2017. november 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> Sikereink
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-15 14:50   
2003-06-15 14:14, rigojanos:
-

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-15 14:14   
Koszonom a gratulaciokat Meg nem voltam szerkeszto (sem felelos, sem felelotlen) ugyhogy erdekesnek igerkezik a dolog.

De a “meglatszik a MON”-nal kapcsolatban annyit, hogy nekem meg az iras sem fordult meg a fejemben, mielott ide jottem, nemhogy a szerkesztes, es ezert koszonettel tartozom itt sokmindenkinek, elsosorban Hunornak, (es nem utolsosorban Zulonak) a biztatasert, segitsegert, otletekert, es elismeresert. Es mindent megteszek, hogy a tovabbiakban is igy tudjunk egyutt dolgozni, es a Forumozok megszokott lelkesedesevel, egyuttmukodesevel, munkajaval tovabbra is meglatszon a MON, a MON-on pedig mi, mindannyian.

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-15 10:50   
Rigokàm!
Enged meg, hogy én is csatlakozzak a többiekhez!
Gratulàlok!!!!

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-15 10:27   
Rigo!)

Gratulálok,jó egészséget,kitartást és sok örömet a munkádhoz:)Azért én is tudok kávét főzni ,na..((

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-14 13:53   
Szivböl gratulalok es tovabbra is sok sikert kivanok Rigojanos.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-14 03:42   
Neked gratulálok. Bimbi tud kávét főzni.
Remélem, mi nem érezzük meg az ottani műkődésedre fordított időt.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-14 00:04   
Koszonom, es meselek is, amint munkaba allok

P.S.: Bimbi tudsz kavet fozni?

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-13 20:35   
Gratulalok rigo, ez nagyon JO

U.I. ha kell egy asszisztens szolj

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-13 17:30   
Gratulalok itt is Rigojanos forumtarsunknak, aki egyben a MON munkatarsa is, hogy megvalasztottak a bostoni magyarok lapja, a Massachusetts-i Magyar Egyesulet Korlevelenek felelos szerkesztojeve!

Majd meselj az uj munkadrol! Hiaba, meglatszik a MON...

Hunor

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-12 23:10   
2002-10-27 16:24, bab:
-
Próbáld ki, egy forgalmas helyen tegyél füldugót a füledbe (ami természetesen nem zár le minden zajt, de mégis csökkenti); kis idô mulva vedd ki a füledbôl, s ámulni fogsz, milyen zajban élnek az emberek, amit ráadásul meg is szoktak, immunisakká váltak rá.
_

Én rendszeresen használom a walkmanem, igy pontosan tudom milyen ez. Igy aztán a választási lehetőségem: zaj vagy zene. Én az utóbbit választom. Mert tökéletesen igazad van: iszonyú zajban élünk.
De sétáim során üdvözlöm az olyan helyeket ahol csend és esetleg madárcsicsergés fogad.

_
Vagy arról sem szóltunk, hogy az emberek annyit beszélnek, hogy szinte az ôrületbe kergetik egymást. Két vagy három szó helyett 20-30 szoval fejezik ki magukat. Mintha káosz volna gondolataik menetében
_

Az "annyit" helyett inkább a "miről" fontosabb számomra. Én például kedvelem a kerek mondatokat, ahol nagy tér nyilik a változatos szóhasználatokra.
Igy aztán egyáltalán nem zavar ha valaki egy számomra érdekes témában sokat beszél, még ha azt rövidebben is el lehetne mondani, főleg ha nagy és ezáltal változatos szókinccsel rendelkezik.

Én például eddig egyáltalán nem voltam hajlandó átvenni a fórumokon folyó chatjellegű, 3 szavas kifejezési módot, mert felületesnek találom. A múlt héten átértékeltem ebbéli véleményem és gondolkodom a megtérésen.

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-19 15:44   
Hallo kedves Judit (Pompéry),
még nem tudtam elolvasni összes cikkedet, az elsö nagyon tetszik, gratulálok! Be tudnád tenni ide ugy, hogy csak rákattintok és máris olvashatom öket?
Csodálattal ölellek
Zsizel

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-27 16:24   
Kedves Judit, s akkor még nem szóltunk arról sem, hogy amint kilépünk az utcára, eszméletlen zaj fogad, amit már már meg is szoktak az emberek. Próbáld ki, egy forgalmas helyen tegyél füldugót a füledbe (ami természetesen nem zár le minden zajt, de mégis csökkenti); kis idô mulva vedd ki a füledbôl, s ámulni fogsz, milyen zajban élnek az emberek, amit ráadásul meg is szoktak, immunisakká váltak rá. Vagy szép csöndesen, figyelemmel próbálsz koncentrálni gondolataidra, hogy mit is kellene vásárolnod egy egy nagyobb üzletben, közben kisebb vagy nagyobb hangerôvel szól egy központi zene, mikor hirtelen valaki beorditja, hogy XY-t keresik a line 2-ôn, vagy XY azonnal menjen erre vagy arra a részlegre stb... Felkészületlen lelkem belerezzen ebbe...
Vagy arról sem szóltunk, hogy az emberek annyit beszélnek, hogy szinte az ôrületbe kergetik egymást. Két vagy három szó helyett 20-30 szoval fejezik ki magukat. Mintha káosz volna gondolataik menetében, s kibeszélve magukat próbálnák ezt semlegesiteni azzal, hogy egymásra öntik szóáradataikat. A zenében is használunk bizonyos kifejezéseket a megszólaltatás fokozására, intenzitására, mint piáno, dolcse, fortisszimo, forte. Ezek az árnyalatok kezdenek kiveszni az emberi beszédbôl, csak a forte dominál. Mintha a hangerô pótolhatná a hiányzó mondanivalót... Hatalmi pálcaként lebegtetjük a hangerôt egymás ellen.Ancsel Éva (Magyarország legnagyobb filozófusa) már 1992-ben beszélt ezekrôl a disszonanciákról. Hatalmi virus, amirôl ô akkor irt azóta elárasztotta a világot, a forte, ami már akkor sértette a lélek belsô csöndjét azóta általánossá vált. Halláskárosodásunk növekszik minden szinten.
Vajon hol lehet megálljt beiktatni ebben az ôrült, eszeveszett, hangos rohanásban...?
Bab

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-27 00:30   
Az audio-vizuális környzetszennyzésről írtak jutottak ma egyembe, amikor délben a rádiót hallgattam. Egy tanulmányról szóltak, amely az iskolatermek akusztikáját vizsgálja. Ezek szerint a visszhangzó teremben folyó tanítás hatákonysága sokkal rosszabb, mint jó akusztikájú helységben, mert monotonná és nehezen érthetővé teszi a visszhang a szöveget és az információ jelentős része elvész, ill. koncentrációs nehézségekkel küzdenek a gyerekek. Aha! - gondoltam, talán csak feltűnik valami.

Élénken el tudom képzelni, hogy így van. És akkor még nem szóltunk a bömbölő techno-zene melletti autovezetés, walkman használata biciklizés közben, ordító magnó melletti leckeírás, stb. veszélyeiről. Mindez témába vág.

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-26 04:23   
Kedves Judit, az audiovizualis szemetrol irt gondolataid nagyon fontosak, remélem sokan olvassák..
bab

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-26 02:54   
Kedves Judit,

Nem udvariasságból foglalkozom az ügyeddel.
Megrémültem, amikor közölted, milyen embertelenül nehéz feladatra vállalkoztál: egy hétig, naponta újrafogalmazni a valóságot,
jó értelemben vett rutin, gyakorlattal megszerzett gyorsaság és egyéb újságírói "mankó" híján.
Beleugrottál a nagyon mély vízbe.S lám, milyen szépen úszol.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-25 13:23   
Kedves Zsuzsa,

köszönöm, hogy nem hagysz eltünni a köztudatból.

Erről eszembe jut a következő vicc: Új benzinkút nyilik rettentő nagy csinnadrattával, PR-fogással, reklámmal, stb.
Másnap megkérdezi valaki a tulajt, hogy milyen volt a fogadtatás.
"Óriási volt! Nagyon elégedett vagyok. Délelőtt volt egy vevő, bár délután az érdeklődés kicsit alábbhagyott."

Ennél nálabb még kedvezőbb a helyzet: több, mint egy volt. Egyelőre még nem váltok pályát. Jelenleg komoly kutatásokba fogtam, amelyeknek egyik tárgya, hogy meg lehet-e élni a publicisztikából. Az anyagi siker ugyanis még várat magára. De hátha !?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-25 12:57   
Kedves Judit, még van három nap a sorozatodból. Utána-megkérlek, bármilyen kínos neked- szeretném, ha elmondanád nekünk a sorozatod visszhangját. biztosan sokan reagáltak. Lehet, hogy foglalkozást változtatsz?

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-25 06:38   
Kedves Judit,

Olvastam az ablak torleses cikked ...
Nyugatberinben a varos kulonleges statusza miatt, hadkotelezettseg nem volt?....errol irjal meg kicsit....

Nevettem az ablaktorlesen
Erdekes a tema, a szetszortsaggal, es hgoy a fiatalok, ki tudja hol es merre fognak allast talalni, ez bizony egy mai dolog, amire a szuloknek fel kell keszulniok
puszi

Husi

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-22 05:01   
Kedves Judit,

En is el olvastam... Nagyon jonak talaltam eddig.....folytasd....

Husi

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-22 01:36   
Köszönöm a hirverést. Leginkább a következö cimen olvasható:

http://terasz.hu/main.php?id=irodalom&page=trinaplo

Valóban nem szakmabeliként nagy elismerésnek érzem ezt a felkérést.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-21 19:51   
Igen, igen, en mar el is olvastam a bemutatast .
Pompery Judit SOK SIKERT NEKED

http://www.terasz.hu/main.php?id=egyeb&cikk_id=1898&page=cikk&PHPSESSID=59395ce8a2b54912dd0492462084dab3

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-21 04:12   
Kedves fórumosok, Pompéry Judit mától kezdve egy teljes héten át naponta ír a www.terasz.hu Trinapló rovatába, meghívottként.Sok sikert neki.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó