2021. december 04. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Nagy-Britannia >> Reading
Új topik indítása   Üzenet küldése
 seci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-30 09:02   
2010-03-27 17:11, brigittaglg:
-
Nezz korul az iwiw readingi foruman, szoktak osszejovetelek lenni.
-seci

brigittaglg  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-27 17:11   
Sziasztok!

Jo olvasni, hogy sokan vagyunk itt magyarok Readingben... En egy nehany honapja vagyok itt de meg sajnos nem volt lehetosegem megismerni egyetlenegy honfit sem :|
Tudtok e valami osszejovetelekrol, magyar programokrol? Vagy volna-e kedve valakinek elbeszelgetni egy kave mellett... az edes anyanyelven?

Koszi a segitseget.
Brigitta

toth vilma  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-25 12:49   
Kedves Readingiek!

A fiam a tegnap ejjel hazaerkezett. Tele elmennyel es termeszetesen vett - meg egy focilabdat a gyüjtemenyebe. nagyon jol erezte magat es a csalad kedves volt - no meg voltak Londonban, a piros busszal a varost körbejartak. A negyedikek lettek. Jo eredmeny.
Egy picit fajt a szivem mikor meselt, hogy nem lehettünk ott. A ferjem mar jart töbször Angliaba - de en es a nagyobbik fiam sajnos meg nem - pedig de szeretnenk.
Majd legközelebb - talan. A nagyobbik fiam mehetett volna velük, de mivel nem foci rajongo azt mondta inkabb nem. Sajnos a karates csapat hova jar nem megy hozzatok.
Az ajandekozasrol. A nagy elökeszületek utan az edzönek volt egy ötlete - mindenki egysegcsomagot ad. A csaladoknak vittek egy düsseldorfi mustart s egy itokat ami jellegzetes a varosra -a nevet nem tudom - en a Bailys kedvelem.

Köszönök minden segitseget. Minden jot kivanok nektek,
Vilma

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-11 10:08   
Örülök, hogy tudtunk segíteni. Majd meséld el, hogy sikerült az ajándékozás.

toth vilma  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-10 19:31   
Köszönöm mindenkinek a segitseget!

Poe mindenkepp ratapintott arra, hogy erdelyi vagyok. De 13 evig eltem Magyarorszagon is.(Öreg vagyok mint az orszagutja:))
Örülök, hogy ennyi joindulatu, segitökesz emberrel tudtam kapcsolatot teremteni.
A fiam jol beszel angolul, tehat majd mesel nekik az ajandekok melle. Maskülönben a csapatban görög nemzetisegü gyerekek vannak a legtöbben. Ö az egyedüli magyar. De szoktak eljönni ide Düsseldorfba a Vasas gyerek focistai.Meg csak hallotttunk erröl, de felajanlottuk a segitsegünket. En nem vagyok valami jo a nemet nyelvtan területen - annal jobbak a fiaim. A nagyobbik - bar ö karatezik es nem foci rajongo - szinten felajanlotta, hogy segit tolmacsolni, meg amit lehet.

Köszönöm az ötleteiteket.Tudjatok milyenek (ha van gyereketek)a szülök, mindig aggodoak, mindig szeretnek ha minden jol sikerülne. Hat ilyen vagyok en is.

Szep estet mindenkinek.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-10 18:35   
Visszatérve még az eredeti kérdésre: az a tapasztalatom, hogy sokszor hasznos, ha egy kis magyarázatot is kerít az ember a vitt ajándék mellé. Ha kicsit felkészíted a gyereket, hogy röviden el tudja mesélni, mit is kell tudni az ajándékról, biztos jobban fogják értékelni.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-10 12:26   
2008-03-10 10:28, seci:

Igazad van Seci, de mi hozzámondjuk mindig, hogy mi fog jól telni. Tehát jól fog telni a nyaralás, az idő, a vakáció, a munka, az utazás stb. Erdélyiektől hallottam eddig csak alany nélkül Persze lehet, hogy mondják Magyarországon is, nem beszéltem mind a 10 millióval

seci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-10 10:28   
En abszolute pesti vagyok am a "jól fog telni" szókapcsolat egyaltalan nem tunik nem-pestiesnek.
-seci

seci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-10 10:26   
Hacsak nem valami nagyon ertelmes csaladhoz kerul a gyerek, akkor a Tokajit hanyagoljatok.

Az edesseg az viszonylag jo ajandek, mas "hungaricum" erosen csaladfuggo.

Ha van iWiW-ed nemreg volt egy topik Londonban arrol, hogy kinek milyen ajandek jott/nem jott be. Eleg szeles volt skala, gyakorlatilag az a velemeny, hogy kiszamithatatlan.
-seci

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-09 01:10   
2008-03-08 20:11, toth vilma:

Kedves Vilma
az erdélyi származást a "jól fog telni" szókapcsolat súgta meg Egyébként Udvarhelyen kétszer jártunk már mi is rokonlátogatóban.
Az ajándéknak biztosan fognak örülni a vendéglátók. Jó utat kívánok a srácnak, és ha lehet, nyerjenek

toth vilma  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-08 20:11   
Köszönöm a tanacsokat.
Nemetorszagban elünk, 1,5 eve. Düsseldorfban - tehat a magyarorszagi ajandekoknak en is örülnek, nagy az örömünk, ha egy csomagolason magyar feliratot latunk.
Es nem tudom, honnan erezted meg, hogy Erdely is közel all hozzank - en Szekelyudvarhelyen születtem es fiaim imadnak a szüleimhez hazamenni.
De itt is lehet venni magyar szalamit, es düsseldorfi jellegzetesseg egy mustar melle csoki, es egy könyv Düsseldorfrol angolul.
Remelem, örülni fognak.
Sajnos en sem ismerem a csaladot, aki majd elszallasolja a fiamat.

Megegyszer köszi a tanacsokat.

Vilma

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-08 12:12   
2008-03-08 12:07, perec:

Mivel feltételezem, hogy német csapattal megy, és német városból, a lehetséges ajándékok köre bővíthető akár a helyi specialitásokkal is
Egy elejtett szóból erdélyi háttérre is gyanakszom, tehát újabb ország különlegességei is a listára kerülhetnek

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-08 12:07   
2008-03-07 09:54, toth vilma:
-
A család ismerete nélkül csak találgatni tudok Vilma. Egy kis mutatós csomagolású magyar őrölt paprika, Pick szalámi, esetleg egy doboz konyakmeggy vagy hasonló jellegzetesen magyar édesség valószínű, hogy sikert arat. Aztán ott van még a Tokaji is, csak gyerekkel bort küldeni nem biztos, hogy olyan jó ötlet.

toth vilma  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-07 09:54   
Sziasztok!

En egy Düsseldorfban elö anyuka vagyok, a fiam megy ki 20-an hozzatok a focicsapattal. Matyi 12 eves es meg sohasem volt Angliaban. Remelem jol fog telni.
Csaladoknal lesznek elszallasolva. Mit ajanlotok, mit csomagoljak ajandekot az angol csaladnak. Minek örülnenek?

Vilma

LadyL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-29 00:28   
Sziasztok!

En is Readingben vagyok. Meglep, hogy ennyien vagyunk itt magyarok. En meg egyel sem talalkoztam. Ti miota vagytok itt?

szobiszorp  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-19 13:21   
szasztok!

sok magyar van readingben. en tizenhatodmagammal eltem 8 honapig ott. sokkal talalkoztam.
reading nem rossz hely, csak keves az angol, es nagyon draga. ha valamiben tudok segiteni, szolj.
udv:szobi

seci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-08 09:22   
Hali!

Mi nem messze vagyunk Readingtol, a felesegem ott dolgozik.

Sajnos mindosszesen 1 db Readingi magyart ismerunk...

-seci

hartyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-07 18:52   
Sziasztok!

Párommal márciusban tervezünk kiutazni Angliába. Jelen pillanatban Reading-et néztük ki, mint lehetséges célpontot (Londonról többen lebeszéltek).
Van esetleg itt valaki, aki Reading-ből való... vagy ismer valakit aki readingi?

Köszi:

Hartyi

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó