2018. július 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Vajdasági magyarok Németországban
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-15 11:24   
EMLÉKEZTETÖ:

A Frankfurti Német-Magyar Társaság következö rendezvénye 2009. február 1-én vasárnap lesz:

Mesélek egy tavaszról

/Közönségtalálkozó és könyvbemutató/

Magyarországi vendégünk Szilágyi Károly a Délvidékröl elszármazott író, újságíró, akinek a fenti címen jelent meg egy elbeszélõkötete a közelmúltban szlovén, szerb és macedón szerzõk mûfordításából.

Szilágyi Károly

Szlovén édesanya és magyar apa gyermekeként született Mariborban. Egyéves korától bácskai magyar környezetben élt, magyar-szerbhorvát szakon végzett az újvidéki Pedagógiai Foiskolán. Anyanyelvi szinten beszél tehát szlovénül, szerbül, horvátul, a macedón nyelvvel és literatúrával pedig utazások, katonaság, személyes kapcsolatok és többszörös, helyszíni nyelvtanulás révén ismerkedett meg az egykori, soknemzetiségu Jugoszláviában. Évtizedekig újságíróként dolgozott az Újvidéki Rádió irodalmi szerkesztoségében, ahol több száz hangjátékot ültetett át magyar nyelvre. Emellett délvidéki és magyarországi lapokban, folyóiratokban jelentek meg fordításai, a budapesti Európa Könyvkiadó számos délszláv kötetében is megtalálhatók novella- és drámaátültetései.

Emellett több regényt és esszékötetet fordított le. Tizenöt éve települt át az anyaországba, ahol többek között a Világszövetség, a Nyugati Magyarság, az MTV Külpolitikai Foszerkesztoség munkatársaként, a Házat, Hazát Alapítvány sajtószóvivojeként, majd mint foiskolai óraadó tanár, tolmács és idegenvezeto kereste kenyerét.

Az író bemutatása
- Rövid történelmi áttekintés a délvidéki magyarság életérõl
- Elôadás a szlovén, szerb és macedón kultúráról, a térség történelmi és természeti értékeirõl, Jugoszlávia szétesésének okairól és körülményeirõl
- Két novella az elbeszéléskötetbôl. Felolvassa Marosváry Erika.
- Beszélgetés, dedikálás.

Helyszín: Evangelisch-Reformierte Gemeinde, Frankfurt, Freiherr-vom-Stein-Str. 2.
Idöpont: 17:30 órakor (a 16 órakor kezdödö református istentisztelet és a szeretetvendégség után)

kerek ferenc  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-07 18:34   
Én két vajdasági magyart ismerek Bajorországban, az egyik Schrobenhauseni, a másik Regensburgban tanul... kezdem azt hinni, hogy már az összes vajdasági magyar Németországban van!

Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-02 17:55   
A Frankfurti Német-Magyar Társaság következö rendezvénye 2009. február 1-én vasárnap lesz:

Mesélek egy tavaszról

/Közönségtalálkozó és könyvbemutató/

Vendégünk Szilágyi Károly a Délvidékröl elszármazott író, újságíró, akinek a fenti címen jelent meg egy elbeszélõkötete a közelmúltban szlovén, szerb és macedón szerzõk mûfordításából.
Helyszín: Evangelisch-Reformierte Gemeinde, Frankfurt, Freiherr-vom-Stein-Str. 2.
Idöpont: 17:30 órakor (a református istentisztelet és a szeretetvendégség után)

Rudi_Szenttamás  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-16 23:34   
Üdvözlet Mindenkinek!

Támogatókat keresek munkánkhoz!
www.humanrightscenter.net

üdv, Rudi, Szenttamás

Jozef Hevizi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-11 23:16   
2007-06-13 22:42, Karsay Péter:
-

Hogy kibövitsem: Ismertebb neven (szamodra)DELVIDEK ! Üdv Jozsef Nemetorszagbol.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-13 23:17   
Kedves Péter,

a bécsi tüntetésről szóló felhívást én vettem ki a Család, szabadidő, érdekességek témakör alól, egyrészről nem tartozik oda, ugyanakkor felhívások, főként magyarorszégi belpolitikát érintő felhívások nem lehetségesek a szabályzat szerint (hadd ne legyünk felvonulási terep ), viszont ez nem cenzúra, van több topik is, ahol meg lehet vitatni, például itt:

Magyar Világkapcsolat témakör
Nyugati magyar szerepvállalás
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=3154&forum=75&2

De itt sem felhívások közlésére gondolok, hanem ezek szerepére, indokoltságára, stb.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-13 23:09   
2007-06-13 22:42, Karsay Péter:
-

Szervusz Péter,

Szerbia magyarlakta része.

Egyébként pár alábbi üzenetben van olyan info, ami alapján behatárolható (városnevek, helyzet, stb.)

...és üdv a MONon is.

Hunor

Karsay Péter  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-13 22:42   
Segitsetek!
Azt hittem, hogy ismerem Magyarország földrajzi tájait. De a Vajdaság meglepett.
Hol van a Vajdaság?
Csak nem cigányvajdaságról van szó?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-17 22:44   
2006-11-16 21:23, w_anett:
-

Üdv!

Én nem vagyok onnan, csak köszöntelek. Nézted már a Németország témakört? A többit? Mi tetszik leginkább itt?

Egy tipp, Delvidék - Vajdasági magyarok topik:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=2667&forum=58&16

Hunor

w_anett  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-16 21:23   
Sziasztok!
Én is Vajdaságból származó, Baden-Württembergben élõ magyar vagyok.

Noémi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-02 22:31   
2006-03-28 18:12, andisu:
-

Heló, Andrea! Azt hiszem, valahol Fürth környékén élhetsz...na de majdcsak elárulod a falu nevét. Ha nem akarod itt, akkor E-mailben is megteheted: skippy15_KUKAC_gmx.de
Az alábbiakban evastrack-nak már elmondtam néhány dolgot magamról. Hogy ne bonyolódjak bele nagyon, talán még annyit, hogy 51 éves vagyok, férjezett, de sajnos gyermektelen, mivelhogy túl késön szántam rá magam a nagy IGEN kimondására. ( ?!) Amennyiben sokkal fiatalabb vagy nálam s ez kedved szegné a további ismerkedésnek, nyugtatásként elárulom-szégyen vagy sem-lélekben,életfelfogásban, stb. nem érzem magam 35-nél többnek.Minden érdekel és nagyon öszinte vagyok, mint ahogyan megbízható is.
Hát akkor jöjjön a te bemutatkozód!
Üdv. Noémi

Noémi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-02 22:06   
2006-03-24 21:49, strackeva:
-

Bocs, valamit nem jól csináltam.

Ha a volt polgárháborús helyzetre gondolsz,talán megértelek, föleg ha nem hagytál otthon idös, nagybeteg szülöt-egyedül.
Én igen, az anyám, s mivel 42 éves koromig maradtam vele egy fedél alatt, annyira kötödöm hozzá és aggódom érte, hogy nekem ez az 1200 km-nyi távolság óriásinak tünik.
Sokkal nyugodtabban élnék ha csak pl.Szolnokig vetett volna a sors, mert akkor évente legalább 12-szer láthatnám, meg az évi 3-4 látogatással járó kiadásokkal ( út, gyógyszerek, stb.) kapcsolatos szemrehányásokat sem kéne eltürnöm.
Most csak annyit, hogy a személyes bemutatkozásommal átugrok az E-mailedre.

Noémi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-02 21:41   
2006-03-24 21:49, strackeva:
-

a legjobb, ha a déli határtól minél messzebb.Te már talán elég messzire mentél, én még nem.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-01 23:40   
2006-04-01 20:17, Noémi:
-

Hunor szerint nem ajánlatos feltüntetnünk az E-mailünket, a spamek, stb. miatt....?!?

-

Igen, ezt nem ajanlom senkinek, mert minden weboldalt kulonbozo kemprogramok, robotok fesulnek at, email cimeket gyujtenek. Es aztan jonnek a keretlen reklamok, stb.

Azonban is igy lehet email cimet megadni, de ilyen forman: @ helyett ird ki a cimben betukkel, hogy _KUKAC_, es ez mar segithet, mert akkor azt a robotok nem email cimkent, hanem sima szovegnek latjak.

Es amire meg erdemes figyelni: letrehozni egy kulon email cimet valamelyik ingyenes szolgaltatonal (gmx, yahoo, hotmail, stb.), es neten azt hasznalni.

Udv,

Hunor

evastrack  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-01 22:10   
szia Noémi,

mi nem megyünk haza az ünnepekre, mégis zűrösek a napjaim. Nekem most voltak a szüleim a múlt héten nálunk, így az évi 3-4 találkozóból már megvolt egy. Ha ráérsz, írj Éva

Noémi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-01 20:17   
2006-03-28 18:12, andisu:
-
Én Wiesenbach-i lakos lettem 8 évvel ezelött. Minden egyes falucskát még nem ismerek a környéken, de férjem holnap megmutatja nekem a te itteni lakóhelyed.´Szerencsés hogy nem vagyunk messze egymástól sem itt, sem otthon.
Hát akkor ismerkedjünk, levelezzünk ( hogyan szeretnéd ?).
Hunor szerint nem ajánlatos feltüntetnünk az E-mailünket, a spamek, stb. miatt.
...?!? Köszi hogy jelentkeztél!
Kellemes hétvégét

Noémi

Noémi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-01 20:08   
2006-03-31 12:26, evastrack:
-

Ne aggódj, itt vagyok a közelben csak épp kevés a szabadidöm, a hazalátogatás elötti hétvégeim meg végleg zsúfoltak, de a vasárnap csak az enyém, tehát holnap aktívabban itt leszek. Addig is megnézhetsz a fotóalbumban.

evastrack  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-31 12:26   
kedves Noémi,
még meg sem találtalak, már elvesztél?

andisu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-28 18:12   
2006-03-28 18:02, andisu:
-

Szia Noémi, én szabadkai vagyok, s én is Heidelberg környékén egy faluban lakom, Gorxheimertalban. Te pontosabban hol laksz?

Andrea

strackeva  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-24 21:49   
kedves Noémi,
az e-mailt jobban szeretem, vagy az msn-t.
Szolnok mellett lakunk, a legjobb, ha a déli határtól minél messzebb.Te már talán elég messzire mentél, én még nem.
- Éva
evastrack@citromail.hu

Noémi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-24 20:35   
2006-03-24 16:17, evastrack:

-

Örülök neked, Éva! Majd csevegünk itt is, meg E-mail-ben is, ok. Amint idöm lesz, bemutatkozok. Magyarországon hol élsz? Baja, Szeged jó lenne, ui. ott lépem át a határt. Üdv.

evastrack  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-24 16:17   
2006-03-24 07:22, Noémi:
-

Kedves Noémi,

én igaz, hogy M.o-on élek, de ha van kedved, írogathatunk.

Üdv, Éva

Noémi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-24 07:22   
Zombor környéki vagyok, itt pedig egy Heidelberg melletti faluban élek, ahol egy szabadkai és egy kulai is van, akik viszont nem érzik igényét egy szorosabb barátságnak, így hát itt próbálkozom.

evastrack  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-15 16:10   
én most találtam az oldalra, én is vajdasági vagyok, és most M.o.-on élek.Közöttetek még nincs volt moholi lakos, de szivesen írogatok nektek.Topolyai és moravicai osztálytársaim is voltak a főiskolán.

Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-02 18:36   
2006-03-01 08:05, Zuloaga:
-

Hát, itt aztán végképpen nem kerestem volna!

Köszi!

Elvira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-02 05:45   
2006-03-01 15:07, Zuloaga:
-

nem:-)

Elvira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-02 05:44   
2006-03-01 19:20, barna:
-

Hogy érted ezt, nem értem a kérdésed, a helység nevét már megírtam elözöleg.

barna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-01 19:20   
2006-03-01 14:57, Elvira:
-

Nincs véletlenül annak Topolyához hasonló neve?

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-01 15:07   
2006-03-01 14:55, Elvira:
Más. Èn nem tudom megtalálni az elözö, avagy a már létezö vajdasági topikot, hogy keressem a nyitólapról?

Kedves Elvira! Te nem az intelligens belföldi vasúti menetrend vagy, igaz?

Elvira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-01 14:57   
Moravicáról vagyok különben, tudod, Topolya mellöl.

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó