2017. november 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> MON - múlt, jelen, jövő, szellemiség, mondanivaló
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
 amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-19 19:37   
2005-11-15 22:01, sycamore:
-
"Hunor...toborozz fiúkat! Túl sokan vagyunk jányok! "
-

Tessék megbecsülni azt a maréknyi fiút!
Dédelgetni, becézgetni. kényeztetni kell öket!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-19 19:23   
Nem tudok szohoz jutni. Kedves Hunor igazad van a fonoban talan nepiesebb -nem talalom a megfelelö szot- volt a szorakozas. Tancoltak, notaztak ,meseket, anekdotakat mondtak egymasnak . Szorakoztak az emberekott es ugy ahogyan az öregektöl lattak a faluban. A kultura mint olyan amilyenre te gondolsz es amiröl te itt irsz nem is lehetett ott jelen. De a folklor is resze a kulturanak es ami keveset jartam iskolaba es tanulgattam sok hagyomany, szokas,nota, nepdal, nepmese ugy maradhatott meg nekunk hogy itt meseltek az emberek . Szajrol szajra hagyomany ahogyan en tanultam. Fono is kell. Nem minden ember hianyolja Kodalyt vagy Bartokot , nem mindenki olvasott Jokait. Es ez igy van rendjen. Az is jol van hogy te a Mont szellemi muhelynek latod. JO a Mon, a vitak altalaban egeszsegesek pergöek nem kellemetlenul szemelyeskedöek (habar ilyen is volt),még csak egy dolgot szeretnek, ha vegre valahara "csak" magyarok lennenk mindannyian. Ahogyan az az elejen volt. (Jo öreg konzervativ sárkany vagyok en es mindig azt mondom : De jo volt ...... idejeben

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-19 18:52   
Kedves 87 eves Sarkany,

mit szol a varroklubos elmelkedeshez?

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 23:32   
HIRDETES:

Sokat es humorosan iro ferfiak kerestetnek a MON forumaban.
Az eddigi alapkulonitmeny sokoldalu.
Fizetseg: kulon nincs, de jo tarsasag, es a sok holgy feledteti ezt.
Jelentkezni lehet: a MON forumban.

Asszem, majd bedobom a Csiki Kurjanto postaladajaba, hatha valami kobor lapszamukban lehozzak.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 22:01   
Hunor! Most jutott eszembe, hogyan lehetne felpörgetni a fórumot! Toborozz fiúkat! Túl sokan vagyunk jányok!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 21:12   
2005-11-15 19:59, bobe:
-

"Varroklubb? Fonora gondoltal? Ott is lehet szorakozni, tanulni, ne becsuld le a varro klubokat meg a kispadokat, mert lassan majd te is odaulsz Hunor. "

Nem becsulom le, de kulonosebben nem is tartom annyira kovetendonek - a fonohaz tudomasommal foleg a 18-ik szazadig letezett falusi kozossegi forma volt, ahol nok fontak, fokent telen (ez speciel logikus is), ott kerult sor fiatal lanyok/ ferfiak ismerkedesere, nyilvanos udvarlasra, enekeltek, tradiciot orizgettek, ennyi.

Kulonosebben pezsgo kulturalis/ szellemi elet nem jellemezte, igaz, nem is ez volt a celja.

Hunor

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 20:11   
Kedves Hunor,

a te topikindító soraidhoz nem sok mindent lehet hozzáfüzni, hasonlóan látom én is a dolgokat, tehát nem írom le még egyszer. Kiegészíteném még néhány dologgal, amik az én véleményem (és mentalitásom)szerint fontosak:

1. A MON hangneme teljesen eltér a világhálón található legtöbb fórumtól. Értem ezalatt azt, hogy a trivialitás, obszcénitás, ami máshol megszokott dolog, itt nincsen.

2. Nem lehetséges itt diszkrimináló, rasszista vagy idegengyülölö megnyilvánulás. Sem nyílt, sem lappangó formában. Ez is megkülönbözteti a MON-t más fórumoktól.

Szerintem ezek alkotják a MON szellemiségének egy fontos részét. Kellemes mellékhatás: aki csak ilyen hangon tud társalogni, amint fentebb említettem, megkímél minket is jelenlététöl. Ez már nagyban emeli a színvonalat.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 19:59   
Varroklubb? Fonora gondoltal? Ott is lehet szorakozni, tanulni, ne becsuld le a varro klubokat meg a kispadokat, mert lassan majd te is odaulsz Hunor.
Termeszetesen azert jo a Mon mert nem unalmas, mert mindig van amit olvasni, lehet tanulni es nekem szemelyesen ez tölti ki a szurke hetköznapjaimat. Nekem vigasz, szorakozas, kulturalis szomjolto, most mar jöhet a dijkiosztas es akkor mindenkinek megköszönunk majd mindent

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 15:48   
2005-11-15 15:00, Mary:
-

Egész röviden ez a véleményem. A hosszút inkább nem mondom.

Kedves Mary,

marpedig keretik a hosszut is leirni.

Varroklubban, vagy mas, gyenge forumban az ember tehet lakatot a szajara, de a MONon ez ne forduljon elore - indulo irasom egyik (masok mellett) gondolata is ez.

Hunor

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 15:00   
2005-11-15 13:15, hunor:

Miert gondolkodunk?

Hogy legyünk? (Fordítva "Cogito, ergo sum"?)

Én itt nagyon stimulálónak tartom a vélemények sokszínüségét és azt a széles skálát, amit a MON átfog. A különféle témakörökben mindenki talál olyan témát, amin ö maga is gondolkodik. Más helyen meg olyan témát, amelyen nem gondolkodott, de kedvet kap rá. Nagyon szerencsés esetnek tartom azt, hogy az aktív fórumtagok személyében érdekes beszélgetötársakra lel az ember. Ez semmi esetre sem hétköznapi és természetes dolog! A hangsúly nem a mindenben egyetértésen van, hanem a baráti hangnemen, amelyen bármilyen kritikus témáról lehet beszélni, még ha eltérnek is a vélemények. És hogy egyáltalán lehet beszélni, nem kell elhallgatni, lenyelni, esetleg szerepelni. Ennek eredménye ez a MON-nak nevezett tégely, ahol összefonódik sok-sok személyiség, hol egyetértésben, hol ellentétben, de általában konstruktívan. Az egymás szellemi stimulálásából következöen nö a kreativitás, nö a megbeszélésre váró témák száma, nö az a valami, amit "mi"-nek szoktak nevezni.

Egész röviden ez a véleményem. A hosszút inkább nem mondom.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 13:37   
Hát Hunor, nehezet kérdeztél

Miért gondolkodunk? Mert többségünk nem tud nem gondolkodni. Vannak gyakorlatok, amikhez ki kellene kapcsolnunk a gondolatainkat (pl. Silva agykontrollja, meditálás stb), hogy ez milyen nehéz! Segítségül lehet hívni a mechanikus számolást, később már visszafelé is, vagy kettesével, hármasával, de hiába, a gondolatok makacsul beférkőznek a rideg számok közé is.

És hogy nekem mit jelent a MON?

Az első hónapokban szinte csak olvasnivalót és ismerkedést a chaten. Később, mikor már otthon voltam benne, baráti kapcsolatokat, vitapartnereket. Amikor bátrabb lettem, akkor az önkifejezés, a szellemi exhibicionizmus sajátos területét, ahol megmutathatom és megbíráltathatom mindazt, ami a fejemben, szívemben lakik.

Ebben benne van az is, miért vagyunk olyan kevesen, akik aktívan és sokat írunk. Meztelen gondolatainkat kitenni a netre annyi, mint egy magatehetetlen újszülöttet magára hagyni az erdőben. Felfalhatják a farkasok.
Bizony fájdalmas, ha dédelgetett, kedvenc eszméinket mások egy tollvonással a szemeteskosár sírjába küldik, de ez ellen nincs mit tenni, még akkor sem, ha tudjuk, hogy nemcsak torzszülött gondolatok, de magvasak, életképesek is elvérezhetnek a viták harcmezején.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 13:23   
Nekem kreativitast jelent, illetve egy helyet, ahol az lehetek. Szerintem arra is jo, hogy ugy tudjon az ember velemenyt mondani, hogy azt elobb volt alkalma alaposan atgondolni. Szoban lehet, hogy kevesbe hangzom ertelmesnek

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 13:15   
Es visszaterve a temara - en felvetettem par gondolatot.

Kerdes: ilyen teren ki mit gondolt, avagy mindent a MON szellemisegerol, celjarol.

Miert gondolkodunk?

Hunor

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 13:13   
2005-11-14 23:30, bobe:

Ö mindig jo passzban van csak sajnos nincs mindig ideje . Ilyenkor en ugyeletes leszek.

Kecskere kaposztat.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 09:56   

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 09:40   
2005-11-14 23:36, ubuge:
-

Az utóbbi pár hozzászólás lenne hivatott jelképezni a MON - múltját, jelenét, jövőjét, szellemiségét, mondanivalóját?

_______
ubu.mocsok

-

Szerintem beletartozik ez is.
A vitalikat megnyitottam, lehet gondolkodni.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 09:38   
2005-11-14 20:31, Pompéry Berlin:
-

"Azért ne tévesszen meg bennünket a 6200! Ha rákattintasz a felhaszálók listájára, majd ott a hozzászólások rovatra, majd ott a fejlécen az "üzenetek"-re, akkort aktivitás szerint áll össze a névsor. Innentől világossá válik, hogy a 6200 gyakorlatilag inkább csak néhányszáz."

A leiras helyes, megneztem, osszesen 2812 MONtag rendelkezik hozzaszolassal. Ehhez adjunk hozza par tucatot, akik kerestek, stb., egyszer irtak, de atkoltoztettem.

"Más kérdés, hogy nincsenek régi vicccek, csak öreg embeker: ... Vagyis vannak bizonyos mindenkit érintő témák, amelyeket a törzsgárdatagok már többször megvitattak, kitárgyaltak. Újak felbukkanásával előkerülnek ismét ezek a témák, amelyekről az "öregek" ismét elmondják nézeteiket. (Találtam már saját bejegyzéseim között is többszörösen lerágott csontot.)"

Ez is igaz.
Megoldas
Uj vicceket talaljunk ki.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 09:34   
2005-11-14 20:24, liz:
-

"Hunor tán hiányolod az összezördüléseket, vagy régen tiltottál le valakit vagy radiroztál ki valamit? "

Nem toroltem. Nem si feltetlen hianyolom az osszezorduleseket, de egy egymasraborulo, csak helyeslest, mast nem tartalmazo irasokbol van eleg - nem csak en latom igy.

Jól van na, csak hülyéskedek.

"Ellenvélemény nincs, vagy ha van az gyönyörű karácsonyi csomagolásban van prezentálva. Sokan erre nem hajlandók inkább "csendestárs"-ként vannak jelen a fórumon."

A vitakat szeretem. Viszont sajnos a vita sokszor szemelyeskedesbe csuszott at, amit egyreszrol nem ertek meg (hogy lehet veszekedni mas forumtarssal???), es onnantol kezdve van gond. Ha lehet vitazni kulturaltan, akkor az nagyon jo.

Egyebkent a szemelyeskedo vitak kozul is volt, amit elveztem - igaz, csak egy alkalommal, a magyarsag topikban, szerintem az akkor odatartozott.

"Mostanra már kb.6200-an regisztráltak, ami azt jelenti, hogy Hunor hizott legalább 10 kilót az elmúlt évek alatt. "

Nem. Szamit(ott) foleg regebben a szam, mostanra kevesbe. Nem a letszam teszi az erteket.

"Én benne vagyok! Persze a jóizlés határain belül, kreativ irásokkal, ahogy az a bevezetőben mondva volt."

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 09:30   
2005-11-14 18:30, Fredi:
-
Lehet nem szünnek meg, de már esetleg nem kreatívok és nem önállóak.
-

Deeeeeeeee.
Az ilyeneket elvezem, mert barmi is a mondanivalo (ezt mindenki sajat maga ertelmezi), de ami ketsegbevonhatatlan: sajat, szerzoi teljesitmeny.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 09:28   
2005-11-14 18:21, OMGI:
-
idézem Hunort, ..." Nagyonak jonak tartom a Csiki Kurjantot, Delfin Josdat, stb., mert kreativ, onallo alkotasok voltak. "

Miért "voltak", megszünnek?
-

Kedves OMGI,

felindulasbol, gyorsan irtam, ezert a hiba - es esetleg mas hibak is.
Egyebkent szerepelt a felsorolasban meg a Nagymama es Lajcsi izeje, azt modositottam kikuldes utan, mert az nagyjabol torolt, es teljesen a mult.

Hunor

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 00:49   
Ha ezt így folytatjuk, mindjárt felgyújtjuk a főszerk legfrissebb vitalikját.
Helyzetjelentés: lecsorgott a várt cucc, szerencsére gyorsabban, mint ahogy a MONMivagyunk (aszongya 330 B/s), elszívtam a bagót is, a paprikáimnak meg befagy az akármijük a teraszon, olyan szép jégvirágok figyelnek az ablakon. Ezennel elvonulok, reggel majd vigyorgok a karikás szemeimnek a tükörben.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 00:31   
2005-11-15 00:13, bobe:
-
Nem tudok kanadaiul.

No nem is imigyen gondoltam, de nagyon karakán a megjegyzése. Ha viszont Hofi, akkor mindegy mi, mert az csakis vicces lehet.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 00:13   
2005-11-15 00:10, SOM:
-

Nem tudok kanadaiul. De annak idejen Hofitol hallottam. nem emlekszem csak ennyire sajnos.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 00:13   
Ubi(ka), miért lenne az baj, hogy azért mégis megszolaltál? En imádlak. Például. vigyorival:

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 00:11   
2005-11-15 00:09, ubuge:
-

Hianyoztal, ezert !!!!
es ne legy olyan morcos meg durcas meg stb mert nem all jol ez is vigyori meg ez is :

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 00:10   
Tisztelt Böbike, megkövetem: nem értettem meg a viccét. Leforditanááá? Kézcsókom.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 00:09   
Nohát, egyszer szólalok meg én is későbben, s rögtön firtatják is, hogy miért. Ha az a rohadt letöltés nem akadozna, akkor biztosan olvasnék (van mit, volt könyvvásár a hétvégén ) vagy horkolnék.
Hunor, készíts egy pelenkás vitalikat, oda tedd át ezt!

Félreértések elkerülése végett: ez egy vigyori -->

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 00:07   
hogy van az a vicc?
Som sem nincs egy vasom sem

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 00:05   
Gyerekek, gondoljatok csak a nagy Karinthyra. Naaa. Humorban a szellemiség.
hikk..hikk.. "ÖRDÖGGÖRCS" - Karinthy Saga

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 00:01   
Oda a szellemiseg de semmi gond ebben az oraban inkabb szellemskedjunk. Szia ubu nem alszol? Inkabb kötekedsz?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó