2018. február 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztria >> Élet Ausztriában
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 beneee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-08-09 19:20   
A bécsi egyetem német-angol tanári szakán végzett nemzetközi tapasztalatokkal rendelkező fiatal nyelvtanárként nyelvoktatást vállalok német és angol nyelvből(15euro/60perc) Bécsben, a 9.kerületben. Az alábbi dolgokban tudok segíteni:
◾Nyelvoktatás mindenszinten kezdőknek és haladóknak is
◾Nyelvtani rendszerezés
◾Kommunikációs készségek javítása
◾Iskolások korrepetálása
◾Nyelvvizsgára felkészítés
◾Állásinterjúra való felkészítés
◾Fogalmazások, Beadványok, Szakdolgozatok stb. átnézése és nyelvhelyésségi ellenőrzése
- Szövegek, Levelek, fogalamzások forditasa
Rugalmas időbeosztás. Forduljon hozzám bizalommal az alábbi e-mail címem: gondabence@mail.com
vagy az alábbi telefonszámon telefonszám: 06604912056

Zsocee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-25 21:08   
2009-12-17 11:48, allegro:

-

Szia Gergö,

Innsbruck már messze van?

Zsolti

allegro  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-17 11:48   
Sziasztok!

Szívesen megismerkednék Tirolban élő magyarokkal, akikkel alkalmanként közös programokat lehetne csinálni. Egy éve dolgozom Ausztriában, de sajnos még nem sok magyarral találkoztam. Elsősorban St. Johann in Tirol, Kitzbühel, Wörgl környékén élők jelentkezését várom.

Üdv: Gergő

Réka29  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-29 21:41   
Szia asx!

Én is a 11. kerületben lakom. Hogy hívnak? Hány éves vagy?

Réka

sárgarózsa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-06-16 16:29   
2003-09-19 19:55, melikegros:
-

Szia!

Én nem olyan messze lakom Salzburgtol, Linzben. Ha van kedved, jelentkezz!

Köszi!

melikegros  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-18 14:11   
2007-10-10 12:28, O. B. Monika:

-

Szia,

az hol van pontosan?

Vera 21  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-18 22:51   
Sziasztok!
Mi egy fiatal házaspár vagyunk, van egy 6 éves kislányunk. Itt élünk Ausztriában, magyarokat keresünk a környéken, akikkel néha összejönnénk.
A falu neve, ahol lakunk, Grünau im Almtal, a legközelebbi nagyobb város Gmunden, de Wels sincs túl messze.
Ha van valaki itt a környéken, és érdekli a dolog, írjon nekem!

Üdv:Vera

O. B. Monika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-10 12:28   
Sziasztok!

Jabingi lakosokat keresek!
Mi jovotol koltoznenk ki, es sajnos senkit nem ismerunk ott es konnyebb lenne, ha valakit megismernenk, konyebben feltalalnank magunkat az "idegenben".

mona  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-25 13:59   
Szia Loki
Teljesen megertelek, mi - jobban mondva a parom - 15 ev nemetorszag utan gondolta meg magät, hogy kozelebb jon dolgozni. Addig Münchenben dolgozott, ott volt cege, de az allando hazajaras egyre rosszabb lett. Mi Becset valsztottuk uj helykent, es meg kell mondjam az arak - mint dolgozo, illetve vallalkozo - ugyan azok, viszont tobb lehetoseg van. Sopronba koltoztunk, es onnan jarunk ki minden nap. Autopalya vegig, olcsobb elet - 200 euro a lakas - es mindossze 40 perc alatt a munkahelyen vagyunk. Megis este, hetvegen Magyarorszagon vagyunk, hetvegente pedig a csaladnal, ami a kor elorehaladtaval ugye fontosabb mint az utazas.
Ha barmiben segithetek, szivesen.

Hello
Monika
kapuimonika@freemail.hu

Loki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 12:06   
Szia rannan!

Köszi elôre is. Üzi ment magánban. Amúgy Skóciában lakunk, ez még messzebb van egy kicsit.

Loki

rannan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-27 19:58   
Szia Loki!
Ismerem a helyzetedet. A ferjem nemet en magyar vagyok. 4 ev Nemetorszag utan Becsbe költöztünk. Mi is az arany közeputat kerestük. Szerencsere meg is talaltuk. Ez volt a legyjobb döntesem egyike. Mi nem bantuk meg. Mi sajnos Bekes megyeben lakunk igy meg mindig eleg hosszu az ut haza, de sürün megyünk haza vagy a szülök jönnek.
Szivesen segitek, ha kell. Mi Stuttgartban laktunk. Ti?

Loki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-26 22:34   
Sziasztok!

Milyen a helyzet most Ausztriában? Mi nagyon messze élünk Magyarországtól, s szeretnénk közelebb költözni. Mivel feleségem német én meg magyar, a legjobb megoldás Ausztria lenne. A szülôk közt félúton. ))))))))) Van olyan, aki szívesen válaszolna a kérdéseimre? Leginkább Burgenland érdekelne, de az itteni topik Burgenlandról "halott". De minden jótanács hasznos lehet.
Elôre is köszönöm!

Üdv, Loki

letty  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-30 02:31   
Sziasztok!
Én már szinte őslakosnak számítok, 87 óta élek itt. A 4. gyermekemet most várom. Eisenstadtban lakunk.

betsy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-30 02:23   
Sziasztok!
Én Mondsee-ben élek. Eddig elég keveset net-eztem, de most unatkozó kismami vagyok...

kikawiwa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-11 21:32   
Sziasztok Honfitarsak!
Nagyon orulok, hogy ratalaltam az oldalra. Kb egy eve elek itt(helyileg linz) es neha bizony szivesen talalkoznek magyarokkal. Ha van itt valaki Linzbol, es persze barki mas:), akkor jelentkezzetek! Enyhitsuk egyutt a honvagyunkat! vagy az etvagyunkat...

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-28 00:24   
Két évet én is Ausztriában éltem, most is szivesen utazok oda, mivel hogy hiányoznak a hegyeim.

mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-12 18:34   
Haliho Melike!
Már 14 éve élek, lakom, dolgozom itt Welsben. Igen van sok magyar ismerösöm, s el sem képzeled milyen sok magyar van itt Felsö Ausztriában.
Mesi

melikegros  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-09 20:09   
Szia mesi!De jó nem is gondoltam volna,h találok valakit.nem mondod,h ott laksz ilyen nincs,régota élsz itt vagy csak itt dolgozol de hazajársz?én itt élek teljesen.Ismersz még más magarokat is ott.?
várom válaszod szia

mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-09 14:44   
Hello Melike!

Hát én Welsben lakom. Máskülönben van egy topik: Felsö Ausztriai rendezvények. Ott mindig megtalálod az aktúális rendezvényeket. Ott találkozhatsz sok magyarral.
Mesi

melikegros  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 20:23   
Sziasztok!

Van itt valaki Wels környékéröl,mert én itt élek és nem sok magyarral találkoztam eddig. Ha erre vagy akkor irj.

Csá: Meli

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-28 21:20   
2004-09-28 14:10, csynszka:
-
Szia! Human tul, gondoltam , könnyebb talalkozni, ha közel lakunk egymashoz...

Bocs, de én akkor nagyon lemaradtam valamiről! Utolsó információm ez volt: "Ha közületek vki Schwechaton vagy Becs 11. bez-böl van, irjon!"

Ezért volt furcsa, hogy miért kell közel lakni ahhoz, hogy írjon valaki. De ha találkozni is akarsz az más!
Mikor és hol?

csynszka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-28 14:10   
Szia! Human tul, gondoltam , könnyebb talalkozni, ha közel lakunk egymashoz...
Schwechat es pl a 23.bez nem epp a legszerencsesebb parositas.

evus27  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-25 17:38   
kibic:

Köszi a tippet, nálad esetleg nem tanulhatnék németül?

kibic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-22 23:02   
2004-08-21 18:13, evus27:

A viennahu-t próbáltad már? Ez az Ausztriában élő magyarok levelezőlistája, mivel a fórumon nem lehet többször reklámozni, nézd meg, valamelyik topikban ott van, hogy kell jelenkezni rá... Fel a fejjel, eleinte én is épp így indultam neki. MOndjuk a különbség annyi, hogy én jól tudtam németül, némettanár voltam. Ez persze, nem jelentett könnyebbséget, mert itt mindenki anyanyelvű tanárra vágyik, de végül mégis találtam állást. Most itt tanuló, németül nem tudó diákokat tanítok, akik az egyetemi német vizsgát akarják letenni. Ma épp egy magyar fiúval találkoztam az egyik kurzuson, ez egy Volkshochschule kurzus volt, ahol csak helyettesítettem. A fiú nagyon örült nekem, mert nyelvtani nehézségei vannak. Sok intenzív nyelvtanfolyam van itt, a német szerintem könnyen elsajátítható nyelv.

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 21:49   
Szia,

miért kell valakinek Schwechaton v. a 11. ker.-ben laknia ahhoz, hogy írjon?

Egyébként merre lax a 11. ker.-ben?
Humán innen, vagy Humán túl?

csynszka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 12:25   
Sziasztok!

Ha közületek vki Schwechaton vagy Becs 11. bez-böl van, irjon!

evus27  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-22 15:02   
Szia asx!

Nekem olyan megnyugtató érzés, hogy vannak körülöttem magyarok, azért mégiscsak külföld, ja meg hát pláne azért, mert nem beszélem a nyelvet. Inkább utóbbi.

evus27

csynszka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-22 11:33   
köszi, megneztem az oldalt

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-22 11:16   
2004-08-21 18:13, evus27:

Szia,

ha már elhatároztad akkor bátran bele kell vágni!
A nyelvet meg lehet tanulni, nem lehet olyan nagy gond. A munkához valóban illik németül tudni, bár az is attól függ, hogy milyen munka. Az informatikához elég keddésnek az angol, a német meg majd jön...
Bécsben valóban sok magyar van, de van sok jugo meg török is. Nem tudom, hogy az Téged mennyiben befolyásol, hogy sok a magyar.
Én Bécsben lakom, de nem sok magyart ismerek.

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-22 11:04   
2004-08-21 12:18, csynszka:
Szia,
próbáld meg itt -------> Munkavállalás Ausztriában

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó