2021. december 04. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Eurovision Song Contest 2005
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-02 18:10   
Ibolya!
Köszi ezt a cimet! Örülök a dalszövegeknek.Nem tudtok egy oldalt,ahol kották is vannak?

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-01 22:33   
http://v-man.borda.ca/20050519/pszsz/V-NOX-ForogjVilag_20050519_01.avi ...!!!!...TÜRELEM kell mig a video nyilik...de megéri
http://zeneszoveg.hu/dalszoveg.phtml?szk=9997

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-24 13:03   
Ez a göröglany Svedorszagban szuletett es itt mar eleve svednyelven tanult meg no meg angolul, nem akarok hulyeseget allitani de lehet könnyebb neki angolul enekelni mint görögul hiszen ö aztan valodi Eu termek , itt Svedorszagban szuletett es nött fel, Görögorszagot kepviseli es angolul enekel; en, meg csak azt szeretnem tudni ki irta neki a notat
http://www.eurovision.tv/english/521.htm
itt ugynez ki eredetileg angol szöveg volt.

Itt egy idezet az interjubol amit adott, ami ben ugyanazt mondja angolul mint en nehany sorral fennebb

"I am available for the whole of Europe because I consider Europe to be my home. For example, on 9 May, we had Europe Day and I really celebrated it in Athens. There were 200 children painting pictures about Europe and I plan to visit each child!"

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-24 12:39   
2005-05-24 11:24, perec:
Öszinten megmondom, fogalmam sincs. (már a német eredményeket illetöleg) Nem követtem soha ezt a versenyt, a tavalyiból amit láttam, az is több volt mint elég. Az angol nyelven éneklés - csak beugrott apusnak a téma kapcsán. Azért van jó pár német / osztrak zenekar / elöadó akik ha kizárólag nemetül énekelnek soha nem értek volna el olyan nemzetközi sikereket mint pl. Falco, Sascha, Boney M., meg nem tudom, termeszetesen most semmi több nem ugrik be!

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-24 11:24   
Nos, még egy (enyhén kekec ) kérdésem van: mióta a németek kiharcolták az angolul éneklés jogát, sikerült jobb eredményeket elérniük?

Tisztában vagyok vele, hogy a popzene nyelve az angol. De hogy angol szövegre váltás által sikerül-e közelebb kerülni a közönséghez, hát nem tudom. Szerintem ezzel inkább a konvencióknak felel meg jobban egy-egy fellépő. Igaz, végülis ez az Eurovíziós fesztivál.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-23 18:15   
2005-05-23 17:39, Andu:
-
Szerinte a magyar dal sokkal jobb mint a görög!! Olyan jó erzés!! Ès nem csak azért mondta, mert jópofizni akart, hanem tényleg tetszett neki. (ès apus német!!! )
-
Jó érzés hallani hogy nem csak a “mackónak” tetszett a magyar dal hanem “apusnak” is . Mindaketten a magyarok számára szavaztunk, én is boldog voltam hogy velem érzett. Ugyanezt mondta ö is, hogy a magyarok produktioja különösen tetszett, stilizált folklor, de jó értelemben, sikeres izléses produktió, de kár hogy magyarul énekeltek, igy kevesebb az esélyük a sikerhez. A németek sem boldogulnak külföldön ha a saját nyelvükön énekelnek.
A hajdani Fonográf belátta hogy : „Kár, hogy a magyar nyelvet rajtunk kívül nem érti senki. Nem érti senki, nem érti senki és nem is akarja megtanulni.
Ibolya

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-23 17:39   
Kedves Perec, Ibolya!

èn olllan boldog vagyok, mert képzeljétek el, hogy ma lejátszottam apusnak (nem férjem, de majdnem )a nox dalát!
Öszinte figyelemmel hallgatta és azt mondta, hogy nagyon jó!! Véleménye szerint, u.a. az a stilus, mint a nyertes görög dalnál, a népzene modern zenei feldolgozása. Szerinte a magyar dal sokkal jobb mint a görög!! Olyan jó erzés!! Ès nem csak azért mondta, mert jópofizni akart, hanem tényleg tetszett neki. (ès apus német!!! )
Kérdeztem, nem lehetett elönye a görög csajszinak az angol nyelv miatt? Szerinte mindenkeppen. Régen minden nemzet a saját nyelven kellett, hogy elöadja a számot, de ugyibár a nemeteknek igy eselyük sem volt pl. az angol nyelvterületröl érkezökkel szemben, ezért megreklamálták. Azóta lehet. Lehet, hogy a Nox-nak tényleg csak ezen múlott.
Andi

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-23 17:28   
2005-05-23 16:54, perec:
-
Kedves perec,
Nem vagyok benne biztos hogy mennyiben változtatott volna az angol szöveg az eredményen, de az europai publikum többsége biztos másképp „értette“ a Nox énekét mind mi. Nem arol van itt szo hogy bátorság vagy sem a saját nyelven énekelni, hanem az hogy közéllenni a publikumhoz. Nem csak szubjektiven kell gondolkozni ha egy Eurovíziós fesztiválrol van szó. Itt mindenkit meg kell nyerni.
Itt az angol szöveg, le is van forditva: http://www.eurovision.tv/english/323.htm
-
Osztom én is a véleményedet, én sem vagyok az Eurovision Song Contest rajongója, más zenét halgatunk, de tudtam hogy a magyarok fellépnek, kiváncsi voltam és szavasztam nekik. Öszintén, kellemes meglepetés volt a NOX produkciója, férjemnek s’ nekem, nagyon tetszet.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-23 16:54   
2005-05-23 16:20, Ibolya:
-
Kedves Ibolya, nekem erről eltérő véleményem van. Magad írod, hogy a szavazás amúgy is országszimpátia szerint történt. Ilyen körülmények között mennyiben változtatott volna az angol szöveg az eredményen?

Bár az Eurovíziós fesztiválnak nem vagyok rajongója, a NOX-produkcióban pont azt értékeltem, hogy volt bennük kurázsi annak az országnak a nyelvén énekelni, amelyik színeiben felléptek. A megértésen vagy nemértésen nagyon könnyű lenne feliratozással segíteni. A technikai adottságok adva vannak ehhez. Hogy rosszmájúskodjak is egy kicsit, az elhangzott dalok jó részénél a szöveg egyébként sem újdonság .

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-23 16:20   
2005-05-23 13:50, aredna:
-
Igazat adok neked aredna, a NOX világszinvonalú produktiot adott elö.
Mind ahogy elöbb már irtam, én is lekéstem a Nox-ot. interneten megtaláltam és utolag megnéztem mit produkáltak. Nekem nagyon tetszet, de a férjem sajnos nem értette. Ez lenne a tévedés hogy magyarul énekeltek? Ki érti a magyar nyelvet rajtunk kivül? Talán ezért nem kaptak több szavazást…mert más okot nem találok, a Nox Profi elöadást nyujtott a nézöknek, de magyarul.
http://www.ndrtv.de/grandprix/teilnehmer/int_ungarn_nox.html
Szerintem nem a talentum után történt a pontozás hanem valoban feltünö volt itt a baráti országok (nyelvcsoport) összetartása. Az én véleményem szerint is a NOX több szavazást is érdemelt volna. Mikor a szavazás már javában zajlott, gondoltam hogy a Finnek, Osztrákok meg a Németek fognak « nekünk » szavazni. Csalodtam. (lásd a szláv-latin nép összetartását). Ettöl fügetlenül mégis megvagyok elégedve az eredményel. Lehet hogy következö alkalomkor több szavazást kapnak.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-23 16:10   
2005-05-23 14:04, aredna:

Kedves Aredna!

Olyan szépen közölted a véleményed, miért is kéne valakinek megsértödni!! A magyar csapat, (köztünk legyen szólva ), ha egy nulla lett volna, nekünk akkor is a legszebb!! Természetesen a Nox nemhogy egy nulla lenne, hanem szuper!!!!
Andi

aredna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-23 14:04   
Elnézést, azoktól, akik nem értenek egyet velem. Mindenkinek joga van azt szeretni, akik akar.
Tiszteletben tartom, akiknek más tetszett.
Mégegyszer elnézést kérek, ha valakit megbántottam volna.

aredna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-23 13:50   
A NOX dobogos helyre méltón syámithatott. Nagyon kellemetlen, hogy nem értékeltek egy ilyen produkciót. Ez egy világszinvonalú tökéletes előadás volt.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-22 23:01   
2005-05-22 16:10, Andu:
-
Hát Andu, én is lekéstem a Nox-ot. Szerintem a Maltai nönek nagyon jo hangja volt. A Nox-ot az interneten megtaláltam és utolag megnéztem mit produkáltak. Öszintén megmondva, nagyon tetszet. Itt a cim:
http://www.ndrtv.de/grandprix/teilnehmer/
http://www.nox.hu
-
"most viszont tényleg feltünö volt a baráti országok összetartása"
http://www.ndrtv.de/grandprix/news/scoreboard_f_2005.html
Mit szolsz ehez: Románia 8 pontal szavazott Magyarországnak, forditva meg 10 pont volt.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-22 19:51   
2005-05-22 16:10, Andu:

Ilyen alapon szerencsém, hogy nem néztem végig a műsort mert pont a magyarok (Nox) kezdtek (01), akikre kíváncsi voltam (ismerem őket tavalyról) ... szóval, nem kellett "végigszenvednem" a programot, nyílván te pont az elejét késted le ... a mai újságban viszont olvastam holmi apróságokat (pl. valami nagymamáról - nem a Böbéről )s bár a spanyolok nagyon hátul végeztek, amin nem csodálkozom, (a dal a rádióból és a vízcsapból folyt hetekig ) de elismerték, hogy ez nem jött össze és nem piszkáltak sikertelenségükért másokat ...

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-22 16:10   
Hát én tegnap majdnem az egész müsort végigneztem, igaz a végére már elaludtam. A magyarokat szerettem volna megnezni, de azt lekéstem. Végigszenvedtem a párommal együtt a nótákat, azt hittük, sikerül a nox-ot elcsipnünk.
Hát most bocsánat attól akinek ez tetszett, de én még az életben ennyi szinvonalatlan, rossz, pocsék dalt nem hallottam. (volt 1-2-3 amelyik még elment volna, de a nagy többség szerintem alulmúlt minden!)
Nem tudom elképzelni, hogy a küldö országoknak tényleg nincs jobb, különb zenekaruk, vagy énekesük, aki öket képviselhetné. Ami konkrétan "megrázott", az a horvátországi fiú, ill. a bugyiszinü zakóban fellépö (nem tudom milyen nemzetiségü) produkciója. èn már isten bizony röhögtem rajtuk, nem igaz, hogy élvezik! èn szégyelleném magam. (az orosz énekesnönek nem is volt hangja. Egyszerüen olyan intonálási zavara volt, hogy elképesztö. Magyarul, hamis volt a leányzó. )
A nemet kommentárt hallottam, hát az illetö nem rejtette véka alá a véleményét. A zakós srácnál feltette a költöi kérdést, hogy azt melyik benzinkutnál vásárolhatta? Meg hozzátette, hogy nem öt akartak igazándiból küldeni, de mivel a srác anyukája valamilyen fömufti a media világában, (tulajdonos), igy anyu keresztülvitte akaratát. Már pedig a gyerek fel fog lépni!! )) Iszonyú volt!
Ugye régebben csak az volt jellemzö, hogy a németek és az osztrákok egymásnak keresztbe tettek. Soha nem adtak egymásnak pontot. most viszont tényleg feltünö volt a baráti országok összetartása. ))
ès tudjátok még mit mondott a szpíker? Hogy az a rengeteg szavazat (pl. németek a törököknek) nem más mint az országban élö külföliek szavazata. Majdnem azt mondta, hogy normális nemet biztosan nem fog török elöadóra szavazni, ha a nóta minösithetetlen!! )

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-22 14:27   
Egy kis pletyka a gyöztesröl. Svedorszagban nött fel Göteborgban tehat ö "turista " -kent van Görögorszagban. Itt mar volt egy sikeres notajuk az: Opa Opa
Az egyuttes neve : Antique A lany hol Helena- hol Elena-kent szerepel 23 eves görög lany
http://www.mic.stim.se/Avd/mic/prod/hitfacts.nsf/0/32e43b3724293476c1256a08002a20fd?OpenDocument

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-22 10:30   
Azt hiszem ideillik az egyik holland újság tegnapi füstölgése a dalfesztiválról.
Persze a holland énekesnő kiesett az elődöntőben, így mondhatjuk: savanyú a szőlő.

"Euro-vízió

Egyértelműen nemet kéne végre mondani Hollandiának erre a zenei rémálomra. A nagyobb, gazdagabb országok egyszerűen bevásárolják magukat a döntőbe, így sosem kell végigszenvedniük az elődöntőt, és természetesen nem is eshetnek ki. A baráti országok egymásnak osztogatják a 12 pontot. És akkor még egy szót sem szóltunk a Balkán és Kelet-Európa régiójáról. Évről-évre egyre több kis operettországgal szaporodik a lista. A vége az lesz, hogy Syldavia és Bordüria is jelentkezik majd a zenei vetélkedőre.
Glennis Grace kiesett, így mi nem lehetünk ott a fináléban. John van Katwijk , a menedzser így vélekedik: Amit ma este itt láttunk, az a Kelet- és Nyugat-Európa zenei ízlésében mutatkozó különbség. Amit mi szépnek találunk, az nekik nem tetszik és fordítva. Az izlandiak is kiestek, ez szintén érthetetlen számomra. Jelenleg nem tudok mást mondani, semmi keresnivalónk többet ezen a fesztiválon.
Egy TV kommentátor így vélekedik: Van ebben a szavazásban politikai véleménynyilvánítás is. Ideje lenne változtatni a pontozás rendszerén, hiszen például a volt Jugoszlávia országai szépen bepontozzák egymást a döntőbe. Én nem gondolom, hogy ki kellene maradnunk ebből, a problémákra kell helyes megoldást találni."

Körülbelül erről szólt a cikk. A többi nyilatkozó már csak ismételt.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-22 06:55   
2005-05-21 21:32, Zuloaga:

lesz, ami lesz és mindenki gondolhat, amit akar, nekem tetszik a NOX ...
----------------
Hát a világnak nem annyira.... De nekem is nagyon tetszik
viszont a szavazás sztem elég furcsa volt.
Sokszor a kedvenc ORSZÁG kapott 12 pontot, nem a zene. (Pl. Németországtól a 12 pontot Törökország kapta. Na vajon miért?)
Ez nem bántás, de kritika a szavazási módszert illetően. Remélem megváltoztatják.

El kell ismerjem a görögök jók voltak, de sokat segitett nekik az olimpia emléke.
Ezzel együtt jók voltak a magyarok, nagyon jók, sokkal jobbak, mint a helyezésük.
Remélem máskor jobb lesz a szavazás módja.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-21 22:54   
Érdekes, nekem is Michael Flatley ugrott be rögtön a zene és a tánc kombinációjára

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-21 21:53   
Most hivta fel az MTV a kedves külföldön élő magyarok figyelmét, hogy ŐK VISZONT SZAVAZHATNAK A NOX-RA!
Ugye lesz aki hazaszavaz??

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-21 21:32   
érdekes a folklór dinamikáját keverni a modern zenéjével ... nem vagyok nagyon járatos az ilyen fesztiválokon, de nekem tetszett a koerográfia, tetszett a zene és tetszett, ahogy berobbantak ... (kicsit olyan ír ízűnek éreztem ... meg ne lincseljetek ... az ír ízt annak a döbbenetes, ritmusízű "lábtáncnak" tulajdonítom, ami világhírű lett és a folklórt keveri, ízekre, darabokra szeleteli, szétszedi és újra összepüföli, amikor dobbant, talán eljut a magyar is népzenekultúrájával a világhírre... s hogy ezt a modern zene kombinációjával teszi, nem baj ... a veresegyházi asszonykórust lett volna jó így pattogva látni )

nálunk, amikor legutóbb magyar népi együttes járt, rögtönöztek nekik a téren egy "porondot" ... megnéztem és mivel ismertem a szervezőket, mondtam, jobb lesz, ha megerősítik egy kicsit, mert úgy szétverik a magyarok a lábmunkával, hogy csak na ... ennek nincs köze az Eurovisionhoz, csak a magyar vérhez...

lesz, ami lesz és mindenki gondolhat, amit akar, nekem tetszik a NOX ...

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-21 17:57   
Akkor ma, mindent bele!!!!
Legyetek ti is telefonközelben!!

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-20 23:13   
van egy Nox lemezem és már többen kérték ... most még többen!

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-20 22:53   
2005-05-20 00:15, Kathy77:
-
Magyarország részt vesz az idei Eurovisios Dalversenyenen!
-

Még jó, hogy ott vagyok az SO36-ban!
( http://www.so36.de )
Remélem, holnapra kész a latex-ruhám. Sajnos nem nemzetiszínü. Nem tudhattam elöre, de a hajam befestem piros-fehér-zöldre

Kathy77  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-20 00:15   
Üdvözlet Mindenkinek!!!!

Jó hirek:
Magyarország részt vesz az idei Eurovisios Dalversenyenen!
Ma este volt a középdöntö, ahol a NOX együttes tovább jutott!

Szoritsunk együtt nekik!
Szombat este lesz a döntö (Németországban 21:00 az ARD-n, Magyarországon az mtv mutatja élöben).
Itt a lista (bocs, német oldalról kopiroztam ide):

1. UNGARN!!!!
2. Grossbritannien
3. Malta
4. Rumänien
5. Norwegen
6. Türkei
7. Moldau
8. Albanien
9. Zypern
10. Spanien
11. Israel
12. Serbien & Montenegro
13. Dänemark
14. Schweden
15. Mazedonien
16. Ukraine
17. Deutschland
18. Kroatien
19.Griecheland
20. Russland
21. Bosnien & Herzegowina
22. Schweiz
23. Lettland
24. Frankreich

Ha valaki még nem ismerné az együttest, az kukkantson a www.nox.hu oldalra. (megéri )

Tehát nem elfelejteni: SZOMBAT ESTE 21:00!!!!
Magyarország kezd!!!!!!!!!!!!!

A nevezett dal itt is megtalálható:
http://eurovision.mtv.hu/

ANRUFEN! ANRUFEN! ANRUFEN!!!!!!!!!!!!!!

Danke an alle!

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó