2017. november 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> Árvíz a Székelyföldön
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 )
 kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-06 22:05   
Az alábbi link az unitárius (?) egyházé, amelyik segitséget nyújt székelyföldi árvizkárosultaknak.
Mégha nem is tudtok angolul, a magyar helységek, emberek, kontaktusok nevét kiolvashatjátok belőle.
Eddig 14+ ezer dollárt gyüjtöttek, de most a Katrina miatt az amerikai bevétel valószinüleg nagyon lecsökken.
Elfogadnak részvényeket is, és mutual fund-ot is.
Magam sem vagyok hive szervezeteknek adományozni, de innen, az USAból vagy Kanadából ez tünik a leggyorsabb módszernek. Hitelkártyát is elfogadnak, ami igen megkönnyiti az adakozást bárkinek.
Én ezt a mődszert fogom használni, mert a gyors segitség ilyenkor dupla segitség.
Szólok majd szomszédomnak is, ő unitárius lelkész, de biztosan nem gondolt arra, hogy egy kis pénzt kérjen a székelyföldiek számára is. Itt nem volt igazán hir az árviz.
Alább a honlap és egy klikk elvezet oda, ahol adni lehet. Amerikaiak adóból levonhatják az adomány összegét/értékét.
http://www.uua.org/news/2005/050826_transylvania/

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 18:14   
Kedves Barátaink!
Gondoltatok arra is, hogy az egyenként küldött pénzecskék után is be kell fizetni a bankoknak a továbbítási díjat?
Sajnos még az EU-n belül is. Nem egyszerû az ügy, jól meg kell fontolni.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 14:43   
Keves Fredi

Bocsátsd meg ha félreértettem de ebben a pénzküldési zürzavarban megtörténik ilyesmi.
Kérlek tégedet is mint a Zsuzsát is kértem értesitsetek hova merre küldjek valami pénzt.
Én itt Kanadába messze vagyok nagyon semmit sem tudok elérni csak a ti segitségetekkel és tanácsaitokkal.
Köszönöm elöre is az útba igazitást.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 14:38   
Kedves Zsuzsa!

Én is mindenbe benne vagyok csak már tudjam hogy hova küldjem a pénzt.
Kérlek vagy a privát cimemen vagy magánüzenetbe értesits hogy most hogy is lesz.
Köszönöm.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 14:21   
Kedves Zsuzsa,

rövid töprengés után csak az a megoldás látszik nekem is a legjobbnak, hogy pénzbeli segítséget nyújtsunk. A csomagküldés többe kerül, mint a csomag tartalma, föleg, ha nehéz tárgyakról, ill. háztartási felszerelésekröl van szó. Tapasztalatom szerint Erdélyben is meg lehet vásárolni mindent, ami az élethez szükséges, sokszor még olcsóbban, mint nálunkfelé.

Jó ötletnek tartom, hogy Fredi (ha elvállalja) összegyüjtse az adományokat és egyszerre küldje tovább. Ebben az esetben én is kérem a bankinfót.

Ha ez nem jön létre, akkor megelégszem a Zsuzsa címével, vagy rászorulók címével.

Üdv mindannyiatoknak:
Mary

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 14:18   
Kedves Emberek,
szóval az a helyzet, hogy nem akartam mostanában a Székelyföldre menni, de látom, alakul az odautazás.
Az biztos, hogy tudok ilyen alkalomra kocsit szerezni.
Az a véleményem, hogy a legokosabb lenne Hunornak küldeni a pénzt,(vagy megkérném, nyisson gyorsan egy folyószámlát erre a célra) mert ő sűrű kapcsolatban áll az itteniekkel, és könnyen eljuttathatja az összeget. Vagy akár személyesen is elviheti, ha mégis jönne lapátolni...
A Western Unionnal az a helyzet, hogy a falvakban még nem működik.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 13:39   
Kedves Elcki,

nem nagy dolog, persze, hogy vállalom, csak előbb kérdezzük meg Zsuzsát, hogy ő vállalja e?

Kedves Em

nyilván félreértettél. Nem mondtam egy szóval sem, hogy Romániában nincs Western Union, én csak azt mondtam, hogy én azt nem ismerem. Ismerek UPS-t, DPD-t, stb. de a Western Uniont nem ismerem és az is biztos, hogy városunkban nincs ilyen szolgálat.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 12:33   
Kedves Fredi

Ne haragudj hogy beleszolok de van Western Union Rmániába mindenhol.
Most küldtem a mult hét szerdáján Nagyváradra Western unionon keresztül az elött Bukarestbe. Ahogyan itt feladtam a pénzt az illetö akinek küldtem 20 perc mulva kézbe kapta a pénzösszeget vagy Euroban vagy amerikai dollárba ahogy itt én kértem. Már itt megtörténik az átváltás. Ahova megy a pénz ott az illetönek semmit nem kell fizetnie. Itt én fizetek egy csekély feladási összeget.
Érdeklöd csak meg meglátod jó és biztonságos igy.

Üdv
Em

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 11:47   
A legjobb lenne - nem tudom, vállalod-e Frédi - ha az EU-ból egyvalakinek küldenénk a lét, amit aztán egy összegben, egy kezelési költséggel tudna az intézö Zsuzsának eljuttatni.

Ha vállod, Frédi, kérlek, küld el mailben vagy privátban a "Bankverbindung"-odat.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 10:43   

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 06:29   
A Western Uniont nem ismerem, de sokszor küldtem pénzt a postán keresztül Kolozsvárra és Nagyváradra és mindig meg is kapta a címzett, aki választhat, hogy euróban, vagy lejben akarja átvenni. Igaz, hogy két hétbe telik amig a pénz megérkezik, de a feladás csak 15 euróba kerül 1 centtől 500 euróig. Ha van egy bankszámla ahova utalni lehet a pénzt, akkor két nap alatt ott van, de nagyon nagy a riziko, hogy az átutalás több bankon megy keresztül és mindenik leszedi a sápot, már jártam úgy hogy az elküldőtt összegnek csak a fele érkezett meg és a kezelési költség is drágább, mint a postánál. Egyébként szerintem ha valaki segiteni tud és akar, legjobb ha pénzt küld, mert elvileg minden kapható, a legtöbbször olcsobban mint nyugaton és a csomagban nem biztos, hogy az lesz küldve amire a címzettnek a legnagyobb szüksége van. Kedves Zsuzsa én várom a címet!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 05:26   
Kedves Omgi,
Az útvonalról: Farkaslaka is az árvízsújtotta falvak között van.
Látom már, olyan zsúfolt a programod, hogy személyes találkozóra nem kerülhet sor, még ha arrafele is járnék...

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-04 20:35   
Ma beszéltem anyuval és tájékoztatott a szerencsétlenségröl.

Àtirom a Kis Kerti Padbol, ide illö linkeket.
http://www.erdely.ma/
http://www.erdely.ma/jotekonysag.php?id=12329
http://www.zsolcatv.hu/news.php (Judit linkje)

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-04 17:34   

Zsuzsa!

Helsinki-Budapest-Bukarest, aztán csak a helységek nevei, sorrend nélkül:
Brasso, Illyefalva,
Kézdivásárhely, Alsócsernátony,Ojtuzi szoros,
Gyergyószentmiklós,
Csíkszereda, Székelyudvarhely, Farkaslaka
Korond, Parajd, Marosvásárhely, Kolozsvár....
(6 nap)
Ha volnának fényképeid, rettentesen tudnám használni. 23-án indulunk. Van ötleted?

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-04 13:20   
Kedves Zsuzsánna

Köszönm hogy megérdeklödöd a Western Union létezését.
Várom értesitésed.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-04 05:21   
Kedves Em, hát akkor gondolkozzunk.Még ma megérdeklődöm, működik-e a Western Union.
Kedves OMGI,
merrefele jársz ottan?
Még valami: nem mindenki követte a Duna TV-t.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-04 05:01   
2005-09-03 19:04, Ferencz Zsuzsanna:
-

Kedves Zsuzsa

A Westwrn Union szerintem jó megoldás. De vajon létezik-e ott? Úgy ahogyan te is gondoltad. Érdeklöd meg légyszives te mégis csak közelebb vagy mint én.
Kérlek ha valami biztosat tudsz értesits Köszönöm.
Talán ha valaki elmenne személyesen oda az lenne a legjobb és az átadná az illetékeseknek a pénzt.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-04 04:56   
Kedves Hunor

A Western Union nem drága megoldás. Én mindig azt veszem igénybe és irto rövid idö alatt az illető kezébe van a pénz és biztonságos.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-03 22:26   
Árvíz Hodgyán

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-03 22:11   
Kedves Zsuzsa és Mások!

Fredivel ezidáig ritkán voltunk azonos hullámhosszon, de most igen.
Aki akart és bizalommal volt bármiféle szervezeet irányában, gondolom már lépett. A DUNA TV akciója egész héten mûködött, tudtunk adni.
Jómagam hó végén személyesen is arra fogok járni, nem egyénileg, hanem egy kis csoporttal. Ha tudok, gyüjtök a tagoktól, de ez egyenlôre bizonytalan. Ígérni nem tudok. Viszont örömmel vennék Zsuzsától -privátban- olyan nevet, címet, aki idôs, magáramaradt, aki valóban minden kis segítségre is rá van szorulva, hátha tudok tenni valamit. "Szétnézek" a saját bukszámban is, amikor arra járok. De nekem sem mondegy, hová teszem.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-03 19:28   
2005-09-03 19:04, Ferencz Zsuzsanna:
-

Mondok még valamit, mégha Hunor agyon is üt indiszkréció miatt: tudom, hogy ő maga és talán még egy neves Mon-tagunk elmennek lapátolni oda.

-

Kedves Zsuzsa,

ez igazabol egy olyan otlet volt, amely fokent a kozponti gyujtes iranti gondolataimat tukrozte. Ha azonban addig eljutok oda, akkor ezt hasznosnak tartom.

Jo tarsasagbol azonban semmikeppen nem maradok ki, igy reszemrol epiteshez szukseges fat (erdobol) tudok felajanlani, illetve ennek Szekelyudvarhelyre torteno elszallitasanak koltseget. Ehhez kernek telefonszamat, egyeztetni, ugyanakkor nekem is utana kell nezni, mert erdo van, abbol evente famennyiseg szinten, viszont egyeztetnem kell, es ez tavolrol idoigenyesebb.

Western Union: az tudomasom szerint nagyon draga megoldas.

Hunor

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-03 19:04   
Kedves Em, kedves Frédi!
Nagyon köszönöm, akármekkora összeg jól fog. Csak épp a kivitelezést nem látom. Western Union?
Én mostanában nem járok arra, viszont címet szerezhetek.
El kell döntenünk a módját: a szervezetekben én sem bizom olyan nagyon.
Mondok még valamit, mégha Hunor agyon is üt indiszkréció miatt: tudom, hogy ő maga és talán még egy neves Mon-tagunk elmennek lapátolni oda.
Talán személyesen adják át?
Vagy hogy?
Nem hiszem, hogy egy székelyföldi kis faluban működne a Western Union, bár kitelik tőlük.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-03 18:15   
Kedves Zsuzsanna

Én is azon a véleményen vagyok amin a Fredi.
Ha nekem is elküldöl egy egy vizkárosult család nevét és pontos cimét akkor én is hajlando vagyok tölem telhetöen egy szerény pénzösszeggel segiteni a családot.
Gondolom még tudod a privát e-mailomat.

Üdvözlettel
Em

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-03 17:59   
Kedves Zsuzsa,

magam is sokat olvastam a Transindexen, meg a Szabadságon keresztül a székelyföldi árvízkárosultak nyomorúságáról. Sajnos mindenkin nem tudok segíteni, de amennyiben küldesz privát emailban egy pontos nevet és címet, hajlandó vagyok egy szerény pénzösszeggel az illető családot segíteni.
Szervezeteket elvből nem segítek, sok rossz tapasztalatom van e téren.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-03 16:41   
Kedves Emberek (hogy Zuloaga kifejezésével éljek), kezdjük ott: sokat megélt és látott újságíró vagyok, aki nem könnyen érzékenyül el. Most viszont elmondhatom: amit az árvíz utáni Székelyföldön láttam, emberi nyomorúságot, elesettséget és hihetetlen összetartást, az bizony megrendített.
Elsőként persze Homoródszentpéterre utaztam, ahol kicsi volt a kár: a mintegy hetven-nyolcvancentis ár elöntötte a pincéket (az enyémet is), egy szénaodorba belecsapott a villám, az egyik veteményes helyén tó keletkezett, amelyen csónakázni lehet.
Másnap kocsit kaptam, s bejártam néhány árvízsújtotta falut: Kobátfalvát, Malomfalvát, Farkaslakát, Hodgyát. Bár tulajdonképpen nem is mondhatom, hogy bejártam ezeket a falvakat: csak addig jutottunk, ameddig engedett a méteres, félméteres iszap. Az iszap ezernyi állattetemet, s sok-sok háztartási cikket, ruhaneműt, mindenfélét rejt. Néha előbukkant valami. Egy öreg néni megtalálta a fél pár kesztyűjét az iszapban, s nagyon megörvendett neki: forgatta, nézegette, s mintha abban reménykedett volna, a kesztyű után megleli majd a házát, a csűrjét, a pajtáját és az állatait is.
Láttam konyhaszéket a villanyhuzalon, a lakott területtől párszáz méterre sodort, összelapult hűtőszekrényt, láttam házra nőtt csűrt, csűrre nőtt házat, összesodródott három házat is...
Hallottam csodás megmenekülésekről, olyan túlélőről is, aki először a háztetőre menekült,
majd a víz elmosta alóla a házat, aztán elsodorta alóla a következő menhelyet, a csűrt is, akkor egy faágba kapaszkodott, amely letört, sikerült eljutnia az új hídig, amely összedőlt. Az ember megmenekült, ki tudja, hogyan.
Sok a halott: tizenvalahány ember (még nem tudni, mivel nem találtak meg mindenkit), s ezernyi állat.
De sokkal több azoknak a száma, akik egyetlen óra leforgása alatt lettek ágrólszakadtakká: nincsen házuk, nincsen semmijük, még váltóruhájuk sem. Egyetlen tányéruk, varrótűjűk, könyvük, fényképük, iratuk sem maradt. 1400 ház dőlt össze, vagy sérült meg alapjaiban.
S az egész nincstelenséget súlyosan megüli a rothadó állattetemek bűze.
Viszont már a jövő is megmutatkozik, vagyis az, hogy a pusztulás után is lesz még jövő: az egész Székelyföld, Erdély, Magyarország azt akarja, hogy felépüljenek újra a házak, a falvak. Kotrógépek hordják az iszapot, az állattetemeket a gödörbe szállítják, tonnaszámra hintik a klórt, még használható faanyagot, tetőcserepet gyűjtenek, más falvakból érkezők hordják az ételt, váltóruhát, ágyneműt hoznak, a piszkos ruhát hazaviszik, majd kimosva visszaszállítják. Ügyes kezű székely legények javítják a vasúti síneket, Magyarországról is sok segítség érkezik. A román állam gyorssegélyként 200-300 eurót utalt ki családonként, hát abból ...
Mindenki tenni akar, segíteni akar.
Hanem az biztos, hogy télire nem lesz mindenkinek új vagy kijavított háza. Az is biztos, hogy a segítség, bármilyen nagy, nem lesz elegendő. Sőt, az is bizonyos, hogy leginkább a magányos öregek maradnak hajléktalanul.
Rengeteg emberrel beszéltem ezekben a napokban, olyanokkal is, akiket elkerült az árvíz. Mindenki azt mondta: ennek az áradásnak volt jó hatása is: elmosta a december ötödike népszavazás szörnyű hatását. Megint egymásra talált a magyarországi magyar és az erdélyiek.

...Az erdélyi településeken is folyik a gyűjtés: magam is odaadtam a nálam levő pénzt, nem volt sok, de nem volt több.
Felajánlottam a homoródszentpéteri házamat és egy télre való tűzifát, tavaszig meglakhat nálam egy család.
Könnyű volt nekem, mondhatjátok. Igazatok van: a helyszínen könnyebb a segítség. De ti is segíthettek: szerintem a MON-nak is gyűjtenie kellene a pénzadományt, a koldusbotra jutott székelyek megsegítésére.
Itt mi új tapasztalattal „gazdagodtunk”: eddig azt hittük, azt nevezik árvíznek, amikor kiönt a folyó vagy a patak. Most megtanultuk: olyan felhőszakadás is létezik, hogy négyméteres ár zúdul a falura, a hegyekből.
De nagyon jó lenne, ha más tapasztalatot is szerezhetnénk: igen, mi magyarok, szerte a világban, meg tudjuk menteni ezeket a székelyeket.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó