2022. január 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Arizonai magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 attilaboros  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-27 02:49   
2006-06-21 00:57, Ed:
-

Dehogynem! Ki vagy es hol elsz? En Tucson-ban.
a

Ed  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-21 00:57   
Na mi van? Nem jelentkezik mar Arizonabol senki?

Ed

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-20 00:42   
2006-02-07 04:39, ujmagyarklub:
-

Kedves Paula,

meselj a klubrol meg.
Milyen egyesulet, szervezett keretek kozott mukodnek a programok, stb.?
Te szervezed, elnoke vagy? Hany taggal rendelkeztek? Hany helyi magyart sikerult megtalalnotok, milyen korosztalybol vannak? Van a kornyeken magyar egyhaz, mas magyar elet?

Udv,

Hunor

ujmagyarklub  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-07 04:39   
Hello Mindenkinek,

Tucson, Arizonaban elunk. Klubunkat most szervezzuk.
Szeretnenk felvenni a kapcsolatot masokkal is, hogy informacioinkat bovitsuk, ezert foleg Arizonabol varunk levelezoparnereket, de termeszetesen Amerika vagy a vilag barmely pontjarol is szivesen olvasunk, hisz mi magyarok mindenhol megtalalhatok vagyunk.
Leveleket ujmagyarklub@yahoo.com-ra varunk
Informacio talalhato: www.tucsonhungarians.blogspot.com
Udvozlettel Paula

olguska  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-23 04:36   
2005-03-29 19:20, arizonagirl:

Szia
Engem Olganak hivnak, majus ota elek itt Chendlerben. Szivesen beszelgetnek en is valakivel.

arizonagirl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-29 19:20   
Sziasztok!
En Phoenix kornyeken elek es nagyon orulnek, ha beszelgethetnek vegre magyarokkal...
Ha van kedvetek barmirol dumcsizni, akkor csak batran irjatok ide, vagy az email cimemre: szabadeses@hotmail.com

Ildi

katika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-23 17:33   
Hello mindenkinek,

Van egy nagyon jó tippem. Egy nagyon jó vendéglö, hazai izzek:

Attila's European Deli & Market
15820 N. 35th Ave.
Phoenix, AZ 85053
Telefon: 602-863-6281
http://www.free4phoenix.com/BL-Attilas.htm

biri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-05 05:19   
orcamo!
Mi van Veletek?Talaltatok munkat?
Kik vagytok?Egyaltalan meg itt vagytok?

Sok sikert! Biri

ADRIANO  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-03 21:53   
Szia Jani Marcsi! Nagyon ritkan jovok-e web oldalra,most olvastam a leveleteket! Irjatok ide, mhorvathaz@cox.net koszi Marcsi

orcamo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-18 08:32   
2002-08-28 19:21, ADRIANO:
-
Kedves Mindenki! Aki Arizonaban el es van kedve barmirol csevegni,irjon. Udvozlettel Marcsi
-
Kedves Marcsi!
Ne haragudj ha levelem egy kisse lerohanonak
tunik,de sajnos az ido nagyon szorit.Arrol van szo,hogy itt tartozkodunk a baratommal
mi is,akit szinten Marcsinak hivnak es nagyon tetszik ez a hely nekunk szeretnenk itt maradni 1 kicsit hosszabb tavon.Viszont ehhez vm.munkat kellene szereznunk amiben ha segitseget tudnal nyujtani nagyon megkoszonenk.Ne haragudj meg egyszer ha levelem tul lerohanoan hangzik.

Udvozlettel:Jani,Marcsi.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-01 15:51   
Kedves Andi !

nagyon szep ! http://ourworld.cs.com/forumsmemoiren/oleander.jpg
(Nagyon szeretem a feher viragokat !,pl. punkosdi rozsaban,gyongyvirag es stb...)

Vicces vagy a pincevel ,
arra az eghajlatra termett ami feled van ,
persze hogy nem kell pincezni

Kellemes Unnepeket Nektek ! (Valeria is,Kaytee is,Marcsi is ...meg meg aki unnepli pihenessel

Valeria,

nekem is van hasonlo receptem,mint az oszibarackos,csak szilvaval,
ha erdekel :
3/4 cup plus 1 or 2 Tbsp. Sugar
1/4 pound (1 stick) unsalted butter, softened
1 cup unbleached flour, sifted
1 tsp. Baking powder
2 eggs
Pinch salt
24 halves pitted Italian plums
1 tsp. Cinnamon or more, to taste

#########
1. Preheat the oven to 350°F. Arrange a rack in the lower third of the oven.
2. Cream the 3/4 cup of sugar and the butter. Add the flour, baking powder, eggs, and salt and beat to mix well. Place in an ungreased 9 or 10 inch springform pan. Cover the top with the plums, skin sides down. Mix the cinnamon with the remaining 1 or 2 tablespoons of sugar and sprinkle over the top.
3. Bake for 40 to 50 minutes, until the center tests done with a toothpick. Remove and let cool; refrigerate or freeze, if desired.
4. To serve, let the torte return to room temperature and reheat at 300°F until warm, if desired. Serve plain or with vanilla ice cream.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-01 11:25   
Andikam:

Az oszibarackos kepeket en mar elozoleg lattam, a sutiket is megcsodaltam, es kerlek, ha lehet, kuldd el nekem a receptet emailen. Viszont, ekkora leander bokrot meg eletemben nem lattam. Gyonyoru. Hiaba, jot tesz neki a delkaliforniai eghajlat es a szeretoteljes apolas.

Szeretettel olellek,
Valeria

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-01 06:18   
Kedves Calyx,

feltettem a két fényképet melyeket 1-2 hete készitettem a barackos lapomra, alul a kettö az Oleander bokor,

http://ourworld.cs.com/forumsmemoiren/oszibarack.htm

ezt nem lehet pincébe tenni, majdnem a tetöig ér, s emeletes a házunk. Elég régi, nem tudom, férjem ültette-e vagy a házzal jött. A rozsaszinüek is nagyon tetszenek nekem, azokat is sokszor lehet itt látni kertekben.

Sajnálom, hogy a régi nagy narancsfa hátul kihalt, de a Magnolia, melyet férjem utána odébb ültetett, már olyan magasra nött hogy délután beárnyékolja a poolt. A kerités mellett viszont vagy egy pálma, mely alacsonyabb volt mint én mikor jöttem, most olyan magas, hogy le se tudom fényképezni.

Andrea

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-31 04:16   
csak erdekessegbol,de nem magyar tema:
Azt tudjatok ?,hogy a Grand Canyonban levo kilato epuletet no tervezte ("Hopi house") :
Mary Colter (1869-1958),
http://www.kclibrary.org/sc/bio/colter.htm
Hopi, Zuni, Navajo,es mexicoi indianok epuleteit tanulmanyozta es kovette !!
http://www.sltrib.com/2002/Mar/03102002/images/trvcolt.jpg
http://www.nps.gov/grca/photos/colter/hopi/

http://www.sltrib.com/2002/Mar/03102002/travel/717396.htm

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-30 00:52   
Kedves Andrea,

<<van egy oriási fehér Oleander bokor, nem rég fényképeztem le, olyan gyönyörüen virágzik. >>

Enyem is most viragzott,de mar nem,1 hete szedtem le rola az elszaradt agakat ami a viragokat tartotta,most rengeteg uj levelet hajtott.
En Magyarorszagon nem tudtam,hogy mennyire veszelyes,nagymamamnak volt Zugloban,telen mindig levitte a pincebe,azt hiszem az rozsaszin volt.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-30 00:48   
Kaytee,

ide nem lehet kepet tenni.
"walking in the breeze
in the flames of old sedona
arizona
among the trees
havalina"

De itt van egy kep rola:
http://www.arcobosque.com/havalina.jpg

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-30 00:26   
Jóestét kivánok, megjöttek a washingtoni jányok...
A Desert Museum nagy élmény volt számomra, mert ott láttam először javelinát! Mielőtt utaztunk, azt se tudtam, mi fán terem a "havelina", de kismenyem felhivta rá a figyelmem. Rögtön éreztem, hogy "it will be the beginning of a beautiful friendship".
Mit mondjak, nem a legszebb állat, biztos nem is a legokosabb, de nekem annyira exotikus volt, hogy beleszerettem. Azok kedvéért, akik hozzám hasonlóan tájékozatlanok: úgy néz ki, mint egy kisebb vaddisznó, de nem az, hanem a vizilovak rokona. Sivatagban él, növényt eszik. Aki tudja, hogy kell képet feltenni ide, attól kérnék egyet. Amilyen a sors, két hónappal Arizona után Costa Ricába utaztunk, egy ú.n. eco-resortba, aminek területén élt egy javi-baby. 6 hónapos volt. Vele személyesen is örök szerelembe estem. De ez már egy másik téma.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 18:47   
Kedves Calyx,

nekünk a hátsokertben van egy oriási fehér Oleander bokor, nem rég fényképeztem le, olyan gyönyörüen virágzik. Azt tudtam mindig, hogy mérgezö, azért is vigyáztam vele, akkor is ha hoztam belöle be vázába.

Andrea

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 13:44   
Nekem is van feher oleander nagy cserepekben kint,nagyon szeretem az illatat,habar tropusi noveny,de telen a hazban el van.
Azt tudod,hogy nagyon mergezo ? allatokra,emberekre.

Marcsi,voltal mar a Taliesin West-nel ?
(Frank Lloyd Wright haz)
1937-ben kezdte epiteni,akkor meg nem volt ott semmi.
(1960-as evekben lett eloszor telefon,es a 70-es evekben a legkondicionalas.)

ADRIANO  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 08:44   
Sziasztok! Orulok,hogy mar ennyi kellemes cseveges ossze jott.Mi 4-honapja hogy Phoenixbe lakunk,elotte Scottsdaleben laktunk.Tucsonba meg nem voltam,de hamarossan elvisz a ferjem.Nagyon szep hely Sedona.En is nagyon imadom az Oleandert,van is a hazunk elott gyonyoru szep kozep rozsaszinu viragu. Udvozlett mindekinek Marcsi

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 01:12   
Oleander ??
(a keresett illat)
_____

Sonora Desert Museumban voltal ?
meg Saguaro National Parkban ?
Mmmmmm,nagyon szep ! a rengeteg viragzo kaktusz.

http://www.thephoenician.com/overview/over_over.html

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 00:58   
Nem láttuk.
Tucsonban, a Westword Look Resortban voltunk 1 hetet. Wow! Gyönyörü hely. +naracsfa es buxusbokor illata keveredett egy harmadik dologgal, nem tudtuk megállapitani, mi. Azóta keressük az illatot... Nekünk mostmár örökké ez Tucson.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 00:07   
Szia Kaytee ,

Az en exferjem is arizonai,vagyis Svajcbol oda koltozott Scottsdale-be.
irod:<<Tucsonban, a Catalina hegyek lábánál>>
en is jartam arra,valoban csodas !
Paolo Soleri dolgait lattatok Scottsdale-ben,es fent eszakon Arizonaban ?
(Arcosanti)

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-28 23:59   
Férjem és menyem is arizonai. Phoenix/Tempe, ill. Tucson. Én 2 éve voltam Tucsonban, a Catalina hegyek lábánál, egy Westword Look Resort nevü helyen. Csodás az egész környék. Merrefelé laktok?

ADRIANO  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-28 19:21   
Kedves Mindenki! Aki Arizonaban el es van kedve barmirol csevegni,irjon. Udvozlettel Marcsi

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó