2021. december 04. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Mit ér az Anyanyelv Nyugaton, pláne hogyha magyar...!?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-15 21:21   
2006-02-11 23:03, TóthÁgas-mérnök:
Kedves Mérnök Bá!

Ezt a kever-kavart kicsi, de erösen barázdált agyam sajnos nem tudja követni, de talán nem is akarja.
Az egyedembegyedem tengertáncokból még mindig nem derült ki, mi is ez az izé.

Miröl szól a szabadalom? Mit védettél le? A "szütyöt" amiben az összes korongocska, betücske, kutyafüle belefér, vagy született-e egy új tanulási/tanítási módszer? (ez utóbbit erösen kétlem)

..nem akarlak idegesíteni, de az innovációs brancshoz volt némi/nemü közöm.......(itt egy halk köhintés hallható)

Andu (minden tudományos fokozat nélkül)

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-14 23:38   
TothAgas Mernok ur irasai kisertetiesen hasonlitanak imadott Ecet baratunkra

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-14 21:26   
Kedves Som,

koszonom!

Hunor

TóthÁgas-mérnök  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-14 10:07   
2006-02-14 02:24, poe:
-
Kedves POE!

Tudod minden emberne ott van a világ közepe, ahol él. (Kányádi Sándor)
És azért vagyunk a világon, hogy valahol otthon legyünk benne. (Tamási Áron)
Ha veled már így esett, hogy "eredetietlennek minősítettél" akkor nekem a világ közepe a Homo Faber és miután már honvágyam is van, visszamegyek a "kaptafához", mert a suszternek ott a helye és maradjon is ott! Ezzel együtt köszönöm azt a csepp figyelmet, amellyel első internetes kalandozásaimat követted. Igen megtisztelő volt. Minden jót kívánok.
(Én egyébként maradok az összekönyöklésnél.
Az igazi emberi kapcsolatokat sem hang, sem kép, sem egymás szemébe nézés nélkül aligha tudom elképzelni. Tán' konzervatív vagyok. Üsse kavics...)
Tisztelettel: TóthÁgas-mérnök

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-14 02:24   
Kedves TótÁgas mérnök úr

Már egy órája olvasgatom a canadahun.com-ot.
Azt hittem, eredetibb fickó vagy Csalódtam benned.
Ez nem poe-n.
Kérlek, mostantól inkább ott folytasd, ott mintha több érdeklődő lenne.
Sok sikert.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-13 23:30   
2006-02-13 23:06, TóthÁgas-mérnök:
-
Örömmel várom hozzám való intézéseidet

TóthÁgas, hozzádintézéseim nincsenek, nem is voltak.
A Moderátor felkérésére jeleztem.. Félreértelmezhetetlenül.

TóthÁgas-mérnök  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-13 23:26   
2006-02-13 18:44, poe:
-

Kedves Poe!
Mi megszoktuk, hogy élni veszélyes. Ha én kiadom összes elérhetőségemet, akkor akár rám is lehet kopogni Galgahévízi lakomban, és ha a beköszöntő azt mondja: Hollandiából jövök, Mesterségem címere fapapucs (vagy egy formás szép kerek sajt) akkor asztalomnál a helye és a vendégem.
A dolog ilyen egyszerű.
Egyébként egy Poe-nak való poén.
Csütörtökön éjszaka - távol voltam - ajtófeszítéses eljárással - céhes nyelven szólva pajszerrel - kifeszítették dupla ajtós, 6 záras bejárati ajtómat és módfelett kiraboltak.
Semmin sem csodálkozom. Én, "most kerültem a pakliba" mert az ilyen esemény errefelé naponta benne van a pakliban. Hál' istennek a számítógépemet nem vitték el. A NOTEBOOK-omat? Hajrá! (és még minden mást, ami kifért az ajtón.)
Mit gondolok? "Ezek" nem Hollandiából jöttek. Tehát az asztalom Férjed - urad és magad - nagyságod előtt terítve, ha erre jártok, s rám kopogtok.
Igaz. Elővettem a 28 kilógrammos húzóerejű magyar íjamat (Kassai Lajos műve), a 9 mm-es parabellum riasztó pisztolyomat, a SLAVIA 631-es légpuskámat, a 45 cm-es spanyol késemet és mindhárom szamuráj kardomat. (A macsek már alig fér be a bejárati ajtók 40cm-es szétvert lyukain.)
Na és akkor mi takargatni valóm lehetne, amikor jókedvű vagyok, mert mindkét autóm megmaradt, nem tudták kihúzni a kapun, mert csúszott a járda.

Kedves Poe! Bárkinek megadhatod összes paraméteremet, mert bízom az értékítéletedben. Láttad az orcámat. Te nem tévedhetsz.

Isten áldjon édes Húgom!

TóthÁgas - nyíltsisakos és garabonciás

TóthÁgas-mérnök  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-13 23:06   
2006-02-13 22:34, SOM:
-

Kedves Som!
Nagyon sajnálom, hogy nem voltam itt reggel óta. Figyelek rád. Mondd el, mi van? Örömmel várom hozzám való intézéseidet - bármilyen előjelűek is lett - légyenek azok. TóthÁgas.

TóthÁgas-mérnök  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-13 23:03   
2006-02-13 22:08, hunor:
-
Par-Don-Carlos!
Azt hiszem, hogy már megint mellényomhattam valamit...A hiba nem az én készülékemben, hanem a magam internetes "kétbalkezességemben" van. Ezen már bosszakodtam eleget. Azt hiszem még fogok is... Már elnézést... TóthÁgas...

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-13 22:34   
Ha már kérdezve vagyunk:

Szerintem, TóthÁgas úr csak kiver-kavar. Itt voltam/vagyok a gépnél reggel óta.
(irok..)

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-13 22:08   
2006-02-13 20:55, TóthÁgas-mérnök:
-
Ez lenne a negyedik válaszom. A háromeddigi sem volt "obszcén". De lekeverték.
(...)
Nem merek többet mondani, mert túl "személyesnek" találhatják több meglepő torok, a moderátorok...

-

Hm, hogy erted a fentieket? Hianyzik uzeneted? A MONon en moderalok, es termeszetesen nem toroltem semmit Toled, sot, az elmult idoben egyaltalan, mert ebben a percben kerultem ismet gep ele.

Tehat ha valamit hianyolsz, kerlek, adj pontos leirast, hogy utananezzek, es orulnek, ha valaki mas is jelezne, ha esetleg latott itt uzenetet, mely most hianyzik.

Hunor

TóthÁgas-mérnök  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-13 20:55   
2006-02-13 18:44, poe:
-

Kedves Poe! Ez lenne a negyedik válaszom. A háromeddigi sem volt "obszcén". De lekeverték.
Tudod, hogy megszerettelek. És ebből: nem engedek. Nem merek többet mondani, mert túl "személyesnek" találhatják több meglepő torok, a moderátorok... Redőny lehúzva, eldugulok, mint a nagy halat befalt őstulok. De közben Tu-túúúúú-tutúlok!!! TóthÁgas.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-13 18:44   
2006-02-13 18:18, TóthÁgas-mérnök:

Meg nem bántottál, van humorérzékem, de sem a téma, sem a hely nem igazán alkalmas az effajta "szópárbajra". Viszont mivel szereted a nyelvelést, ajánlom olvasásra és írásra egyaránt ott fennebb a Csevegés rovatot. Kiváncsi lennék például, mennyit tudsz eszperentéül

A témáról már kifejtettem a véleményemet, és óvatos ember a címét, otthoni telefonszámát, egyéb magánjellegű adatait nem osztogatja fűnek-faágnak Emiatt remélem nincs harag?

TóthÁgas-mérnök  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-13 18:18   
Kedves Poe!
Nagyon sajnálom, hogy előbbi kiszólásom túl férfiasra sikerült. A é sem szerettelek volna megbántani, hiszen értő figyelemmel figyeltél fel rám. Ha bármilyen "elvetemültségemmel", golyhó kiszólásommal megbántottalak volna: őszintén kérem bocsánatodat.
Ne vedd zokon, kedves "rokon", itt, mostanság, ezekben az időkben: keményeket szólunk, mert minden "kifésült sóhaj" elszáll a lila lébe. Nos. Nézd el nekem, de magam ma még egy disztingvált glatiátor vagyok, mert annak kell lennem, ha valamit kell tennem. Tennivalóm, a valóm.
Ha megérted köszönöm. Ha nem, nem bánom. De hogy így rámköszöntél, azt őszintén köszönöm. Mindegy, ki vagy, hol vagy, nagyszerű teremtés vagy. És ezt vésd jól az emlékezetedbe, mert ezt megtanulni nem lehet, erre születni kell. Örülök, hogy vagy! Isten áldjon. TóthÁgas, a Bratyód....

TóthÁgas-mérnök  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-12 15:18   
Édes Húgom Poe! Szatírában: Poén-ka!
Vettem az adást. De modulálom és magamba nézek. Látom a jövőt: "A nők figyelmét soha, semmi sem kerülheti el! Kivéve, a lényeget...". De zárszónak is egy a vége. Egy gyönyörű, velőtrázó verssel búcsúzom tőled trillám, szép emlékezetem.

Petőfi Sándor:
- Búcsúzás -

Pá...!

TóthÁgas - alulról, fonákról....

TóthÁgas-mérnök  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-12 13:20   
2006-02-12 02:09, poe:
-

Édes Hógom!
Füledbe búgom, megkedveltelek, mint a teasüteményt egykoron, a Benedek Elek. Amint látom téveszméd, talált botorka bodorka matyóhímzésem; változtatom is eképpen: - Puszilom azt az okos hömlöködet! (Ki támadja a TE köldöködet? A FÉRJED. Érted? Én igen. Remélem gyakorolja hason és minden pénteken.)
És most kapj kezedbe kapaszkodót! Tök mindegy, hány éves vagy, hány kilós, hány férjet temettél te "fekete özvegy", én nem adom fel. Más mehet, ha akar, mert löttyedt. Én. Ki pallérozott elmékből sarjadzom, imádom a szód, s maradsz - örökre - napszítta hajadon, amint azt mondja Szörényi: - Dana, dana, don. Ki az ablakon...
(Feltámadt a Sárga Rózsa..., a mózsa...)
Ne reménykedj! Én hozzád mindig visszatérek, mert jóakaratú "játékos vagy" és
minden más nem egyéb, csak pudingozott hablaty..., másnapról maradt platty...
Ésed Húgom! Füledbe búgom! Hál' istennek túl bonyolult a szabadalmi oázis, rádkiabálom az alábbi fohászt is...
Ami valódi új, amiben van van velő - magyaros lelemény, és ami sokszorosításra is hajlamos: nos ez egy szabadalom! Bármennyire is elhajolsz kis Hugi, balra most... én Brüsszelben is "leelőztem minden villamost".l..(Ott van a tonikod kóklával? S emböröd whiskyje szódával?) Örültem néked, mint vadkan az emsének, s a többit adjuk át egy Andersen mesének.
Imádtalak. Most és mindörökké. Ave.
TóthÁgas-mérnök, mint hírnök

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-12 02:09   
Kedves Tótágas bátyám

Visszatérek a kérdésedre és kérésedre, semmi értelmét nem látom annak, hogy feleslegesen költségbe verd magad. Mint tudod, én volt óvónéni vagyok, a közelemben sincs magyar óvoda vagy iskola, tehát hiába küldenél bármit, én annak se hasznát nem veszem, se ajánlani nem tudom senkinek. A képek és módszertani tanulmányaim alapján kikövetkeztettem, mire lehet használni. Ilyen tábla itt minden óvodában, iskolában van, tehát maga az eszköz nem újdonság. A hozzá való módszer, feladatsor talán, de nekem mindössze csak érdekesség. Kíváncsiságom kielégült, a tiszta búzádat hozzád közelebb vesd el, ott esetleg várható aratás is. Itt csak a tiszta forrás van, de amellett éhen lehet meghalni.

A humornál maradva, nehogy rossz szájízzel váljunk el, tessék a köldököm

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-11 23:57   
Image hosting by Photobucket

TóthÁgas-mérnök  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-11 23:54   
Kedvesim! Hagy adjak valamit, ami végre, szegről végre, nem a valóm. De nekünk való.
Csak néhány sor "Mesteremtől" Márai Sándortól:
Nyilvános köszönet
"Ez a nő jó volt hozzám; alig bántott."
Micsoda hétvégét kívánok! Drága Húgaim!

TóthÁgas-mérnök  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-11 23:44   
Kedves,kitartóan hervadó érdeklődési intenzitású - Zita kivétel! - olvasó barátnőim, s barátim!
Mit mondhatnék. Egy hétig békén hagytalak bennetek, s azóta nem túlozta el...kezetek!
Amit írtatok, Tik, Tök, Tak: igencsak hallgatag. Adjátok (add) körbe körözési képem (POE húgom, füledbe búgom, rág bízom e tétova hevenye léptetést hovatovább tova, egészen mégtova... s tovább nem hízom, kedves körbevevésetekben, akár még talpig sem, héjatlanul töketlen tökben...
Kérjetek! S megadatik! Tik-Tak! Frászt.
Küldöm a kóstolót, a hazai füstöltkolbászt, a früstökön, ha katalógust kérsz, kérlek a kakukkost "üsd tökön"...
Ti itt ne buzeráljatok, hogy "titkolózó" vagyok, hiszen amim csak van, Húgaimra hagyok, ha már nebuló kölkeinket szülik és nevelik, kik a MAGYART mással később sem keverik.
Megszerettelek benneteket Leányim!
Kérjetek, s kaptok édes kis pofáim!
Ave, ParDonCarlos: Tóthágas-mérnök

TóthÁgas-mérnök  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-11 23:03   
2006-02-05 11:36, Andu:
-

Drága Andu!

Hogy a neved lányos, csak sejthetem. S ez méltányos... Egyem a kispofidat széphúgom, az istrángomat szétrúgom, ha nem küldök neked teljes kiőrlésű "kaukázusi tejet", amellyel lángelmémet elolthatod, ha megtámadná a fejed... Mert én Pro-Métheusz vagyok, s felpörzsölt dolgokat hagyok... magam után, amiért ex-nejem, utólag is kitartóan utál... Hozsanna, Zsuzsanna...
Ha felfednéd "budoárod" postacímét édes egy Húgom, azonnyomban lenyomnám néked, a teljes kiőrlésű látomást, hogy láss "csodát".... Mondhatod, ez az "őshonos" ... lőporos tapír, egy fakír.
Nem tévedsz. Vagy befogsz egy nagybolygót - no nem golyhót - gravitációs erőteredbe, vagy nézhetsz utána "elepedve"...Miközben Ő elhúz melletted, bármilyen meredve... Nagy a szívem nagy a szám! Örülök, ha lát-talál.
Ave. TóthÁgas-mérnök - házasságból kilépésben módfelett tapasztalt, s eltökélten eltökölt, hogy van frigy. De ne higyj benne, csak akkor ha akarsz. Mint a Bakonyban a karszt... - Regényes, ez a "letudott" legényes. Hinni már pedig mindenkinek kell. Én azt hiszem, iszom még egy pohárral. Kedves egészségedre!
Húúúú! De mennyire!!

TóthÁgas-mérnök  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-11 22:44   
2006-02-05 15:41, poe:
-

Keves Poe! Neked csak udvarolni lehet, ha valaki megízleli ízeid. Tök mindegy, hogy álatalánsan mericskélt "paramétereid" mely égtáj szerint mennyire rúgnak... Ha az ember nem vigyáz, megszeret téged. Azt hiszem, nem én leszek a "második" - nemes férjed urad után - úgy eltökölten, szabadon.

Kedves Poe!

Mint "Óvónéni" - hál istennek - ugyanolyan "infan-dilis" vagy mint a Homo Ludens et Homo Faber evolúciós amplitúdója, - mármint te, - a férfimelák avatott tudója...
Innentől kezdve - miután házasságot törni nem tudunk - mondd kedvesem, mi a frászt törjünk ki, ha nem vesszük komolyan legalább saját magunkat. Pusszantom a köldöködet.
Megjöttem. TóthÁgas-mérnök, most ma...

TóthÁgas-mérnök  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-11 22:33   
2006-02-05 17:11, poe:
-

Kedvees Csipkerózsika, Te Poe-nosan elvarázsolt Óvónéni!

Most mondd! Mit érlel annak a sorsa, ki felevetít 5 diaképet, s nem jut néki Apanyél.
Márpedig "Apa" (is) csak egy van, ha nem zárjuk ki a genezis e szóbajöhetően valószínű körülményét.
Édes Leányom POE!
Miután jómagam 129 éves vagyok, járulj hozzá, hogy kishúgommá fogadjalak. Édes Kishúgom, isten hozott nálam!
Szóval. Mi ez a megfenekedett diszkréciós krízis - meg nem mondanád, hogy hová küldjem a teljes kiőrlésű, tisztabúza-tájékoztatót, - hogy képtelen vagy leoldani magdról a röghözlökött béklyót, és nem tudsz - nem akarsz? - adni egy semleges postacímet, ahová elküldhetném számodra a általam már kétes érdeklődésűnek veendő anyagot, amelyből végleg felismerhetnéd, mi a fene ez?
Édes Kishúgom! Füledbe búgom... Nem akarom Hollan-édiánát lerohanni, így számodra, mint rokonra, különösképp nem vagyok számottevő "veszély". Egyem a zuzádat! Most mitől van tele a .....őd, ha nekem kell borítékolnom, két kezemmel megírnom, Ferihegy 2-re kivinnem azt, amit is ha tényleg Óvónéni voltál, minden határon túl látni akarnál.
Most jöttem mög Szögedébül. Poe-ntírozásadidtul, szögény fejöm, igön szédül.
Kishúgom! Füledbe búgom... Bratyaó!!!

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-06 01:14   
2006-02-05 09:26, TóthÁgas-mérnök:
-
Szia TóthÁgas. Tapasztalatom szerint ez majdnem így van, ahogy alább leírod. Viszont szerintem nemcsak a honlap meglétén van a lényeg, hanem azon, hogy legyen egy rövid, velős összefoglalód, amiben leírod, kb. miről is van szó. Az emberek többsége valóban nem fogja a szabadalmi dokumentumokat végigolvasni, mivel egyszerűen nincs erre ideje és többnyire nincs is rá szükség. Ha a taneszközöket külföldön élőknek is el akarod adni, akkor valóban hasznos lesz a honlap is.

Egy dolgot még hozzátennék. Ha az anyukákat-háziasszonyokat (is) lehetséges vásárlóidnak tekinted, szerintem hasznosabb lenne, ha nem hangoztatnád, hogy ez vagy az túl bonyolult vagy éppen nem mond semmit egy anyukának vagy háziasszonynak. Sokféle akad közöttünk is, én például anyuka is vagyok, és egyetemi kutató is. Egyik-másikunk esetleg a lelkére venné, ha azt gondolják róla, nem képes megérteni, miből áll egy mágneses taneszköz-rendszer .
Természetesen ez megint csak az én véleményem.
Sok sikert a szabadalmak értékesítéséhez!
perec

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-05 20:15   
aMagneToot-ból kis kreativitással megfejtettem a Toot-ot.

gondolom én..

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-05 17:32   
Valóban hasznosnak tünik és biztosan lelkes pedagógusgárda áll mögötte. (nem beszélve a "mérnök úrról" ) hm
Bár szerintem a kettes logikai, geometriai, vizuális stb... szemléltetéséhez ajánlatos lenne, min. két évvel fiatalabb gyerekeket választani. A tanár néni viszont maradhat.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-05 17:11   
Megérkezett mailben az engedély, tehát minden kíváncsi érdeklödővel megosztom a titkot. Ne mondhassátok, hogy magamnakvaló, önző nőszemély vagyok, aki elhappolja az amúgy sem nagy számban erre tévedő férfiakat

Az első kép az iskolai-óvodai modell, írja is rajta, mi mindenre lehet használni.
A második képen szintén csoportmunkához használják, de a matematika applikációs készlettel
A harmadik kép egyéni munkához való kétféle asztali eszköz.
Negyedik kép: az ABC készlet használat közben

a gyufásdobozok a kép jobb szélén eligazítanak a méret tekintetében. Ez egyébként az ötödik képen még jobban látszik.

Szerintem jópofa és hasznos dolog, már csak az ára maradt titok.
Majd kivárjuk, míg a vadludak délről visszatérnek....

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-05 15:43   
2006-02-05 14:21, TóthÁgas-mérnök:

Kedves Galambász bátyánk, délvidék lerohanása, illetve Zrínyi féle kirohanásod elött, küldhetnél egy választ a nürnbergi sarki csérek és hegyi gidák klubjának megnyugtatására, why keverjük a tipical hungary szavakat az englishel?
Besonders nem understandolom egy, a magyar nyelvet teacsingelö játék esetében.

Csók Géjzanak és Gizinek!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-05 15:41   
Tótágast áll velem a világ. Azt hiszem, a férjemet nem engedem egy darabig monközelbe, hiszen a vak is láthatja, itt nekem udvarolnak. Mindenféle ígéretekkel el akarnak csábítani.
De én se most jöttem ám a hathuszassal. Hiszen azt is látom, hogy tótágast állva a kérdésem meg lett kerülve. Most itt állok kerülgetve. Vagyis: betegyem? ne tegyem?

TóthÁgas-mérnök  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-05 15:27   
2006-02-05 14:56, poe:
-

Kedves Óvónénim!
Géza, a király! Örömmel konstatálom, hogy eddigi legnagyobb "pakkomat" is elbírta a Géza, bár éppen tudom az okát... Gizi itthon teljes terjedelmével várja, mert amint kipattan a hóvirág, Géza a Gizin álldogál...
Örülök, hogy a odaért minden. Miután itt teljesen díszben állok a Délvidék lerohanásához, Édes Húgom - neked meg végre "mejött" - úgysincs további esélyünk az ismerkedés feledhetetlen pillanatainak megélésére, így bévágom a pakkom, s landolok Szögeden a parton, egy új szállodában.
Ne aggódj kérlek! Gézát várja az "abrak a dabra", no meg a Gizi! A "tiszta forrást" kitüntető figyelemként köszönjük, és soha el nem múló hálánk fakkjába bétesszük. Hugi! Gyere haza és látogass meg minket! A Gazsit - teknővájó cigányembör - már riasztottam. Olyan fapapucsot vájatok vele és általa neked, nemes nyárból, hogy csak télire kívánkozol vissza, a sajtok közé! Olyan leszel tőle, belőle, belélépve: mint Hófehérke. (A 7 töpörtyűt most hagyjuk...)
Isten áldjon édes Húgom! Mennem kell. TóthÁgas - indula - indulatban = Délre

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó