2018. október 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Mit olvasol most?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 következő lap )
 Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-02 14:19   
A kis kofferbe, amivel bevonulok jövő héten az elmaradhatatlan Weöres Sándor A teljesség felé c. aprócska, de fantasztikus kötete van és Karinthy Száz új humoreszk-je. Attól függően veszem majd elő őket, hogy filozofálni vagy mulatni van kedvem....

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-09-26 21:24   
Kutasi Kovács Lajos: Amerika bölcsője

A könyvespolcomon találtam, fogalmam sincs, hogy került hozzánk

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-11-13 20:05   
Tamási Áron: Szirom és Boly c. kis könyvét viszem magammal útra. Rövidebbé teszi a sok várakozást és nem nehéz.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-16 23:55   
Aranykoporsó. Száz év óta először újra.
Hunor?

ravic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-23 10:48   
Kedves Bezi, beleolvastam, nem tudtam abbahagyni.... Üdv.Ravic

bezi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-23 09:16   
Kedves Ravic!

Köszönöm a tippet.
Hosszú keresgélés után valóban megtaláltam:

Alexander Lenard:
Sieben Tage Babylonisch

- Ungarisch

itt olvasható:
http://mek.oszk.hu/kiallitas/lenard/irasok/7tage/7tage.html

ùjra és újra meg kell állapítanom, hogy egyszerüen fantasztikus a nyelvünk.

ravic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-22 10:00   
Kedves Bezi! Az internetbe mindent megtalalsz Lenart Sandorrol, igy megjelent könyveinek a listajat is. Nekem ö az egyik kedvenc irom.

bezi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-21 15:11   
Segítséget szeretnék kérni egy könyvvel kapcsolatban.

Kb. 15 éve a kezembe került ALEXANDER LENARD - Lénard Sándor egy könyve németül.
Sajnos nem emlékszm a címére, csak arra, hogy az elején hosszasan értekezik a magyar nyelv, igeragozás stb. irdatlan nehézségéröl.

Tudna valaki segíteni és megmondaná melyik könyvröl van szó?

Elöre is köszönöm

ravic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-20 14:15   
C.G.Jung Biografiajat, Deirdre Bair tollabol. Reszletekbe menö,preciz leiras Jung privateleteröl, munkassagarol, szarmazasarol, es sajat lelki gyötrödeseiröl. Faraszto olvasmany, de nagyon erdekes!

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-01-26 12:29   
Udo Pollmer és Dr.Monika Niehaus Wer gesund lebt, ist selber schuld. (Aki egészségesen él, magára vessen.) című könyvét. Rengeteg a gyogyszeripar és más érdekelt iparágak, vagy szervezetek (mint például a WHO) által terjesztett hazugságokról huzza le a leplet.
Szorakoztató és tanulságos!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-02 20:10   
De hogy másról i s mondjak rosszat :

Jelenleg - már több hete végnélkül - olvasom Maja Pliszeckaja szovjet-orosz sztár-primabalerina (ugye, nem hinnénk?) "Én, Maja Pliszeckaja" c. 500 oldalas és mérhetetlenül kimerítö önéletrajzát.

Egyrészt sok érdekes, korra jellemzö részletet tudni meg belöle (pl. a szovjet "balettipar" személyi összetételéröl, a korabeli lakásviszonyokról, a szovjet bürokráciáról, a mindenütt jelenlévö KGB-röl, stb.). Bár ebben semmi meglepö nincs, hisz

* ad1 tudjuk,
* ad2 1988-1998 között irodám lévén Moszkvában magam minderröl többet is tudok az eu-i átlagembernél,

másrészt viszont mégis döbbenetesek az elvben ismertnek a részletei.

Ezzel el is telik kb. 250-300 oldal. Legkésöbb innentöl viszont - föleg önmaga állandó ismétlése miatt - határozottan unalmassá válik a primadonna állandó rendszerostorozása, az afölötti siránkozás, hogy politikai okokból 6 évig nem engedik külföldre utazni. Azt pedig végképp kiábránbdítónak tartom, hogy a külföldi utakat elsösorban az ezáltal elmulasztott bevásárlási lehetöségek miatt hiányolta.

Végül megtörik a jég és utazhat, de ez sem jó, innentöl, ha lehet, mégtöbb a siránkozás, hogy politikailag megbízhatatlanként minden nyugati országban és minden úton folyton valami helybeli szovjet képviselö lerázhatatlanul a nyomában jár.

Illetve mindez valóban rémes. De ezt ma (1993-ban) a rendszerváltás után, 81 évesen és madridi lakásában ülve nagyvonalúbban, felülröl, távolságból és rálátással kellene kezelni. Magyarán az örök és felejthetetlen "Hattyú halála" primadonnája nem egy magas intellektus, kicsinyes, stílusában mindvégig siránkozó, m entalitásában pedig, bármennyire is ostorozza azt, A-Z-ig a szovjet rendszer teremtménye.

Beszámol sok érdekes találkozásról, ad egy sznob felsorolást, hogy ki mindenkivel ismerkedett össze és milyen fogadásokra hívták meg Coco Chanel-töl Robert Kennedy szül.napi ajándék aranyékszeréig bezárólag. Viszont egyetlen múzeumlátogatásról nem szól: sem Párizsban, sem New Yorkban. Chagall is csak azét érdekes, mert új Met rendelt nála egy óriástablót, amelyen megörökítette Pliszeckajat - a balerina szerint rémesen. Aztán kiderül a sorok között, hogy mindvégig sikerül elkerülnie, hogy legalább egy idegennyelvet megtanuljon - mondjuk, angolul. Így nem csoda, hogy végig a szovjet követség - nyilván polittikailag nagyon megbízható - tolmácsaira van rászorulva.

A könyv a 80-as évekig írja le a sorsát. De már fenyeget, hogy jön a folytatás. Arról elöre lemondok.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-02 19:35   
2010-02-02 18:23, GyuZsana:
-

Gárdonyi Géza. Most olvason újra az Isten Rabjai-t, az Egri Csillagokat. Erdekes, hogy a felhasznált személyek nem fiktivek. ...

Ez igaz.

Mégis az Egri csillagok irodalmilag egy eléggé "szerény" mü. Egyáltalán, szegény Gárdonyi inkább nemzeti gondolatai miatt volt népszerü, különben pedig nem emelkedett az irodalmi parnasszus csúcsára - szemben több tartalmasabb kortársával - gondolok itt Móriczra, Mórára, Molnár Ferencre, stb.

Félek, most mindjárt megköveznek, továbbá tudom azt is, hogy valamilyen közvéleménykutatás 1-2 éve kimutatta, hogy a megkérdezettek M.o-on a fenti müvet a legnagyobb magyar regénynek tartják. Ettöl még nem lesz a mü automatikusan jó irodalom. Értem én, söt, sokáig magam is így véltem, hisz életem elsö regénye volt - nyilván nemcsak nekem - , amihez az embert aztán egy életen át nosztalgikus érzelmek füzik.

Aztán felnött fejjel olvastam újra: nosztalgiából úgy gondoltam, hogy éledezö eszü, akkor 7 éves lányomnak is ez lenne kötelezöen elsö magyar regényélménye. Mialatt felolvastam neki, máris nem csodálkoztam, hogy nem kötötte le, egyben magam óriásit csalódtam. Az emlékeimben nagyszerü elsö regényélmény utólag sablonos, leegyszerüsített jellemrajzokat tartalmaz: a magyarok jók, a törökök rosszak, valamint rossz még az egyszem áruló. Kalandos, de nincsenek benne árnyalt figurák. Helyette dobálódzik a szerzö egy sor valós, történelmi névvel.

Érdekes volt évekkel késöbb megnézni az isztambuli helyszínt,

Hasonlóan egyszerü síkon mozog, de mozgalmasan romantikus a Láthatatlan ember. Szintén csupa vagy abszolút pozitív vagy velejéig rossz figurával, fordulatokban gazdag reménytelen szerelemmel, ... majd a végén a jók elnyerik jutalmukat, a rosszak büntetésüket. Jó a szerzö a csatajelenetek, illetve az oszmán haderö leírásában.

Azóta több generáció úgy hiszi, hogy ilyen volt a Mohács utáni ú.n. török világ Magyarországon, illetve a hun birodalom bukása. Ehhez képest azért Passuth történelmi regényei mélyebbek, bár azok is erösen célzatosak, többet abból sem célszerö zsinórban olvasni.

GyuZsana  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-02 18:23   
2009-11-19 04:24, Ferencz Zsuzsanna:
-

Gárdonyi Géza. Most olvason újra az Isten Rabjai-t, az Egri Csillagokat. Erdekes, hogy a felhasznált személyek nem fiktivek. Most olvastam a Dzsinkiszkánt Lôrinc L. Lászlótól, de Germánus Gyula is érdekes, de ô inkább út leiró, mint .....
most ennyit

moliandika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-02 15:00   
Most Jane Austen Büszkeség és balítéletét olvasom

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-19 17:50   
-
Tudom jánlani Láng Zsoltot. A Bestiárium-sorozatból ugyan konkrét történelmi eseményeket nem tudsz nyomonkövetni, de jó korrajzot ad.

Továbbá kíváló Márton László - már ha valaki szereti a barokkos körmondatait és élvezni tudja a legapróbb részletekre kiterjedő, főleg a részletek aprólékos leírásából élő stílusát. Én, pl. nagyon élvezem. (Élőszóban is ilyen: mindenről mindent tud, 2 lábon járó lexikon .)

Az újabbkori történelmet illetően Závada Pál az egyik legjelentősebb regényíró.

Ajánlom továbbá Domahidi Miklós könyveit:
Az osztrák vádlott (az aradi 13 egyetlen osztrák kivégzett tábornokáról)
Könyörtelen évek - trilógia 1944, ötvenes évek, 56 (Sára Sándor kettőt megfilmesített)

ravic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-19 11:04   
Azt hiszem Kovai Lörinc is irt nehany törtenelmi vonatkozasu könyvet, legalabbis igy emlekszem (ifjukori olvasmanyaim...). Majd utannanezek a könyvespolcon, biztos talalok valamit.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-19 07:44   
-

Magyar szerző, vagy magyar vonatkozású regény?
Előbbi esetben Passuth jut eszembe.

Hunor

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-19 04:24   
Szerintetek ki ír jó magyar történelmi regényeket?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-18 22:53   
2009-11-18 06:26, hunor:
-
Ó, Druon nagyszerü! Ö folytatásokban is emészthetö és akkor az ember egyszerre befalta az egész középkori francia történelmet. Ez jól jöhet egy francia körutazás alkalmából

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-18 06:26   
2009-11-17 22:35, Pompéry Berlin:
-

Hát, Druon kedvet csinált ezekhez is, de hozzá képest tényleg inkább könnyedébb történelmi mesék.

Hunor

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-18 00:02   
2009-11-17 22:35, Pompéry Berlin:

Én is így vagyok vele, de a Quo Vadis-t mégegyszer elolvasnám.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-17 22:54   
Most olvasom a délafrikai Nobel-díjas Coetzee "The Master of Petersburg" c., ahogy látom, magyarra még nem lefordított regényét. Már a "Szégyennel" is gondjaim voltak, de végigolvastam. Noha nem tudtam azonosulni sem a főhős, de főleg nem a megszégyenülést önkéntesen vállaló lánya gondolataival, mindazonáltal a vonalvezetés világos és irodalmilag jól sikerült könyv. (Nem hiába kapott díjakat.)

A Pétervári mester viszont egyszerűen kínszenvedés számomra, így az 1/3-ánál abbahagytam. Dosztojewskij életének egy rövid részét ábrázolja, aki inkognitóban megy Pétervárra. Fogadott fia hirtelen és váratlanul fiatalon elhúnyt és az öregedő író megróbálja kideríteni a halál okát, körülményeit, amihez átmenetileg beköltözik a fia albérletébe. Eközben konfliktusba kerül a rendőrséggel és innen egy "Bűn és bűnhődés" utánzattal van dolgunk. A főhős hallucinál, romlott hajlamainak szabad teret enged és az egész otttartózkodása egy őrült, megszállott irodalmi tevékenységbe csap.

Nekem ez a sok mocsok, ferde hajlam, irracionalitás és fantazmagória sok. Mondom mindezt annak ellenére, hogy életem jelentős szakaszát töltöttem Oroszországban és Dosztojewskijt hallatlanul nagy írónk tartom. De ez itt nem D., hanem Coetzee, ami teljesen más tészta, vagy ahogyan az oroszok mondják: "Dve bolsije ráznyicy".

Amúgy Coetzee-ról többet itt: http://hu.wikipedia.org/wiki/John_Maxwell_Coetzee

Figyelem: Kucci-nak kell ejteni. A búrban (óholland) oe = ú. Nagy meglepetéssel vettük fokvárosban, amikor egyik vendéglátónk leírta a nevét: A német Schroeder (lásd még német exkancellár) Szkrúder lett búrul.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-17 22:35   
2009-11-03 09:36, hunor:
-
Ez még ma aktuális olvasmány? Én annak idején felsötagozatos koromban olvastam öket. Mai eszemmel romantikus történelemkönyvnek tünnek.

ravic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-07 19:59   
En is több könyvet olvasok egyszerre, Karinty Ferenc naplojanak(1967-69) elsö reszet, sajnos a masodik meg nem jelent meg. Nagyon erdekes, mar masodjara kezdem el olvasni, mindig talalok benne valami ujat, erdekeset. Aztan Lily Brett Einfach so zu sehen, nagyon olvasmanyos, humorral atszöve, bar nemely szereplöje enyhen szolva idegesitö... Aztan belekezdtem Amos Oz Eine Geschichte von Liebe und Finsternis.
Persze nalam ugysem telik el egy het, hogy egy-egy klasszikust kezbe ne vennek, ezen a heten Sammerset Maugham novellait olvasgattam ujra es ujra, soha nem lehet megunni! Üdv, es jo lenne eletbe tartani ezt a topikot, mert könyvekröl veg nelkül lehet beszelgetni...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-03 10:45   
Most éppen Német Lászlótól az Égető Esztert

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-03 09:36   
Most megyek beszerezni: Henryk Sienkiewicz - Tűzzel-vassal, Özönvíz, A kislovag...

Hunor

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-25 17:22   
Nem a legújabb könyv, mégis most fogyasztottam el roham tempóban Stephanie Zweig "a hónap zsebkönyve" címen hirdetett 1999-ben írt művét: "Der Traum vom Paradies".

A hölgy a németnyelvű Rosamunda Pilcher. A mű egy eleve halálra itélt párkacsolat kriminalisztikusan izgalmas és érzelemdús pszycho-tálalása. Mint legtöbb művében, így ebben is kultúrkörök találkozásáról, egymásmelletiségéről és összeférhetetlenségéről ír: ezúttal német./. német-zsidó-aspektusból.

Nem osztom szerző felfogását, de nem ez a bajom a könyvvel, hanem akárcsak a pilcheri érzelemittas és barokkos meanderként kígyózó mondatok - pl. a "Szeptemberben" - , amelyek leírva olyanok, mint a tuti sikerre menő giccses hollywoodi mozik filmes trükkjei. Nagy siker, ezt elhiszem a reklámragasznak (a hónap zsebkönyve), persze letehetetlen, de ettől azért még nem irodalom. De úgy döntöttem, hogy igényes olvasóként is szabad néha ponyvát kézbevenni.

A bestseller-szerző "Nirgendwo in Afrika" c., szintén nagyon sikeres regényét 2001-ben megfilmesítették. Ez ebben a műfajban is kasszasiker lett.

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-19 21:54   
2009-10-18 19:35, Andu:

Én csak két hónapot tévedtem az időjárásnál.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-18 19:51   
2009-10-18 19:35, Andu:

Sebaj, majd átmegyünk vele a gyerekszáj rovatba

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-18 19:35   
2009-10-18 17:48, poe:

Már megint elcsesztem a végét!! Látod ez van, ha az ember állandóan csak rohan.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó