2022. augusztus 10. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Kokova
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
 ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-28 15:07   
2002-11-28 12:01, andi_usa:
-
Kedves Andrea,

Igazad van,nem eltem kisvarosban az USA-ban.
Nincs igazad,hogy sablonokat ismetelgetek.
(Egyaltalan nem jellemzo ram,hogy sablonokat emlegetnek,tudok gondolkozni masok segitsege nelkul,hogy epp mit kell,hogy gondoljak barmirol is,nyitott szemmel jarom az utam.)
Pelda ra,tegnap este kellett vezetnem vasarolni,TJ,MOM (My Organic Market a neve),Giant,mind ures volt,mert sokan elutaztak,vagy nem vasaroltak ilyen keson mar.Az ut az kb. 5-8 merfold,durvan 15-20-30 perc,csucsforgalom (de sokan elutaztak) 15 perc alatt 70 SUV ment el mellettem,szemben,vagy piros lampaknal keresztben.99.99 %-ban 1 ult a vezeto,70 utan feladtam a szamolast,de egesz oszinten,nagyon meglepodtem hogy mennyi van tenyleg az utakon.

Gondolod,hogy mindnek csaladi szukseglete tartani olyan autot ami olyan sok rengeteg benzint fogyaszt ? es megjegyzem sok VAN is volt az utakon,azok persze valoban csaladi autok.

Nalunk a metro,nekem heti 20 dollar,veszek 20 dollaros jegyet (magneses csak hozzaerintem a gephez mikor bemegyek,es ugy veszem,mert adnak ra extra 2 dollart,ha 20 dollarert veszed a jegyet).
A buszjegy az $ 1.10 es az atszallo metrorol
buszra az 25 cent.

Azt hiszem megbeszeltuk a temat.
Reszemrol igen.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-28 12:01   
Szia Calyx,

ugy nézem, Te nem éltél itt USA-ban kisvárosban. A papa sokkal korábban indul munkába hogy idöben ott legyen s nem tudja a gyerekeket az iskolába szállitani, mert az iskola itt 8:15-kor kezdödöik s nem szabad kint ücsörögni hagyni öket, s nem is szabad késve értük menni, rögtön telefonálnak s reklamálnak! Az iskola délután 1/2 3-ig van.

Több car pooling létezik munkába, mint gondolod, mert örül az illetö ha nem neki kell mindig vezetnie. Viszont nincs mindig olyan szerencséd, hogy egy kollégád a közelben lakik. Férjemnek ez a luxis csak egyszer volt meg, kezdetben mikor idejöttem.

Ha a mama otthon maradt a gyerek miatt, ha lerakta az iskolánál, mehet élelmiszer boltokba vásárolni, sok minden más csak késöbb nyit itt. Nem megy minden nap, igy leginkább hajt haza a kocsival s nem tölti az idejét az utcákon csak mert élvezné a kocsi vezetést.

Mikor itt megépitették kb. 4 éve a Metrolinket, olyan drága volt, hogy alig használta valaki! Késöbb lement az ára s a munkaadok is hozzájárultak a bérletekhez, igy most rendesen meg vannak telve a kocsik s az emberek azzal járnak ha lehet munkába.

A 210-es freeway darab még mindig nincs kész, amit évek ota terveztek, meg is lett szavazva s végre épitik, ami meg fogja könnyebbiteni a környéken a legforgalmasabb 10-es freeywayt végre. Jo pár éve kerülöm a freewayt s mellékutcákon hajtok a szomszédos városkákba.

Nekem nem tünt fel, hogy pont SUV-ken lettek volna zászlok itt, inkább a személykocsikon láttam olyat.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-27 23:13   
2002-11-27 22:16, andi_usa:

szia Andrea,

kezdem a vegevel:
Ha Europában voltam, sose béreltem kocsit, mert élveztem a nyilvános közlekedési lehetöségeket, vonattal, villamossal, busszal és metroval.
En egyszer Frankfurtbol Bp-re vezettem berelt kocsival a kislanyommal (kicsi volt akkor),de egyebkent szinten csakis a tomegkozlekedesi eszkozok,BKV is jo volt,es minden mas,en is elvezem. Mar megvettem a vonatjegyet is jovore Madrid es Lisszabon kozott.Londonban is mindig 2 heti berletem van 1-2 zone-ra.
Mikor NY-ban (Manhattan) laktam majd evtizedig nekem sem volt autom,nem kellett,olcsobb volt berelni mikor kellett kifele mennem a varosbol.
Az SUV azért divat itt, mert sokszor nagy a család s sok mindent cipelnek vele, mennek campingre stb. Nem hinném, hogy az a tévhit stimmel, hogy az amerikai annyira szeretne autozni, ha nem muszály neki. Eddig nem találkoztam olyanokkal.
Semmi problemam nincs ha a csaladnak van egy olyan meretu kocsija amire szukseg van.
Hogy mennyire tevhit az autozas nem tudom,az biztos hogy az amerikai az szereti a kocsijat,
ha kell neki ha nem. Ennel a nagy csaladnal amit emlitettel,mikor hetkoznap a papa vagy mama
megy dolgozni,akkor hanyan utaznak a vezeto mellett,okay elszallitja az egyik a gyerekeket az iskolaba,aztan csak egyedul marad kint a highwayen,nem ?
Nem tudom, Nálatok hogy van, de itt pl. nincs minden supermarket olyan közel ad egy, ad kettö ha mi régen itt élö amerikaiak bevásárolni megyünk, nem egy doboz tejet veszünk (pl. mi egyszerre két gallonnal) s olyan mennyiségeket, amit nem tudnánk busszal sem haza szállitani, ha lenne erre busz, de nincs. Megtömjük a nagy freezert, ami a garázsban áll. Azt a luxust, hogy minden nap friss kenyérért menni, csak Svájcban láttam anyáméknál.
Nalunk sincs kozel,este megyek es nekem is kell kocsi hozza.Luxus van friss kenyerre,mert van egy szuper jo kis bolt Washington sziveben (Marvelous Market 1511 Connecticut Ave NW Washington...miota kinyilt nem is sutottem kenyeret) ott nagyon jo kenyer van,es kb. 2-szer veszek 1 heten.(pont a metro all meg ott:Dupont Circle a piros vonalon es Q street kijarat)
http://www.marvelousmarket.com/
megmondom, mi nem tetszett, amit irtál:
"Apparently Americans "need" a 4WD Sport Utility Vehicle to drive 4 blocks to the grocery store."

Nem ez volt a lenyeg amit irtam ott,egesz mas kontextben van az amit gondoltam.
1./ a lenyeg az volt a hazaszereto aki SUV-val jar es tele van a kocsija amerikai zaszlokkal (btw. Made in China zaszlokkal),a ketto nem osszeegyeztetheto.Makes no sense.
(Igen ! felenk nagyon sok vezetot latok a Beltwayen aki csakis maga az utas a kocsiban)
2./es nem utolso sorban ,'common sense' lehetne,mikor olyan helyzetben van az orszag,mint ami tortenik.,hogy a felesleges benzinfogyasztasra is gondolnanak
az emlitett szemelyek ,es persze a Foldgolyo tisztabb tartasara is.

na :-)

hogy lepsz,sakk vagy matt ?? :-)

Egyet kifelejtettel a Babirol irtaknal,csakis jot gondoltam a Babinak,es ebben az angol szovegben is,senkit de senkit nem tamadtam,szeretnem ha jobb vilagban elnenk mindannyian.
Olyanban ahol torodnek az emberek a masikkal es persze az anyatermeszettel is.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-18 15:28   
2002-10-31 23:51, Calyx:
-

Az enyem markaja az :Lafont Paris,nagyon szeretem,nem volt tul draga de olcso sem volt.Par honapja itt lattam a kirakatban,gondoltam beterek es megkerdem itt mennyit kernek ezert,a keret tobb mint 300 dollar ! en kb a harmadat fizettem
Az adot meg a hatarnal vissza is fizettek

-
Azt hiszem az enyem is (az egyik legalabbis Lafont!! ha hazaertem, megnezem, mi van rairva). En macskaszemeket vettem, jol all nekem Az egyik piros, a masik sokfele szini, lila/kek/turkiz. Szineset kerestem mar nagyon regota, de itt konzervativok szemuveg ugyben nagyon, ugyhogy csak barna es fekete szineket lehet kapni, es hulyenek neznek a boltban, mikor keresem a szineset. Europaban viszont tele voltak az uzletek szines keretekkel.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-31 23:51   
Kaytee es Rigojanos,

Kaytee irod:
Calyx, Madridban ki nem hagyd a Jamon muzeumot!

Ismerem,de nem eszek hust,DE ! a paromnak mondtam,hogy menjen es vegyen szendvicset,de megilyedt :-) a rendszertol,olyan mint nalunk Budapesten volt a rendszer a 60-as evekben a kozertekben meg a patikaban,eloszor sorba allsz es kered,hogy mit akarsz (nem egyszeru ha nem beszeled a nyelvet :-)) aztan sorba allsz a penztarnal a cetlivel aztan visszamesz a pulthoz es aztan ott allva megeszed amiert megizzadtal:-)
Madrid nagyon emlekeztetett engem a gyerekkorom Budapestjere a szokasokban,az IKKA is sokszor eszembe jutott a fapadlos,regi illatu boltokban,pl. fehernemut kellett vennem (kifogyott a parom) es az is konfekcios bolt ,ahol megintcsak a polcrol szolgalnak ki.Patinas boltok :-) nehezkes eladok :-)

Jamon ! mikor Sevillabol hazafele Madridba az AVE vonaton egy no felszallt,es borond volt nala na meg egy nagy sonka :-) Jamon,alig birt cipelni mindent,szaladtam segiteni neki cipelni a sonkat,meg fel is raktam a felsopolcra :-)

Rigojanos,
irod:
Itt vettem a szemuvegeimet. Nem igazan hetkoznapi ertelemben vett muzeum

90-es evek elejen jart nekem a New York Magazin es abban voltak hirdetesszeru oldalak,mint kiarusitas stb...,egyszer volt szemuvegekrol,middle town-ban,elmentem,vettem 3 szemuveget az 50-es evekbol,mind harom nagyon remek ! nagyon jol van megcsinalva,sokan megallitanak,hogy hol vettem,semmi vad macskaszemek,csak nagyon jo mestermunkak,azt hiszem 20 dollar volt darabja es 100-asbol megusztam,hogy a recept dioptriat is beletegyek,ami csak a bal oldal,mivel 1/2 szemre vak vagyok.

Mikor Brusszelben voltam,akkor en is vettem szemuveget,leertekeles volt,es 2-ot adtak 1 arert,vettunk 1-et nekem,1-et a paromnak,O is szemuveges.
Az enyem markaja az :Lafont Paris,nagyon szeretem,nem volt tul draga de olcso sem volt.Par honapja itt lattam a kirakatban,gondoltam beterek es megkerdem itt mennyit kernek ezert,a keret tobb mint 300 dollar ! en kb a harmadat fizettem :-)
Az adot meg a hatarnal vissza is fizettek :-)

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-30 23:41   
2002-10-22 15:16, rigojanos:
-
Itt van mindenki?

-

Most El, de majd..

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-23 14:05   
-
Itt van mindenki?

martha stewart antiblog

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-23 14:01   

bloggerek minden mennyiségben..

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-23 13:29   
Litera orulni fog ennyi reklamnak

www.litera.hu

webvándor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-23 07:00   
2002-10-23 00:26, Pompéry Berlin:
-
Netántán a
http://www.litera.hu
-ra gondoltál?
-

Arra gondolt, csak elnézte amikor belinkelte

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-23 00:26   
Netántán a
www.litera.hu
-ra gondoltál?

webvándor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-22 16:08   
2002-10-22 15:28, Kero:
-
2002-10-18 19:29, Calyx:
-
Uj magyar irodalmi portál, nagyon szinvonalas irasokkal - riportokkal

Litera Portál
-

Kero, tegyél a www elé "http://"-t különben nem fog működni a varázs...
valahogy így
Litera Portál

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-22 15:28   
-
Uj magyar irodalmi portál, nagyon szinvonalas irasokkal - riportokkal

Litera Portál

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-22 15:17   

Kis olvasnivalo a Pompérytol..

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-22 15:17   
jelen!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-22 15:16   
Itt van mindenki?

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-18 19:29   
Rigojanos,kosz az emailt,ment valasz!

.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-18 18:19   
2002-10-18 18:17, rigojanos:
-

arasz
-

Nem zorog az arasz, ha nem ...

http://www.skylighters.org/photos/maher/jimconvey.jpg

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-18 18:18   
2002-10-18 18:15, Calyx:
-
2002-10-18 17:55, rigojanos:
-
Judith Leiber munkait ismered ?,O is magyar.
Na,az sem en vagyok amit csinal (izles),de komoly munka es azt hiszem talan O leghiresebb magyar aki taskakkal keresi a penzet.

-
En sem vagyok a stilustol elajulva.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-18 18:17   
2002-10-18 18:15, Kero:
-
2002-10-18 18:14, rigojanos:
-

Inch or metric?
-

arasz

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-18 18:15   
-
Judith Leiber munkait ismered ?,O is magyar.
Na,az sem en vagyok amit csinal (izles),de komoly munka es azt hiszem talan O leghiresebb magyar aki taskakkal keresi a penzet.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-18 18:15   
2002-10-18 18:14, rigojanos:
-

Inch or metric?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-18 18:14   
2002-10-18 18:13, Kero:
-
-
Mi van itt, szabászat?
-

Igen. Drop your pants and we'll measure you.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-18 18:13   
-
Mi van itt, szabászat?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-18 17:55   
Majd teszek fel kepet az egyikrol, amit en csinaltam.

-

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-18 17:54   
2002-10-18 17:51, Calyx:
-
Rigojanos:
http://www.1154lill.com/default.htm
(taska varras)

csunyak,nem az en izlesem,de van ra kereslet

-

Szerintem is csunyak, stilustalanok. Es milyen dragak. Kivancsi vagyok, mekkora kereslet lehet ra.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-18 17:51   
Rigojanos:
http://www.1154lill.com/default.htm
(taska varras)

csunyak,nem az en izlesem,de van ra kereslet

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-18 16:07   
Sziasztok,

Rigo irod:<<Azert sok magyar hasznalja helytelenul, attol meg helytelen. >>

Tuti biztos vagy benne ?,hogy ervenyes a magyar nyelvtanra az amerikai angol nyelvtan szabaly is (nouns ending in -um with plural -a: singular, Foreign plural, English plural in use)?

Este annyira erdekelt ez az egesz,hogy a Cambridge szotarban is megneztem
(online) es ott szo sincs rola.
FELRE NE ERTSD !!! nem Teged kerdezlek az igazadrol,mert igazad van az itteni nyelvtanban,de szerintem irto erdekes.
Egyszeruen magyar oldalakon ki sem jon az a szo,hogy "bakteria",sot az angol-magyar szotarban (Orszagh Laszlo,Akademiai Kiado 1985) nem is letezik.Csakis "bacterium" szo magyar forditasa van benne.

Szoval csak erdekessegbol jo lenne tudni az igazat a magyar nyelvtanra is.

Szomoru,hogy nincs az Interneten egy magyar helyesirás értelmezö szótár !

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-18 15:01   
2002-10-18 14:47, Kero:
-
2002-10-17 23:13, rigojanos:
-

Felénk pulyacsinálo sapkának is hitták
-

Ami ugyanaz. Hacsak nem pulyka, csak melleutottel.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-18 14:47   
2002-10-17 23:13, rigojanos:
-

Felénk pulyacsinálo sapkának is hitták

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó