2022. január 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Nyugati magyar média
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 usanepszava  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-16 21:53   
Tisztelt Lepu,

a lapok egy kozvelemenykutatas eredmenyeit kozlik, a kozvelemenykutatast nem ok vegzik. A tiltakozas nem a Magyarok Vilagszovetsege nyilatkozatara tortent, hanem az Amerikai Magyarok Szovetsegenek nyilatkozatara. Hogy miert? Azert, mert az Amerikai Magyar Népszava Szabadság tagja ennek a szovetsegnek, es a nyilatkozatot a tagok tudta nelkul adtak ki, es az Amerikai Magyar Nepszava Szabadsag, mint a szovetseg tagja nem ert egyet sem a nyilatkozat tartalmaval, sem a kibocsatas modjaval. Az Amerikai Magyar Szovetseget egyebkent az Amerikai Magyar Nepszava Szabadsag elso tulajdonosa alapitotta. Van hozza kozunk.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-16 20:34   
2006-11-16 19:57, usanepszava:
-
41 szazalek 40 elleneben, vagyis 1 szazalekkal tobben tartjak alkalmasabb miniszterelnoknek Orbant

Tisztelt szerkesztő úr.

Szeretném felhívni a figyelmét egy apró matematikai tévedésre. A fenti idézetben helyesen 2,5%-nak kellene szerepelnie. Csupán azért mert 19% ezek szerint egyiküket sem, ill. egy harmadik vagy x.ik személyt tartott alkalmasabbnak. Ezenkívűl ezek az adatok a kérdésfeltevés ismertetése nélkűl teljesen hasznavehetetlenek.

e pillanatban, es 54 szazalek szeretne, ha Gyurcsany lemondana. A ket ertek ugyanarrol szol: aki jobb miniszterelnoknek tartana Orbant, az lemondatna Gyurcsanyt. Ezt mutatja mindket adat.

Ez most vagy tévedés, vagy szemenszedett hazugság.
Aki jobb miniszterelnöknek tartja Orbánt, annak még baromira mindegy lehet, hoyg Gyurcsány lemond-e vagy sem. Sőt, lehetnek olyan emberek is, mint én, aki pl. alkalmasabbnak tartom Gyurcsányt, mégis követelem a lemondását. Valójában mindkét személy teljesen alkalmatlan miniszterelnöknek, az hogy a két rossz közül ki melyiket tartja a kevésbé rossznak, még semmit sem mond el.

A meres eredménye arrol szol, hogy ez az arany csokkent. De ha ez felreertheto volt, es szandekos manipulacio feltetelezesere ad okot, aminek egyebkent semmi alapja nincs,

A mérés eredménye arról szól, hogy eredményes volt a kormány propagandahadjárata, ami precízen az eredményes manipulácíó bizonyítéka, és azt azért ugye nem akarjuk letagadni, hogy szeptember óta a magyar baloldal külföldön egy igen masszív sajtóhadjáratot folytat, lobbizik, és lejártja az ellenzéket.

Mas mondatok is kimaradhatnak es ki is maradnak egy szerkesztes soran, nem tudatos manipulacio miatt, es nemcsak a mi, hanem mas mediumok tajekoztatojabol is,

És megint egy önmaganák ellentmondásnál tartunk. Kihagyni mondatokat, amik megváltoztatják az értelmét, aztán meg ezt is félreinterpretálni nem tudatos manipulácíó? Ha nem tudatos, akkor nagyon nagy baj van maguknál.

Viszont ami sokkal érdekesebb, hogy az az újság miért határolja el magát a Magyarok Világszövetségének nyilatkozatától okt. 23.-ával kapcsolatban?
(megtekinthető itt: http://www.nepszava.com/index.php?topic=4461&page=3074 )

usanepszava  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-16 19:57   
Kedves Akucsai,

koszonom, hogy szolt, hogy ez nem vilagos. Az MTI kozlemenye szerint "Az emberek többsége (54 százalék) továbbra is úgy gondolja, hogy a miniszterelnöknek le kellene mondania, de novemberben már ugyanannyian tartották Gyurcsányt és Orbánt a kormányfői posztra alkalmasabbnak (40 és 41 százalék)." Semmi szandekossag nincs ebben, a két érték ugyanazt fejezi ki. 41 szazalek 40 elleneben, vagyis 1 szazalekkal tobben tartjak alkalmasabb miniszterelnoknek Orbant e pillanatban, es 54 szazalek szeretne, ha Gyurcsany lemondana. A ket ertek ugyanarrol szol: aki jobb miniszterelnoknek tartana Orbant, az lemondatna Gyurcsanyt. Ezt mutatja mindket adat. A meres eredménye arrol szol, hogy ez az arany csokkent. De ha ez felreertheto volt, es szandekos manipulacio feltetelezesere ad okot, aminek egyebkent semmi alapja nincs, On mar mind a fooldalon, mind a belso cikkben ezt igy olvashatja. Hireinket nem egy az egyben vesszuk at mashonnan, hanem tobb hirforrasbol szerkesztjuk, mint egyeb lapok is. Semmi szandekossag nem volt ebben, mert a 40-41 szazalek Orban javara, ugyanezt a kulonbseget es tartalmat fejezi ki. Mas mondatok is kimaradhatnak es ki is maradnak egy szerkesztes soran, nem tudatos manipulacio miatt, es nemcsak a mi, hanem mas mediumok tajekoztatojabol is, mert a Median jelentese ennel sokkal reszletesebb. Volt tobb olyan hiradas, amelyben ez nem szerepelt, es ez volt a kimaradas oka. Az adatoknak ezt a reszet ilyen forrasbol vette at, epitette be osszeallitasaba nalunk a hir szerkesztoje. Vannak mas lapok, amelyekben nem szerepelnek olyan adatok, amelyek nalunk igen. Es vannak olyanok, amelyeket egyforman mellozott a legtobb ujsag. Ez ilyen. Mellesleg a Median felmeresenek nem ez az egyetlen adata, amely kimaradt a mi hirunkbol, ahogyan azt On allitja. Es amint jeleztem, egyetlen lap vagy hirforras sem kozolte valamennyi adatot, ahogyan mi sem. De koszonom a jelzest, a felreertesre okot ado tudositast korrigaltuk. Semmi okunk arra, hogy ezt ne tegyuk.
Udvozlettel, usanepszava

akucsai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-16 16:30   
Kedves usanepszava,

Nem ohajtok hosszas vitakba keveredni, mindossze egyetlen kerdesem lenne. Ha valoban nem elfogult illetve propaganda szennylap az onoke, akkor hogyan eshetett meg, hogy az "Orbán népszerűsége esett, Gyurcsányé nőtt" cimu cikkben az idezett Median kozvelemeny-kutatas adataibol egyetlen tenyt hanytak ki, megpedig, hogy a megkerdezettek 54%-a meg mindig lemondatna Gyurcsany Ferencet.

Koszonettel, akucsai

lafre  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-14 23:48   
´sorry

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-14 23:36   
A rim miatt...

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-14 23:12   
De akkor míért nem "Gőg és Demagóg"?

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-14 22:52   
Csak aktualizaltam, vagy a jelen viszonyokra adaptaltam! Ezert csak nem haragszol meg ?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-14 20:56   
2006-11-14 20:51, bobo.2006:

Ejnye, kedvenc Adymat igy eltorzitani.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-14 20:51   
Rendes korulmenyek kozott ezek a politikai anyazasok ugy folynak le, hogy az egyik oldal kemenyen odamondogat a masik, majd a masik visszamondogat hasonloan hevesen, amikor elfogynak nagyjabol az ervek (mert azok mindig kevesen vannak) akkor jon az anyazas. Itt azonnal kialakult a fasiszta/ kommunista sarok, es realis kepet lehet egybol kapni ket magyar mediaember valosagerzetebol.

Góg és Demagóg fia vagyok én,
Hiába döngetek kaput, falat
S mégis megkérdem tőletek:
Szabad-e sírni a Kárpátok alatt?

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-13 19:23   
Köszönöm a kritikát.
Fordítsuk meg a dolgot. Mondjál egyetlen egy embert a történelemből, akinek igaza volt.
Csak egyet ismerek, és az ÉN vagyok.
-Érdemes rajta elgondolkodni, bár tisztában vagyok vele, hogy ez sokaknak már magas...

Ami a babérokat illeti, nos ha másért nem, akkor csupán azért kiérdemlem, mert elértem azt, hogy valaki ma bejelentkezett és azonnal csatlakozott a vitába. Nagyon, nagyon ritka dolog. Az, hogy komplett be is linkeli teljesen az oldalt meg valahogy arra emlékeztet, mint mikor az amazonnál 20 kritika van, abból 17 negatív, 3 pozítív, és azt a 3at egy nap írták olyanok, akiknek csak az az egy hozzászólásuk volt. (szemben a maradék 17el, akik 2-3 évre szétosztva írtak, és nem csak azt az egy könyvet kritizálták. )

Zoltan1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-13 17:47   
Szerintem Lepu mint szónok, nem olyan brilliáns, nevetséges a babéroknak való örvendezés. De ha az lenne, az akkor sem mondana az érvelése igazságtartalmáról semmit. Tudnék a történelemből példákat hozni, akik jó szónokok voltak, de nagyon nem volt igazuk. Én megnéztem a www.nepszava.com website-ot, nagyon színvonalas, tartalmas és naprakész. Úgy látom, még fejleszteni is fogják. Jó, hogy van. Ez az első amerikai magyar site, ami nem szélsőséges. Ez az egyetlen. Hadd legyen legalább egy ilyen is.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-12 22:24   
Köszönöm a babérokat.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-12 21:45   
Bevallom soha nem olvastam még el a MON-ban az ennyire hosszú írásokat. Most megtettem és nem bántam meg. Nem a tartalmakat ragadnám ki, hiszen mindkét fél véleményében találtam több kijelentést, állítást, "tényt" amivel cseppet sem értek egyet - a Lepujéban kevesebbet, az usanepszavában többet, hanem ami felvillanyozott az a Lepu brilliáns szónoki tehetsége. Ehhez szívből gratulálok. Hadd jegyezzem rögtön azt is meg, hogy mélyen aggodom is. Aki így tud érvelni, az előbb-utóbb indul valamely listán, vagy azon kívűl és előbb-utóbb valamilyen színten, aztán mind magasabban szerves része lesz a profi politikának, ami automatikusan az elvek és a becsület csorbulását jelenti. Hát ezért aggodom én!

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-12 19:53   
2006-11-12 19:01, usanepszava:

Ket rovid idezet Leputol:

"Majd ha tisztában leszel vele, hogy amit most itt kikérsz magadnak, azt az a "csőcselék" vívta ki és küzd érte a napjainkban is, aki ki mert menni az utcára a saját testi épségét veszélyeztetve, hogy a zsarnoksággal, hazusággal és igazságtalansággal szemben fellépjen, akkor elbeszélgethetünk a jogokról is. De mennyire cinikus vagy buta kell legyen az az ember, aki az utca ellen firkál, és azzal indokolja, hogy egy olyan joga van hozzá, amit pont az utcán vívtak ki."

Ez nagyon sotet. Es a masik:
... Es hogy valaki egy demokraciaban az utcan randalirozo garazdakra azt mondja, hogy azok barmifele jogot vivtak ki nekem, ez meg a kurucinfo.hu es Satu testver szintjet is veri.

Ez nagyon meglepett. Nem mondom, nyújtottam eléggé sok támadási felületet, de pontosan azt az egy részt kiemelni és "nagyon lesötétezni" aminek felfogásához csak nagyon csekélyni általános műveltség szükséges, meglepő. Bár az már általánosan köztudott Európában, hogy az amerikai állampolgároknak általában nagyon hiányosak az ismereteik történelmi és kulturás téren, azért egy olyan ország lakosaitól amely a demokrácia hazájának vallja magát valamivel többre számítottam. De ezek szerint arról lehet szó, hogy God's own country azért a demokrácia hazája, mert ott találták fel a demokráciát? -Mi Európaiak ezt a görögöknek tudjuk be, és általában tisztában vagyunk azzal is, hogy 1789-ben Párizsban a "csőcselék" vonult az utcára és tüntetett többek között azokért a jogokért, amikre te hivatkoztál. Naja, az események párhuzamossága miatt megemlítendő, hogy azért is mentek az utcára, mert nem volt mit zabáljanak. Pont úgy, mint 1956-ban és 2006-ban Budapesten. 1848-ban szintén a "csőcselék" vonult ki az utcára Európaszerte, ott teljesen egyértelműen a követelések között volt a sajtószabadság is. 1956-ban is a "csőcselék" ment ki az utcára, érdekes módon -egyebek között- ők is szabad sajtót akartak. Mifelénk ezt a csőcseléket hazafiaknak nevezik. Ugyan ez sem objektív. Objektívebb lenne a szabadságukért ill. megélhetésükért küzdő polgártársak. Minden tiszteletem és elismerésem az ővék, mert igenis veszélyeztették, veszélyeztetik és ezután is veszélyeztetni fogják az életüket azért, hogy te szabadon firkálhass. Ha ennyit nem akarsz megérteni, akkor miért nem mész sírásásónak? Ott is gödröt áshatsz másoknak, nem kell egy egész nemzetet és a jövőjét sírba tenned egy újsággal. Ők érted is harcolnak, és tudják, hogy ettől te még nem fogod szeretni őket. De ez nem zavarja őket. Ők ennek ellenére is szeretnek téged, szeretik a hazájukat és népüket. És téged is az övéiknek tekintenek. Ezekről az emberekről utánna azt állítani, hogy gyülölködő fiatalok, akik terrorizálják a többséget nem vivja ki a szimpátiámat. Lecsőcselékezni azokat az embereket, akik ráébredtek arra, hogy évtizedeken keresztűl becsapták őket és most már csak a puszta létükért küzdenek nem egy nemes dolog, különösen nem egy miniszterelnőktől, főleg nem attól, akinek pont az lenne a dolga, hogy ezeket az embereket és az érdekeiket képviselje. És itt nem akarok pártot fogni, felőlem lehetne ez egy Fideszes miniszterelnök is. Ez az ő dolguk. Ilyenkor maradna még a szabad sajtó. De mit tesztek?
-Hogy nem a dolgotokat, az biztos. Tollal is lehetne védeni a demokráciát, de mert ti nem teszitek meg a kötelességeteket, a népnek mint a demokrácia legnagyobb és egyetlen valódi szuverénjének kell az utcán kivívnia a saját érdekeit, mert akiket megbízott ezzel a feladattal -és ezek közé tartoznál te is- elárulták, cserbenhagyták, ellene fordultak. Mindegy, hogy az ember jobb vagy baloldali, hazugságra nem lehet egy boldog jövőt építeni. Ezt már Seneca is tudta: "Iniqua numquam regna perpetuo manent"

Nos tisztelt, a történelemben és emberi jogokban, netán irodalomban is jártas kedves olvasó, mit tartsunk egy olyan firkászról, aki nincsen tisztában azzal, hogy a sajtószabadságot, a szólásszabadságot az emberi méltóságot nem ingyen kapta az emberiség, hanem nagyon sok vérrel fizetett meg az utca embere érte, akit nevezhetünk garázdának, vagy hősnek, csőcseléknek vagy hazafinak, kétségbesett embernek aki a puszta létéért küzd, de ha eléri a céljait, akkor értünk is tette. Mindegy, hogy vakmerőségből, bátorságból, hitből, meggyözödésből, félelemből vagy kétségbeesésből ment az ember utcára. Az a tény, hogy ki kellett mennie, és mint tudjuk mindenki szabad akaratából ment ki, nem úgy mint régebben a "kikelet és hazaszeretet" ünnepén (=május 1. Mindenkinek ki kellett menni, de mindenki haza szeretett volna menni), és mégis meg kellett tenni. Garázdák lennének azok, akik meg szeretnének emlékezni azokról a polgártársaikról, bajtársaikról, rokonaikról, akik 1956-ban kimentek az utcára és azért küzdöttek, amit mi ma természetsenek vennénk, ha nem bizonysodott volna be, hogy nem vehetjük természetesnek? Ha igen, akkor én is garázda vagyok. Minden tiszteletem és elismerésem az 1956-os és 2006-os hazafiaké. Gloria victis.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-12 19:23   
Hát igen. a róka vörös marad rendszerváltás után is. Igérgetünk, de nem tartjuk be. De nem baj, azért köszönöm, hogy eredeti szándékod ellenére mégis elolvastad amit írtam. Sőt, még reagáltál is rá. Látod, így működik a szabad akarat. Először elgondolsz valami hülyeséget, és azt le is írod. És utánna belátva tévedésedet mégis másképp döntesz. Ez van amikor a tettek nincsenek összhangban a szavakkal, és én semmi mást nem állítok az újságotokkal kapcsolatban is. Amit írtok, az nincs összhangban azzal amit tesztek, azzal végképp nem ami történik, és attól is távol áll, amit a magyar nép napjainkban valóbal megél. Ezt köznyelven hazugságnak hívják, aminek megvan a mellékíze, hogy ezt direkt csináljátok. Először teljesen nyilvánvalóan szándékosságot véltem felfedezni mögötte. Ezt ugyan még most tudom teljesen kizárni, de felmerült a gyanuja, hogy nem annyira tudatosság, mint inkább az ellenkezőjéről lehet szó. De ez is rendben van. Örülök, hogy mégsem a bebetonozott utat választottad, és sikeresen megváltoztattad előre eltervezett elhatározásodat, miszerint nem olvasod, és nem reagálsz a véleményemre. Ez ad némi reményt arra, hogy mégsem fogtok legyilkolni hanem a tanulás útjára léptek. Bizonyára nagyon izgalmas és nagy kihívás lehet, de hidd el, ez is egy járható út, már milliárdok megtették elötettek. Persze szabad akartból dönthetsz megint másképp, de ismét felgyulladt bennem egy remény mécsese...

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-12 19:09   
Miért is vonul nyugdijba HIRTELEN a G. nevü r.kap. ? Na vajon miért? Szabad a vásár.. :-wink

usanepszava  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-12 19:01   
Ket rovid idezet Leputol:

"Majd ha tisztában leszel vele, hogy amit most itt kikérsz magadnak, azt az a "csőcselék" vívta ki és küzd érte a napjainkban is, aki ki mert menni az utcára a saját testi épségét veszélyeztetve, hogy a zsarnoksággal, hazusággal és igazságtalansággal szemben fellépjen, akkor elbeszélgethetünk a jogokról is. De mennyire cinikus vagy buta kell legyen az az ember, aki az utca ellen firkál, és azzal indokolja, hogy egy olyan joga van hozzá, amit pont az utcán vívtak ki."

Ez nagyon sotet. Es a masik:

" a hírtv-t sem tartom függetlennek. Ettől függetlenűl ezutóbbi média törekszik (legalább a látszatát fenntartani) némi objektivitásra is. Nemegyszer a másik oldalt is megszólaltatja. Az nyilvánvaló, hogy nem teljesen kiegyensúlyozott, de nekem nincs befolyásom a tartalmára. Amúgy pedig az összes lehetsegés rossz közűl ez a médium még a kevésbé rosszak közé tartozik. Legalább is ha valami nyilvánvaló hülyeséget kapnak egy bizonyos forrásból, igyekeznek utánnajárni, mielőtt közzétennék."

Ennyi eleg is. Akinek egy keves esze van, az ennyibol megert mindent. A HirTV-rol azt mondani, hogy az barminek utanajar, es hogy ez kozelit barmifele objektivitashoz, ez tul tesz Hofi Gezan.
Es hogy valaki egy demokraciaban az utcan randalirozo garazdakra azt mondja, hogy azok barmifele jogot vivtak ki nekem, ez meg a kurucinfo.hu es Satu testver szintjet is veri.
A kivulallokat arra kerem, e ket idezet utan nezzek el, hogy ilyen alacsony szintu diskurzusban nem veszek reszt.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-12 18:10   
- Kérem, azt észlelem, hogy ide érdemes be-benézni nevetés terápia céljából is. Vidám egy vélemény-csere.. és nagyon tanulságos is.. nekem nagyon tetszik. Föként nagyon lassan olvasva..

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-12 15:37   
2006-11-11 01:26, usanepszava:
-
Hagyjuk ezt, kicsit unalmas, hogy ti kioktattok mindenkit, es megmondjatok mindenrol kicsoda, micsoda. Ez a te nezopontod. Masoknak mas. Ne erezzz kenyszert, hogy beleszolj masok izlesebe vagy azt minositsd.

Nézd, ez egy ősi probléma. Rendben van, hogy én kezdtem. De miben különbözünk?
A végén meg kell állapítsuk, hogy mindannyian egyek vagyunk. Most folytathatnám a mondatot egy "de" vel, és a következő mellékmondatban megmondhatnám a frankót. Vagy adhatnék színházkritikát, ami kb. abból állna, hogy a szarkazmust még gyakorolni kell, a többi nem is olyan rossz.
Végerdményben viszont ha a tényeket nézem, akkor ez egy fórum, ahol bizonyos szabályok szerint bárki véleményt nyílváníthat, te is, én is. Te közöltél egy informácíót egy újságról. Én meg a topik címadása szerint közöltem egy nem éppen hosszasan megindokolt, levezetett és csúcsmínőségű véleményt. A véleményemet le lehet szarni. De te megtiszteltél engem azzal, hogy nem ignoráltad amit írtam, hanem a magad módját megtagadva lesüllyedtél az én nívómra, sőt még megprobáltál rajtam kicsit túltenni (kicsit több jelző használatával). Mindez rendben van. De miért kell hosszasan kifejteni azt, hogy tartsam meg a véleményemet, és ezt ráadásul annyira szerencsétlenűl megindokolni, hogy ezt azért tegyem, mert neked jogod van véleményt nyilvánítani.
És most közelítjük meg a probléma magját.
A lent említett budipapír (újság) is tele van ilyesmivel. Egy kicsit is gondolkodni tudó embernek feltűnik, hogy alig van egy-két cikk, ami már önmagának ne mondana ellent. Az rendben van, hogy helyenként az MTI-től vesztek át dolgokat 1:1-ben. Arról most nem beszélünk, hogy nemegyszer szemenszedett hazugság, tegyük most a sajtószabadság címszó alatt félre. De uram bocsá, ha az ember demokrata, és a hatalommegosztásban a legiszlatíva, judíkatíva és exekutiva mellett a sajtót tartja a demokrácia 4. alappillérének, akkor némi felelősségteljességet elvárna az ember.

Ilyen okos ember, mint te, tudhatna, jobb klubokba igy be sem engednek.

A jobbokba beengednek. Még a balabbakba is

Kocsmaban sem pofazunk bele, ki mit iszik, ki mit rendelt. Te ezt hiszed. Masok meg hisznek mast. Ugyanolyan joguk van hozza, mint neked. Egyenrangu a velemenyuk. Egykor ezek miatt gyilkoltak le egymast az emberek, aztan rajottek, hogy ez nem jo. Ezert talaltak ki a civilizaciot, amelyben mindenkinek joga van egymassal ellentetes nezeteket vallani.

Na látod, ez pl. egy jó példa egy tévedésre. Meg massziv csúsztatásra. De még nem mond önmagában minden nézőpont szerint ellent. Az emberek a civilizácíó "feltalálása" után kezdték el egymást ölni a különböző vélemények miatt. Ha akarod levezethetem, hogy szükségszerűen ez a sorrend. És eléggé nagy tévedés lenne azt hinni, hogy ez a napjainkban véget ért.
A jogainkat meg gyakorlatilag mindenhol lábbal tiporják. Ezt te is tudod, én is tudom. A lapod, amivel ezek szerint azonosulsz ennek a rendszernek része. Nem a jogok mellett álltok, hanem megmagyarázzátok, hogy a igazságtalan barbarizmus miért jogos.

Horribile dictu: mas ujsagokat olvasni. Demokratikus gondolkodasu emberek tudomasul veszik, hogy vannak, akik maskepp gondoljak azt, amit ok. Es beken hagyjak oket.

És megindoklod, hogy ez miért pont a demokratikus gondolkodású emberek tulajdonsága lenne? -Amiről beszélsz, az a tolerancia lenne. Inkább a humanizmus jegyében áll, mint a demokráciáéban. Egy demokrata pontosan nem hagyhatja békén a más gondolkodású emberek véleményét, mert a demokrácia arra alapul, hogy van egy aktív ellenzék. Ezt az ellenzéket teljes mértékben ignorálni, a véleményét semmibe venni, és egy felsőbb hatalmi pozícíóval (vissza-)élni időközben minden "demokratikus" országban bevett szokás. De ez valójában összeegyezhetetlen a humanizmus, a felvilágosodottság és az általad emlegetett jogok -szabadságok elméletével ill. alkalmazásával. Eléggé cinikus, amikor pontosan ezekre a vivmányokra hivatkozol.

Biztosan neked van igazad, de nekunk jogunk van tevedni. Mindenki szabadon valaszthat. Te valaszthatod a cseppet sem elfogult, egy kicsit sem partpropagandat folytato, egyaltalan nem szelsoseges, nem "a part" altal penzelt, nem a partkozpontbol kezzel vezerelt Magyar Nemzetet es Hirtevet,

igazad van választhatnám. De most csupán az esélyegyenlőség miatt: http://www.mno.hu és http://www.hirtv.hu Csak, hogy akkor ezek is be legyenek linkelve. És most közlöm, hogy a linkek tartalmától elhatárolom magam, t.i. magyar nemzetet az életben nem vettem még a kezembe, és a hírtv-t sem tartom függetlennek. Ettől függetlenűl ezutóbbi média törekszik (legalább a látszatát fenntartani) némi objektivitásra is. Nemegyszer a másik oldalt is megszólaltatja. Az nyilvánvaló, hogy nem teljesen kiegyensúlyozott, de nekem nincs befolyásom a tartalmára. Amúgy pedig az összes lehetsegés rossz közűl ez a médium még a kevésbé rosszak közé tartozik. Legalább is ha valami nyilvánvaló hülyeséget kapnak egy bizonyos forrásból, igyekeznek utánnajárni, mielőtt közzétennék.

hogy ezeknel meg objektivebbeket, mint a Demokrata es egyebek, mar ne is emlitsek. Semmi baj ezzel. Biztos te valasztottal jol, mert te okos vagy.

A választás nem a mentális képességek függvénye. Minden választás jó, senki nem dönt rosszul. Én saját szabad akartból elolvastam több cikket is az újságotokban. Ez alapján a véleményem, hogy -és számomra mindegy milyen okból- propagandalap vagytok.

Masoknak pedig engedd meg, hogy olyan butak maradhassanak, hogy nem az objektivitas fent emlitett etalonjait,

Tudod, nem árt olvasni is, nem csak írni. különösen ha az embernek némi köze van egy újsághoz, ciki, ha az ember életében többet írt mint olvasott. Szóval akkor most mégegyszer nagyon lassan:
Én nem tiltottam meg senkinek semmit. Véleményt nyilvánítottam, ehhez a véleményemhez állok is. Ha a demokráciát nem kevernéd a tolerancia fogalmával, és nem csak magadnak követelnéd ki a toleranciát, hanem megélnéd másokkal szemben is, akkor ezt a fenti 2 félmondatot is kihagyhattad volna. Mert ezek után én csak azt kérdezhetem, hogy de ugye akkor nekem is megengedett, hogy buta maradhassak, és nem éppen meggyőző törekvéseid ellenére is makacsul fenntartsam a véleményemet, hogy egy szennylapot adtok ki, aminek a tartalma nem egyezik a humanizmus eszméivel, hiába hivatkozol rájuk. Sőt, kezd az az érzésem támadni, hogy nem is tudod, hogy ezek mit tartalmaznak. Az meg egy hosszas vita lenne, hogy plutokráciában vagy demokráciában élünk-e, és nem hinném, hogy a végén el tudnád mondani, hogy miért jó a plutokráciát, vagy valamilyen -izmust a demokrácia színeiben feltüntetni, és elhitetni az olvasótáborral, hogy az a nonplussz-ultra.
A vélemenyétekehez jogotok van, de nem hasznos sem az emberiség, sem a magyarság számára. Még csak a világot sem viszi előbbre.

hanem ok egy senki altal nem tamogatott, nem penzelt, nem iranyitott ujsagot akarnak olvasni,

Na most ez egy jó példa az egetrengető marhaságra (minősétés nélkűl) és az önmagad meghazudtolására is. Nem tudom, nekem azonnal szembeszökik, hogy mekkora ellentétet tartalmaz ez a mondat. Amit megtudunk belőle: 1) A lap gazdaságosan műkődik, a bevételek fedik a kiadásokat. (el lehet hinni, nem muszáj) 2) A szolgáltatások ellenértékén kívűl semmiféle más bevétellel nem rendelkeztek. (Igen, de mit takar a szolgáltatás? -Mert ugye a fizetett propagandaterjesztés is lehet az) Ez még elmegy. A gondok ott kezdődnek, hogy bevallod, hogy totális káoszban és fejetlenűl hülyeségeket firkáltok, mert SENKI sem írányítja az újságot. És most nem az a lényeg, hogy mire gondoltál, hanem az, hogy mit írtál. Mert írni történetesen ezt írtad. És ez, hogy barátságos legyek, sajnos egy tévedés. Igenis pénzeli valaki azt a lapot, és írányítja. Ezenkívűl ha mást nem, min. olvasói levelek formájában kaptok támogatást. Hogy némelyik olvasói levélben mi áll, azt ne firtassuk részletesen. Poncius Pilátusként ugyan moshatod a kezeidet, hogy nem, az az újságtól független, de ez sem igaz, mert ti válogatjátok meg, hogy milyen olvasói levelet tesztek közzé. Én is írhatnék egyet, a magam szabad véleményével a magam "szerény" stílusában. Te mint a demokráciá és a szólásszabadság nagy óltalmazója, az ellenvélemények fővédence közzetennéd-e?
-Mert jelen pillanatban egy szabad fórumon írok. Te közzétetted az informácíódat, én meg a véleményemet. Éljen a MON. Ez a szólásszabadság. Alkalmazva, nem csak prédikálva, magadnak követelve mint jogot.
Majd ha tisztában leszel vele, hogy amit most itt kikérsz magadnak, azt az a "csőcselék" vívta ki és küzd érte a napjainkban is, aki ki mert menni az utcára a saját testi épségét veszélyeztetve, hogy a zsarnoksággal, hazusággal és igazságtalansággal szemben fellépjen, akkor elbeszélgethetünk a jogokról is. De mennyire cinikus vagy buta kell legyen az az ember, aki az utca ellen firkál, és azzal indokolja, hogy egy olyan joga van hozzá, amit pont az utcán vívtak ki.

Lepu elvtars, es Lepu testver. Probald megallni szo nelkul, hogy valakik ennyire ostobak is lehetnek, es nem ismerik fel, mennyire hulyek.

Bátyámuram, a sötétség ellen felesleges hadakozni. De már az is használ, ha meggyújtassz egy gyertyát. De a lapod a remény mécsesét oltja ki, hogy sötétségben maradhasson a világ. Ne haragudj, de ezt én nem fogom szó nélkűl hagyni. Ezt nem hagyhatom szó nélkűl. Ugyan a közmondás azt mondja, hogy okos enged, de én azért hozzátenném, hogy de ezt mindaddig csak addig tegye meg, amíg a felelősséget is tudja vállalni érte. Ebben az esetben a szótlanság egy megbocsájthatatlan felelőtlenség lenne. Meg ez az oka, hogy a hülyék uralják a világot.

Te is engedd meg nekunk, hogy mi ne legyunk olyan okosak mint te, hadd legyunk mi butak es ostobak, es anelkul valasszunk magunknak ujsagot, filmet, zenet, partot, egyhazat, focicsapatot, vilagnezetet es nyakkendot, hogy te arrol megmondd, hogy jo vagy nem.

Ez megy az engedélyem nélkűl is. És én sem fogok engedélyt kérni tőled ahhoz, hogy a véleményemet közzétegyem. Aki a nyilvánosság elé megy, annak számolnia kell azzal, hogy nem arat osztatlan sikert, és nyeri meg a nyilvánosságot azonnal magának. Én is a nyilvánosság elé mentem a véleményemmel, tisztában vagyok vele, hogy van aki ezt ugyan nem teszi meg, de olvassa mindekettőnk véleményét. Egy részük meg fogja állapítani, hogy tapló paraszt vagyok, egy másik szintén elfogul részük meg azt, hogy igazam van. Egy harmadik rész viszont elgondolkodik (mégegyszer neked lassan: gondolkodik). Be fogja látni, hogy annak ellenére, hogy nem egy álláspontom egyszerű szófacsarásból áll, nem mindig udvarias, mégis sok helyen nagyon megérintem a dolgok mélyét. És akkor én elértem a célomat, mert a sötétségben meggyújtottam egy gyertyát. Nem egy halogénkörte, de kezdetnek nem rossz. És engem nem zavar, ha nem osztják a véleményemet. Nem vagyok hittérítő, én csak gondolatokat ébresztek az emberekben, amik esetleg meginogtatják az eddigi hitrendszereket. Ez viszi előre a világot.

Ha te itt tajekoztatsz potencialis erdeklodoket a Hirteve vagy a Szittyakurt legujabb forradalmi hireirol, biztos lehetsz abban, hogy en nem teszek erre megjegyzest,

Miért nem?
A szittyakürt eléggé elfogultan jobboldali, szintén rá lehetne sózni a propagandalap jelzőt. Miért ne lehetne felhívni a semleges potenciális olvasó figyelmét arra a tényre, hogy egy bizonyos csoport szubjektív véleményét tükrözi. Nézd, a lapod törzsolvasói megállapítják bármikor, hogy nem vagyok normális, ennél jobb újság nincs a földön. A lapod ellenzéke megállapítja, hogy zseni vagyok, ennyire jól még senki nem foglalta össze a dolgokat. Az ő véleményeiket nem befolyásoljuk. De te szó nélkűl hagynád, hogy mit sem sejtő ember kitegye magát a legdurvább jobboldali propagandának?

...zsido propaganda. De hadd maradjak en ilyen, en ezt valasztottam, es ne kelljen nekem ezert olvasnom, hogy az okos Lepunak mi errol a velemenye.

Maradj ilyen. Feltétlenűl. Ne is változz, ilyet sosem kérnék tőled. Max. megjegyezném, hogy az emberi létnek van egy igénye a fejlődésre, de bármikor akceptálom, hogy te erről szabad akaratodat gyakorolva teljesen lemondassz. (Ebben most semmi cinizmus vagy szarkazmus nincs, aki ismer az tudja, hogy nekem tényleg ez a nézetem, a szabad akarat éltetése) A te utad, a te választásod. Rendben vagy, Isten téged is perfektnek teremtett. Te ezt az utat választod. Én egy másik utat választottam. Ez is rendben van.
Az én utam viszont megköveteli, hogy ebben a témában véleményt nyilvánítsak. A szabad akaratom, hogy közzétegyem a véleményemet. És meg is köszönném ezen oldal szerkesztőjének, hogy ezt a szuper lehetőséget megteremetette számomra. És ez mind így van rendjén. És te, aki most ezt olvasod, mindezt teljesen szabad akaratodból teszed, senki sem kényszerített rá, hogy elolvasd "az okos Lepu véleményét". Ha úgy gondolod, hogy mindenzt kommetálnod kell, akkor semmi probléma. Szabad akaratodból megnyomod a "válasz erre" linket, és írsz. Én pedig szabad akaratomból vagy elolvasom, vagy nem. Ha valaki megtisztel azzal, hogy válaszol valamit, akkor én viszont megtisztelem azzal, hogy elolvasom. De ezt is szabad akaratomból teszem.

Szeresd azt, ami neked tetszik, es szo nelkul turd el, hogy mi mast szeretunk.

Ha szó nélkűl szereted, szó nélkül fogom hagyni. Ha szóváteszed, akkor nem.

Vagy gyilkolj le bennunket, es nem lesznek tobbet butak,

Hát igen, de ez csak a ti szemetekben egy megoldás. Meg miért nekem kell elvégezni a psizkos munkát? Ha magad szerint buta vagy, akkor miért nem teszed meg az emberiségnek azt a szivességet, hogy önként szabad akaratadból távozol az élők sorából?-És most csak a te megoldásodat vettem fel. Ismerek ám más megoldást is. Ott lenne pl. a képzés. Sőt néha már a józan gondolkodás is csodákat tehet ezen a téren. Ez lenne az én szabad választásom. De ez ugye azzal is jár, hogy változom. Én örökké változok, soha nem vagyok ugyanaz. De mint fentebb írtad, a te szabad választásod az, hogy olyan maradj amilyen vagy. A te szemedben lehet én vagyok a buta. Akkor most meg kell ölj, mert te csak ezt az utad látod? Persze, szarkazmus volt, és értekelem a probálkozást, mert ugye a szarkazmus az intelligens emberek gorombáskodása, de nem vezet sehova. Hosszasan írtunk, és összefoglalva az egészet:
Megjelent az amerikai nepszava online verzíója. Lepu szerint meg teljesen hasznavehetetlen, mert még csak a budin sem lehet felhasználni...

mert maskepp latjuk a vilagot, mint Lepu. Es aki hasonloan gondolkodik errol, mint mi, az figyelje es nezze folyamatosan a http://www.nepszava.com oldalt, sot elo is fizethet az ujsagra, mert ott minket es a mi gondolkodasmodunkat megtalalja. Aki pedig Lepuval ert egyet, kuldetest erez, hogy kigyomlalja a konkojt, kontrollalni szeretne a vilagmindenseget, az levelezzen ettol kezdve itt vele (es tegye fel a nevunket, fotonkat es cimunket a forumra, a szokasos modon, hogy hol lehet minket meglincselni),

Ámen. És akkor most forduljunk a 3. csoporthoz, akik egyikünkkel sem értenek egyet, mert ugye ez az abszolut többség. Velük mi legyen? Nos ti, kedves független és bölcs olvasók, mosolyogjatok egyet magatokban, és adjatok hálát Istennek, hogy mekkora állatkertet teremtett, amiben elférünk mindannyian egymás mellett.
Akik pedig velem értenek egyek, azoktól távol áll, hogy bárkit is meglincseljenek.
Igen, van pár névsor az interneten, de maradjunk a tények mellett. Ezek nem felhívások a lincselésre, hanem állampolgárok élnek a sajtószabadság jogával, és közzéteszik azoknak ez embereknek a neveit, akik hivatalból bűncselekményeket követnek el, ill. nem akadályozzák meg azt.
Ti a népszavánál csupán -az én véleményem szerint- egetrengető hülyeségeket írkátoltok. Elmarasztalandó, de nem bűn.

usanepszava  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-11 17:47   
Hello Fredi,
semmi mast nem szerettem volna, csak tajekoztatni a "Magyar ujsagok Amerikaban" forum resztvevoit (es idelatogato, tena irant erdeklodoket), hogy a 116 eves Amerikai Magyar Nepszava Szabadsagnak elindult az internetes honlapja. Ez egy nagy tortenelmi multtal rendelkezo ujsag, a legnagyobb magyarnyelvu lap Amerikaban, amely Miamitol Seattle-ig, az egesz USA-ban megjelenik. Ennek eleteben egy nagy esemeny, hogy van honlapja. Szimpatizansai es olvasoi, vagy csak az erdeklodok szamara is egy fontos tajekoztatas. Ezt szerettem volna megtenni. Anelkul, hogy ezert barki lebarmolna itt. Tartsa meg ez az ember a velemenyet maganak, ne aggodjon amiatt, hogy az emberek nem tudjak eldonteni, kell-e nekik az ujsag, es eszrevetlenul majd a bolsevik propaganda aldozatai lesznek. En sem mondom meg a velemenyemet rola, pedig ha tudna az en velemenyemet... Vagyis, kerlek, ne tegyetek egyenlosegjelet kozenk, engem itt durvan megtamadtak, es csak kikerem magamnak, hogy ezt el kelljen turnom. Egyebkent pedig mindenki eljen bekessegben azok kozott, akikkel megertik egymast.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-11 11:41   
De hát Uraim! Nem lehet a témát civilizáltan megbeszélni, ahogyan azt a
Gyurcsány, meg az Orbán (majdnem)urak teszik?

usanepszava  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-11 01:26   
Hagyjuk ezt, kicsit unalmas, hogy ti kioktattok mindenkit, es megmondjatok mindenrol kicsoda, micsoda. Ez a te nezopontod. Masoknak mas. Ne erezzz kenyszert, hogy beleszolj masok izlesebe vagy azt minositsd. Ilyen okos ember, mint te, tudhatna, jobb klubokba igy be sem engednek. Kocsmaban sem pofazunk bele, ki mit iszik, ki mit rendelt. Te ezt hiszed. Masok meg hisznek mast. Ugyanolyan joguk van hozza, mint neked. Egyenrangu a velemenyuk. Egykor ezek miatt gyilkoltak le egymast az emberek, aztan rajottek, hogy ez nem jo. Ezert talaltak ki a civilizaciot, amelyben mindenkinek joga van egymassal ellentetes nezeteket vallani. Horribile dictu: mas ujsagokat olvasni. Demokratikus gondolkodasu emberek tudomasul veszik, hogy vannak, akik maskepp gondoljak azt, amit ok. Es beken hagyjak oket. Biztosan neked van igazad, de nekunk jogunk van tevedni. Mindenki szabadon valaszthat. Te valaszthatod a cseppet sem elfogult, egy kicsit sem partpropagandat folytato, egyaltalan nem szelsoseges, nem "a part" altal penzelt, nem a partkozpontbol kezzel vezerelt Magyar Nemzetet es Hirtevet, hogy ezeknel meg objektivebbeket, mint a Demokrata es egyebek, mar ne is emlitsek. Semmi baj ezzel. Biztos te valasztottal jol, mert te okos vagy. Masoknak pedig engedd meg, hogy olyan butak maradhassanak, hogy nem az objektivitas fent emlitett etalonjait, nem Csintalan Sandort es Rakay Philipet, meg Lovas Istvant akarjak nezni, olvasni, hanem ok egy senki altal nem tamogatott, nem penzelt, nem iranyitott ujsagot akarnak olvasni, amelynek tortenetesen nem egyezik meg a velemenye a Fidesz kommunikacios kozpontja altal iranyitott organumokeval. De az is lehet, hogy egyetlen ember nem akarja olvasni, de barkinek joga van megis egy ilyet csinalni. Az MSZMP es az NSDAP agitprop osztalya tartotta rajta utoljara igy a szemet a dolgokon. Lepu elvtars, es Lepu testver. Probald megallni szo nelkul, hogy valakik ennyire ostobak is lehetnek, es nem ismerik fel, mennyire hulyek. Mi ezt szeretjuk. Te azt szereted. Mi nem kerunk teged, hogy olvasd ezt, sot arra kerunk, hogy ne olvasd, mert ez nem neked irodik, te ezt nem szeretned. De emiatt nem tartunk teged butanak, foleg nem hirdetunk teged annak emiatt. Te is engedd meg nekunk, hogy mi ne legyunk olyan okosak mint te, hadd legyunk mi butak es ostobak, es anelkul valasszunk magunknak ujsagot, filmet, zenet, partot, egyhazat, focicsapatot, vilagnezetet es nyakkendot, hogy te arrol megmondd, hogy jo vagy nem. Ha te itt tajekoztatsz potencialis erdeklodoket a Hirteve vagy a Szittyakurt legujabb forradalmi hireirol, biztos lehetsz abban, hogy en nem teszek erre megjegyzest, tudom, hogy vannak okos emberek, akik arra kivancsiak, de en nem vagyok az, ezert nem erdekel a komcsizasuk, mert en megtevesztett es agymosott, buta ember vagyok, akit lehulyitett a nemzetellenes, komonista es zsido propaganda. De hadd maradjak en ilyen, en ezt valasztottam, es ne kelljen nekem ezert olvasnom, hogy az okos Lepunak mi errol a velemenye. Szeresd azt, ami neked tetszik, es szo nelkul turd el, hogy mi mast szeretunk. Vagy gyilkolj le bennunket, es nem lesznek tobbet butak, akik maskepp gondolkodnak, mint az okos Lepu. Nem is tudunk vitatkozni veled, agyunk sincs, mi csak azt varjuk az elettol, ha barmit teszunk, vagy nem teszunk, olvasunk, vagy analfabetak vagyunk, irunk, vagy csak alszunk, ne jojjon oda egy Lepu se, hogy megmondja, kik vagyunk, egy Lepu se terrorizaljon bennunket az okos velemenyevel, es egy Lepu se hirdesse mindenkinek, amit ugyis tudunk, hogy mi voltakeppen mekkora allatok vagyunk, mert maskepp latjuk a vilagot, mint Lepu. Es aki hasonloan gondolkodik errol, mint mi, az figyelje es nezze folyamatosan a www.nepszava.com oldalt, sot elo is fizethet az ujsagra, mert ott minket es a mi gondolkodasmodunkat megtalalja. Aki pedig Lepuval ert egyet, kuldetest erez, hogy kigyomlalja a konkojt, kontrollalni szeretne a vilagmindenseget, az levelezzen ettol kezdve itt vele (es tegye fel a nevunket, fotonkat es cimunket a forumra, a szokasos modon, hogy hol lehet minket meglincselni), mert a kovetkezo levelekre mi mar nem valaszolunk. Mert azt gondoljuk, hogy Lepunak joga van itt barkit gyalazni, lekopdosni, lehulyezni, mert o a Lepu, es o tudja az igazsagot. Legfeljebb akinek ez nem tetszik, az nem olvassa. Ugy, ahogyan mi sem.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-10 19:31   
2006-11-10 03:31, usanepszava:
-
Miert nezel te ugy ki, mintha az intolerans posztfasisztak szemellenzos, semmi mast meg nem turo aktivistaja lennel? Mert az vagy. Szegyen.

Ez a nap bókja.
Köszönöm.
Türni meg türjön az, aki szenvedni akar.
Lassan elég lesz a sok propagandából, eleget hallgattam eddig, de tudod mit? A hallgatás vezet pont a fasizmushoz. A szemenszedett nyilvánvaló propaganda/hazudozás/tévedés csak egy lépés a diktatúra felé vezető úton. Egyébként megtüröm a véleményedet, de úgyanígy türd te is meg, hogy felhívom a reklámod mellé (ami ugye nem reklám, mert azt a szabályzat szerint nem lehet) a fórumozók figyelmét, hogy kritikusan és éberen nézzék meg az oldalt. Nem tiltottam meg senkinek, hogy olvassa.
Az meg a szerény véleményem, hogy ez egy szennylap és nagyon távol áll az eseményektől. Meg az objektívitástól. Lehet nem direkt csináljátok, de akkor meg butaságról van szó. Még rosszabb.
És most jön a kettönk közötti legalapvetőbb különbség: én egy hazudozó kormányt és (egy erősen szubjektív (vagy egy semleges objektívitást teljesen mellőző?)) újságot skatulyáztam be. Te meg egy személyt.
Tisztában vagy a különbséggel?
Mert akkor a minősítéseddel magadat is mínősítetted....

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-10 03:54   

usanepszava  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-10 03:31   
Miert nezel te ugy ki, mintha az intolerans posztfasisztak szemellenzos, semmi mast meg nem turo aktivistaja lennel? Mert az vagy. Szegyen.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-08 09:44   
hmm. Miért néz az égész úgy ki, mintha a postkommunista pribékek legújabb nyugati kampányhadjáratának része lenne?
- a legkézenfekvőbb válasz erre az, hogy azért, mert az.
Szégyen....

usanepszava  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-08 05:43   
Ja, bocs, az Amerikai Magyar Nepszava Szabadsag website-janak cime www.nepszava.com

usanepszava  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-08 05:42   
Sziasztok,
szeretnem felhivni a figyelmeteket, hogy elindult az Amerikai Magyar Nepszava Szabadsag website-ja. Nem ugyanaz, mint az ujsag, ez egy onallo internetes ujsag, online elofizetessel, hirdetessel, a Piacteren ingyen tehettek fel hirdeteseket, es azonnal valaszolhattok is masokera, taxit, szallodat, repterei transzfert lehet rendelni, nemsokara online repulojegyet venni, es folyamatosan lesz meg egycsomo szolgaltatas. Most indult, erdemes benezni.

hunky4u  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-13 06:15   
2006-08-27 21:18, Czezar Csongor:
-

Két jó újságot tudok ajánlani neked, az egyik Californiai Magyarság, POBOX 4447 Thousand Oaks, Ca 91359. A másik meg
Amerikai Magyar Hirlap, 535 N Rossmore Ave #1 Los Angeles, Calif 90004. Tel. 323 463-6376
Remelem, ez segit neked.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó