2019. június 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Madárinfluenza
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 )
 Híúz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-07 09:11   
Pénteken bevásárolni mentem, s benéztem az egyik újonnan megnyílt élelmiszer-vegyesmindenféle áruházba is, Tegut a neve, nemrég nyílt nálunk. Elég sok Bio-árujuk van, ez azt jelenti, hogy az árak felsö határa gyakran a csillagos ég.
Tehár, nézelödök, s eljutok a tojásokhoz. Legalább hatféle, bió vagy nem bió, az árak itt is egyre magasabbak, s azt írja a csomagoláson, hogy "freilandeier". Ez pedig azt jelentené, hogy a pipiket kint a szabadban tartják. Namármost, ha nem tévedek, Németországban legalábbis, a madárinfluenza miatt, nem szabad a szárnyasokat kiengedni, mert akkor esetleg elkaphatják, s az egész szárnyasfarmnak vége. Ezt tudva, megkérdem az éppen ott pakolgató elárusítónöt, hogy lehet egy tojás "freiland", s háromszoros árú, amikor ez itt tilos. Erre hívja a fönökét, magabiztos fiatalember, legtöbb 25, aki a kérdésemre nem tud egyenes választ adni, de biztosít, hogy ha azt írja rajta, az kell legyen benne is. Erre belekapcsaolódik még egy hölgy is a beszélgetésbe, aki szerint a tojások még a rendelkezés eöttiek - akkor pedig már nem frissek.
Hosszú és értelmetlen magyarázkodás után került valaki - ugyancsak vevö - akinek biztos forrásból szerzett értesülései szerint a kint tartott tyúkok fölé egy tetöt ácsoltak, oldala azonban az egésznek nincs, tehát a törvénynek is eleget tettek, de ha jól meggondolja az ember, a szárnyasok védelmére semmi nem történt. Az üzletvezetö pedig azzal védekezett, hogy a ketrezben tartottak is megbetegedhetnek, hogyha az ablak nyitva van...
Most okosodjatok ki belöle, ha tudtok.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-29 07:18   
Egyelőre halkan, de mégis: itt-ott már lehet hallani olyan orvosokat, virulógusokat, aki szerint
a madárinfluenza ügye fel van fújva,a betegség mindig is létezett, s annak is kicsi a valószínűsége, hogy "házasságra lép" valamely más influenzavírussal.

Híúz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-26 13:09   
Most már érdektelen, amit elöbb írtam, megtalálták az elsö halott vándormadarakat Németországbnan, haláluk oka még nem világos.

Amit igazán sajnálok: városunk közepén átfolyik a Lahn, s a partján rengeteg a vadkacsa, vadliba, hattyú, még egy háziliba-pár is itt éldegél a híd közelében, a bozótosban. Halászgatnak a folyóban, a gyermekek etetik öket, nagyon szelidek. Most mi lesz velük? Elzárni, de hova? Itt élnek télen-nyáron, mert nagyon ritkán lesz itt annyira hideg, hogy befagyjon a folyó (egész télen jó, ha egy hétig van hó, szánkózni el kell utazzon az ember másfelé).
Pár hete az egyik vadlibapár pipékkel jelent meg. Komolyan, a tolluk még most sem nött ki. A három közül egy már eltünt, pedig a szülök árgusan örködnek a picik felett - látnátok, hogy kergetik el a kacsákat, ha a pipék összebújtak aludni! Már arra is gondoltam, hogy értesítem az állatvégö egyesületet, mert ha lehül az idö, kimúlnak szegénykék. De azt nem hiszem, hogy rajtam kívül senki sem látta még öket,. naponta ezrével mennek át a hídon a járókelök (is).
Ha ezek a madarak elkapnák a vírust, akkor mi lesz? Jól van, megsimogatni nem hagyják magukat, tehát a gyermekek - legalábbis ebböl a szempontból - biztonságban vannak (azt mondják, a betegség csak direkt testi kontaktussal terjedhet). Vagy egyszerüen a bekövetkezö (bekövetkezett) tömeghisztéria miatt megmérgezik öket, vagy mi lesz? Hasonlóképpen számos német városban (és nem csak) élnek vadmadarak. Tömegvérengzés következik?

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-26 09:56   
2005-10-21 18:14, Híúz:
A pipiket már a sógoroknál is elzárták! Nincs szabadtéri kapirgálás kérem, de ettöl függetlenül a tojásokra továbbra is rábélyegezhetik a "szabadtéri" jelet.

Délre szállnak a darvak, de átutaznak a fejünk fölött! Jön az erös orosz Darumadár, leszáll és megpihen itt Némethonban, aztán megpillantja a csábos kis bajor pipit...! Egy pillanat, egymásba szeretnek és már ki is tört az epidemia. ) Szergej madár pedig új eröre kapva, szárnyal tovább Afrika felé. )

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-26 09:49   
két dolog:

1. Rigójános nem félsz?
2. Spanyolországban (még) nem tiltották be a vándormadarakra a vadászati tilalmat, viszont be kell vizsgáltatni minden egyes lelőtt madarat. Ennek költsége darabonként 1 euró. (Egy vadkacsánál még kifizetődő, de ...)

Híúz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-21 18:14   
Az este hallotam a tévében, hogy Németországban elzárták a tyukokat - pedig arról van szó, hogy a bio-udvarokon csak szabadon tarthatják öket. Oka a vándormadarak indulása. Furcsa módon úgy emlékeztem, hogy a vándormadarak északról délre, s nem keletröl nyugatra repülnek.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-20 08:49   
2005-10-20 05:17, Ferencz Zsuzsanna:
-

Ezt egy kicsit pontosítanám. Az oltás elvileg arra szolgál, hogy a szervezetet felkészítse az esetleges vírusfertőzésre. Mivel a vírus ellen nincs orvosság, az emberi szervezet feladata legyőzni a betolakodót a mindenki által ismert antitestek segítségével. Egy felkészített (beoltott) szervezetben sokkal nehezebben tud elterjedni bármiféle vírus (aminek utólag mutálódni is kell, hogy emberi szányasinfluenza legyen belőle), tehát nem ok nélküli az oltás.
Mielőtt bárki azt hinné, hogy tudálékoskodom, bevallom, hogy körbeérdeklődtem orvos ismerősöknél egy csöppet.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-20 05:17   
Kedves Judit, Romániában már régen kifogyott az influenzaellenes oltás.
A madárinfluenza-gócokban mindenkit beoltottak.
Az oltás két célt szolgál:
1. az ember tudja, hogy tett valamit
2. a beoltott egyénben nem alakulhat ki a mutáns vírus

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-19 23:08   
Nálunk jelenleg két hetes szállítási renstanciában vannak az influenza-ellenes oltás szérumának gyártói. Minden orvosnál óriási sorok állank az éves influenzaoltásért. Ekkora érdeklödés még soha nem mutatkozott. A megfigyelök összefüggést látnak a madárinfluenza felbukkanásával. Pedig az ellen még nincs szérum!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-19 05:08   
Kedves Espa, az emberek kezdetben valóban eldugták a baromfit, de azután kitört a pánik. Ráadásul hatalmas büntetést kell fizetnie annak, aki ilyesmit tesz.
Úgy tudom, hogy a kormány megkezdte a fizetést, persze nem fogja elhamarkodni...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-18 22:15   
Nem lennék meglepve, ha a sertés-és marhatenyésztők szagszervezetének keze lenne a dologban. Vissza kell szerezni a disznópestis és a kergemarhakór, valamint a koleszterin által megtépázott tekintélyt. No meg a kiesett jövedelmet.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-18 22:03   
Itt (Németo.) ma már nem volt pipi (ill. semmiféle szárnyas) az étteremben.
Nagy-nagy bánatomra. Még akciós áron se vették át a szállítótól.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-18 13:05   
2005-10-17 13:42, Ferencz Zsuzsanna:

Remélem tényleg ugy van, valójában is, ahogy mondod Zsuzsa.
Itt én azt hallottam - azt hiszem rádióban -
hogy ezen a környéken az emberek eldugják a baromfit, nehogy összeszedjék és levágják. Azt is mondták, hogy a kormány igéri, de nem adja a kompenzációt.

Remélem nem igy van.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-17 13:42   
Kedves Judit,
az illető magántévé (Realitatea) ráállt az ügyre. Azt hiszem, lesz reakció, ha nem több, a pasast megbüntetik, valami fizetéslevonással. Mindenestre jó jel, hogy egy román fiatalember nem tartotta normálisnak a sápolást, és lefilmezte azt.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-17 11:50   
2005-10-17 04:39, Ferencz Zsuzsanna:
-
Ez eddig rendben. De lesz-e a gyakorlatnak ezúttal nyugat-európai mintájú reakciója? Mert hogy ez ez eddig is így ment, mi több, mindenki tudja, néha a szemfülesek a parlament elé tárják az égbekiáltót, aztán ........ ----> semmi.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-17 04:39   
Tegnap este szörnyű riportot láttam a román tévében.
A kormány elindította az első segélyszállítmányokat a világtól immáron dupla vesztegzárral elzárt deltai faluk fele. Valaki lefilmezte (mobil telefonnal!!!), hogy a szállítmányt kísérő tűzoltó útközben fényes nappal megállította a kamiont a saját háza előtt, s szorgos családja segítségével, a tömház többi lakóinak szeme láttára, csomó ételt és ásványvizet lepakolt róla.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-16 08:27   
Megjöttek Angliából az eredmények: Romániában a legveszélyesebb madárinfluenza vírus létezik. Egyelőre csak két faluban, a Duna-Deltában.
Úgy tűnik, ezúttal Románia valóban kitesz magáért: nagyon komolyan veszi a vesztegzárat.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó