2022. január 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> (TJFC) Trader Joe's Fan Club
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 )
 kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-27 22:21   
2002-10-26 16:02, Calyx:
-
off:
Kaytee,most voltam kint VA-ban,Braddock Rd.-nel (West) kifele a Beltwaytol,hatha erdekel,
az ut mellett a Beltway fele ki van irva:
"Hungarian art sale",nekem nem volt idom megallni,de esetleg Teged erdekel.

Hello Calyx,
off off off -
ha legközelebb is arra jársz, állj meg egy pillanatra a Hungarian Art Sale-t hirdető ház előtt,de ne azt, hanem a szemben lévő házakat nézd...illetve azok mögé... Mi a párhuzamosan következő utcában lakunk : )
Kár, hogy nem tudtad előbb, bekopoghattál volna!!!!
Az illetőt, aki magyar "art"ot árul, nem ismerem.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-27 01:55   
2002-10-26 19:12, andi_usa:
-
Kedves Andrea,

remek ! es nagyon koszonom,kinyomtattom ezt az oldalt es elviszem Nekik legkozelebb !,mert nem ertem,hogy a Keleti oldalon miert nincs es ugyis mindig kerdik a penztarnal,hogy megtalaltam-e mindent amit kerestem ?

Itt nekem fajdalmam volt mikor megszuntettek az olajos "Mackerel Fillets" halkonzervet,es reklamaltam,de sajnos nem tudjak visszahozni.

Egyebkent a Mâche amit vettem ma,pont ennyi mennyisegu es 1 cent hilyan 6 dollar.Az nagyon sok erte,de a keped biztos fog segiteni

Megegyszer nagyon halas vagyok !
Koszonom !

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-27 00:57   
Hátha, hátha. Én reménykedem, de addig is olvasom, mi jó van ott még.

Hunor

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-26 22:00   
Kedves Hunor,

az eddigi állando reklámaimra (nem csak itt) sose kaptam tölük semmit, de talám meg kellene kérdezni.

Andrea

U.dit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-26 20:29   

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-26 19:54   
Ki tudja, valami finomsaggal hatha dijazna e topik latogatoit a Trader Joe's.

Hunor

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-26 19:12   
Kedves Calyx,

imádom a digital camerámat. Bármikor le tudom fényképezni a Trader Joe's áruit Nektek! Igen, a madársaláta németül Feldsalat, svájciul Nüsslisalat, osztrákul Vogerlsalat, kutattam a magok után éveken keresztül eleget.

Itt a zacskon Lamb's Lettuce/Mâche van, 4 oz (113gr) $ 2.99 a Trader Joe's-nál.

Sajnálom, hogy a Thai Ice Tea-t olyan hamar abbahagyták, regular can-ben volt s pont olyan izü, ahogy szeretjük. Van egy instant is nekem itthon, Spiced Chai Latte 10oz $ 3.49, ami nem rossz, de jobb volt az a kész amit can-ben árultak.

Andrea

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-26 16:02   
off:
Kaytee,most voltam kint VA-ban,Braddock Rd.-nel (West) kifele a Beltwaytol,hatha erdekel,
az ut mellett a Beltway fele ki van irva:
"Hungarian art sale",nekem nem volt idom megallni,de esetleg Teged erdekel.

Kedves Andrea,

Jo reggelt es kellemes hetveget.
Megint jelentkezem erre a mondatodra :-):
"de még mindig van madársaláta (lamb's lettuce, zacskoban)"

Mache-t hivsz madarsalatanak ?,

most voltam Sutton Place (az nagyon draga elelmiszerbolt itt),ott vettem 113 g=5.99 dollarert.
Nagyon megkoszonom,ha a Trader Joe zacskojat leirnad nekem,hogy pontosan tudjam itt naluk kerni,barmikor mikor van idod,es elore is nagyon szepen koszonom !

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-26 01:21   
2002-10-25 22:59, U.dit:
-
Talan meg is alapithatnak a Trader's Fan Club-ot! :)
Meg van alapitva :-)

Nezzetek csak:

"Our Bargain Raider files have hints about how to find those amazing bargains, especially at our favorite gourmet store, Trader Joe's"

http://www.ent-consult.com/bargaingourmet/wine/wbargainlist.html

1997 Protocolo Spain "Vino De La Tierra De Manchuela"
It's red, it's great, it's about $5
(meg Spanyolorszagban is dragabb a vorosbor 5 bucks-nal !). You will love it. What's in it? Our local shopkeeper says "probably Grenache", but it's a bit of a mystery.
All we know is it's light to medium bodied, with good fruit and a decent finish. The mid-taste has enough of a hearty character to carry it to a successful match with any meat or other substantial dish, "you are strongly advised to buy if a bargain"

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-25 23:50   
U.dit,

igen, itt a Club harmadik tagja ujra.

Az átlátszo plaszik dobozban lepakolt kész saláták közül a Greek Salad a kedvencem. Lányomnak mindig viszem a Sushit is onnan (California Roll), amelett szeretem a Tzatzikit, mely kész s kerek dobozban van ott, finomra szeletelt uborka sok fokhagymával, kaporral, yoghurtban. A plain yoghurt is kitünö. A Calamari Steak ott van a fagyasztott halak között, nálunk mindig van.

Lányunk macskája is Trader Joe's fan, szereti a Trader Joe's Tuna cat foodot.

Virágcsokrot is szoktam náluk venni, mert szépek s olcso a többi üzlethez képest.

U.dit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-25 22:59   
Talan meg is alapithatnak a Trader's Fan Club-ot!
Nagyon sok kulonleges , mashol nem ,ill. nagyon borsos aron kaphato aruaik vannak. Az sem hatrany, hogy a termekek nincsenek agyonnyomva tartositokkal, szinezokkel, kukoricakemenyitovel stb. Nagyon jo borokat arulnak, megtevesztoen olcson. Borok melle pedig kulonleges sajtokat. Halat is mindig ott veszek (Calyx: calamarit eddig csak karikaban lattam, steaknek nem ) .
Jok a salatak, most pl. vettem egy "chard medley-t, fokhagymas oliva oljaon kell csak megparolni, - nagyon guszta!
Jo meg a zoldseges pizzajuk, ja, es igen a tortak.... Surun arulnak Milka csokit is!
Gyumolcslevekben nalunk a Cranberry-hibiscus es a Blackberry nyero.
Jok az oliva olajak is.
Vegtelenul lehet sorolni...... Rendszeresen jonnek uj aruk, igaz tunnek el regiek is, gondolom, ha nincs ra igazan nagy kereslet. A magyar konyakosmeggy viszont tartja magat!
Ja, viragot is szoktam venni, olcsok es izlesesebb csokraiak vannak, mint pl. a Vons-nak....

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-25 22:15   
Bye-bye. Megyek a Trader Joe-ba. Nagyon finom német meggykompótjuk is van. Abból szoktam levest gyártani. A 79 centért árult nyers, hütött pizzatésztából meg lángost.
Nagyon finom francia gyártmányú csoki truffel-jük van, de még sose láttam rumos vagy konyakosmeggyet. És madársalátát se. Remélem Calyx az egész Wash. környékre intézkedsz

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-25 20:07   
2002-10-25 19:43, Calyx:
-
2002-10-25 19:29, andi_usa:
-

"de még mindig van madársaláta (lamb's lettuce, zacskoban)"

Andi,ki gyartja ? mi van a zacskon ?
itt is lehet kerni toluk mit szeretnenk,ha legkozelebb megyek akarom kerni,hogy itt is legyen,elore is koszonom !

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-25 19:43   
2002-10-25 19:29, andi_usa:
-

Nem akarom a szivedet fájditani, de még mindig van madársaláta (lamb's lettuce, zacskoban), s tegnap ettünk. Imádom! Nem rég tapasztaltam, hogy a Campari is olcsobb mint máshol (én narancslével szeretem) s mikor voltam, láttam hogy tartanak Tokaijit is s ismét van a kosher szilva pálinka a Zwacktol. Ugyanazt az Ernie's nél 6.-$-al többért láttam mikor megnéztem honlapjukat a napokban. Az Egri Bikavér ára a Trader Joe'snál $ 2.99. A magyar rumosmeggyet sürün szoktam venni

Ebbol semmi nincs felenk :-(

A kész ételekböl kedvelem

Mi szeretjuk:
  • a halaszlet amirol irtam
  • en nagyon szeretem a rantott padlizsant
  • parom nagyon szereti a Pad Thai-t
  • Risotto (2 fele van) mindketto remek

szeretem a fagyasztott:
  • gomba kevereket,remek,rengeteg keverek gomba van benne
  • spargat (van nekik feher is)
  • artichoke (remek !!!)
  • a francia zoldbab (Franciaorszagbol) koretnek...

Az europai sajtjaik olcsobbak mint máshol s sokkal nagyobb a választék is

Van juh sajt is,olcsobb,mint mashol remek korozottnek !

(már egyszer megtárgyaltuk a Trader Joe'st de azt hiszem más topikban volt. De sebaj, kedvenc témám.

Nem hiszem,hogy meglett volna targyalva csak volt rola szo,es ugy gondoltam hatha jo,mint rovat is,mert sokan szeretjuk innen es megtudjuk beszelni mi finom es mi nem,de ugy nezz ki Nalatok Kaliforniaban sokkal tobb boseggel vannak felszerelve,ami nem lep meg)

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-25 19:29   
Kedves Calyx,

már egyszer megtárgyaltuk a Trader Joe'st de azt hiszem más topikban volt. De sebaj, kedvenc témám.

Abbol a torta szériábol amit tartanak mind jo, kivéve a csokoládés ami tul tömény izlésemnek, nagyon izlett a Kiwis, a narancslikörös s a kevert mixed berry is.

Nem akarom a szivedet fájditani, de még mindig van madársaláta (lamb's lettuce, zacskoban), s tegnap ettünk. Imádom! Nem rég tapasztaltam, hogy a Campari is olcsobb mint máshol (én narancslével szeretem) s mikor voltam, láttam hogy tartanak Tokaijit is s ismét van a kosher szilva pálinka a Zwacktol. Ugyanazt az Ernie's nél 6.-$-al többért láttam mikor megnéztem honlapjukat a napokban. Az Egri Bikavér ára a Trader Joe'snál $ 2.99. A magyar rumosmeggyet sürün szoktam venni, de szeretem azokat a málnás vagy narancsos csokirudacskákat is melyekben zselé van. A kész ételekböl kedvelem a Spinach Quichet, kár hogy nincs nagyobb, csak a kicsi, egyszemélyes. Az europai sajtjaik olcsobbak mint máshol s sokkal nagyobb a választék is. Nagyon szeretjük a félkész töltött tésztákat is, azokhoz a fagyasztott keveréket veszem, amiben van Calamari ring, scalops és shrimp. Nagyon finom kenyereik vannak s habcsokot is hozok rendszeresen, amelett a pink grapefruit szodát, mely made in Italy.

Az elsö karácsonykor itt magam készitettem szaloncukrot másfajta cukorkával benne, fehér selyempapirt kapni s olyan vastagabb ezüstfoliát szintén, akkor egész diokat is festettem aranyfestékkel s csináltam nekik selyempapir függö kosárkát, ahogy nagymamámtol tanultam, a papirt összehajtogatni s bevagdalni de nem egészen át, ha széthuzod, bele a diot s felakasztod a fára. Késöbb mikor megtaláltam itt a German Delit, vettem egy doboz karácsonyfára valo gyertyatartot s gyertyákat is bele disznek, itt a tüzveszély miatt nem engedi férjem hogy meggyujtsam, de dekorácionak is elég. Dacára a tilalmának mindig hoztam vagy küldettem Europábol csillagszorot, s lányunk ragaszkodik hozzá s minden évben meggyujtunk egyet-kettöt.

Ugyanugy ragaszkodik a Mikulás ünnephez amit bevezettem, de mindig magam készitettem a Mikulás zacskot. A hozzávalokat leginkább a Stater Bros. supermarketben kaptam meg. Tetszett a svájci Grittibänz is igy azokat is sütöttem olyankor, kelttészta, kb. 20-25cmes figurákat formálni s az arcot s ruhagombokat mazsolábol s kandirozott gyümölcsböl. Tavaly volt nekik Adventskalender is, amire szintén rászokott lányunk, kis ablakok mögött egy-egy darab csoki. Mivel nem kapni rendszeresen, tavaly kettöt vettem s egyet befagyasztottam. Volt nekik egyszer összerakhato német mézeskalácsház is, de azt ö inkább látni szereti, nem enni, az én házi kis mézeskalács karácsonyfáimat jobban szereti.

Mindig mosolygok, ha a kasszás megkérdezi tölem, pedig tele van tömve a bevásárlo kosaram, "did you find everything allright?"

Andrea

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-25 16:02   
2002-10-25 15:40, rigojanos:
-
Meg nem voltam a Trader Joe's-ban, pedig mar regota keszulok elmenni.

-

Kaliforniaban jobbak az elelmiszerboltok,mint a keleti parton.
Itt erre vegre van Trader Joe,ami szinten onnan jott erre.
(Apropos,voltal elelmiszerboltban Amszterdamban ? wow !!!! milyen szep,es tele van)
Szoval,a Trader Joe-ba ha tudsz menj el,irto jo minoseg,sok europai dolog,es arban igen kedvezo.
En is, a parom is nagyon szereti.

Mi nagyon sok halat eszunk (tudom hogy te nem),de ! a legeslegjobb minoseg,es en olyan aron sehol mashol meg nem tudnam venni,mint ott,sot nem is kapnak mashol,mind gyorsfagyasztott,de attol fuggetlenul remek.

Viszont van nekik Ausztraliabol hamburger hus ! 2.50 dollarert kapsz 4-et !,szoktam csinalni a csaladnak,inkabb azt veszem,mint az agyon hormonozott amerikai hust.
Meg buffalo hus is van,azt nem vettem meg,de az az egyik legegeszsegesebb hus az emberi szervezetnek.
Tojast is ott veszek,6 darab=90 cent,mind hormon nelkuli !,mas tojashoz hozza sem nyulnek.

Egyebkent nem "health food store" !!! csak sok minden van naluk ami egeszsegesebb is.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-25 15:40   
2002-10-25 15:21, Calyx:
-

Meg nem voltam a Trader Joe's-ban, pedig mar regota keszulok elmenni.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-25 15:21   
2002-10-25 00:59, U.dit:
-
es a sajtok?? halak?? francia tortak? sor, bor? :) bonbonmeggy? :)
-

• sajtokat nem szeretem,de szoktam venni:
    Jarlsberg-et a csaladnak
  • halak a legjobbak ! vettel mar "calamari steak"-et ? ha igen Te hogyan keszited el ?
  • szoktam venni Tiramisut (made in Italy) foleg ajandekba ha vacsorara van meghivasunk,mindig nagy sikere van,mas tortakat nem probaltunk
  • en Maryland allamban lakom itt nincs alkohol,de Virginiaban van,magam is meglepodtem par hete eloszor jartam ott,es van alkohol,es a borok nagyon minosegiek es sehol mashol nem ilyen keves az ara.Jo minoseg,keves penzert.Parat probaltunk,de nem igen iszunk,de neha finom :-)
  • bonbonmeggy=nincs felenk
    (van nekik:"chocolate orange stick",1/2 kg.
    Nekem nem szokott karacsonyfam lenni,de arra gondoltam,hogy lanyomnak tudnek belole csinalni szaloncukrot :-),mivel ugyanaz,mint a zseles szaloncukor,a formaja is egyszeru,csak szines selyempapirbol es celofanbol kell hozza csomagolas,es
    voila ! szaloncukor)

U.dit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-25 00:59   
es a sajtok?? halak?? francia tortak? sor, bor? bonbonmeggy?

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-25 00:15   
Mivel a sorozatgyilkosok megvannak igy nyugodtan mehettem es jol be is vasaroltam :-)

Nem szeretem a sutemenyeket (sutni szeretek) de itt van egy sutemeny ami igen finom:
Blueberry Bran mufin top cookies,nagyon finom !
Kedvenc salata onteteim :
Sesame miso
Vidalia onion vinaigrette

Imadom a salataikat is,zacskos 3x mosva es kesz talalasra:
kedvenc:
Arugula organics
es
Baby lettuce mix organics

Nagyon szeretem:
smoked peppered Mackerel halat
es persze
Cracked Peppered smoked salmon :-)
Mas:
"Gioppino" zacskos kesz halporkolt,de inkabb halaszle,nagyon finom :-)

Fagylaltban:
Sharon's sorbet gourmet
passion fruit
es a kokuszos igen finom :-)
no dairy !

vettem csomo fagyasztott halat,mind organic.
Koltottem 80 dollart,de tele van a hutoszekreny,jo erzes ujra szabadnak lenni :-)

U.dit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-24 06:13   
Trader az egyik kedvenc uzletem:
http://www.traderjoes.com/

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-24 00:47   
Edamame soybeans, excellent for snacks and appetizers.

Yummmmyyyyy es nagyon egeszseges.

Vettem voros bort:
Las Caves Joseph 2000
Bordeaux

5 dollar alatt,nagyon finom !

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó