2021. december 04. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Bölcsességek, bölcs gondolatok, örök gondolatok, alapigazságok, aforizmák
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 moliandika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-16 11:06   
2005-08-16 09:27, nilatka:

Szia Nilatka!

Nem kell megsértődni, bár az elején én is így tettem, amikor általam indított topikban már a második válaszadó "nekem esett". Ezen túl kell lépned! Ennek ellenére van olyan ember, akivel el tudok csevegni, segítséget kérhetek, de sokakat nem is ismerek! Te is próbálj egy ilyen baráti kört kialakítani és velük majd tudsz csevegni. A szabályokat viszont mindenkinek meg kell tanulnia! Akár külföldön él, akár nem! És ez nem csak a külföldön élők fórumja, nagyon sok Mo.n élő is ír ide!
Azt kívánom neked, hogy próbálj itt barátokat szerezni és az "ellenségeskedőket" elkerülni! Így lesz béke és nyugalom a MON-on!

Üdvözlettel: Andi

Ui: én sem régóta vagyok itt!!

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-16 10:15   
2005-08-16 09:27, nilatka:
"- hisz Te is láthatod elcsúfít mindent"

Ne haragudj, ugy érzem, mértéktelenül tulzol

""kezdőnek, hisz nem régóta vagyok itt" mindenért szólnak "

Mindenki volt kezdö, aztàn megtanultuk a szabàlyokat, amik nélkül nem lehet még egy forumon sem együtt lenni

"És van még egy érzésem bár lehet, hogy ez sem így van " mintha ez a fórum csak külföldön élő magyaroknak való lenne.""

Nagyon rossz érzés ez is, és nagyon jo kapcsolatok külföldön és otthon élök között càfolnak rà! Probàlj meg nagyon tàrgyilagosan végig gondolni mindent!
Kivànok nagyon szép tovàbbi MON-ozàst, valodi pàrbeszédeket és màsokba valo beleérzés örömét!

nilatka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-16 09:27   
2005-08-14 19:28, hunor:
-

Kedves Hunor!

Elnézésed kérem,hogy nem voltam elég figyelmes és megnyitottam ezt a topikot és úgy érzem ez lett a szégyenfoltja ennek az egész fórumnak. Szeretném, ha törölnéd, hisz Te is láthatod elcsúfít mindent.A privát üzenetet csak azért másoltam be,és reagáltam, így nyíltan, hogy mások ne essenek abba a hibába amelybe én, de látom ez is hiba volt, pedig a hasonló helyzetet, amely remélem nem lesz csak így lehetne elkerülni. A névnapi köszöntőnél is Suet felköszöntöttem, aki a chat-en ezen a néven szerepel, de regisztrálva Pazsuu néven 2004 augusztus 11-én volt. Lehet, hogy Ibolya jót akart, de az érzésem nem ez volt. Számomra olyan érzés volt,hogy "kezdőnek, hisz nem régóta vagyok itt" mindenért szólnak és ha kibírja maradhat ha nem mehet. Nem sértődtem meg bár nagyon rosszul esett. És van még egy érzésem bár lehet, hogy ez sem így van " mintha ez a fórum csak külföldön élő magyaroknak való lenne." Bocsáss meg ha ezt sem jól gondolom!!! Őszintén szólva már nem merek sehova írni nehogy hibázzam!! Receptet se merek írni nehogy megszóljanak, már az időjárásba sem írok. Álmom volt hogy Magyarországot is be kellene képekben mutatni, de lehet, hogy ezzel is csődöt mondtam volna, így megmaradt számomra, hogy be-be nézek és kész! Remélem nem zavartalak ezzel az igencsak hosszúra nyúlt levelemmel,de úgy gondolom Neked is tudnod kell mások érzéseiről, ha kapnak egy-egy ilyen magánüzenetet, hisz nem vagyunk egyformák és nem egyformán reagálunk dolgokra. Mégegyszer kérlek bocsáss meg, és töröld azt a ronda topikomat!!!

Üdvözlettel: Kati

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-14 19:28   
2005-08-13 22:35, liz:

De Hunor irto gyors igy biztos vagyok benne, hogy mindent lerendez.

-

Beugrott Hunor roviden.
Szoval: maganuzenet kozleset en sem tartom korrektnek, hiszen az ket (vagy akar tobb) ember kozotti privat beszelgetes, a szerzoje beleegyezese utan kozolheto csak. Ezert azt a reszt kivettem. Ha azonban Ibolya beleegyezne, es tovabbra is ugy gondolja Nilatka, hogy ennek megismerese igen kiemelt dolog, akkor elvileg visszateheto (szemelyes nezetelteresek megoldasara is van egyebkent egy kituno lehetoseg: a maganuzenetek funkcio).

Ahogy Perec belinkelte, Liz irta, hasonlo topikbol mar akad, tehat ez megy majd a MON 2002-2005 ala. Itt azonban megjegyzem, a MON egyik egyedulallo tulajdonsaga, hogy tobbnyira a sajat gondolatok, beszelgetesek foruma, es kevesbe copy+paste.

Hunor

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 23:59   
2005-08-13 23:24, fellegvar:

-

Eltalaltad!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 23:24   
2005-08-13 23:20, poe:
Néha saját magamról se tudom mi vagyok
_________
Segithetek ??? ... khmmm ... Mrs . Wasorr ?? Image hosted by Photobucket.com

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 23:20   
Néha saját magamról se tudom mi vagyok

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 22:39   
2005-08-13 22:22, poe:
-
...aforizmák, idézetek bemásolásából nem tudjuk megismerni a másikat.
Ez csak részben igaz, s azt hiszem, nem tévedek nagyot, ha azt mondom, hogy pl. Te is felvázoltál belőle magadnak legalább egy részjellemzést .

De róluk legalább már tudjuk, fiú-e vagy lány
És van akiről nem tudod, de szeretnéd? (Amíg a profilomban nem volt nyilvánvaló, és volt rá érdeklődő, megkérdezték privátban .)

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 22:35   
2005-08-13 22:22, poe:

Kedves poe!
A forum nem, vagy nem csak azert van,hogy megismerjuk egymast.A mondasok, aforizmak, idezetek is boven belefernek a forum hataskorebe.
Persze abban igazad van, hogy ehhez hasonlot egyszer mar megnyitottunk(valahol) de nem ez az elso eset, hogy tobbszor nyitjuk meg ugyanazt a temakort.
De Hunor irto gyors igy biztos vagyok benne, hogy mindent lerendez.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 22:22   
2005-08-13 21:42, Salaj:

ne legyen ez kötelező, hisz enélkül is meg lehet egy embert ismerni az írásai alapján. Én sem mutatkoztam be, mégis írogatok, s nem akar senki ezért kiutálni... remélem .

Kedves Salaj igazad van, pont erre próbáltam rávilágítani, hogy aforizmák, idézetek bemásolásából nem tudjuk megismerni a másikat. A bemutatkozás egyébként nem kötelező, az 5636 tagból tán ha százan tették
De róluk legalább már tudjuk, fiú-e vagy lány

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 21:48   
2005-08-13 21:29, perec:
-
Kedves Perec,

Azt még hozzáteszem, elég szokatlan dolog privát üzeneteket bemásolni a fórum nyilvános részébe. Hacsak az üzenet írója beleegyezését nem adta ehhez.

Dícséretes, milyen szépen, és árnyaltan fogalmazol . A privát üzenet bemásolása nem szokatlan, hanem etikátlan, s a legtöbb fórumon szabályzatot is sért.

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 21:42   
2005-08-13 21:13, poe:
-
Kedves Poe,

Hozzászólásod első részével maximálisan és feltétel nélkül egyetértek . Megfogalmaztad gondolataimat, így nekem már nemkell.

A bemutatkozást viszont úgy érzem, nem kell erőltetni, nem feltétele annak, hogy valakivel kellemesen elbeszélgessünk. Ez a fórumokon egyébként sem szokásos, az hogy itt van ilyen, az ennek a fórumnak a sajátossága. Viszont szerintem ne legyen ez kötelező, hisz enélkül is meg lehet egy embert ismerni az írásai alapján. Én sem mutatkoztam be, mégis írogatok, s nem akar senki ezért kiutálni... remélem .

Akinek nincs helye itt valamilyen okból, az a természetes szelekció útján úgyis kiválasztódik... előbb, vagy utóbb. Én legalábbis ezt tapasztaltam mióta látogatom ezt az oldalt.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 21:35   
2005-08-13 20:32, nilatka:
-
Kedves Katalin,

Itt a világszerte szétszórt magyarság Forumján nagyon sok kedves emberekkel lehet csevegni, társalogni, megismerkedni, mindannyian disputálunk, pro-contra, nem más mind egy családban, érdekes vitákat folytathatsz. Ez nekünk, az idegenyben, nagyon fontos, örvendünk egymásnak akkor is ha nem mindig egy véleményen vagyunk. Eggyüt örülünk ha valaki közüllünk nagyszülö lett vagy épp más örvendetes eseményen részt vesz. Ha valami segitségre szükségünk van, összefogunk tanácsokkal, információkkal. Ha betegek vagyunk, a mon „család“ velünk van, eggyüt vagyunk. Nem vagyunk egyedül.

Igy újra ismételem amit a magány levelekben is irtam, hogy jó szorakozást kivánok közöttünk.

üdv.
Ibolya

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 21:29   
Nilatka, ahogy Ibolya javasolta, két hasonló téma is van, megkerestem ezeket most Neked:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1750&forum=26&91
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=68&forum=58&85
Különben nem nagy ügy ez, témák beindulnak, elsüllyednek, felbukkannak megint, átfedések keletkeznek, ezért Hunor időnként "gyomlál".

Azt még hozzáteszem, elég szokatlan dolog privát üzeneteket bemásolni a fórum nyilvános részébe. Hacsak az üzenet írója beleegyezését nem adta ehhez.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 21:13   
Kedves Katalin

Nem kell megsértödnöd, biztosan jót akartál, de ebben a topikban, amit nyitottál, egyetlen eredeti gondolatod sincs. Ez mind csak bemásolás, amihez nem lehet hozzászólni. 10 perc alatt 14 "hozzászólást" produkáltál, de nem tudunk mit mondani rá, hiszen a neten ilyesmit százezrével olvashat az ember.
Azt javaslom, fuss neki újra, és mutatkozz be nekünk ebben http://magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=52&forum=29&197 a rovatban, akkor megismerünk egy kicsit és lehet beszélgetni. Ne ess kétségbe, mindannyian voltunk kezdök, és én is n yitottam hasonló topikot, amit aztán hagytunk elsüllyedni

Szóval csak nyugi

nilatka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 20:32   
Ibolyának nem ez az első ami nem tetszik tőlem. Lehet hogy ide csak kiváltságosok írhatnak de bocsánatomra legyen mondva erről nem tudtam.Örömmel nézem, hogy Ibolyának mennyire jó lehet, mennyi helyre írhat, de gondolom Őt még nem szólta meg senki.Maradjon így örökké és soha ne tudja meg milyen érzés bármennyire is jót akart!?

nilatka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 19:34   
Ibolya

MAGANUZENET KOZLESE - TOROLVE

Ibolya nemtetszésének kinyílvánítása végett ezt a topikot sajnos,de megszüntettem!!!

nilatka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 19:09   

nilatka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 19:07   
Az eredethez visszatérni annyi, mint megnyugodni. (Lao-Ce)

nilatka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 19:05   
Aki úgy szereti és becsüli az országot, mint önmagát, az méltó a kormányzásra. (Lao-Ce)

nilatka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 19:03   
Derék ember ember számára nincs jobb cégér kérges kéznél. (Shakespeare)

nilatka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 18:59   
Kinek a szegénység nem bilincse, akkor is gazdag, hogyha nincs egy inge. (Chaucer)

nilatka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 18:55   
Figyeljünk oda ellenségeinkre, mert ők az elsők, akik felfedezik hibáinkat. (Antiszthenész)

nilatka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 18:52   
A műveltség jó sorsban ékesség, balsorsban
menedék. (Arisztotelész)

nilatka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 18:44   
A bölcs mindent magában keres, a balga mindent másokban. (Kung Fu-CE)

nilatka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 18:42   
Úgy gondolkodj, mint a bölcs, de úgy beszélj, mint az egyszerű emberek. ( Arisztotelész)

nilatka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 18:14   
Ha erőd kevés, akkor félúton kidőlsz, de ne feküdj le, már az út elején. ( Kung Fu-Ce)

nilatka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 18:09   
Sokat kell olvasnod ahhoz, hogy megtudd, milyen keveset tudsz. ( Lia-Csin )

nilatka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 18:06   
Mondd el,és elfelejtem; Mutasd meg, és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam, és megértem. ( Kung Fu-Ce )

nilatka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 17:45   
Amikor az ember eljut odáig, hogy képes a " szívével gondolkodni és az agyával érezni", vagyis intellektuális erejét a szeretet szolgálatába állítja akkor végre tudatos építőjévé válik a kozmosznak. Teremt, mint egykor teremtett..

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó