2019. április 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Miért ne?
Új topik indítása   Üzenet küldése
 xiomara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-12 10:58   
2008-08-12 06:59, egyedls:
-
Nem civakodtam, de szerintem nem túl kedvesen reagáltál az írására.
Persze, az rendben is van, hogy meg kell őrizni a magyar nyelv tisztaságát, de annak is meg van a maga formája, nem biztos, hogy pont itt van a helye, ahol egy kötetlen, baráti beszélgetős fórum működik.
Neked is szép napot!

timi0124  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-12 10:02   
Latod kedves Medvesziv, hogy fellendult a topicod?

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-12 06:59   
2008-08-11 22:40, xiomara:
Rendben...
Arra kértelek, hogy segíts másoknak ápolni a nyelvünket, ehelyett civakodni kezdesz.
Érezd jól magad!
Laci

xiomara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-11 22:40   
2008-08-11 15:08, egyedls:
-
Jobb lenne ha megszoknád, hogy a nyelv egy dinamikusan fejlődő dolog. Meglepődnél, ha azt hallanád, hogy mondjuk 100 évvel ezelőtt mi számított választékosnak (hát még korábban).
Gügyögni a babáknak szoktak, és a mai minél rövidebbre szabott kifejezések pedig a rohanó világnak köszönhetőek. Se nem gügyögés, még csak nem is haladzsa, és még csak nem is a magyar nyelv megnyomorítása, hanem a fejlődő világhoz való igazítása a mai fiatalok nyelve, ami akár tetszik, akár nem a jövő etalonja lesz. (Nem is biztos, hogy olyan nagy hülyeség a Mézga családból az újmagyar...)
Pl. néhány hónapja volt a tv-ben egy műsor, ahol egy vidéken élő nénivel készült riport, aki korban közelebb volt a 100 évhez, mint a 90-hez, és mivel annyi olyan szót használt, amit ma már szinte rajta kívül senki, hogy feliratozták a műsort, pedig magyarul beszélt!

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-11 15:08   
2008-08-11 12:44, xiomara:

A jó tanács mindig jókor jön. Köszönöm. A szépirodalom és a gügyögés - szerintem - nem egy ég alatt teremnek, akár élő beszédben, akár szépirodalomba ágyazva nyomorítjuk a nyelvet. Mindig egyszerűbb "poénosan" halandzsázni, hablatyolni, mint sok-sok munkával, tanulással elsajátítani és használni a stílusos, szép magyar nyelvet...
Igen, igyekszem mindig a legpontosabban kifejezni a gondolataimat, úgy, hogy a magyarul értők közül mindenki egyformán értse. Azért szoktam én is alkalmanként pongyola kifejezéseket használni, többnyire, amikor viccet mesélek, vagy valakit idézek...
Laci

xiomara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-11 12:44   
2008-08-10 08:22, egyedls:

-

Szia,

szerintem ezek a szavak a magyar beszélgetésekben teljesen benne vannak, és megállják a helyüket, bár lehet szleng, de ettől még használatban vannak!
Lehet több szépirodalmat kellene olvasnod, ha arra vágysz!
Te kint csak "szabatos" magyarul beszélsz?

xio

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-10 08:22   
2008-08-10 08:00, medvesziv:

Isten hozott, Attila!
Ha jól akarod itt érezni magadat, ne "várakozz", hanem alkotóan vegyél részt értelmes témák vitáiban! És - ami a külhoni magyarok számára nem közömbös - használj tiszta, szabatos magyar nyelvet, s ne uncsizzál, talizzál, stb, segítsd a helyes magyar nyelv ápolásában azokat, akiknek ez helyzetükből adódóan nem olyan egyszerű!
Laci

medvesziv  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-10 08:00   
Sziasztok!

Ismét itt vagyok
Végül is miért ne lennék itt.
Remélem mindenki jol érzi itt magát.
Maradok tisztelettel.Attila

medvesziv  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-02 17:41   
Szia,

Köszi, hogy vetted a fáradságot és irtál nekem. Jolesett(végre valaki)
Lehetséges, hogy ugy van ahogy mondod, nem tudom. Akkor valami izgisebb témát kell feldobni, ami sokakat érdekel, vagy foglalkoztat, és igy többen is kapcsolatba kerülnének egymással.
Az igaz, hirdetéses jellege van a dolognak, de érthetö, hol máshol, ha itt nem, hiszen itt élünk. Persze jo lenne egy barátkozosabb hangulat a honlapon, talán késöbb. Még várok türelemmel.
A továbbiakban minden jot kivánok neked.
Üdv, Attila

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-02 00:23   
2008-04-01 21:01, medvesziv:

Kedves Attila

Sokan olvasnak itt naponta....csak ritkán írnak sajnos. Így a holland rovat lassacskán egy apróhirdetési újságra kezd hasonlítani, nem?

medvesziv  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-01 21:01   
Sziasztok!

Szoval nem sokan unatkoznak itt, vagy nem keresik a kapcsolatot másokkal.
Vigyazzatok magatokra.
Üdv mindenkinek,
Attila

medvesziv  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-29 16:07   
Sziasztok!

Gondoltam inditok itt egy uj topikot, miért ne itt leveleznénk egymással. Irjatok, én majd válaszolok.
Néha uncsi itt, Nektek nem?
Üdv mindenkinek!

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó