a továbbiakban is. (Bár a terv nem ez volt. ) Csak egy nagydarab kövér fekete légy esett a sörükbe, ami a torkukon akadt. Nem tudják sem kiköpni, sem lenyelni.
Higgye el, sok munka van abban, hogy most már nyugodtan alkothatnak, - ha esetleg majd átveszik az iskolát.
A régi kastlisokra nem kell energiát pazarolni.
Közülük soknak szájmenése és íráskényszere van.
Adakozni nem adakoznak.
Ez az Alma Mater olyan mint a magyar sors!
Kilátástalan, de azért mindig vannak bíztató jelek.
Egy lelkes fiatal tantestülettel csodákat tud elérni.
A régiektöl óvakodjon – kivétel nincs-
Illetve az igazgató az egyetlen kivétel.
Egy erjesztö baktérium elég ahhoz, hogy megsavanyítsa a hordó tartalmát.
A régi, illetve új igazgató kiváló szakember örülök, hogy ott van.
Nem kell letagadni a hátteret, vagyis azt ami a kulisszák mögött van.
Gyorsan lehet ellenségeket szerezni, de
a barátoknak nagyobb hasznát veheti.

Vigyázzanak nehogy valami poszt-bolsevik
gyurcsányista, prolisztokrata tökéscsoportot
hozzanak Kastl-ba!
Mer ez beszennyezné az alapító elödök emlékét.

Sok sikert.
Kemenes Sándor (egy volt kastlis szülö)

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-25 11:00   
hmmm.
Érdekes véletlenek vannak...

Na mindenesetre ezért nem akartam egyetlen kérdést sem feltenni, tapasztalataim szerint a legtöbb ember ugysem válaszol rá. Szóval még mindig itt tartok, hogy mesélj. Én nem kérdezek, mert a kérdést egy értékítélettel tennéd azonossá. Ebben nem felismerni a hatalmas lehetöséget eléggé badarság.

gazsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-25 10:12   
Kedves Kemenes Sándor,
hát épp erről van szó, ettől a típusú frazeológiától szeretnénk, szeretnék én elsősorban eltávolodni, hiszen az Ön által megfogalmazott üzenet nem a szakmaiságot kéri rajtunk számon, nem azt üzeni a fórum olvasóinak, hogy itt egy olyan pedagógialiag-pszichológialag-szakmailag hiteles csapat szeretné újraindítani kastl-t, akiknek a szakmájuk, a hivatásuk, az oktatásban és a kutatásban szerzett óriási tapasztalatuk a mérvadó, hanem megint egy kicsinyes, méltatlan és a körülményeket abszolút a saját szája íze szerint megfogalmazó-értelmező és ezzel kastl-nak nagyon sokat ártó bizalmatlanságot. Ott volt Ön az én Goethe-Institut-os, vagy gináziumi, vagy főiskolai óráimon, szemináriumaimon az elmúlt években? Velem együtt szervezte a kognitiv tudományi, pszichológiai, irodalomtudományi konferenciákat? Velem együtt olvassa a kortárs fejlődéspszichológia, a Theory of Mind, a tanuláselméletek, a neurohermeneutikai irodlaomtudomány, a kulturális evolúció, a bioszociális emélkezetkutatás, a neurofilozófia stb. nagy átfogó könyveit? Ott volt azokon az óráimon az elmúlt évtizedekben, amikor tanárként, pedagógusként, társként, barátként a tanítványaimmal felfedeztk a leggyönyörűbb csodákat? Ott van esténként a dlgozószobámban, amikor a magyar és német pedaógiai-spzichológiai tudomány legjelentősebbjeivel levelezünk hogy ne metafizikus hablatyolásaal, hanem korszerű tudással állhassak-állhassunk ki a diákjaink elé? Milyen lapon kérdőjelezi meg az általam képviselt koncepció átgondoltságát? Milyen alapon teszi egy új és elkötelezett tantestület első lépéseit lehetetlenné egy ilyen sokak számára hozzáférhető fórumon?
A pedagógia, a tanítás nem szövegelés, politika, meggondolatlan értékítéletekkel történő dobálózás, hanm professzió. Ismeri Ön a kortárs narratív ill. fejlődéspszichológiai alapokon nyugvó kortárs oktatáselméleteket (Jerome Bruner, Michale Cole), vagy a személyiség ill. a kulturális Self fejlődésének legalaposabban kidolgozott modelljeit (Gergely, K. Nelson stb.)? Hogy milyen posztulátumok mentén képviselem saját személyemmel a kastl-i iskolában újraindítandó munkát? Mert ezek nélkül, kérem, ne nylvánítson véleményt, hanem vegye fel a telefont, nagyon szívesen beszélgetek Önnel és mindenkivel a részletekről, de addig is kérem, hogy ne tereljék megint rossz irányba egy nagyszerű iskola ügyét. Találkozzunk Kastl-ban egy finom sör mellett, ne dobálózzunk az internetes idegenség kommunikációs űrjében, hanem tegyünk együtt ezért a nagyszerű intézményért. Egyetért Ön ezzel? nagyon várom válaszát, üdvözlöm Önt:
Gazsi

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-25 01:34   
egy volt szülö

Részvétem. Mindig tragikus, ha egy szülő elveszti a gyermekét.

Kemenes  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-25 00:23   
2007-05-24 17:58, gazsi:
-

Kedves Gazsi!

Ez a társaság, amelyet 2007. márciusában 53.000 Euró tökével jegyeztek be? A társaság ügyvezetője Dr. Nagy László. A Magyar Iskolabizottság egykori II. elnökének Fülemen Rózának volt ügyvédje, aki rendszeresen lakott szállodájában is.
Mindent, amit az új társulat Kastliról tud, azt az Iskolaalapító Iskolabizottság egykori alelnökétöl tudja. Köztudott, hogy az
Ö ismerősi köréből alakult ez a csapat.
Tehát mitől határolódnak el. Miért tagadják le azt, hogy az egykori alapító és fenntartó
ötlete alapján jöttek létre, még a pedagógiai programot is Fülemen asszony készítette az előző ügyvezető által alapított testvériskolai partnerségben résztvevő szentendrei református gimnázium igazgatójával.
Füllentéssel kezdeni egy iskolát az több, mint csinytevés. Tisztességgel többre mennek!
Örüljenek, hogy az elődök kitakaritották az iskolát, megszabadították az intézményt a tantestületnek nevezett panoptikumtól. Előzték a német érdeklődöket. Feltárták az elhallgatott múltat. Szabaddá tették az utat egy szebb jövő felé. A mostani igazgató személye nem változott. Ö egy kitünö szakember. Egy ùr!
Az egyedüli érték a régi tantestületben. A panoptikumot pedig távol kell tartani. Ez a siker titka. Nem szabad elfelejteni! Takarítás nélkül nem lehet rendet rakni. A lapát pedig továbbra is a takarítóknál van.
Csak együttműködéssel lehet barátokat szerezni.

UI. Az iskolához legalább 500 000 Euró kell.
Érettségiztetési joga nincs.
A berendezés lepukkant.
A magyar jelleg viszont kötelezö maradt.

Sok sikert és erőt, de ami a legfontosabb, szerencsét.

üdv: Kemenes Sándor
egy volt szülö

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-24 22:26   
"Mekkora egy töketlen fecske maximális repülési sebessége?"

gazsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-24 22:04   
2007-05-24 18:45, Lepu:
-

Hát kérdezz, és szívesen válaszolok
Ez a túl általános imperatívusz nem könnyíti a helyzetemet.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó