2017. november 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> Nevek - Fantázianevek - mit jelent a neved?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 )
 Tutajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-26 20:01   
Én a Tutajos nevet választottam, mert egyszer mikor otthon voltam, láttam egy ifjusági filmregényt, és nagyon szimpatikus volt a TUTAJOS. (Matula bácsi is szimpi volt, de túl öreg és ezért inkább nem öt választottam).
Igazi nevem meg: Ottó

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-05 20:36   
kaytee = k-t angolul kiejtve.
Idősebb fiam pár évig medikus volt az amerikai haditengerészetnél. Vezetéknevét szinte senki se tudta, hogy kéne kiejteni. A legelső kiképzőtisztje erre egyszerüsitette le. Megtetszett.
Ez a fiam a messzi Kaliforniában él. Talán ezzel egy kicsit közelebbhozom magamhoz. Ezt azért gondolom, mert egy másik "becenevét" is használom valahol.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-03 20:03   
Kedves Calyx,

köszönöm, közben láttam én is botanikai cikkekben, de nem voltam benne biztos.

Nálunk minden nevet röviditenek, Alexandra-t pl. mindig Alex-nak hivják, hiába ellenzi, hogy az férfinév. Egy volt barátnöm fia "Geejay" volt, illetve G.J. s ö is reklamált, miért nem Greg-nak vagy legalább Greg-nek nevezik? Eddig azt hittem, ez általános amerikai szokás, ezek szerint lehet, hogy kaliforniai divat.

Vigyázz Magadra, borzalmas az a lövöldözés a környéketen!!

Andrea

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-03 19:34   
2002-09-29 14:30, andi_usa:
-
<<honnan jött pl. Calyx, >>

Kedves Andrea,

"Calyx" csak a botanika szeretetembol jott.

http://www.hcs.ohio-state.edu/hcs300/glossary/flower.htm#Flower

calyx - n (Gr. kalyx, a calyx, cup) the outer covering of a flower external to the corolla, which it encloses, and consisting of a whorl of leaves, or sepals, usually of a green color and less delicate in texture than the corolla.

http://www.pssc.ttu.edu/pss1411cd/STRUCTUR/structur.htm

Szoval szeretem a viragokat,szeretem a latin nyelvet,es szeretem a calyx szerepet a novenytanban

......

Irtal a becezesrol,itt az USA-ban nem igen szokas,vagyis amilyen neven bemutatkozol es megismernek,azt nem fogjak becezni,ha meg van is bece formaja.Ez az en tapasztalatom.
Pl. Szilvia soha nem lesz Szilvi,Gabriellat nem fogjak Gabinak hivni es sorolhatnam...
Te feled is igy van a nyugati parton ?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-03 18:35   
Kedves Husi,

köszönöm szépen hogy Te is elmondtad, honnan jött az itteni tagsági neved. A "husi" becenevet férjem unoköccsétöl ismerem, engem szolitott "husikámnak" vagy "Andris"-nak, s öszintén szolva egyiket sem kedveltem. A használt keresztnevem Andrea, s a családban, a rokonok között, legfeljebb Andinak szolitanak, de soha nem Andrisnak.

Szerintem vannak olyan férfiak (mert föleg férfiaknál láttam ezt, akik tul kényelmesek neveket megjegyezni, s hogy össze ne keverjék, mindenkit általánosan ismert becenévvel szolitanak meg.. Természtesen tisztelet a kivételnek.

Üdv.: Andrea

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-03 05:33   

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-01 17:16   
Kedves Kuka,

érdekes, én is a törpével asszociáltam a nevedet. Örülök, hogy ide találtál közénk, s kaptunk Töled bemutatkozo szöveget, fényképet is s a Chaten is részt vettél.

Szerintem Neked könnyü lessz a beilleszkedés itt, mert sok régi HBN ismerösre fogsz találni, én teljesen uj voltam idegenek között, mikor idetaláltam, s azota nagyon sok kedves virtuális ismerösre, barátra találtam!

A régi magyar Compuserve ismerösökböl senki se jött, hiába hivtam többet, van aki politikárol szeret vitatkozni, s azt más helyen teszi, van aki inkább olyan helyen tag, ahol emailben kaphatja az üzeneteket s nem kell direkt vonalra lépnie emiatt. Nagyon sok régi Compuserves inkább üzenet iro, mint chattelö. A chattelök mindig az AOL tagok voltak, ahol szintén 5 évig voltam tag.

Üdvözlettel, Andrea

Kuka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-29 19:07   
Az én nevem a Kuka, a Hófehérke és a hét törpe közül az egyik törpe neve. (Nem kisbetűvel írandó, mert az a szemetesedény!)Hogy miért ezt választottam ? Mert én is olyan kisméretű, de "tömör" vagyok. A mesebeli Kuka néma volt, én pedig igyekszem ezt az elvet követni ! Tudjátok: amit nem lát a szem, attól nem fáj a szív, és amit nem hall meg az ember, az nem okozhat problémákat. Ami egyikben sem tartozik, azt pedig a néma nem mondja tovább....ennyi az én életfilozófiám is, ezért ezzel sikerül a legtöbb konfliktust elkerülnöm.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-29 17:48   
... miböl is jött ???
Mozaiknev, a sajat nev alkotóelemeiböl.
üdv. OMGI

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-29 14:30   
Kedves forum tagok,

kivancsi vagyok, kinek a neve mit jelent, s honnan jött pl. Calyx, elckerlyck, ecet, Balu. Tudom hogy a Kero a Kerouac névböl ered, s a Capri a Capricorn röviditése. Nálam egyszerü: Andrea=Andi.

Nekem kicsit szokatlan, mert van ahol csak teljen nevek használata van, s csak lassan s nehezen állnak át az Internetben szokásos nevekre.

Andrea

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó