2020. március 29. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Nagy-Britannia >> Bristol
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-13 11:46   
2005-06-13 11:42, edga:
-

Edga, mi a szervezet neve? Talan a Bristoli es Nyugati Magyar Barati Korrol van szo? Nemreg beszeltem Mrs. Harangozoval onnan, aki a vezetojuk, es egy nagyon kedves holgy.

Udv,

Hunor

edga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-13 11:42   
Sziasztok!
Itt vannak a programok:

2005. julius 10. , 15:00
Magyar mise a St. Mary on the Quay -ban, Colston Ave.
Ha nem is vagy vallasos azert erdemes ellatogatni, mivel sok magyarral tudsz itt talakozni.

2005. augusztus 20 vagy 27. , 20:00
Magyar party
A datum meg nem biztos, de hogy lesz, az tuti.
Cimet nem tudok, mert otthon felejtettem.
Legkozelebb elkuldom

2005. oktober 21, 20:00
Magyar party

2005.junius 24-27.
Kirandulsat szervezunk Sherburn-be, ahol a magyar Hajnalcsillag Neptancegyuttes fellepese lesz.
( Ez meg szervezes alatt van, csak megfelelo letszam eseten inditunk buszt )

Keszul a magyar klub webside, amint hasznalhato lesz adok rola infot.
Varom a leveleket!
Csao

edga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-11 15:32   
Sziasztok!

Nem hiszem, hogy baj van az e-mail cimmel, kaptam ra leveleket es irtam is rola.
Probald ujra, ha tovabbra se mukodik, akkor adok egy masik e-mail cimet. Ok?
Udv Edit

gabor410  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-11 07:56   
edga, szep az ambicio, csak eppen a Te E-mail cimed nem mukodik.
Az enyem tettevette@msn.com
Udv Gabor

edga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-04 16:28   
Mi is Bristol vagyunk, sokan magyarok.
A magyar klub alatl szeretnenk ujra egy magyar partyt Bristolban, augusztus vegere tervezzuk.
Akit erdekel, kerem, hogy jelentkezzen itt vagy az edga77@freemail.hu cimen.
Koszi

GTL2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-04 11:03   
Sziasztok,
Csak azt akarom mondani, meg itt vagyunk, ha nem is tulekednek az irasok.
GTL

beus2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-11 13:47   
Szia Seci!

Nagyon köszi!!!!
üdv: Beus

seci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-10 16:28   
Sziasztok!!

A www.jet2.com-nek van Manchester-Budapest jarata.

Lasd http://www.manchesterairport.co.uk, Visitor info, destinations.

Udv
seci

beus2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-10 14:54   
Sziasztok!!

Olvasgattam itt a beszélgetéseteket:) szoval,ti Angliában éltek? a nagy kérdés az lenne, hogy Pest-Manchaster repjárat sehol sincs?már egy csomot légitársaságot végignéztem,de nem találtam....
üdv: beus

GTL2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-09 13:35   
2005-05-06 16:40, GTL2:
-
Vettem, de nem kezdtem el, mert olyan lettem mint az itteni idojaras, elmult nekem a natham magatol.

Talalkoztam viszont Bristol 7-el, hamarosan gyakrabban fog irni ide bele!

Mivel lakasrol meg mindig nincsen szo, nem tudom en mikor, mit es hogyan, majd.

Voltunk kinaiban, pontosabban a BEJING Bistroban a Park Str72-ben. A szemelyzet egy kukkot sem englis, csak a szamokat ismertek. a kaja szerintem az araikhoz kepest, figyelembe veve, az osszes korulmenyt, keves, es nem is az igazi. Palcika alapbol van, a cseszeert a rizshez szerintem meg kellett volna tanulnom kinaiul, igy nem is probalkoztam. Erdekes vegyulete volt ez az elegans egytaleteles felszolgalasnakl es a kinai kajanak, es hat a palcika igy nem igazan illett ide!
Nem ajanlom igazan, annak ellenere, hogy szep igenyes a hely.

Lehet, ezt egy masik rovatban kellett volna, de most mindjart lejarok es mennem kell!

Udv
GTL

GTL2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-06 16:40   
2005-05-05 10:28, seci:
-
Megjegyeztem, LEMSIP!

Veszek mindjart ketto dobozzal, mert azt tapasztalom, hogy valoban nem lehet kiszamitani elore az idojarast. Ha valamiert, ezert fogok autot szerezni, mert abban elfer a nagykabat, meg a furdonadrag, igaz utobbira a szabadban nem sok szuksegem lesz.

Voltunk a hetvegen a Super Mare beach-en, azt hittem nem latok jol. harom teenager lany, farmerban, poloban es pulloverben derekig dagonyazott a vizben. Csucs lehetett nekik ez az erzes, engem meg odafenn a hidon razott a hideg.

Jon a hetvege, megint nem tudok internetezni ket napig, es meg mindig semmi hir a lakasrol! Mindegy majd ami kesik az nem...

MAS:

Bristol7-et csokoltatom, uzenem a Zsoltnak, ne csak kukkoljon, irjon is! Kicsi a vilag, ezek szerint Bristol sem olyan nagy.

Lesz magyar nap, ittenfele valamikor?
Legyen magyar nap valamikor!

Udv GTL

seci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-05 10:28   
Hali!

> Most megint nathas leszek...brrr ... egy kicsit.
Ha nem latsz ki a fejedbol, akkor vegyel LEMSIP-et, feloldod forro vizben, megiszod es egesz jol fogod erezni magad egy par oraig.

-seci

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-04 17:21   
2005-05-04 15:56, GTL2:
-
Bocs, mikorra igertek?

A nyár itt nem egy folyamatos állapot, hanem időnként meglátogat bennünket úgy április és szeptember között. Közben meg olyan az idő, amilyen.

Ma reggel nekem is fázott a kezem kesztyű nélkül, most éppen szépen süt a nap. Tegnap meg megáztam. Ez van .

GTL2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-04 15:56   
2005-04-24 12:28, Perec:
-Nem is kell háromajtós szekrény, hiszen jön a nyár. Az esőkabát kétajtósba is bőven belefér.
-
Bocs, mikorra igertek?
Majd belem fagyott ma a szusz, mert nem hittem el az idojosnak amit mondott, igy nem vittem kabatot.
Most megint nathas leszek...brrr ... egy kicsit.

GTL

GTL2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-03 17:41   
2005-04-30 19:23, seci:
-
Ez valami felelmetes!!!! Tartja az ember az oktatast, es nem ertem a felet sem! Pedig otthon vizsgaztattak!
Mellesleg nem rossz itt, jelenleg ugy gondolom, hopgy birhatos a dolog!

Kerlek irj meg, az elohivot ki fogom probalni a mit kuldtel, a NET-re nincs igazan idom kutatni, mert irni kell haza emilt, veletek is valtani nehany szot, es most konyvtarbol irok. Ja marvan bankszamlam, 24 ora alatt megkaptam, csucs!

By
GTL

GTL2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-03 17:36   
2005-04-30 15:50, Bristol7:
Hi,
let it be!
Szivesen talalkozom Veled, ha meg lehet szervezni.
Mi most a Bath Roadon lakunk egy Hotelban, hamarosan kioltozunk valami lakasba, de meg keresik nekunk a "legjobbat".
Itteni mobilom meg nem van, mert nem igazan tudom mi a legjobb nekem.

Arra gondoltam, hogy veszek egy Global Mobil feltoltoset, mert az iger a legjobb percdijat Magyarorszag fele.

De ezeket az elohivokat sem lehet rossz, hasznalni, de ahhoz esetleg elofizeteses kell? Meg annyira nem tudok semmit ezekrol a dolgokrol, hogy az csucs.

Szoval a lenyeg, hogy most csak ideiglenesen tartozkodom bele Angliaba, ha lesz lakas, akkor tervezzuk a telefon, digiTV es Broadband beszerzeset, hogy legyen kapcsolat a vilaggal. Termeszetesen ehhez majd nemi eqvipment is kell, TV ComputR, stb. Mindegy raszanjuk...
Addig is kuldok mobilszamot privatban.
GTL

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-30 23:00   
Üdvözlet a szigeten, GTL!
Milyennek találod Bristolt?
Hozzá fogsz szokni a helyi dialektushoz, biztos vagyok benne.
Perec

seci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-30 19:23   
> A driven helzett aazt mondja, hogy "dzsrojven"
> a beck helyett azt, hogy "bok"
Geeees...
A fiam is, ha nem figyel magara, akkor ójsz tít ker otthon... Aztan rajott, hogy jobb, ha jeges teat mond, de mindig ájsz tí-t kap helyette

Aztan majd megtudod, hogy a Thank you idejetmult, viszont van helyette Cheers mate! dogivel.

Meg Do you have the time... Szegeny Oxfordi/Cambrigde-i nyelvvizsga... No mind1, mert liz ugyis szol, hogy igy fejlodik a nyelv...

Ha rendes angolt akarsz hallani, akkor jol-oltozott idosebb nenitol kerj utbaigazitast.

Nalunk mar volt, olyan, hogy hivott valaki, aki allitolag angolul beszelt, en tovabbpasszoltam a felesegemnek, o a lanyunknak es vegul a fiunknal kotott ki. O kb az 50%-at megfejtette annak, hogy mit is akart mondani.

Bristol7  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-30 15:50   
mobilos: 08719994545
vonalas 08444390390

Szabadidom nekem is, mint a tenger, ezert egy dumapartira szivesen vallalkoznek valahol, valamikor (Europaban).

GTL2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-29 17:23   
2005-04-24 12:28, Perec:
OK, itt vagyok!
Sot, mar ern money, mert beindult a robot!

SOS valaki egy mobilhoz valo elohivot szeretnek, es egy vezetekeset is, bar arra ugy emlekszem van itt valahol. Most ilyen kartyasat hasznalok, amivel 5£-ert kb 1 1/2 orat beszeltem.

Emberek, segitseg, itt valami eszmeletlenul ronda tajszolasban beszelnek, hogy keptelen vagyok felfogni mirol akar kiokositani ez a kedves helybeli citizen!

Adriven helzett aazt mondja, hogy "dzsrojven"
a beck helyett azt, hogy "bok"

Udv

GTL
Bristol

ui.:
Igaz, hogy kollegakkal vagyok itt, de ha letezik meg valaki magyar errefele, szivesen talalkoznank masokkal is, mert idonk mostansag van elegendo.
Hogy itt milyen lazak az emberek?

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-24 12:28   
A "nagy váltást" csupán arra értettem, hogy Crewe helyett Bristol .

Nem is kell háromajtós szekrény, hiszen jön a nyár. Az esőkabát kétajtósba is bőven belefér.

GTL2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-24 09:35   
2005-04-23 16:44, Perec:

"Ez elég nagy váltás ám, "
Szerintem is, de örülök neki, mert nem annyira szeretem a nyugodt semmittevést még.
Másrészt fontos az anyagi, hogy minél több lehetőség legyen dolgozni, és pénzt keresni. Úgy érzem, egy viszonlag pezsgőbb területen erre nagyobbak a lehetőségek is!

A házépítés, befejezés kezdete mint az elutazás előtti utolsó nap dele, valóban nem a legoptimálisabb időpont, így inkább úgy döntöttem, elmegyünk a családdal ebédelni egy étterembe, megnézem a F1 futamot, leellenőrzöm a holmimat, mármint a dokumentumokat, és egyéb dolgokat.

Tegnap sikerült venni néhány elengedhetetlen dolgot, ami a kinti élethez szükséges, gurulós bőröndöket is, olyat amit fel kell adni, és olyat is amit bevihetek a kabinba. Nem is volt drága, igaz véletlenül elmentem a Samsonite polc mellett...!
Hála az égnek sikerült lebeszélni a nejemet a legnagyobb megvásárlásáról, így egy kisebb háromajtós szekrénnyel utazom csak.

GTL

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-23 16:44   
2005-04-22 22:30, GTL2:
-

Ez elég nagy váltás ám, Crewe helyett Bristol. Bristol nagyobb is, drágább is, viszont látnivalók meg hasonlók szempontjából úgy gondolom, jobb is. (Crewe-ban mondjuk nem voltam az állomást kivéve, Bristolban már többet, így annak alapján mondom a fentieket, amit hallottam).

Szerintem a vasárnap dél nem a legjobb időpont azt a házat piszkálni, előbb ebédelj meg és aludj rá egyet, aztán majd meglátod, hogy alakul .

Szerintem az itteni nők és férfiak között is vannak azért jó külsejűek, nem szükséges önvédelmi célból szembecsukva járkálni.

GTL2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-22 22:44   
2005-04-22 22:35, liz:
"-Itt a zome fiatal lany azt sem tudja mire hasznaljak a konyhat. "

A mieink tudják!

Ott várja őket a kaja, ha hazaérnek a buliból!

GTL

GTL2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-22 22:42   
2005-04-22 22:35, liz:

Nem is a lányoktól félt, hanem az asszonyoktól, de csak egy kicsit. Egy egészen picit.

Naná, hogy foglalkozom vele, hiszen húsz év alatt 48 óránál többet soha nem voltunk távol egymástól.

GTL
nekem sem lesz egyszerű...

GTL2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-22 22:39   
Apropó! Kedves Perec! Kérlek ne stresszelj! Van még két napom a ház befejezésére. Csak elég lesz? hiszen már 8 éve építem!
Jó, most már csak a teraszt kell járólapoznom, és a pdlásfeljáró lépcsőt rögzítenem, és a garázslejáró hűlt helyén a betonszegőt bebetonoznom, és kész is!

Jó, azért vasárnap délben szólj rám, hátha kimegy a fejemből!
Köszi!

GTL

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-22 22:35   
Ja meg csak annyit akarok mondani GTL-nek,hogy ne csak a pakolassal/locsolassal/vizcsovel legyen elfoglalva hanem szakitson egy kis idot az asszonykara is.
Feleseged megnyugtathatom.Az angol lanyok nem szepek.(Es most nagyon finoman fejeztem ki magam)Tehat rondak,bekepzeltek,es lustak.
Persze fogalmam sincs,hogy az otthoni huszonevesek milyenek.Itt a zome fiatal lany azt sem tudja mire hasznaljak a konyhat.

GTL2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-22 22:35   
2005-04-22 22:27, liz:
-
"EasyJet legujabb szolgaltatasa:Bristol-Budapest"

Igen, és én ezzel utazom, mint az előző hozzászólásban látod, Bristolba, a folyók és a kikötő városába, röpke 2 évre, mert a Crewe az nem aktuális mamár, tehát pápá MU, Wolves, és egyéb pr1 csapatok.

GTL
ember tervez...

GTL2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-22 22:30   
2005-04-22 22:10, Perec:
-
Gyerecsak, gyere!!
Jó a társaság, jó hogy jöttél!
Szval, a kóbor apácák megtévesztése alkalmából Crewe átalakult egy kissé, és Bristol lett belőle, és az a szám az enyém, csak nemodaCrewe...

Egy aprócska tévedés a DHL-el megküldött szerződésen, amit észleltem és közöltem, ezt én akkor nem,... és erre faxon azonnal gyorsan egy másik, ami viszont Bristolba, és ugye nem baj ha oda, és nem emide, de nagyon elnézést és akkor most vagy ez, vagy esetleg egy hónap múlva egy másik project, valahol, igaz kevesebbért és rosszabb feltételekkel. Na erre aláírtam. Amúgy is szerintem Bristol talán mozgalmasabb hely lehet?

Sajnálom mindenesetre hogy a Manchester környéki tagokkal nem fogok tudni találkozni személyesen, de remélhetőleg be-be néztek ide is néha!

GTL
itt vagy még?

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-22 22:27   
EasyJet legujabb szolgaltatasa:Bristol-Budapest,es Newcastle-Budapest

Ha EasyJet-el akar az ember utazni Budapestrol akkor sajnos vagy Luton,vagy Bristol vagy Newcastle kozott valaszthat.
Manchesterbe,Liverpoolba sajnos nincs Pestrol jarat.Nekem is ez a nagy problemam,hogy tobbe kerul a leves mint a hus,mert ha az olcso EasyJet-et valasztom mondjuk 60£-ert, a lemenetel kocsival Lutonba sem kevesebb,plane,ha levisznek,visszajonnek,aztan ujra lemennek Lutonba ertem a megerkezesnel.
Szoval jo de megsem jo.
GTL-nem is Bristolbol kell felutaznia.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó