2018. február 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztria >> Burgenland
Új topik indítása   Üzenet küldése
 krizsan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-21 08:27   
Köszönöm a tájékoztatót. Átugorva az előzmények hosszú sorát, röviden: grafikus vagyok, ill. voltam a nyugdíjazás előtt. Egy szívinfarktus után, a gráci LHK-ban szívoperáltak, azóta eltelt 15 év. '56-os menekült vagyok, 20 éves svédországi munka után a 70es évek elején telepedtem át Ausztriába. A család Tarcsán lakott, én Grazba kerültem a Kastner/Öhler Áruházba. A hatvanas években többször az Őrségben nyaraltunk, s ha alkalom adódott, Galambos Ireneusznak voltam református segítője 1993ban, több kísérlet után, Tölly Juliannaval való megállapodás után - mint már írtam - Lévay Erzsébettel (magyar pedagógusnő és költő) nekiálltunk a HÍRHOZÓ
sok ellenszéllel kísért szerkesztésének. Havonta egyszer jelent meg a lap, Erzsi eleinte Kaposvárról, később Kőszegről járt át.
Munkáját, a Kancellári Hivatal pénzéből a BMKE egy "szükös takaritónői fizetéssel" díjazta, én ingyen rajzoltam és tettem a tennivalót. Ireneusz plébániáján írtuk, szerkesztettük a lapot, az első években az OZ nyomdában nyomták - jól - de a BMKE érthetetlen okból később egy másik felsőőri nyomdába tette át. A szerkesztéssel és produkció és terjesztés költségeit a Kancellári Hívatal pénzéből a BMKE fizette.

Dióhéjban ennyi a tíz év, és örülök, hogy nem volt hiábavaló.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-20 16:14   
Oberwartban adják ki a kis ujságot. A föszerkesztö Toth Maria. Egy nagyon kedves kis fiatal tanárnö. Nem tudom, hogy érdekel-e a levélcimük. Azért leirom:
Burgenlandi Magyar Kulturegyesület, Oberwart, Wiener Str.47
A telefon: 0043 3352 38489
Természetesen mindenki beszel magyarul. Egyébbként azt hiszem, hogy öket is az Osztrák Szövetségi Kancelláriai Hivatal támogatja, de biztosan nem tudom. Remélem, nem mondtam most hülyeséget.
Egyébként honnan irogatsz?

krizsan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-20 10:48   
Örülök megnyugtató válaszodnak és örülök annak is, hogy tévedtem. Alkalomadtán, ha időd engedi, írj a Napocska-ról: hol adják ki, ki szerkeszti, hogy lehet hozzájutni?
Minden magyar betű, ami gyerekeinket a magyar szóra ösztönzi, hasznos és tiszteletet érdemel.

Osztrak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-19 14:58   
Azért nem kell elkeseredned.
Van néhány magyar nyelvü gyerekujság itt nálunk. A gyerekek tanulnak is belölük. A fiam kedvence a Napocska.

krizsan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-19 10:58   
Három-négy éve annak, hogy Alsóőrben szerkesztett magyarnyelvű gyerekújság a HÍRHOZÓ megszünt. Tíz éven át jelent meg puritán külsővel (fehér-fekete nyomásban)havonta A5 méretben, 700-800 példányban. A lap inditását és a nyomdaköltségeket az Osztrák Kancellári hivatal vállalta a megjelenés 10 éve alatt. Már a kezdet kezdetén eldöntöttük Lévay Erzsébettel (magyar pedagógus), hogy következetesen a magyar nyelv lesz az újság nyelve és tettük ezt azért, hogy az ott élő olvasóinkkal a lap - úgy hittük, érdekes - mondanivalóin keresztül kedvet csináljunk nyelvünkhöz azoknak a gyerekeknek, akiknek a magyar nyelv nem idegen, de sokszor érthetetlen okok miatt nem használják. Sok kedves emlékem fűződik azokhoz az évekhez.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó