2018. november 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Erdélyi magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 Blanche  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-10-22 21:52   
Szivesen ismerkednek meg erdelyiekkel, akar olyanokkal is, akik messze vannak tölem, mert skype-on es neten lehet tartani kapcsolatot. En Marosvasarhelyen vegeztem az egyetemet, de Nagyvaradon születtem, es 2005 ota vagyok Nemetorszagban. Skype: dokilady..Irhattok itt is, vagy privatban. Akit erdeklek, annak megadom az e-mail cimem. Marti

harge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-07-25 22:39   
Sziasztok,

Rengeteg rágódás után, elhagyom szülővárosomat, Csíkszeredát, és elfogadva egy kecsegtető ajánlatot, jövő csütörtökön Gross Gerauba költözöm, később jön a család is... Ha van a környéken valaki, jó lenne összefutni... Várok mindenkit, aki innen lépett le, mert ahogy látom, nagyon egyedül leszek...

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-18 11:10   
Nem, a csorbák nekem tul savanyúak, de a mici, puliszka, stb., az izlik ahogyan ők csinálják.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-18 10:02   
2011-06-18 06:41, Fredi:
-
Én ugyan szeretem a román konyhát is,

-

A csorbák rajongója lennél Te is?

Hunor

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-18 06:41   
Persze, és van egy Lörrach felé is, de a legismertebb azért a hochschwarzwaldi, ezért ha nincs eleve körülhatárolva, akkor az ember arra gondol. Egyébként az ajánlott oldal csak németül, és románul olvasható. Én ugyan szeretem a román konyhát is, de meggyőzöbb lenne, ha a szerző egy kicsit az étlapot is ismertetné.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-17 19:02   
Nem a www nem kell, hanem a kötöjel volt felesleges. De persze a schwarzwaldi Feldberggel olyan viszonyban van, mint Makó Jeruzsálemmel. A szépséghiba, hogy a Taunusban is van egy Feldberg

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-17 18:30   
Szóval számomra az egész beugratás volt. Előbb a www, ami nem kell, aztán a Feldberg, amiből a leghíresebb a Schwarzwaldban és nem Frankfurt körül van. Tehát tárgytalan. Máskor precizebb utbaigazítást kérek, hogy jobban szét tudjak a neten nézni!

sbs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-17 13:35   
2011-06-16 19:32, Lepu:
-
http://hotelsandplacken.de/
-

Kedves Lepu!

A fenti cimen megtalalhatod! Ez a helyseg(Schmitten) Frankfurthoz van közel. De sok ilyen hely van meg, a neten utana kell nezni!

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-16 19:32   
http://hotelsandplacken.de/

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-16 18:14   
Kedves sbs engem, mint Freiburg lakóját, és az egész Hochschwarzwaldban sokszor mozgolódot érdekel a hír. Persze nem tudom te melyik Feldbergről írsz. Sajnos a megadott link mögött semmi sincs, csak egy domain eladási ajánlat!

sbs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-16 18:03   
Erdelyi izek,etelek söt meg italok is a Feldberghez közel: Restaurant Sandplacken, Schmitten!
http://www.hotel-sandplacken.de

bettisorina  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-27 18:50   
Sziasztok!

Én is Erdélyből származom. 4 évig éltem Pesten és fél éve kinn vagyok Hamburgban. Szivesen megismerkednék magyar emberekkel.

Ha valakit érdekel, bettisorina_KUKAC_yahoo.com, vagy msn cimem bettisorina@hotmail.co

Elza  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-16 20:55   
2011-02-16 14:50, Fredi:
-

Köszönöm! Kincsre találtál.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-16 14:50   
Könyvajánló: http://mars.elte.hu/varak/terkep+lista2.php

sbs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-14 14:29   
Ok köszi!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-13 10:56   
2011-02-12 13:21, sbs:
-

Szia sbs,

a _KUKAC_ jelet én alakítottám át _KUKAC_ formára, ez egy jó módszer, hacsak nem akarsz sok spamet kapni.

És egy tipp mindenkinek - nyilvánosan soha nem érdemes rendes módon leírni a címet, inkább átalakítás után csak, azt az olvasó igen, de a spamrobotok már kevésbé tudják értelmezni.

Hunor

sbs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-12 13:21   
Elöre is köszönöm!

tedtpsz_KUKAC_gmail.com az e-mailem, itt is jelentkezhetsz!

Elza  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-11 16:57   
2011-02-10 21:52, sbs:
-

Szerdán nem leszek a suliban, mert a csoporttal egy óvodát látogatunk.
Köv. szerdán összehozhatjuk a találkát.
Segíteni szeretnék, mert tudom mennyivel könnyebb, ha már egy kitaposott úton jársz és nem neked kell az ösvényt elöre kitaposnod.
Máskülönben én K-váron végeztem a képzöt, csak az élet sodort Marosvásárhelyre.

sbs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-10 21:52   
Kedves Elza!

En is Marosvasarhelyen vegeztem a sulit, es 14 evet Szaszregenben tanitottam! Eszerint földiek vagyunk! Nekem is oda kell majd jarni augusztustol (Berta Jourdan)!

Tenyleg jo lenne talalkozni!

Elza  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-10 17:04   
2011-02-10 15:02, sbs:
-
Most van folyamatban az elhelyezkedésem, ugyanis a gyakornoki évemet végzem.(Berufspraktikum)
Szerdánként a suliban vagyok (Berta Jourdan-ban), ha van kedved találkozhatunk és elviszlek a tanáromhoz.(Szereti a magyarokat. ) Talán többet megtudsz a dologról. Az egyházi intézményekröl nem hallottam jókat, ugyanis nem nagyon vesznek fel külföldit. Nem akarlak elszomorítani.
Erdélyben hol tanítottál? 3 évet Marosvásàrhelyt tanítottam én is.

sbs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-10 15:05   
2011-02-09 10:11, innácska:
-

Kedves innacska!

Ha tölem kerdezned, akkor en Frankfurtban elek!

sbs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-10 15:02   
Ott is jartam mar. Ök nem kommentaltak a darmstadti döntest, de nem is lepte meg öket, eszerint nem en vagyok az egyedüli, aki praktikumot kell csinaljon. Mit lehessen tudni? Uj idök, uj szabalyok! Most az evangelikus egyhaz ovodainal probalkozom.
Neked sikerült elhelyezkedni?

Elza  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-09 20:36   
2011-02-09 19:30, sbs:
-
Ha Frankfurtban laksz annál jobb.
Keresd fel a Beruflische Schule "Berta Jourdan" és kérdezd meg öket, hogy tényleg kell neked gyakorlatoznod. Egy kicsit furcsálom ezt a döntést

sbs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-09 19:30   
A darmstadti tanfelügyelöseg hozta ezt a hatarozatot. De en ezert nem busulok, söt a sulinak is örülök, mert ram fer meg egy kis nemet nyelvtanulas, meg nehany nemet szakmai ismeret. Amiert most pillanatnyilag nagyon el vagyok keseredve, hogy a frankfurti KITA (Frankfurtban lakom) nem akar egy ovodai praktikum helyet adni, es most mas helyen kell erdeklödnöm. Remelem, augusztusig talalok valahol!

Elza  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-09 17:55   
2011-02-08 21:32, sbs:
-
Szia!

Miért kellene gyakorlatot végezned, ha egyszer ped. diplomád van? Melyik városban szeretnéd az iskolát elkezdeni? Darmstadt?
Nekem nem kellett gyakorlatot végeznem, és én Ffm-ben jártam suliba. Ott van egy un. külföldi osztály, ahol hasonszörüekkel tanulsz, és ha végzel, semmi hátrányod nincs, hogy ilyen osztályba jártál.

sbs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-08 21:32   
Köszi Elza!

Azota mar sikerült Darmstadbol informaciokat szerezni, most mar ott tartok, hogy keresek egy ovodai praktikum helyet a következö tanevre. A tanitoi oklevel elismertetese egyetemi tovabbtanulassal jart volna, az ovonöi meg egyszerübbnek tünt, es ezt valasztottam.

Erdekelne, Te hogyan intezted el?

Elza  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-08 17:59   
2010-09-09 21:58, sbs:
-

Szia!

Èn is hasonló cipöben jártam, sajnos itt nem ismerik el a diplománkat, de.... van rá lehetõség továbbtanulni, és a pedagógusi szakmában megmaradni. Ha érdekel az út, írj.

Elza  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-08 17:55   
2010-11-12 19:37, innácska:
-

Szia!
Erdélyi származású vagyok, lassan 9 éve élek Németországban. Groß- Zimmernben élek, Darmstadttól 15 km-re. Frankfurtban laknál, vagy a környéken?

farkasmonika_84  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-13 20:33   
Sziasztok!

Esetleg Hannover kornyeken elo erdelyiek akadnak koztetek? En nemreg pottyantam ide Kolozsvarrol, s szivesen ismerkednek uj emberekkel!

innácska  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-12 19:37   
Sziasztok!

Én is erdélyi vagyok, jelenleg Budapesten élek, és ismerkednék Frankfurtban élő erdélyi magyarokkal. Január végén, ha minden jól megy, már kint leszek.

Üdv.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó