2022. január 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Az Amerikai Magyar Szó munkát kínál.
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-20 14:35   
2007-01-19 22:47, Magyar Szó:
-

Kedves István,

olvastam én is a vendégkönyvben, hogy kimaradt pár lapszám megjelenése. Mi ennek az oka? Ilyen esetben mi történik?

Üdv,

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-20 13:26   
2007-01-20 01:47, usanepszava:
-

Kedves László,

rendben, én is így látom. Nem is írtam volna, azonban éppen a Népszava olvasgatása közben találtam rá Jeszenszky Gézával folytatot levelezésedre, ebben pedig ezekre a Tőled származó sorokra:

"Ha nem, tudna errol valami bizonyitekot mutatni? Érdeklődéssel várom. Ha egy birosagon kellene jot allnia a szavaiert, lenne barmi a kezeben?"

"Mi alapjan? Szamlakat, bizonylatokat kerek, nem sertett visszautasitast es feltetelezeseket, fantazmagoriakat. Lassuk, mit tud bemutatni, ha valaki szamonkeri, hogy miket beszel? Ha semmit, akkor ugye levonja onmagara nezve a kovetkezteteseket? Varom a csatolt bizonyitekokat az "aranybanyarol". Ha vannak ilyenek, kozzeteszem az Amerikai Magyar Nepszava Szabadsagban. Ha nincsenek, akkor azt teszem kozze, hogy On egy pitianer handabandazo, uszito, a levegobe beszelo, sulytalan ember."

"Ezzel keresenek eleget teszek, ugyanakkor fajdalommal allapitom meg, hogy On az "aranybanyara", a rablasra vonatkozo legcsekelyebb bizonyitekot sem mutatott be."

Forrás:
http://www.nepszava.com/index.php?topic=4461&page=3360

Mindegy, nem a vita folytatása kedvéért írtam, de ez tényleg meglepett a tegnapi hozzászolásaid után, ahol, mint olvashattad, egyik szemszögből sem foglaltam állást, csupán konkrétumok iránti igényemet jeleztem.

Hunor

usanepszava  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-20 01:47   
Kedves Hunor,
hagyjuk, en sem akarok veled vitatkozni. Maradjunk annyiban: te eleget tettel a kotelessegednek, felszolitottal engem, jogilag tamadhatatlan vagy. En meg nem mutogatok itt semmit neked, nem csatolom be a Magyar Szot. Majd Petermann feljelent, ha akar, alig varom, hogy megtegye, nagyon jo riport lesz belole, keszseggel allok elebe. Majd az arra illetekeseknek bemutatom, amire kivancsiak. Nekem kotelessegem volt felhivni a naiv emberek figyelmet, hogy itt mi zajlik, es ez micsoda. A tobbi nem ram tartozik. Ezzel kileptem, es a magam reszerol lezartam. Azt pedig bizzuk az olvasokra, mi kelt visszatetszest, es mi nem.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-20 01:14   
2007-01-20 01:03, usanepszava:
-

Kedves László,

én nem akarok kötekedni Veled, de továbbra is úgy gondolom, hasonló állítások csak az általam felsorolt bizonyítékokkal állják meg a helyüket. Ezek hiánya mellett mindegy, hogy én éppenséggel New Yorkban vagyok-e, vagy máshol - gondolom, hogy ott sem számít ténynek a "mindenki tudja" érv. Egyszerű: én nem vitattam az érveidet, csupán azt írtam, támaszd alá, és felsoroltam példákat. Ez szerintem a minimum, és különösen indokolt ha egy new york-i magyar hetilap főszerkesztője ír egy másik ottani magyar hetilapról - hiánya esetén pedig szerintem eléggé kellemetlen szájízt ébreszthet az olvasókban.

Hunor

usanepszava  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-20 01:03   
Kedves Hunor,

nem vagy te hatosag, meg birosag, hogy ilyeneket kerj, es ilyeneket adjak neked. Hagyjuk ezt. Ha otthon vagy Magyarorszagon, es nem vagy tajekozott, akkor evidenciakat nem fogok neked bizonyitgatni, amit itt mindenki tud. Aki itt el, meg a tulajdonosnak is, nem titok, mikor jelent meg az ujsagja. Mikor volt egy forumban olyan, hogy barkitol dokumentumokat, scannelest es dokumentumokat kert volna a forum tulajdonosa? Ez nevetseges. Vicc. Te nem vagy kepben, mert Pesten vagy, mi meg itt vagyunk New Yorkban, es aki itt van, az tudja, hogy mindenki altal ismert egyszeru tenyeket irok. Ha kivancsi vagy ra, gyere ide, en nem scannelgetek neked semmit. Vagy akkor nem kell Budapestrol szerkeszteni nyugati magyar forumot, ha nem tudod ellenorizni, amit irnak. Hol irtam en olyanokat a Petermannrol, amilyen az alatalad is csatolt hozzaszolasban szerepel. Konkret osszegekrol irtak, hogy azt a Petermann ellopta. Nem tudom, hogy igaz-e, nem is erdekel. De nem latom a te leveledet, amiben dokumentumokat meg scannelest kertel volna az illetotol, hogy ilyen sulyos vadakat bizonyitson. Sokan kertek a segitsegunket, mert ugy erzik, talan becsaptak oket. Ha nem tudod mirol van szo, ne beszelj bele, vagy zard be ezt a forumot. Es maradj csondben.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-20 00:46   
2007-01-19 21:21, usanepszava:
-

Kedves László,

mint mondtam, hasonló témában kizárólag konkrét bizonyítékokon alapuló hozzászólásokat engedélyezek. Hogy nem törlöm, annak István ezirányú beleegyezése az oka, máskülönben kértelek volna, hogy minden egyes sort az érintettek állásfoglalásával támassz alá - nem azért, hogy nekem, hanem ilyen esetben ez a minimum. Igy tehát ha még hozzászolsz érvekkel, úgy kérlek, scannelj, linkelj, idézz, interjúvolj, de ne minősíts.

Az észrevételed egyébként helyes volt, István, talán már átküldtem Neked a linket, vagy elnézésed kérem, ha elfelejtettem volna - korábban, egy évvel ezelőtt a Nyugati magyar média topikban esett szó a Magyar Szóról:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=3293&forum=75&41

Üdv,

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-20 00:35   
2007-01-19 22:47, Magyar Szó:
-

Kedves István,

sajnos a logot, valamint semmilyen más - nyilvánosan nem látható - adatot nem adhatok (adok) ki MONon hozzászolókról. Ennek mikéntjét egyébként törvény szabályozza - ha jól tudom, hasonló adatot legfeljebb bírósági rendelkezés esetén köteles a szolgáltató kiadni.

Telefon: a vitáról nem beszélnék egyiketekkel sem privátban - ennek kapcsán bármit csak itt, a topikban.

Üdv,

Hunor

Krissz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-19 23:37   
Vazze. A csajom Magyarországon hirdetésszervezőként dolgozott.. Mit gondolsz "Népszava" otthon, hogyan szervezik a hirdetéseket? Ha nem tudnád mert tudatlan vagy akkor elárulom: más újság hirdetőit hívják fel.
Na erre varjál gombot!

usanepszava  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-19 23:10   
Erre nincs is mit valaszolni. Petermann annak idejen a New York Timesnak lenyilatkozta, hogy az ujsagjanak a nagyobb reszet azzal tolti meg, hogy masok szellemi alkotasat ellopja, az internetrol levagja, es kinyomtatja. Aztan vodorbol halaszik, mas lapok hirdetoit zaklatjak, hozzam jonnek, akikbol decemberben kiszedtek egy evi hirdetesi dijat, egyhavi hirdetes araert, es aztan mar az elso hetekben sem tudtak megjelenni. Ez piramisjatek-gyanus, nem fogom szo nelkul hagyni, hogy ez a szelhamossag az ugyfeleinket megroviditse. Petermann mehet a torvenyszekre, majd ott is elmondom, es a tanuk odaallnak, Mindent tudok bizonyitani, de erre nem lesz szukseg. Az ugyvedeknek ugyanis fizetni kell. Azt meg nem szeret.

Magyar Szó  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-19 22:47   
Kedves Hunor.

Sajnálom, de nem válaszolhatok a jelen pillanatban erre a többszintű rágalmazásra, ami az Egyesült Államokban büntetendő. Kérlek az összes logot erre a topikra mensd le, és küld el e-mailban nekem. Ha van időd légyszíves hívjál fel az újság telefonszámán 1-212-742-1450, mert szeretném veled az információk átküldésének módozatát megbeszélni, hogy jogi szempontból a törvényszéken a későbbiekben elfogadható legyen.
Köszönettel
istván
Ui: nem fontos ezt a topikot letörölni mert magáért beszél.

usanepszava  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-19 21:21   
Kedves Hunor,

semmifele szemelyeskedes nem tortent, az alatalam elmondottak tenyek. A Magyar Szo iden most jelent meg eloszor december 20 ota, az utolso szamban azt igerte, januar 3-an jelenik meg legkozelebb, ez nem tortent meg. Egesz eves hirdeteseket fizettek ki neki, egyebek kozott a konyvesbolt es a New York-i hentes, akik abbol mar nem kaptak meg ket hetet, az ujsag megjeleneseben mar nem is biztak. Az elofizetok sem kaptak meg a szamokat, meg lehet nezni a Magyar Szo honlapjan az elofizetok leveleit, hogy keresik az ujsagot, de nam kapjak, nem jelent meg, es senkit nem tudtak elerni. Ekozben en szotlanul hallgatom a hirdetoink panaszait, hogy a Magyar Szo ugynevezett hirdetesszervezoi, akiket itt is toboroznak, a mi ujsagunkbol nezik ki a hirdetoket, azokat naponta többször zaklatjak, es a legtisztessegtelenebb ajanlatokkal ostromoljak, amiket aztan januar elejen mar nem teljesitettek. Kozben az a hir jarja, hogy Petermann ur tonkrement, nincs penze, legalabbis lehet tudni, hogy a munkavegzeshez szukseges, felvett emberek közül nemelyeket nem tud kifizetni. Kozben pedig gyujti a penzt, es nem lehet tudni, hogy az ujsag egesz eves megjelenesehez van-e fedezete, hogy az egy evre befizetett hirdetes megjelenik-e, ha mar az ev elso harom heteben nem jelent meg. Mint ennek a piacnak a szereploje, jogom, es kotelessegemnek is tartom, hogy felhivjam az amerikai magyarok figyelmet arra, hogy legyenek ovatosak, gyozodjenek meg arrol, van-e garancia arra, hogy a penzukert megkapjak a szolgaltatast. Ezeknek az embereknek egy jelentos resze ugyfelunk. Nem, akarom, hogy kozuluk barkit is megroviditsenek. Egyebkent pedig ebben a forumban, vagyis a MON egyes oldalain Petermann urrol sokkal durvabb, szemelyeskedo allitasokat lehet olvasni, ha meg nem vetted le, en lattam azokat, ahol valaki ot egyszeruen lopassal vagy hasonloval vadolta meg. Ahhoz semmi kozom, nem is erdekel, az en figyelmeztetesem az semmi ahhoz kepest, ami ott megjelent es hosszu idon at olvashato volt (vagy meg most is az). Ahogyan ahhoz kepest sem, amiket Petermann az ugynevezett ujsagjaban felanalfabetak tollabol sok heten at kozolt rolam, es amilyen allitasokat kezdettol fogva megfogalmaz nyilvanos helyeken. Soha nem valaszoltam ezekre, de amikor piramisjatek gyanuja zajlik az orrom elott az ugyfeleinkkel, akkor jogom van erre felhivni a figyelmet. En nem bizonyitgatok itt semmit, amit leirtam kozismert teny, es mindenki eldontheti, mit csinal. Petermannal en nem targyalok, intezze az ugyeit. A magam reszerol befejeztem, jogom volt ahhoz, hogy erre felhivjam a figyelmet. De ha akarod, torolheted is tolem az egeszet. Ha nem, akkor pedig hadd lassa mindenki, aztan dontson legjobb belatasa szerint.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-19 20:23   
Kedves István,

hogy érted ezt a topik lezárását?

Kedves László,

a MON Fórumán kezdetektől fogva kiemelt volt, hogy minden - főként konkrét személyre, tevékenységre - állítás csak bizonyítékokkal jelenjen meg.

Az alábbi hozzászólásodban ezt hiányolom, az állításaidat nem támasztottad alá, és alkalmasak arra, hogy lejárassanak egy kiadványt, annak szerkesztőjét - főleg, ha konkurensek közötti beszélgetésről van szó. A MON ebben és személyes támadásban nem lehet partner, így az alábbiakat tudom ajánlani:

- a téma végleges lezárásra kerül, és csupán dokumentálásnak marad meg a MONon,

- lehet lehetőség az Amerikai Magyar Szó helyzetének megvitatására, de csak személyeskedéstől mentesen (!), és minden állításhoz szükség van bizonyításra, melyet én fogadok el/ nem fogadok el.
Pár példa, amit igen: az érintett volt főszerkesztő meghívása, érintettek meghívása, akik esetleg bármit felróhatnak a kiadónak, írásos bizonyítékok (megállapodások, stb.) az ebben is érintett személyek, cégek résztvételével, és természetesen mindehhez kommentálási lehetőség Pétermann István Úr számára.

Az alábbi beszélgetést egyébként töröltem volna, ha nem két amerikai magyar hetilapról van szó - a MON nyugati magyar fórum, hasonló vonatkozások - mégha egyébként megengedhetlen hangvételűek is - dokumentumértékűek.

Várom mindkettőtök válaszát.

Üdvözlettel,

Simon Hunor

usanepszava  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-19 18:41   
Nagyon helyesen tette a Magyar Szo, hogy bezarta ezt a topikot, az ugyvedek talan mar tudnak arrol, hogy tobb embernek vannak jogos kovetelesei a ceggel kapcsolatban, es ilyenkor nem illik ujabb befizetoket toborozni, hanem illendo a regieket kifizetni, es illendo a szolgaltatasokat azoknak teljesiteni, akik arra elofizetokent vagy hirdetokent fizettek, de a szolgaltatast nem kaptak meg. A mi hozzaszolasunkkal figyelmeztetni szerettuk volna a piacot, hogy ez a piaci szereplo jelenleg ugy gyujt penzt, hogy hetek ota nem jelent meg a lapja, a ki nem fizetett foszerkesztojének tajekoztatasa szerint anyagi gondok miatt. December 20 ota csak most adtak ki egy szamot. Orulok, hogy az ugyvedek jozanabbak, mint a tulajdonos.

Magyar Szó  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-19 18:29   
Ezt a topikot lezárt az Amerikai Magyar szó az ügyvédeink tanácsára. További fejleményekről, ha lehet tudósítunk.

usanepszava  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-19 03:21   
Engem erdekelne a munkaajanlat, szivesen dolgoznek Petermann Istvannak, nagyon jo munkaado hireben all. Csak azt szeretnem megkerdezni, hogy miutan az a hir jarja, hogy csodbe ment, legalabbis az ujsagja hetek ota nem tud megjelenni, bezengett foszerkesztojenek meg egy fillert nem fizetett, senki mast sem fizetett ki, beszedett egy evre szolo hirdetesi osszegeket, amibol eddig semmit nem teljesitett, az elofizetok az ev vegen hat hetig nem kaptak ujsagot, elobb koltozes miatt, kesobb csak azert, mert unnepek voltak (valojaban nem volt mibol megjelentetni), aztan januarban ujabb harom hetig nem volt ujsag, holott a hirdetok es az elofizetok a dijat kifizettek. A hirdetesszervezo dolga az, hogy akit meg ebben a formaban nem csaptak be, nem raboltak le, azt meg megtegyek. Allitolag most is hozomra dolgoznak, akik meg a vegso kimulas elott kiadnak nehany lapszamot, ha kiadnak, egyszoval mi a rakbol fog Petermann ur nekem fizetni, ha elvegzem ezt a munkat? Nekem is ugy fizet, mint eddig masoknak? Ez a hirdetesgyujtesi akcio mar csak egy piramisjatek vege, a hattyudal kezdete, meg ha van bolond, aki ebbe a feneketlen kutba penzt dob, az tegye meg. Zsemlere meg jo lesz Petermann urnak. A trefat felreteve: micsoda felelotlenseg hirdeteseket gyujteni egy olyan lapba, amelynek a megjelentetese nem biztositott (a mama mar nem finanszirozza a fia hobbijat), milyen felelotlenseg munkat ajanlani olyan valaki reszerol, aki senkit nem fizetett ki, egy vas nincs mar a zsebeben? Ezt nevezik szelhamossagnak. Igaz, az egesz lap egy szelhamossag volt, mindent loptak: masok cikkeit olloztak le az internetrol, rabszolgamunkaban dolgoztattak az embereket, es azzal a nem eppen tiszta motivummal vagott bele Petermann ur, hogy mindenki mast tonkretesz, nemcsak engem, masokat is, aki csak a piacon van. Eletemben nem talalkoztam senkivel, aki igy vagott az uzletbe, hogy masokat tönkretegyen. Lehet beszelni akarmit, a tenyek onmagukert szolnak: hetek ota nincs ujsag, a munkatarsaknak nincs penz, a foszerkeszto perrel fenyegetozik, mert meg egy vasat nem kapott, a hirdetok es az elofizetok be vannak csapva. Itt tartunk, es ez az ember a piramisjatekkal eloremenekul, ahelyett, hogy a maradekbol kifizetne, akinek tartozik, most keszul ujabb embereket atverni. Sok sikert hozza. Mindezt nem azert irom, mert nekunk ez a lap konkurencia, eddig sem volt az, hanem azert, mert talan vannak, akik nem tudjak, mi a helyzet, es ne engedjek magukat becsapni. A Nepszavat masok hivjak, hogy segitsunk visszaszerezni a penzuket. De nekunk ehhez semmi kozunk. Legyen ovatos mindenki, nezze meg, hova teszi a penzet, mert aki eddig fizetett, az egy jo reszet mar elvesztette.

Magyar Szó  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-17 20:35   
Az Amerikai Magyar Szó, független hetilap egész amerika területéről keres tárgyalóképes, megbízható hirdetésszervezőket kiemelt jutalékos rendszerben. Érdeklődni lehet: 1-877-262-4927, 1-212-742-1450 vagy levélben: 26 Broadway Suite 748,New York, NY, 10004-1740

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó