2017. november 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> Árvíz a Székelyföldön
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 tundver  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-22 23:28   
Jó utat és vigyázz magadra!

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-22 18:22   
Hajnalban indulok, október 13. után majd beszámolok.
üddv. Mindenkinek!

kocs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-22 13:59   
Szervusztok!
Megprobáltam Szekelyudvarhely vidékéröl konkrét rászoruló-cimeket keresni, de telefonon nem ment. Ehhez el kellene jussak a hivatalossagokhoz, vagy a helyszinre, de ezt a munkahelyi elfoglaltségom nem teszi lehetővé.
Szerencsénkre itt Erdélyben elállt az eső, és az újabb háromszéki áradasnak szinte jelentéktelen a pusztítása. Nagyborosnyón és Dobollón ugyanazokat a házakat öntötte el a víz mint korábban.
Ha információ-közelbe jutok jelentkezek.
János - Sepsiszentgyörgyről

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-22 05:30   
Kedves Em, hétvégén a Székleyföldre utazom (ha a vasuti síneket nem sodorja el az árvíz). A pénzedet is viszem, személyesen adom át valakinek.

tundver  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-21 22:46   
melyik faluról beszélsz virág?

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-21 22:29   
A falut félig elsodorta az ár. Ma mégis megérkeztek a gyönyörű varrottasok, időre hajszál pontosan.

Elsírtuk magunkat.

tundver  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-21 22:13   
sziasztok, ma hajnalban érkeztem Erdélyből és a 7. árvíz jött utánunk. Figyeljetek, több család marad a télen fedél nélkül és ha a hó is olyan mennyiségben esik le, mint most az eső és az tavasszal megindul, nem kell jósolnom. Gyimeközéplokon voltam, de onnan bejártunk szinte mindent, amit egy nap laatt be lehetett száguldani. Az utak járhatóak, sőt teljes gőzzel folyik az utak új burkolattal való beborítása. Van, amikor a kirendelt katonaságot a helybeliek látják el élelemmel, mert elfeledkeztek róluk. A segélyszállítmányok, attól függően, hogy ki irányítja őket, nagyon "elfogynak" mire a rászorulókhoz ér. Természetesen vannak ellenkező példák is. Ha hallgatjátok a híreket, akkor tudnotok kell, hogy most Kovászna megyét sújtja leginkább a baj. A legegyszerűbb, ha az összejövő pénzadományokat ott helyben ( mert olcsóbb) fel kell használni és arra, amire valóban szükség van. Az emberek a fizikai lét végső megpróbáltatásásig teszik a dolgukat és nem panaszkodnak. a gyermekek sem. A legnagyobb átok ezen kívül - a munkanélküliség. Ugyanaz folyik, mint egy vonással arrább. Bezárnak az idegen cégek, aztán kész.... Szép új világ

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-20 15:23   
Romániában megkezdődött az idei hatodik árvíz.
Egyelőre a déli megyékben nő nagyon a víz (Bukarestben itt-ott térdig ér)
de érintette a Székelyföldet is:egyelőre Kovásza megyében jelentettek kisebb árvizet.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-18 14:30   
Zuloka!
Köszönöm a szép képeket, a boríték hiánytalanul megérkezett, a tartalma pedig elindul velem pénteken erdélyi tájakra, 28-án pedig -remélhetôleg- annak a kezébe, akinek szántuk.

Beszámolni csak október 14. után tudok, amikor ismét itt leszek, a mindentudó masinám elôtt.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-17 20:49   
Jótékonysági úszógála az m2 műsorán

A Magyar Úszó Szövetség vasárnap, szeptember 18-án nagyszabású jótékonysági gálát rendez a budapesti Komjádi uszodában, ahol a sportág legjobbjai hozzájárulnak az árvízkárosultak megsegítésére szervezett akció sikeréhez. A gálát a Magyar Televízió műholdas 2-es csatornája hazai idő szerint 18–19 óra között élőben közvetíti.

(Forrás: Hargita Népe)

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-17 14:47   
Szia, Kocs.
Mondd, tudsz esetleg nevet és c1met is mondani? Olyan néniét, akinek nincs senkije és most tető sincs a feje fölött?

kocs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-17 11:25   
Kedves Hunor es Topik Olvasok!
Koszonom, hogy figyelsz/figyeltek ram/rank. En itt elek Erdelyben. Tenyleg regen nem jartam mar ezen a forumon. A nyaron amerikai majd holland vendegeink voltak, korabban a fiunk erettsegizett, felvetelizett az egyetemre... szoval zajlik az elet itt is. Legnagyobb gondom persze a kello szabadido.
Igen, voltam Szekelyudvarhelyen az arviz utan. Valojaban a Szekelyudvarhely melletti Szekelymuzsnan szulettem, ahol szinten volt arviz, de nem a Nyiko mente meretu. Tobb telepulest is csunyan megrongalt a 3-6 m magas aradat, a legerintettebbek talan Simenfalva es Szentlelek, de Farkaslakan es Szekelyudvarhelyen is jelentos kar keletkezett.
Nagyon nagy az osszefogas, hogy a karosultaknak meg az osz/tel beallta elott ismet legyen teto a fejuk folott.
Ha kerdesetek van, ma egesz nap net-kozelben leszek, szivesen valaszolok.
Udvozlettel,
Janos

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-16 19:17   
Ma kaptam egy ajánlott levelet,
Spanyolországból, de én LÓ, személyi irat nélkül mentem érte (eü. sétán voltam), és persze, hogy nem adták ide. De legalább annyit megtudtam, hogy honnan jött. Már ez is valami.
Majd holnap. De gondolom a MON-os küldônek, ár ez is jó hír!!!

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-16 19:13   
Bocs mindenkitôl, akivel kapcsolatban álltam eddig, Újra kellett telepítenem a Skype-t, elvesztettem minden kapcsolatot, az utolsó szám eggyel több lett, azon megtaláltok.
Keressetek meg, pliiiiz!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-16 17:06   
Kedves Kaytee,

orulok, hogy sikerult atnezni az ajanlott honlapokat. Ezeket ajanlom minden erdeklodonek.

Rugonfalvi helyzet kapcsan irtam egyik regi ismerosnek, a helyi napilap szerkesztonojenek, aki az alabbit irta:

"Rugonfalvan tudomasunk szerint egy haz szenvedett nagyobb kart, annak teljesen elseperte az udvarat, s emellett tobb roma hazat ontott el a viz, de ott nem keletkeztek nagyobb karok...."

"az ugyanis hogy az emberek satrakban laknak, Simenfalvan van....Ott tenyleg mintegy 65 roma lakik satrakban, sok a gyerek es a csecsemo es az idos ember is... A kormany igerete szerint nemsokra fognak kapni epitoanyagot s epithetnek....Hogy Rugonfalvan lenne ilyesmi, arrol nem tudunk..."

Tehat javaslom, barmi ilyesmi ugyben megnezni azokat a honlapokat, de hamarosan OMGI, Zsuzsa is a helyszinen lesz.

Hunor

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-16 14:31   
Kedves Em, ma sikerült eljutnom a bankba, s kivettem ezt a második összeget is. Szeptember végén, azt hiszem, sikerül személyesen arra járnom.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-14 17:02   
Megtaláltam a Transindexen a referenciát, egy augusztus 24.-i hirben.
Nálam hiányzott egy ékezet a falvak nevéből.

"Farkaslakán a helyzet súlyos, sürgősségi állapot van, máshol azonban már nincs pánikhelyzet. Az áradás legnagyobb mértékben Siménfalvát, Kobátfalvát, Nagy- és Kiskadácsot és Malomfalvát éríntette. Bögözben az ár szétszakította a gázvezetéket."

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-14 08:43   
2005-09-13 17:50, kaytee:
-

Kedves Kaytee,

hm, jo kerdes, de erre talan Zsuzsa tud valaszolni, hiszen en eddig meg az emlitett neveket sem hallottam soha.
Illetve itt van egy helysegnevtar, erdemes belenezni: www.transindex.ro

Hunor

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-13 17:50   
2005-09-13 08:33, hunor:
http://www.uh.ro/

Köszi Hunor, beleolvastam.
Most jut eszembe, az unitáriusok korábban azt irták, hogy néhány pici helység lakosai nagy károkat szenvedtek. Ezek között emlitették Kiskadacs és Nagykadacsot is, pl. Nem tudom, ezek tényleg nem kaptak semmi pénzt, mert nem láttam a neveket az újságban szereplő listán, vagy Siménfalva alá tartoznak?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-13 13:18   
2005-09-13 12:46, OMGI:
-

Szivesen.

Hunor

PS: rogton kellett volna, csak megkestem kicsit.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-13 12:46   
2005-09-13 08:26, hunor:
-
SEGITSEGKERES TOPIK TARTALMA:

Köszönjük az áthelyezést, Hunor !

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-13 12:16   
2005-09-13 04:42, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves Em, én köszönöm.
-

Kedves Zsuzsa

Nincs mit köszönnöd.
Bár tudtam vólna többet küldeni de most ennyi jutott. Viszont ezt tiszta szivemböl küldtem.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-13 08:33   
2005-09-13 08:26, hunor:
-

Az amerikai Unitárius Egyház publikálta az alábbi helyzetjelentést, amit a csekefalvi lelkész, Szeredai Noémi küldött.

-

Forrasnak meg ajanlom mindenkinek a helyi napilapot. Gondolom, az Udvarhelyi Hirado folyamatosan es alaposan beszamol mindenrol, ugyanakkor a korabbi lapszamok is olvashatok az archivumban:
http://www.uh.ro/

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-13 08:30   
2005-09-12 21:30, kaytee:
-

Talán valaki meg tudja erősiteni a hirt.

-

Kedves Kaytee,

honlapjuk: http://www.sdmagyar.org/
Mivel ismerosok, irtam is nekik, rakerdeztem.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-13 08:26   
SEGITSEGKERES TOPIK TARTALMA:

Ferencz Zsuzsanna módosítás | válasz erre | profil | 2005-09-13 04:42

Kedves Kaytee, igen, már én is elgondolkoztam rajta... Valami nincs rendben. Előbb tisztázni akarom.

kaytee módosítás | válasz erre | profil | 2005-09-12 21:56

Az amerikai Unitárius Egyház publikálta az alábbi helyzetjelentést, amit a csekefalvi lelkész, Szeredai Noémi küldött:
(Sajnos csak angolul találtam meg.)

http://www.uupcc.org/flood5.html

Ebben szó van Rugonfalváról is, ahol - érdemben idézem: 12 cigánycsalád háza szenvedett (részleges árvizkárokat) a Nyikó áradása miatt.

Valószinü hibás a jelentés, mert 13 házról van szó.

Em módosítás | válasz erre | profil | 2005-09-11 06:52

Kedves Zsuzsa

Csak most utolag olvastam a Margitka irását.
Borzaszto hogy mi lehet ott.

Zsuzsa én holnap vagyis itt vasárnap feladok még 50 Eurot és csak hétfön menj kiváltani.
Küldenék többet is de most nem birok csak ennyit. Itt az idegenbe szivem szakad meg azokért az emberékért Valamikor peddig de sokat jártam arrafele.

Em módosítás | válasz erre | profil | 2005-09-11 06:43

Kedves Zsuzsa

Én nem bánom hova küldöd.
Te tudod a legjobban hól szükséges.
Köszönöm a fáradságodat hogy helyettem intézed az eljuttatást
Innen nekem nehéz lenne Mostmeg a levelesládám is felmondta a szolgálatot

Ferencz Zsuzsanna módosítás | válasz erre | profil | 2005-09-11 05:13

Kedves Margitka,
mél megy neked.
Kedves Hunor, tedd ezt be ezt kérlek az Árvíz a Székelyföldön nevű topikba.
Em, a te pénzedet ide fogom küldeni, jó?

margitka módosítás | válasz erre | profil | 2005-09-11 03:35

`Kedves Zsuzsa el felejtettem irni epito anyagra van nagy szukseg Mi itt mindent meg tudunk vasarolni csak ha tudtok segitsetek
Udvozlettel Margitka+
olarmargit@freemail.hu

margitka módosítás | válasz erre | profil | 2005-09-11 03:29

Kedves Zsuzsa es minden magyar testverem a nagy vilagba.Olvasgattam amit irtatok es hogy milyen erosen szeretnetek segiteni az arvizkarosultaknak Hargita megyebe a Szoke Nyiko menten. Kedvesek vagytok igazan de tudjatok itt nincs szukseg masra mar csak penzre.En a legkozelebbi falud vettem gondjaimba a Rugonfalvi reformatus lelkesszel.13 hazat ugy el vitt a viz mintha nem is lett volna a fold szinen.Egyeseknek a telifajat masnak az egesz kukoricassat takarmanyt allatokat mindentnem maradt csak egy szal ruhajuk mibe menekultek.Megkerlek szepen segitsetek azon a kicsi falun Rugonfalvan.Nem kerult meg egy komolyabb folajanlas sajnos.Mi elelmet ruhat melegetelt mindent gyujtottuk csak itt az osz es az emberek satrakba laknak es itt naluk Erdelybe mar hidegek az ejszakak.Mi Farkas tiszteletes urral minden banirolelszamolunk becsuletesen.A bankszamlaszam itt van nalam es ha ugy gondoljatok azonal irom meg csak irjatok valaszt ha segitetek.TisztelettelMargitka Szekelykeresztur Hargita megye Erdely szekelyfold

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-13 04:42   
Kedves Em, én köszönöm.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-12 22:07   
Kedves Zsuzsa

Feladtam a pénzt és elküldtem neked az azonosito számot e-mailba
Köszönöm hogy mindent elintézel

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-12 21:30   
Azt hallottam, a San Diego, kaliforniai Magyar Ház jelentősebb pénzösszeggel kivánja segiteni a székelyföldieket. Nem tudom, megvolt-e már a szavazás a felajánlásról. Talán valaki meg tudja erősiteni a hirt.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-12 15:08   
Kedves Zsuzsa

Azért nem kaptad meg a második küldeményt mert itt pont most 12-ike hétfö reggel van 9 óra 5 perc. Délbe megyek feladni a pénzt. Tegnap vasárnap is elmentem de valamijen okbol zárva találtam. Nem tudtalak értesiteni mivel irtam hogy a postaládám nem volt jó. Az este let megjavitva.
Elnézést kérek de ma feladom mert amit én megigérek azt meg is teszem
Köszönöm a fáradságodat.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-12 12:51   
Kedves Em,
voltam, az első összeget megkaptam, a másodikat nem, mivel nem is küldted el az azonosítószámot.
Most várom a rugonfalvi tiszteletes úr telefonszámát, hogy telefonon nevet és címet kérjek tőle, hogy postázzam a pénzt.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó