2017. november 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> Kedves halottaink. A MON Fórum virtuális emlékkertje
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 következő lap )
 boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-21 19:22   
"A halál tulajdonképpen jelentéktelen dolog... valójában csak átmentem ide a szomszéd szobába. Én én vagyok, te pedig te. Akármit is jelentettünk egymásnak egymás életében, ez mit sem változott. Nevezz csak nyugodtan a megszokott nevemen, beszélj velem ugyanazon a könnyed hangon, melyen mindig is beszéltél. Ne változtass hangszíneden. Nevess ugyanúgy, ahogy valaha együtt nevettünk a vicceken. Imádkozz, mosolyogj, gondolj rám - emlegesd fel a nevem nap mint nap, ahogyan annak előtte is, de ne árnyékolja be semmi a hangulatot, amikor szóba kerülök. Az élet nem kapott semmiféle új jelentést. Minden olyan, mint amilyen volt, nem szakadt meg a folytonosság. Az, hogy nem látnak, még nem jelenti azt, hogy nem kell rám gondolni. Várok rád, itt vagyok a közeledben - egészen közel. Nincs semmi baj."
Henry Scott

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-21 17:22   

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-21 12:18   
Nyugodj békében drága Zsuzsa!

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-21 11:53   
Emlékezzünk elhúnyt MON társunkra - Ferencz Zsuzsára - születésnapján!
egyedls

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-07 18:22   
Emailben érkezett:

Nyugodj békében kedves Ferencz Zsuzsanna!
ISTEN Veled!

TJ

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-05 19:39   
Emailben érkezett:

Ferencz Zsuzsanna elvesztése nagyon szomorú hir, együttérzésem fejezem ki Önöknek, és a családjának,

MM

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-03 21:52   
Zsuzsa, meghajtom fejemet előtted csendben és szeretettel gondolok Rád!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-03 16:30   
Emailben érkezett:

Tisztelt MON!

Kiváló munkájukban valószinuleg nagy segitseg volt Ferencz Zsuzsanna. Azert irom, hogy valoszinuleg, mert a felhasznalok nem latnak a szinfalak mögé. Igy azt sem tudjak egyaltalan mitol mukodik egy forum.
Mindenesetre koszonet az aldozatos munkajukert, es oszinte reszvetem Ferencz Zsuzsanna halala miatt.

Tisztelettel Beleznai Zoltan

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-03 16:28   
Emailben érkezett:

Oszinte reszt vetemet akarom kifejezni a MON forumtarsno elveszteseben, bar nem ismertem szemelyesen, de amint olvastam az elet utyarol es a MON bani mukodeserol, bizonyara fajdalmas veszteseg erte a nepszeru Ballogot. Kivanom, hogy ne tudjanak tobbe fajdalmat, es folytassak tovabra az aldasos munkajukat!

Jakov

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-03 11:47   
Nagy döbbenettel vettem tudomásul hogy Zsuzsa már nincs közöttünk.
Alkalomadtán csak skype és telefonon tartottuk Zsuzsával a kapcsolatot. Az utolsó fél évben töbször beszélgettünk, probált eröt adni, mikor édesanyámat ápoltam és mikor búcsúznom kellett töle. Arra nem számitottam hogy Zsuzsa is távozik, habár éreztem a hangján egy végtelen szorongást. Röviden és tömören mondta hogy minden rendben jön.

Újra nedves az arcom, folynak a könnyeim, nem akarom elhinni…
Igazán megtisztelö volt számomra hogy megismertelek. Köszönöm neked!
A márciusi tervezett találkát, elhalasszuk….

Öszinte részvétem a lányának és unokájának, hozzátartozóknak, rokonoknak és barátoknak.
Nyugodjon békében!

Ibolya

moliandika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-02 14:55   
Bár már régóta nem írok ide, de nagyon megrendített Zsuzsa halála.

Drága Zsuzsa, nyugodj békében!

Én anyukámat vesztettem el dec. 17én, 47 éves volt

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-01 10:54   
http://href.hu/x/bdm5

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-01 10:05   
Kedves Mindenki,

a koszorúkat sikerült megrendelni, mind a MONost, mind pedig az egyes fórumtagok által kérteket.

Körülbelül egy óra múva megyek értük, és indulok Székelyudvarhelyre, ott csatlakozik hozzám Ubuge, majd együtt megyünk tovább, Homoródszentpéterre.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-01 09:48   
MON-KÖZLEMÉNY

Kedves Olvasónk,

fájdalommal eltelve értesítjük, hogy tegnap, 2010. január 30.-án elhunyt Ferencz Zsuzsanna (született Kolozsváron, 1947. november 20.-án) bukaresti újságíró, szerkesztő, író, a MagyarOnline.net nyugati magyar fórum egyik alapítója, haláláig állandó főmunkatársunk, fórumtársunk.

Fórumunkban majdnem nyolcezer hozzászólás, címlapos cikkeink között tucatnyi, nyugati magyarokkal készült portréi őrzik emlékét. Zsuzsa következetesen kiállt az anyanyelv ápolásának szükségessége mellett, sokoldalúsága, igényessége révén hozzájárult, hogy a MON Fórumban kialakulhatott egy ehhez szükséges gyakorlati megoldásokat bemutató, megvitató szellemi műhely is.

Zsuzsa, köszönjük, hogy az elmúlt nyolc év során velünk voltál, nélküled ez nem ment volna!

Isten legyen Hozzád irgalmas.

A MON Szerkesztősége nevében:

Simon Hunor

Kapcsolódó topikok:

A Magyar Világkapcsolat

Mi vagyunk!: Búcsú Ferencz Zsuzsától - benne interjúinak, hozzászólásainak listája, Beteglátogatás

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-31 21:28   
http://www.nyugatijelen.com/kultura/elhunyt_ferencz_zsuzsanna.php

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-31 12:14   
Ezt ebbe a topikba írom...

Eddig ketten érdeklődtek koszorú küldése kapcsán, így íme: ha bárki szeretne küldeni koszorút, jelezzen estig nekem, es holnap reggel megrendelem, elviszem, és ráhelyezem a sírra.

Ha valaki ezügyben írna nekem, küldje el a szalag feliratát (pár szó), esetleges speciális kérését. E-mail címem: szerkesztoseg_KUKAC_magyaronline.net
(Koszorú elszámolása majd utána.)

Amit érdemes figyelembe venni: ma vasárnap, eddig egy virágkötőt sem találtam otthon, holnap reggelre van biztos kontaktom, de általában egyik napról a másikra szokták ezt megrendelni, nem egyik óráról a másikra - ugyan tudok ügyintézni, és gondolom, hogy nem lesz probléma, de azért egy százalék esély van, hogy nem tud elkészülni minden koszorú.

Hunor

tucipatch  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-07 21:17   
Kedves Baratok...
Ma delelott a kecskemeti nagytemetoben ellatogattam Rkm Rigone Karacsonyi Marika sirjahoz. Feher rozsacsokor uzenoszalagjara rairattam "Megemlekezesul a MonChat Barataitol".
Ha visszaterek Olaszorszagba, felteszem a kepet is.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-04 09:07   
Kedves Frédi, a Házsongárdban is olvashatod a "Legyen neki könnyű a földet". Laci nem volt vallásos, ezért írtam így.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-04 08:23   
Kedves Zsuzsa nagyon megérintett a Csiki László halálának híre, annál is inkább, mert velem egy idős volt. Hanem a "legyen neki könnyű a föld" nekem románosan hangzik, Tévedek?
Én inkább azt mondom: Isten nyugosztalja!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-04 06:32   
Meghalt Csiki Laci, költő és író. Nagyon nagy tehetsége volt. Legyen neki könnyű a föld.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-15 20:55   
Kedves egykori Barátunk, Béla haláláról tegnap értsültem. Tudtam évekkel ezelőtt, hogy megtámadta egy olyan kor, amit ha jól emlékszem, tán már szülei valamelyikét is elvitte. Béla nagyon hidegen mesélte el, hogy őt is elérte, és egyszer el is viszi. De nem gondoltam komolyan.
Oly sokat dolgoztunk együtt, késő éjszakákba nyúló megbeszéléseken rágtuk át a Finnországi Magyarok Egyesületének megalapításához szükséges Alapító okirat szövegét, mi ketten utaztunk egy -egy megbeszélésre többszáz km-t, de tettük, mert mindketten fontosnak tartottuk. Nem mindíg értettünk egyet, de mindig megértésre jutottunk.

Béla -tudomásom szerint- senkinek nem akart soha rosszat, ha valamiben rosszat sejtett, éppúgy tiltakozott vagy "kötözködött", mint én vagy más, -de máig büszke vagyok magam is arra, amit akkor és ott kis csapatunk megcsinált.

Béla drága! A fenti sorokkal csupán morzsányit emlékeztem Rád és közös munkánkra.
Feleségednek és gyermekeidnek, azok családjának ezúton fejezzük ki együttérzésünket, Neked pedig örök békességet és nyugodalmat kívánunk,
OMGI és férje TIBOR P.

http://img.photobucket.com/albums/v359/OMGIP/IMG_0175-MON.jpg

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-13 04:37   
Nyugodj békében, szép nevű Béla.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-12 23:50   
Elhunyt a finnországi Tanító Béla - Kolozsvár, 1942. augusztus 18. – Finnország, Tampere, 2008. január 20. MONBarát volt már az induláskor, számos helyi vonatkozású információval segített. Zsuzsa róla szóló cikke itt olvasható:
http://www.magyaronline.net/cikk.php?id=54

Nyugodjon békében!

Hunor

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-02 20:33   
2008-01-29 00:48, Rigoberta:

-

Szegény Tuti, nagyon sajnálom. Különben nem is gondoltam, hogy már 80 éves lenne.
Megint elveszítettünk valakit...
Kedves Tuti! Nyugodj békében!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-29 13:32   
Tuti, nyugodj békében. Hiányozni fogsz.

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-29 00:48   
Tutajos (Takács Ottó) 80 éves korában meghalt Venezuelában. Temetése Upatában volt.
Isten Veled Ottó!
Mostantól egyel több csillag ragyog odafönt az égen.
Nyugodj békében (((
R.I.P
(

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-05 23:46   
Andu, részvétem. Nyugodjék békében Nagypapa.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-04 19:46   
2007-12-01 20:08, Ibolya:
Köszönöm Ibolya neked is.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-01 20:08   
Andu, fogadd együttérzésem.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-01 16:56   
Köszönöm nektek az együttérzést.

Sajnos nem láttam öt már nagyon régen. Egy májusban készült fénykép van a birtokomban. Nagypap van rajta es hihetetlen a látvány. Ugyan az a nagypapa néz vissza rám, akit még gyerekkoromból ismerek.Közel 100 évesen pont úgy nézett ki mint 30 evvel ezelött. Az anyu és a nagymamám ezt csak megerösítette. Kortalanná vált. A haja se "fehér", csak kicsit öszes, mondhatnám mákos.

Nem volt beteg, szinte soha. Az apu is viccelödött rajta, amikor róla beszéltünk. Azt mondta: Hogy hogy van? Remekül! Talán egy kicsit rosszabbul hall, de bombával se lehetne elpusztítani, olyan kiváló egészségnek örvend. Az utolsó idökben már egyre többet mondogatta, hogy sok ez már nekem. Gondolom feladta, nem akart már élni. Es ezt az elhatározását tett követte. 2 hónap kellett neki hozzá és pontot tett az élete végére.

Arra emlékszem, hogy még 1-2 évvel ezelött is biciklivel akart menni mindenhova, de a vele egy házban együtt élö család (az apu növérei és a családjuk)már nem engedte, úgy gondolták azért ez már felelötlenség.
Csak a nagyapám nem értette, mit aggodalmaskodnak.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó