2022. május 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Ki merre járt már a nagyvilágban?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
 rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-10 21:22   
2005-08-09 22:52, bobe:
-

A Csiki Kurjanto Szerkesztosege mindig resen van, hogy szukseg eseten segithesse a Csendorseg munkajat.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-09 22:52   
nem is neztem meg . Mit gyanusitgatsz te itt engem ?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-09 22:47   
2005-08-09 22:40, bobe:
-

Ha megnezed a kep cimet, az ugy csalas

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-09 22:43   
jujj, egy szikraval megeloztel, Bobe..

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-09 22:41   
2005-08-09 20:44, bobe:

En visszanyujtottam volna neki az enyemet, turistaszezonban minden meg vagyon engedve.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-09 22:40   
Ez az uj Nemzeti?

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-09 22:34   
2005-08-09 20:58, OMGI:
-
Itt a következô. Sokak által ismert, sok vitát kiváltott helyszín, ha felismertétek, mesélek róluk.

OMGI, egeszen jo otlet ez a talalosdi.. ezt most masra hagyom.
es megpotolom en is egy fotoval:_Image hosted by Photobucket.com.

varom a meselest..

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-09 21:15   
Szia Böbe!

Képzeld szegény szobrot, hogy unta már, hogy ô gyönyörûen beöltözve állja a bámuló szemeket.
Hát csoda? A kis illetlen!

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-09 20:58   
Itt a következô. Sokak által ismert, sok vitát kiváltott helyszín, ha felismertétek, mesélek róluk.
Image hosted by Photobucket.com

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-09 20:50   
SOM, gratula,

látom más is járkál kis hazánkban nézelôdni. Teljesen el voltam ragadtatva, milyen szép a park, sajnos a kis hidat épp javították, talán a hangversenyek idejére ekészült, sajnos nem tudtuk megvárni. Csináltam egy csomó felvételt és persze "küffödi" ösmerôsöket vittem Beethoven-Brunszvik fejtágításra.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-09 20:44   
Ez a kep Bruggeben keszult. Alltunk neztuk hát nem kinyujtotta a nyelvet a szobor?

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-09 00:46   
2005-08-08 15:15, OMGI:
-
Gyerekek!
Mostanában én vagyok az offoló?
Beteszek egy képet, hogy merre jártam a világban, találjátok ki, hol van?
(kep)

Nem csak Te, en is...

Martonvásár - Kastely (?)

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-08 23:16   
Nos, hat akkor utazzunk, vagyis terjunk vissza a cimhez.
A lentebbi offolasert csak a magam meggondolatlansaga okolhato. Az volt a boki, hogy vegigpasztazva a cimeket, nemigen talaltam megfelelobb helyet, pedig talan megis van valahol, csak en nem bukkantam volt ra arra. Sorry.

Granville Island a ket millios lakosu Vancouver belsejeben van. Mondjak itt: kimesz a szigetre anelkul, hogy elhagynad a varost. Mondjuk olyan ez, mint otthon a Margit sziget.
Ezen a szigeten aztan minden van, ami a turistakat oda vonzza, valasztekos vendeglok, erdekes uzletek, nyilt galleriak, ahol az "alkotasok" menetet latni, festeszetet, kezmuvesseget - fazekassag, uvegfuvas, szoves, varras, fafaragas, nepi-butorkeszites, you name it. Es sok-sok zene mindenfele.
Van harom szabadteri szinhaza, nagyon valtozatos programmal.
Es meg mindaz, ami most nem is jut eszembe.

Megis ami talan a tavolbol odalatogatokat leginkabb megfogja, azok az "uszo-hazak"; Houseboat.

Berbe is lehet venni ilyeneket, rovidebb vagy hoszabb idore is.

Aztan a sajat dockodrol mini-hajokazhatsz is: _Image hosted by Photobucket.com

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-08 19:50   
2005-08-06 22:11, SOM:
...Ha tetszik, ha nem, Hiroshima es Nagaszaki tragediakent fog meg nagyon sokaig elni az emberiseg emlekezeteben. Esztelenseg volt. Ertelmetlenseg volt! 140 ezer emberre saccoljak az aladozatok szamat, es hadd ne folyassam itt a csapbol tovabb azt, hogy meg napjainkig is vannak kihatasai az akkori atomsugarzasnak. Hogyan lehet akkor azt allitani, hogy "eletmento" akcio lett volna az? Igen, valoban, tovabbi amerikai eleteket megmentettek vele, de a japanok elete nem-e elet?
Lehetne kerdeseket feltenni, hogy peldaul: vajon meddig is folytatodott volna a haboru, ha nem dobjak rajuk az atomot, es ha folytatodott volna, vajon mennyi eletet is kovetelt volna az? stb...
A japan hadsereg valoban fanatikusan vedte a vedni valot, de mar-mar a kapitulalas mellett dontottek, amikor a bomba/bombak MEGIS robbant/robbantak....

Kedves Som,
már-már az olyan, mint a kicsit vemhes...
Tudod-e hány áldozata volt Ázsia 14 évig tartó japán brutalizálásának? Csak a kinai Nankingban 3oo ezer civilt öltek meg, és hogyan....
Hiroshima előtt 11 nappal Japán elutasitotta a Potsdami Szerződés aláirását és nem adta meg magát.A császár csak hat nappal Nagaszaki után jelentette be népének, hogy a háború végetért, de még akkor se mondta meg nekik, hogy feltétel nélkül kellett kapitulálnia. Az atombombák borzasztóak voltak, de gyorsan hatottak. A Vörös Hadsereg másfél millió katonával támadta Japánt két nappal Hiroshima után. Annak mennyi áldozata volt és lett volna, ha tovább tart a háború?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-08 19:15   
Omgi nagyon szep de hol van?
En is csodaszep helyeken jartam. Sorolom : Brugge, Valkenburg, Arnhem, Maastricht, Hoensbroek kastely, Gulpen.
Röviden meg csak annyit hogy ha fapadossal repultök figyeljetek oda mi is a repülötér neve mert bizony lehet 90-100 km-tavolsagra is a varostol amit odairogatnak celkent

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-08 16:17   
Kedves Bovi:

Nagyon sajnalom az Unokaöcséd és sógora esetet: tudom nagyon sokan szenvedtek a haboru utan. Szerintem a csaladok ossze kellene fogjanak hogy megakadalyozzak a fiaik/szeretteik hadseregbe valo feljelentkezeset. Hatha attol megcsappanna a haboruba bevonulok szama, es a haboru miatt szenvedok szama is ugy belfoldont mint kulfoldon, egyarant.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-08 15:15   
Hát az elôzô duplán jött be, kivettem.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-08 15:15   
Gyerekek!
Mostanában én vagyok az offoló?
Beteszek egy képet, hogy merre jártam a világban, találjátok ki, hol van?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-08 15:04   
2005-08-08 13:45, ibolyai:
-
En meg nem hallottam/lattam ameri'ait magaba szallni, elismerni hogy tevedes lett volna barmilyen haboruba belekezdeni, beleertve Vietnamot is. Itt a haboru, a halalbuntetes, fegyverviseles, ellensegkinzas es egyeb hasonlo banasmod altalanos tamogatasnak orvend.

No ez azert nem egeszen igy van. Az amerikaiak jelentos (nem feltetlenul tulnyomo) resze ellenzi a halalbuntetest, az emberkinzast (legyen az ellenseg, vagy mas) es a haborut is ugy altalaban. Legyen az Vietnam, vagy Irak.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-08 14:55   
2005-08-08 13:45, ibolyai:

En meg nem hallottam/lattam ameri'ait magaba szallni,

Ebben van nagy igzzság, de láttam olyat, aki bedilizett a Vietnámban megéltektöl.
Ez személyes tapasztalatom, nem mese!
Unokaöcsém és annak sógora élve ugyan, de ... jöttek vissza.

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-08 13:45   
Kedves Pompéry Berlin:

Az ameri'ai interpretacio szerint az atombomba egy szukseges rossz volt. Szerintuk a bomba eleteket mentett meg mert rovidre zarta a haborut. Tudtommal par napra ra Japan meg adta magat. Az ameri'aiak azt velik hogy ha a bombat nem dobjak le az elhuzodo haboru tobb eletet oltott volna ki - es persze, tobb ameri'ai eletet oltott volna ki, ami itt a mindenkori es kizarolagosan egyeduli szempont.

En meg nem hallottam/lattam ameri'ait magaba szallni, elismerni hogy tevedes lett volna barmilyen haboruba belekezdeni, beleertve Vietnamot is. Itt a haboru, a halalbuntetes, fegyverviseles, ellensegkinzas es egyeb hasonlo banasmod altalanos tamogatasnak orvend.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-06 22:32   
2005-08-06 22:11, SOM:
-
Kedves Som,

valószínűleg félreérthetően fejeztem ki magam.

Hogy ez egy tragédia, ebben messzemenően egyetértünk. Mi több, mifelénk annak tartják évtizedek óta. A "vízcsap" azt kívánta aláhúzni, hogy másféle interpretáció fel sem merül. Nem gondoltam volna, ill. nem hallottam arról, hogy ez az amerikai féltekén kétséges lenne.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-06 22:11   
2005-08-06 17:52, Pompéry Berlin:

Kedves Judit,

Mindenek elott, nem osszehasonlitasi celzattal tettem emlitest a hirosimai atombombazasrol. Evfordulos emlekezes volt az. Itt nalunk nagyszamu japan nepesseg (is) el.

Ami a vizcsapot illeti, en ugy gondolom, hogy azt el lehet zarni, ha zavarolag folyik es hat.

Ha tetszik, ha nem, Hiroshima es Nagaszaki tragediakent fog meg nagyon sokaig elni az emberiseg emlekezeteben. Esztelenseg volt. Ertelmetlenseg volt! 140 ezer emberre saccoljak az aladozatok szamat, es hadd ne folyassam itt a csapbol tovabb azt, hogy meg napjainkig is vannak kihatasai az akkori atomsugarzasnak. Hogyan lehet akkor azt allitani, hogy "eletmento" akcio lett volna az? Igen, valoban, tovabbi amerikai eleteket megmentettek vele, de a japanok elete nem-e elet?
Lehetne kerdeseket feltenni, hogy peldaul: vajon meddig is folytatodott volna a haboru, ha nem dobjak rajuk az atomot, es ha folytatodott volna, vajon mennyi eletet is kovetelt volna az? stb...
A japan hadsereg valoban fanatikusan vedte a vedni valot, de mar-mar a kapitulalas mellett dontottek, amikor a bomba/bombak MEGIS robbant/robbantak.

Az amerikaiak mar valosaggal egtek a vagytol, hogy megtudjak milyen hatassal is van emberekre az elso olyan kaliberu atombomba? Nos, megtudtak!

En csakis a japanokra ertelmeztem mondasomat, miszerint 'egyetlen-egy japan sem gondolta ugy, es gondolja ugy ma sem', hogy a bomba ledobasa "eleteket megmento" akcio lett volna. Vegulis ok eltek meg a vilagtortenelemben ahhoz nem foghato borzalmakat.

Ha Hiroshima es Nagaszaki peldajan okulva, az atomfegyverkezest sikerul(ne) megallitani, akkor mar inkabb lehet(ne) letjogosultsaga a fennen hangoztatott slogannek, kiterjesztve azt persze az egesz vilagra (ami engem meg akkor is enyhen zavarna, a japanokkal valo szolidarizalas vegett).
Tagabb ertelemben vett politikaba pedig itt es most nem mennek bele; minden amit az amerikaiak tesznek jo es szep es fontos es udvos es.... Es indokolt!

Udvozlettel,
som

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-06 22:03   
Ditka, most mar tudjuk hogy hova tuntel az utobbi idoben, es hogy tuleltetek a finn-sved alkoholturat.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-06 17:52   
2005-08-06 05:10, SOM:
-
...Ma mar 60 eve annak a borzalomnak, amelyrol meg ma is ugy tesznek emlitest a "nagyok" , mint egy (tovabbi) "eleteket megmento" akciorol.
-
Mire építed ezt a nézetedet? Nálunk a vízcsapból is az akkori tragédia esztelensége és értelmetlensége folyik. N.o. csak 59-60 év után jutott el arra a fokra, hogy nyilvánosan értelmetlennek és erkölcstelennek nevezze a drezdai szőnyegbombázást. Hiroshima és Nagaszaki esetében ezt már néhány évtizede tudjuk. A pusztítás nagyságrendje és további kihatásai persze nem hasonlíthatók, de Drezdában is kiradírozták az óvárost és kioltottak többtízezer életet egy éjszaka.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-06 05:10   
Nehany eve mar annak, hogy a varazslatos Japanban jartunk. Hiroshimat is bejartuk, szep, modern varos.
Pillanat toredeke alatt jutott most eszembe, hogy epp ott voltunk a szomoru evfordulon, Aug. 6-an.
Ma mar 60 eve annak a borzalomnak, amelyrol meg ma is ugy tesznek emlitest a "nagyok" , mint egy (tovabbi) "eleteket megmento" akciorol. Akikkel akkor csak szot valtottunk, azok kozul egyetlen-egy japan sem gondolta ugy, es gondolja ugy ma sem...

Ditka20  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-20 17:51   
2004-05-24 15:35, bobe:
-
Erdekes elmeny volt a hetvege. Hajozni voltunk a "Viking Line" hajotarsasaggal az utvonal Stockholm- Mariehamn-Helsinki es vissza 3 napos utnak nevezik de miert ma sem ertem szoval szombat delutan ultunk fel a hajora es hetfön reggel szalltunk le rola.

Kedves bobe! az én apukám, és bátyám is utazott ezen a hajón, mikor ingyen utat kaptunk 2 személyre Finnországba! Nekik is nagyon tettszett, azóta is apu szeretne oda visszamenni nyaralni, de sajna az ideje nem engedi.

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-26 22:33   
2004-08-25 16:30, kaytee:

Volt sok érdekes élményem, de azt hiszem, hogy a legautentikusabb esemény a busmanokkali vadászás volt. Egy mérgezett nyíllal meglőtték az őzt és hagyták nyugodtan elcsellengélni mivel a hajsza befolyásolja a hús ízletességét. Később nyomok után találták meg. Közben magyarázták, hogy hol látni a helyet ahol megbotlott, azután megint elesett, stb. A megnyúzás és feldarabolás kissé szívszorongató volt pláne amikor kiderült hogy állapotos volt szegény. A képen feltartva látni a picikét amit a hasából szedtek ki.

Az is nagyon érdekes volt, hogy miután kipucolták a gyomrát, egy zacskót formáltak belőle és abban vitték vissza a vérét a faluba.

Egy másik meglepetés abban rejlett, hogy a táborozás milyen jól meg volt szervezve. Ahogy megérkeztünk a vezetők ástak egy mély lyukat, bekerítették egy zipzáros négy oldalú sátorral, és felállítottak a lyukra egy vas álványra ráerősitett ülőke peremet. Kész volt a VC. Még tus is kerekedett egy nagy zsák formájában melyről a kötelet átdobták egy fa ágon és vízzel megtöltve felhúzták. Hasonló négy oldalú sátort húztak köré és még egy többlécű fa deszka is került a lábunk alá.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-25 16:30   
Klári, nagyon jók a fotók!
Mesélj, mi volt a legérdekesebb élményed? Mi volt a legmeglepőbb, amit láttál, tapasztaltál?

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-25 01:47   
2004-08-23 02:57, rigojanos:
Szia Klari, mikor jartal ott es miert? Irj meg errol az utrol, nagyon erdekelne.

-
Tavaj novemberben voltam egy utazási társasággal. Nagyon jól sikerült. Csak négy jelentkező volt, de azért elvittek egy teljes hónapra. Bejártuk Fokváros környékét, utána egy dzsíppel Namibiát és Botswanában sátoroztunk 4 napot. Különben nagyon jó szállásaink voltak, még az Etosha parkban is. Zambiában pedig körbejártuk a Victoria vízesést.

Ha érdekelnek a fényképeim, itt láthatsz egy párat.
http://canadahun.com/pic/album15

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó