2019. április 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Olaszország >> Bologna
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 Selvaggia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-04 22:17   
Sziasztok, ujra szervezes alatt all a kovetkezo mise, es utana magyaros ebed Bolognaban, gyertek minel tobben apr 13.-an. A don Orione templom es teremben lesz, 11kor a mise, az ebed 12.30kor. Ha valakit erdekel, hivjon, vagy az iwiwen az uzenofalon is megtalalja, vagy keresse Balogh Szilviat. Sziasztok.

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-02 15:17   
Sziasztok lanyok

Szervezes alatt all egy nonapi buli Bolognaba.
Akit erdekel. hivjon minket ezen a telefonszamon:
392 3066694
348 3239485

Mindenkit szeretettel varunk, gyere te is

vicky  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-11 11:50   
Sziasztok

bar en nem Bolognanban hanem Volterra mellett lakom szeretnek tanacsot kerni toletek, mert ugy tunik en is valok. Holnap megyek ugyvedhez, de azert jobb lenne begyujteni par szemelyesebb jellegu infot.
Viki

ferrara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-09 20:44   
Szia Andi,

amikor a buszból láttalak, épp egy állásinterjúra mentem, szálloda,a Holiday Inn, nagyon jó lett volna, de annyira kiesik a város szélére, hogy képtelenség oda ingázni Ferrarából, ráadásul a délutáni műszakhoz már busz sincs este... szóval ez is úszott.
Itt Ferrarában dolgoztam néhány napot egy sörözőben, de a főnök trükközött a fizetésekkel, volt több olyan alkalmazott, akinek már egy éve nem fizet, csak kis részleteket, igy már kb 10 ezer euróval tartozik, én úgy voltam vele, hogy ha ezt olaszokkal meg tudja csinálni, akkor velem, külföldivel duplán, úgyhogy leléptem. Most megint munka nélkül, már nyomasztó. Én is hazamegyek Karácsony körül, de aztán visszajövök, viszont nem tudok magamnak megengedni egy 70 eurós vacsit, bocsi mindenkitől. Ha valakinél megszervezzük, boldogan viszek sütit stb. Meg persze, bármilyen egyéb jellegű találkozóra elmegyek, csak szóljatok, mikor. Zsani jár hozzám olaszozni hetente, ha van még valaki a közelben, aki le tud utazni ide Ferrarába, szivesen korrepetálom/ tanitom olaszul ingyen és bérmentve.
Sziasztok, mindenkinek boldog ünnepeket, ha addig nem találkoznánk!

Selvaggia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-04 19:53   
2007-12-04 15:24, adi67:

Szio Andi, igen volt Miki is, klassz volt, en epp separalodok Elkoltoztem ferjemtol.... Most Villanovaban elek, elegge suru periodusom volt, mert lakast be kellett rendezni, trasloco, etc., es most a fastwebbel szerzodtem mind a telefon, mind a net is arrol megy. Ezert tartott ilyen soka a net nelkuli letem... viszont karpotlasul nagyon boldog vagyok, ha adsz privit, megadom telszamom, mindent, ami erdekel, nem irnam ki ide publikusba... Ja, es ha erdekel, van egy magyar cimlista, amit szivesen elkuldok minden erdeklodonek, igy aki ott fent van minden osszeroffre meghivnak.
Rita

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-04 15:24   
Szia Rita,
te is komputer nelkul? Hat hogy hogy? Az enyem is elromlott, majdnem egy honapig gep nelkul voltam. Harom het kellett a szerelonek, hogy kibokje, hogy nem tud vele mit csinalni, mert itt mar nincsen az a"Sceda madra", ami nekem kell, igy vehettem egy tiszta uj felszerelest a Vistaval, mert Xp mar nincs a pultokon.
Meselj, milyen volt a talalkozo? Mit csinaltatok a gyerekeknek, volt mikulas is?

szia,
andrea

Selvaggia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-03 22:13   
sziasztok jaj de orulok, hogy vegre ujra van netem es tudok irni olyan erzes net nelkul lenni mint akinek levagtak volna fel labat.... szoval dec 1-en volt itt Bo-ban egy magyar mikulas talalkozo nagyon klassz volt sokan jottek el Andi jo lett volna ha te is el tudtal volna jonni majd febr tajan tervezunk egy gyerekmentes esti pizzeriazos bulit amint tobbet tudok majd ide is leirom ha valaki akar talalkozni en szivesen... sziasztok

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-01 12:24   
Szia Gabi, orulok, hogy jon a legeny, gondolom szamolod mar a napokat En is gondolkoztam, hogy elmegyunk az idei Motor showra, de olyan sokan vannak mindig, pedig kivancsi lennek a jovo autoira Majd meg meglatom, ha jol emlekszem, ket hetig tart, ugy-e?

Hogy alsz a vizsgakkal Gabi? Mi van Adriennel, talalt munkat? Itt van meg Ferraraban?

Lanyok, mit szoltok ahhoz, ha szerveznenk egy talalkozot, akik itt maradnak karacsonykor, vagy egyutt szilvesztereznenk valahol... En mar elkezdtem nezni a szilveszteri vacsorakat, arban kb. mind egyforma, 70 euro/fo.
Varom a velemenyeteket, irjatok,
ciaoooo

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-26 22:34   
2007-11-25 21:42, adi67:
-

Üdv Adi,

megkaptam az smst, de telefoncsere volt, és nem mentettem el, ezért nem válaszoltam. De köszönöm, hogy írtál, és üdv újra itt a fedélzeten!

Hunor

kgabi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-26 20:59   
Hah?! En megvagyogatok, utalatos ez a szurkeseg itt Ferraraban valami jo is van: a fiam meglatogat, a Mikulas hozza , kiviszem majd a Bolognai Motor show-ra

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-25 21:42   
Sziasztok lanyok !

Vegre, ujbol a neten! Hol vagytok? Mi hir feletek?

Edit kedves, felbemaradt a Parmai ut szervezese, lemaradtam a talalkozorol, remelem nem haragudtal meg, hogy eltuntem az eggyik naprol a masikra, de legalabb a telefonszamodat irtam volna valahova, remelem sikerul meg egyszer bepotolni a talalkozot Adrienne, Gabi merre vagytok? Andrea, hogy vagy

Irjatok, varom a hirt feloletek?
adi

andea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-06 16:24   
Sziasztok!

Most latom milyen jo programokrol maradtam le.
Remelem, a kovetkezo hetekben is lenne kedvetek egy talalkat osszehozni.
Mar egy ideje visszajottem, de sajnos nem volt netem, igy a torteneseket nem tudtam figyelemmel kovetni. Viszont mostantol nyitott vagyok egy jo kavera, a kis beszelgetesre. )

Udv: Andi

Nani  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-31 13:11   
Sziasztok!
Tudna nekem segiteni, hogy lehet-e itt valahol forintot vàltani? Koszonom

ferrara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-23 17:55   
Szia Adi, csak annyit,hogy találtam a neten egy másik helyet,ahol sok álláshirdetés van, most éppen Bolognában nem láttam a szakmádba vágót, de érdemes nézegetni. www.subito.it
Itt is lehet szelektálni régió és ágazat szerint és ezek nincsenek az infojobs-on, legalábbis én nem láttam ott őket. Üdv, Adrienne

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-20 17:20   
Adrienne, fantasztikus vagy

Koszi a leirast a munkakeresesrol, hat sokat kell rohangalnod az mar biztos, en is ujbol elkezdtem kuldozgetni az oneletrajzokat, ez a korhazi mensa nem egy nagy valami, faj a szivem a Self utan, ugy-e, az csak magasabb szinvonalu konyha

Az Associazionerol nem sokat tudok, csak annyit, hogy idosebb korosztalyuak vannak ott, de kulturalis dolgokkal foglalkoznak, olyan mint magyar iro konyvei, vagy kepek, stb. Azt hiszem, evi 30 euroert tag is lehetsz.

A parmai talalkozoval kapcsolatban, ami ujat tudok, hogy delutan 4 orakor lesz egy magyar nyelvu mise, a tovabbiakat meg nem tudom. Lehet, hogy sikerul beszervezni egy vacsorat, de lehet hogy csak kavezas marad a tobbiekkel.

Megneztem a terkepen, hogy tolem Parma 120 km, olyan jo ket oranyi autopalyan az ut. Elindulhatnank reggel, es megnezhetnenk a varos muemlekeit, ebedelunk valami erdekeset a varosban, es csak utana mennenk a talalkozora. Na mit gondoltok? Ja, meg van ket hely az autoban!
Valaki latta mar Parmat, hogy mit erdemes par ora alatt megnezni?
adi

ferrara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-19 21:40   
Adi, kösz, hogy szorítotok nekem helyet az autóban. Ma voltam Bolognában, Zsanival is találkoztam volna, de szegényke lebetegedett. Az állomás közelében cirkáltam, leadtam 30 önéletrajzot, kb 15-öt szállodákba, a maradékot meg bárokba. De úgy tűnik, legalább 100-at kellett volna magammal vinnem, ahogy nézegettem a netet és a térképet, abban a zónában legalább 40 szálloda van, a bárokról nem is beszélve, 20 méterenként van belőle egy. Nem is értem,hogy tudnak megélni. A legrangosabb szállodákban nem is volt női recepciós, csak elegáns idős úriemberek, akik elég megvetően néztek rám, amikor otthagytam a cv-t. A legtöbb helyen viszont kedvesek és előzékenyek voltak, remélem, előbb-utóbb meg is keresnek valahonnan. A bárok már nehezebb falatnak tűnnek - pedig szívesebben dolgoznék egy aranyos kis kávézóban -, vagy nagyon fiatal, nagyon szép lányok dolgoznak ott vagy családi üzemeltetésűek. És hát lássuk be, ahhoz a munkához nem kell túl sok szakképzettség, gondolom, ezrek jelentkeznek egy bárpincéri állásra. Úgyhogy talán még reálisabb a szálloda, ahol előnyben lehetek a tapasztalatommal meg a nyelvtudásommal. Sirmionéban is meglepő volt, hogy a recepciósok nem beszéltek németül, habár a vendégkör 90 százaléka német. Ezt hogy engedhetik meg maguknak...? Valami miatt az olaszok képtelenek a németet megtanulni - na most vagy az alapvető ellenszenv miatt vagy pedig mert túl sok a szabályszerűség és a kristálytiszta logika abban a nyelvben, ami - lássuk be, nem az erősségük:-)
Még egy-két kört tennem kell Bolognában, hogy megnyugodjon a lelkiismeretem, holnap itt fogok próbálkozni, habár már egy hónapja elküldtem interneten a cv-met, hátha tényleg jobb a személyes megkeresés. Amit nem értek, hogy a munkaközvetítő irodákban mindig megkérdezték, hogy vállalnék-e takarítási munkát is és mindig megerősítettem, hogy igen, erre látom a hirdetéseiket az újságban, van takarítói állás - SZÁLLODÁBAN, FERRARÁBAN! - és eszükbe se jut felhívni, hogy felajánlják. Jövő héten végigjárom mindet és rákérdezek a dologra. Az az igazság, hogy jelenleg sokkal szívesebben takarítanék szállodai szobákat mint hogy a recepción vigyorogjak és egész nap csak a kulcsokat adogassam. Sirmionéban leesett az állam, hogy a recepción csak ennyi a feladat, ja, meg pötyögni a számítógépbe, teljesen nevetséges, hát, ehhez se kell egyetemi végzettség. A szezonmunkában ahhoz szoktam hozzá, hogy gyakorlatilag én igazgatom az egész szállodát a rendelésektől kezdve a foglalásokon keresztül a fizetésig mindent nekem kellett intézni, plusz még remek barista-ként is helyt kellett állnom. Sirmionéban 4 ember végezte azt a munkát, amit én egyedül (na jó, a tárgyalást az utazási irodákkal a főnököm rendezte, de talán csak azért, mert ő olyan asztalracsapós típus) a tengernél. Amivel nem azt akarom mondani, hogy én milyen fasza gyerek vagyok, hanem hogy valószínű belehalnék az unalomba egy hagyományos városi szállodában, de egyelőre még ez a lehetőség sem adatott meg.
Frau, remélem, veszed, hogy a fentiek már az "újonnan jött tapasztalatai" fejezethez tartoznak, amellett, hogy Adiékat is tájékoztatom az élményeimről. Amit még fontosnak tartok elmondani, az az, hogy én még nem tapasztaltam lenézést vagy ellenszenvet a nemzetiségem miatt, igaz, fel se merül bennem,hogy valaki azért bunkó velem, mert nem olasz vagyok. Szerintem csak egyszerűen bunkó. Biztos van olyan is, aki a "másságom" miatt morc, de azt nem valószínű, hogy meg fogom tudni, úgyhogy én minden ilyen jelenséget "jóhiszeműen" a rossz neveltetésnek és a sivár gyerekkornak tulajdonítok. Nincs bennem szorongás amiatt, hogy nem olasz vagyok, amiatt viszont van, hogy nem dolgozom. De ez otthon is így lenne. Velünk magyarokkal szemben amúgy sincs olyan mértékű ellenszenv, mint mondjuk az albánokkal vagy a románokkal szemben, valami egzotikus nemzetnek tartanak minket, általában összekevernek a bolgárokkal (ugye,Gabi?), a hirdetésem után (jó sok lehetőség van ingyenes hirdetést feladni, én 3 helyi lapot is találtam Ferrarában)egyfolytában kaptam az üzeneteket és a telefonhívásokat olasz pasiktól, hogy állást ugyan nem tudnak adni, de szívesen megismerkednének velem, mert úgy tudják, hogy a magyar nők nagyon szépek. Bah! Alig lehet őket lerázni. Hiába is magyaráznám, hogy nagyanyó-korú (37 évesen már lehetnék elvileg nagyanyó, nem?), molett (jobban szeretem a "kerekded" jelzőt, de sajnos mindkettő eufémizmus, elnézve a sonkáimat), szúrós szemű, nagyorrú magyar vagyok, nem hinnék el, azt hinnék,hogy Cenerentola még szerény is vagy így akar még csábosabbnak tűnni.
Na, ennyit egyelőre a személyes tapasztalatokról, a többit majd személyesen.
Adi! tudsz valamit a bolognai Olasz-Magyar Társaságról? Látom, a konzulátussal együtt működnek. Milyenek? Segítőkészek?

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-18 20:55   
Szia Adrienne

De orulok, hogy itt vagy

Pedig Fraunak a te tapasztalataidra lenne szuksege, nem pedig a mienkre, mivel en mar olasz allampolgarsaggal rendelkezem, nem tudom, hogy nektek, akik most jottetek ki, mennyi nehezseggel kell megkuzdenetek.
Adrienne, eleg ha irsz a szemelyes tapasztalataidrol, vagy csak a hires egeszsegugyi biztositasrol, vagy arrol, hogy mekkora disinformacio van a kulfoldiekkel kapcsolatban.

Adrienne, van meg hely az autoban johetsz

ferrara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-18 13:16   
Sziasztok,most már én is újra köreitekben , nem fogadtam el a sirmione-i állást, Ferrarában maradt a szívem...! Én is bármilyen találkozóban benne vagyok, a pármai is "jöhet",szóljatok,ha van még hely az autóban. Bolognába többször is bemegyek a következő napokban, akivel tudok, úgyis találkozom. Frau! Üdv az itteni magyarok között. Én még csak egy hónapja vagyok fixen Ferrarában (korábban szezonoztam,az más életstílus), úgyhogy az itteni életről a "nagy öregeket" kérdezd,akik már vagy 10 éve húzzák itt az igát... Annyit mondhatok - kicsit keserű szájízzel, de nem elkeseredve -,hogy nehezebb állandó munkát találni,mint gondoltam.

frau  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-18 11:09   
Szia,

irtam a másikra
Irjatok, hogy milyen az élet Olaszországban! Párom nézegeti a lakásokat, majd decemberben megyek én is, ovit is kell keresni. Padova környékére költözünk, Osdepaletto Euganeoba. Van arra valaki közületek?

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-18 10:16   
Sziasztok
A parmai talalkozorol, eddig csak az idopontot tudom, mise az biztos, en is varom a tobbi informaciot.

En mar eldontottem, hogy megyek a ferjemmel, ugyhogy harom szemely meg elfer nalam az autoban.
Sajnalom Zsanett, hogy te nem tudsz jonni, majd bepotoljuk Bolognaban
Gabi, jo lenne ha tudnal jonni

Mihelyt tudok valamit, irok, addig is felteszek egy kepet a bolognai talalkozonkrol.

A kepen a legeny , egy felszolgalo

Nani  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-17 14:50   
Sziasztok! Sajna èn dolgozok szombaton:( Nem fogok tudni elmenni. De vasàrnap mindig egèsz nap szabad vagyok!

kgabi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-16 12:41   
Sziasztok !
Valami kozelebbit esetleg errol a parmai talcsirol? Mikor lenne? Egesz napos a buli? Ha a ferjem nem "nyir ki" elobb, akkor szivesen eljonnek

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-14 19:01   
Szia Rita

En minden talalkaban benne vagyok, igen, hetvege az valoszinu, hogy jobb mindenkinek, nekem mindegy, mert unnepnapon, hetvegen sokszor dolgozom, de a talalkozora igyekszem szabad lenni.

Rita, en is szeretnek veled ujbol talalkozni, februar ota tenyleg sok minden tortent.

Kepzeljetek, most halottam egy kedves ismerostol, hogy Parmaban szerveznek egy Magyar talalkozot november 3.-an, szombaton. En ebben is benne vagyok, mar holnap bejelentem a munkahelyen, hogy nov. 3 szabadnap.
Na, mit szoltok? Mehetunk, nem? Ossze tudunk hozni nehany autot?

Selvaggia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-14 09:25   
Sziasztok Lanyok,:)

Ugy, de ugy irigyeltelek benneteket, es sajnaltam, hogy nem tudtam ott lenni a randin, nagyon orultem volna, ha meg tudtam volna ismerni a tobbieket is, Andit pedig viszont lathattam volna. Miota nem talalkoztunk, annyi minden tortent velem, annyi meselnivalom lenne, lesz neked. Ggondolom, veled is, ha mas nem, a munka nagyon erdekel, a nagylanyoddal hogy alakul... meg ugy minden mas is, szoval ha esetleg egy ujabb talalakozot hetvegere, vagy akar pentekre, vagy barmi delelotti napra sikerul osszehozni, az nagyon szuper lenne. Addig is, ha van otletetek, vagy sikerul egyeztetnunk, akkor irjatok, hogy peldaul kinek mi a jo, akar datumot is, peldaul lesz a november eleje, mindenszentek, ugy tudom, hogy par napos unnep. Akar, ha ugy jo nektek, akkor arra megbeszelhetunk valamit, mit szoltok?
Szia mindenkinek,
Rita

Nani  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-13 23:20   
Sziasztok! Tènyleg jo volt talàlkozni! Orulok , hogy megismertelek titeket! Mikor lesz a kovetkezo! Tènyleg tarthatnànk hètvègèn, hogy mindenki el tudjon jonni aki szeretne! Ciao ragazze:)

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-13 16:17   
Jo volt am, de milyen jooooo

Vegul is csutortokon, 14h-kor negyen talalkoztunk a Meki elott, Adrienne, Gabi, Betty, es en. Vegigjartuk a Via Indipendenzet, megneztuk a tozsdet, ahol a padlozat uvegbol van, es csodalatosan lehet meg latni a regi romai falakat alul. Koran ertunk a terre, es igy beultunk egy sarki barba cappuccinozni. Ott ragadtunk egesz negyig, amig hozzank jott Zsanett is, egybol felismertuk a rozsaszin taskaval
Nagyon szuper delutanunk volt, mar gondolkodunk a kovetkezo talalkozon.

kgabi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-11 21:50   
Szia Rita! Ezer bocs tenyleg felreertettem de kar na mindegy majd osszehozunk egy hetvegit is. Ez nagyon jo volt

Selvaggia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-11 15:39   
Szio Gabi, nem sajnos, nem jol ertetted, en nem tudok ma elmenni, itthon vannak velem a fiuk, a kisebbet 14-kor, a nagyobbat 16.30- kor hozom a sulibol, igy sajnos csak hetvege jo nekem. Ha tudom elore, hogy melyik, akkor felszabaditom magam anyai sors alol, es jelen leszek ok? Puszi, en felvettelek a skypera, meg az iwiwen, az uzifalon irtam neked.
Rita

kgabi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-11 12:03   
Sziasztok,
de jo, Rita te is jossz, ez klassz! Akkor hamarosann talalkozunk.

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-10 21:07   
Sziasztok

En mar nem jutok szamitogephez a talalkozo elott, ugyhogy a holnapi viszontlatasra.

VAROK MINDENKIT!

adi

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó