2019. július 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Svédország >> Élet, magyar tippek Svédországban
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 20:01   
Nem igaz. nem kell mindent elhinni amit az ujsagok irnak. A havi kereset 2000 euro de brutto ebböl elmegy 30 % az adoba. Attol hogy az ember kikerult nincs sinen . Sehol sincs sinen az ember mindenhol meg kell dolgozni az ennivaloert itt talan kemenyebben mint masutt. Nem könnyu megszokni az eletet es nagyon sokat szamit hany evesen kezded ujra uj hazaban. kerdezz es valaszolok ra ha olyan kerdesek.

magyarmisi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 19:47   
Köszi a felhomályosítást!
De ha valaki kijutott, az már sínen van, nem? Nekem nem sikerült segíteniük Olyan dolgok érdekeltek, hogy milyen az élet Svédországban. Mennyi része megy el az átlagos havi keresetnek a rezsire? A nálunk levö eures-en azt mondták, hogy kb 2000 euró az átlagkereset és kb 800 euró a havi rezsi két embernek. Ez igaz? Ennyire jól álltok? Nálunk a havi átlagos kereset alig fedezi az életbenmaradást. Milyen vállalkozni kint? Köszi.
Ps: van kedved beszélgetni a kinti dolgokról?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 19:16   
Hallo Magyarmisi,

oszinten szolva szamomra nem furcsa, es Bobe velemenye is helytallo: ezek a szervezetek a mar kijutott magyarokat fogjak ossze.

Nyilvan, ha mar Te is kint vagy, beszelsz svedul, tehat van egy-ket feltetel, ami eselyt ad az ottmaradashoz, akkor fognak segiteni. Addig viszont... egy pelda: a MON Szerkesztosegenek cimezve sokszor napi 4-5 allaskereso, kivandorlassal kapcsolatos kerdes is erkezik, ami mar az ezret is kiteszi (hiszen lassan mar harmadik eve letezunk), tehat gondolhatod, hogy ezek megvalaszolasa sem idoben/ sem erdemben nem lehetseges - es ez igy van valamennyi szervezet eseten. Ez ott is jelentkezett mar, hogy szamos szervezet is vonakodott kozzetenni az email cimet a weben, eppen ezert, elkerulendo az allaskeresok aradatat, hiszen ok is szabadidoben dolgoznak, es ez nem prioritas nekik sem. Szoval ez a helyzet, szerintem ertheto. De gondolom tovabbra is, ha mar kint vagy, beszelsz svedul, stb., tehat van realis eselyed ottani eletre, akkor nyilvan szemelyesen, telefonon fordulhatsz jogi, stb. tanacsert ahhoz, akik az altalad idezett mondatot beirtak alapszabalyzatukba.

Udv,

Hunor

ET  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 18:54   
2004-12-08 17:52, magyarmisi:
Hogy mit hírdetnek és hogyan segítenek ez két különbözö fogalom. Elnézést, hogy ilyen negatívan értékelem a Magyar Házak munkáját, de nekem ez a véleményem.

kisatika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 18:27   
Van olyan fórum ahonnan a munkával kapcsolatos kérdéseket azonnal kidobják!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 18:09   
Azokat segitik akik mar itt vannak es nem azokat akik jönni akarnak

magyarmisi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 17:52   
Hú! Ez meglepö! Azért, mert dedikáltan hírdetik magukról, hogy alapszabályban lefektetett céljuk a bevándorló, letelepedni szándékozó honfitársak segítése. Akkor mégsem? Kicsit érdekes mindenesetre.

ET  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 11:23   
2004-12-07 20:29, hunor:
-

Az ok az lehet: félnek, hogy segítséget kérsz tölük.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-07 20:29   
MAGYARMISI UZENETE:

Bocsánat, hogy belekotyogok, de rosszul látom azt, hogy a SMOSZ, vagy a SOMIT, illetve még néhány dedikáltan magyar szervezetet elég nehéz e-mailben megszólítani a honlapjukon olvasható címeken? Nyár óta próbáltam pár levelet küldeni több szervezetnek, de nem jött válasz. Van ennek valamilyen különlegesebb oka?
Köszönöm,
misi

zsooflicka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-23 21:23   
Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy ráakadtam erre az oldalra. Még budapesti vagyok, de terveim szerint szűk 2 év múlva kiköltözök Halmstadba. Jó érzés tudni, mennyi magyar él Svédországban, kis önbizalmat ad... Az lenne a konkrét kérdésem, hogy egy pár hónapos alapozás után (szóval a nullánál kicsit jobb szintről) kb. mennyi idő alatt lehet szerintetek megtanulni kint jól svédül? Ugyanis ott szeretném folytatni az egyetemet, és ahhoz nemigen elég az alapfokú szint... Egy év, két év? És nincs valaki, aki a lundi egyetemet jól ismeri, esetleg ott tanul éppen? Köszi!

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-19 20:56   
Loppmarknadra is adhatod a könyveket, örülnek neki!
Szeretettel

Az igazi tartós boldogság titka, Isten müködése a lélekben!

Magyar Lány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-12 15:34   
Esetleg irhatsz egy listat es kuldd el nekem, vagy tedd közzé itt, mert lehet, hogy erdekel, mid van. A krimi része biztos nem érdekel, ugyhogy a többiröl elég ha listát irsz. Udvozlettel

jukap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-12 10:04   
Kedves svédországi magyarok! Segítsetek megszabadulni egy csomó, fôleg magyarnyelvû könyvtôl. Elveimmel ellentétes csak úgy kidobni ezeket. Kb. 200db, fele krimi, a másik fele 1990 elôtti kiadás, tehát régiek, csúnyák, de olvashatóak. Talán megússzák az ôszi nagytakarítást, de tavasszal festést tervezek és akkor menthetetlenek. A tapasztalat azt bizonyítja, hogy szinte soha nem olvasok el valamit kétszer, s így csak helyet és port fognak, ezért kérem a segítségeteket. Üdvözletem minden kedves MON tagnak.

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-10 11:45   
A "Tamasx" nem válaszol, talán itt maradt??

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-21 15:45   
Kedves Tamasx!

Érdekelne, hogy sikerült a svédországi nyaralástok? Számolj be kicsit róla.
Remélem itt voltatok?
Szeretettel:

matisvik  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-19 17:10   
HEEEEEEEELP!

Sziasztok!
Segitseg kene informacios es esetleg szallasugyi is! A kovetkezo a helyzet julius 30 es augusztus 3 kozott tervezek egy turat az inlandsbanannal Kristinehamnbol Gällivareig. Csakhogy csoro magyar vagyok Leonardo-osztondijjal, es a hostel kifizetese utan kb 2300 koronam marad egy honapra. ez meg igy oke, csakhogy a tervezett vonatjegy 995 korona, es akkor meg nem szalltam meg sehol!!!es nem ettem semmit, de az mellekes:). Szoval keresek valami olcso szallaslehetoseget, vagy segitokesz ismerost:)))) a kovetkezo ket helyen: Östersund(julius 30 es aug 2 ejjelre), Gällivare(julius 31, aug 1). de ha valahol a vasut kornyeken van olcso vagy ingyenes szallaslehetoseg, az szuper lenne!
Sot, mivel csak egyedul vagyok, valaki be is tarsulhatna!!!Ketszemelyes satram van, de ha valaki jonne, akkor tokolcson kijonne az egesz vadkempingezessel, vitt kajaval, stb!!!!
Legyszi segitsetek!
Vagy gyertek el!
Az idopontban rugalmas vagyok, de aug 8ig vissza kell ernem Karlstadba(pontosabban Kristinehamnba, mert csak odaig megy a vonat)
Koszi

Viktor
egy csoringer a karlstadi Länsstyrelsennel

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-04 19:25   
Kedves Tamásx!
Úgy ahogyan a Böbe írja, itt mindenhol szép a táj, egész Svédország!
Göteborgról kérdezgettél, ott is van nagyon sok látnivaló.
Szeretettel

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-01 07:55   
szia!

en is ajanlok par dolgot, bar nem helyet, csupan topikot:

Svedorszag, belulrol:
http://www.magyaronline.net/forum/viewforum.php?forum=67&532
(itt inkabb a helyi eletrol lehet olvasni)

Ki merre jart mar a nagyvilagban?:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=377&forum=27&131
(itt is van szerintem beszamolo)

de kerdezni kerdezz ebben a topikban is nyugodtan, ezt olvassak ott elo magyarok, nyilvan kapsz majd szamos valaszt!

Udv,

Hunor

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-30 22:04   
Lisa helyett en valaszolok: az egesz orszag gyönyöru attol fugg meddig utaztok

Tamásx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-27 23:44   
Kedves Lisa !

Tudnál-e nekem ajánlani szép és jó helyeket, mert július 29.én megyünk Svédbe !!

Tamás

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-25 16:02   
Mindenkinek kellemes unnepeket es föleg szep idöt :

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-25 12:24   
GLAD MIDSOMMAR TILL ER ALLA!!
Errefelé igazi "Midsommar idö " van esik az esö. De már ez van kb. egy hete.
Azért talán délutánra kisüt a nap!
Szeretettel

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-21 11:37   
2004-06-20 10:43, Bobe

Igen, én is erre a nagytestű ördögfajzatra gondoltam. Mindíg csodáltam, hogy a svéd gyerekek mennyire szeretik ezt a "rondapofájú" állatot. Plüsmackó helyett jávorszarvassal bújnak az ágyba.

Köszönöm a hasznos információkat. Már minden katalógust, bedeckert átnéztem, de sehol nem találtam ezekre vonatkozó instrukciókat. Minden esetre a pollenszűrőt kicseréltetem indulás előtt, legalább legyen egy biztos menedék a szúnyogokkal szemben. Meg viszek magammal rovarirtókat és szúnyogriasztó krémeket.

Kollégám, aki bejárta ezeket a távoli tájakat figyelmeztetett, hogy nagyon el tudja kapni az embert a "magánybetegség". Egyszerre csak azt veszed észre, hogy egyedül vagy, lassan az út is elfogy. Aztán rájössz, hogy te vagy a legnagyobb, a fák is csak a derekadig érnek.

Másik barátom a mocsarak veszélyeire figyelmeztet. Az ő története ugyan Finnországból való, az Inári vidékéről, ahol csepp híján elnyelte a láp. Mikor mondtam néki, hogy az éjféli Napot akarom megnézni, csak annyit mondott, akkor inkább keress egy jó prospektust vagy képeslapot, mert én majd egy hónapig voltam ott, de a Napot nem láttam. Volt viszont havaseső, nem is egyszer.

Altában van egy "Strand Camping". Ez elég morbid valaminek hamgzik, oda feltétlenül elmegyek! Kollégám mondja, közvetlenül a part menti szikláról ne csodáld a tengert, mert esetleg az orkák fókának néznek és lezabálnak róla. Nem rossz! Élénk fantáziára vall.

Mégegyszer köszönöm a hasznos tanácsokat, gvirag.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-20 10:43   
A javorszarvasok okoznak gondot a renek nem annyira.
A renek csak eszaksvedorszagban elnek mig javorszarvas az orszag egeszteruleten el
erre gondoltam :

Horgaszengedely a tengerre es a nagytavakra nem szukseges gondolok itt a :Vättern,Vänern es Mälaren tavakra.
A többi tora folyora szukseges.
Vadallatok mennyire veszeleyesek azt nem tudom farkas allitolag van vagy 8 darab, medvetamadasrol meg nem hallottam. Neha egy -egy juhot vagy macskat kutyat tamadtak meg vadak, de arrol hogy emberek szerencsetlenul jartak volna nem hallottam.
Van egy szunyogfajta eszakon a "knott" az nafyon kellemetlen . Mi nem jartunk ott nem tudok többet mondani.
itt egy oldal haromnyelven kapsz informaciot:
http://www.visit-sweden.com/gb/SwedishSoul.asp?FunctionName=SwedishSoul

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-20 07:25   
Svédország északi részeiről csak nagyon halvány ismereteim vannak. Saab írja valamelyik topic-on, hogy vigyázni kell a rénszarvasokkal, sok balesetet okoznak. Vajjon még milyen veszélyeket tartogat a gyanútlan magyar túristára ez a gyéren lakott táj? Gondolok itt a vadállatokra (farkasok, medvék), a rovarokra, stb...
Milyen arrafelé a szervízhálózat, ha műszaki probléma merül fel, mi a teendő.
Az is érdekelne kell-e engedély a horgászáshoz. Folyókon biztosan, de a tengeren is?

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-29 17:55   
Tamásx

Itt van még egy link Göteborg-ról.
www.goteborg.com
Üdvözlettel

Tamásx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-29 13:46   
Engem még esetleg az érdekelne, hogy kapható-e nálatok kinn a következő Dupla CD :
Az ID&T cég adta ki, és az a címe hogy:
Sensation - The world's leading dance event.
Előre is köszönöm a fáradozásaitokat, kifejezetten netek, kedves Böbe és Lisa !

Tisztelettel : Tamás

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 11:17   
Nagyon szivesen
maskor is

Tamásx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 10:02   
Nagyon szépen köszönöm a közreműködéseteket, hasznomra vált ! Nem is gondoltam volna hogy ilyen kedvesek a netlakók. Hajrá, csak így tovább !!

Köszönettel : Tamás

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 17:09   
Vagy probald a
www.cdon.com
-on

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó