2022. augusztus 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Ebay élmények
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-24 10:56   
2005-03-23 23:31, incognito:
-
Megtiszteltetve érzem magam, köszönöm. Szerintem ha kereséssel kijön, jo, ha nem, az is jo, nekem nincs favorite seller listám emiatt mert soknak változik az áruja. Kezdetben amig sok volt, Cuisinartokat árultam, mostanában egész mást. Tegnap irta az egyik akinél Bernina varrotüket vettem, hogy megtartja az adataimat arra, ha ismét vennék nála. Ki tudja. Ahogy az Interneten keresgéltem vettem sokszor észre hogy nagyon sok üzletes árul az Ebayn is. Gondolom sokkal nagyobb közönséget érnek el ugy és több forgalmat bonyolitanak le. Facsavart vettem már páromnak, de küldéssel annyiba került mint itt a Home Depotban, mert nagy mennyiség kellett akkor a kinti falépcsöre.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-24 10:47   
2005-03-23 21:32, kaytee:
-
Lányom volt ugy hogy mikor belekezdett az Ebay vételekbe, nagy lekesedéssel és kevésbé meggondoltan, nagyon sok olyat vett ami nem passzolt, nem tetszett mégse életben és ide adta nekem, adjam el, sok minden még itt van a nyakamon!

Néha nehéz mindenre gondolni mi minden van az Ebayn, nekem a multkor véletlenül jutott eszembe magyar dolgok után nézni, akkor vettem a magyar DVD-t és a matyo párnahuzatot. Most ujabban föleg a varrogép-himzési dolgokat böngésztem, de most elkezdek tapétát keresni a lenti háloba, mert párom habár vett a multkor a thrift storeban, de az nem lessz sajnos elég! Hiába lett ráirva 2-3-ra hogy double roll, szerintem az csak szimpla! Ha szerencsém van, találok passzolot, ha nem, keresek másikat.

incognito  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-23 23:31   
Ja, felvettelek Andi a favourite seller listamra. Pillanatnyilag semmi olyat nem lattam, amire szuksegem lenne, de majd nezem idonket.

incognito  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-23 23:30   
Azt az opciot mar en is lattam, hogy hanyan figyelik az arut. En nem, de a fonokom, aki szinten e-bayer (igaz, kezdobb, mint en), neki segitek. Mi locksmith ceg vagyunk, igy kizarolag vadi uj zarakat adunk el. Addig ragta a fulemet, hogy kezdjunk el arulni, mire kitalaltam, hogy adjuk el a folos zarainkat. Eloszor nem akart kotelnek allni, mert az mondja ez nem tul izgalmas, de a jozan esz meggyozte.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-23 21:32   
Ha igy folytatom, nyithatok egy EBay boltot, hogy eladhassam, ami fölösleges dolgot vettem.
Megint találtam ugyanis 6 szalvétagyürüt, ami "kell".
Kalocsai porcelán, mint az étkészletem, ezért muszáj volt licitálnom rá. De nem sokat és nem fogom emelni se. Majd meglátjuk, mi az eredmény.
Észrevettem, hogy több Itzchak Tarkay nyomatot és postert árulnak az EBay, viszonylag olcsón.
Nem tudtam eddig, hogy az izraeli müvész magyar - szabadkai - származású. Viszont 2 gyönyörü, aláirt Tarkay print van a szomszédom nappalija falán. Mesélte, hogy ezerötszáz dollárért vették darabját egy hajóüdülés alatt. A nagy hajókon mindig van "galéria", ahol egész jó dolgokat lehet látni, és vagy fix árért venni, vagy aukcióval.
Én az első utunkon kifigyeltem, hogy borzasztó drága minden, igazán nincs gyüjtő-értéke sem, de rendszerint nagyon mutatósak a dolgaik.
Egy EBay-s Tarkayn most elkezdtem gondolkozni.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-23 19:13   
Tegnap hozott haza párom egy ujabb espresso kancsot, feltettem az Ebayre, ma reggelre el is volt adva, (Buy it Now-val) a vevö fizetett és a PayPal formulárra oda is irta hogy köszöni, hogy feltettem az Ebayre!

A Bernina eladomnak irtam egy jo Feedbacket, ma viszem el a postára feladni neki a 2 nem passzolo Bernina softwaret, attol függ hogy vette, vagy adja vissza ahol vette mert rossz informácioval adták el neki, vagy tegye fel az Ebayre eladásra, van akinek hasznos ugy mint az a régebbi Husquarna video amit feltettem és 5-en figyelnek és egy licit van már rajta. Ez ujabb seller's option hogy mutatja a watcher's számát. Nem mindig jelenet valamit van aki megfigyeli de nem licitál aztán.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-22 19:34   
2005-03-22 16:38, incognito:
-
Sose hirdettem itt a nevemet (nincs megengedve az üzleti hirdetés), de megadhatom Neked magánban. Az Amazonnál is adtam már el, lányom régi college könyveit. Nekem egyszerübbnek tünik az Ebay eladás (software). Ujabban adnak egy olyan lehetöséget mint az Amazonnál, hogy amit vettél könyveket, CD-ket vagy videokat ajálják, add el ismét.

Nekem egy személyes ismerösöm van az Ebayn, a szomszéd fiatalember akinek az apjának antik üzlete van itt downtown, de nem az Ebayn ismerkedtünk meg hanem segitettünk megkeresni macskájukat mikor a kertünkbe ugrott át. Mikor elmentünk az üzletbe s találtam ott szép antik arany brossot és láncot, Brian fél áron adta nekem.

Néha jol eltalálom mi kell a népnek, a napokban eszembe jutott a Husquarna videom ami elintidotta az érdeklödést a gépi himzésre, lejátszottam férjemnek is hogy lássa aztán mondtam felteszem eladni hisz nem kell már. Tegnap már négyen figyelték, ma ott az elsö licit. Kell fényképeznem ujra és feltenni lányom ruháit amiket kapott ajándékba és nem tetszettek neki. Mondtam milyen kár hogy nem adják meg a kicserélési lehetöséget hisz az Ebayn nem igen jön be az uj ára. Ritkán adok el ruhát, vagy az amit lányom vett az Ebayn és nem tetszik neki, van amit karácsonyra kapott rokonoktol és ide adta nekem, adjam el. Itt van barátja 3 jeanse is hogy adjam el. Mondom miért nem lehetett visszacserélni üzletben, de kár!

Jelenleg van 2 börszoknya elado 5/6 és 10-es de az nem lányomtol jött! Férjemet kértem meg keressen nekem valami nagyobb szoknyát vagy más fekete mübörböl levöt, mert lányomnak akarok egy nagyobb make-up kötényt varrni. Hát nem igazi bört hoz haza? Amit én találtam pénteken az egy ruhaakasztora akaszthato plasztik valami de yale blue, amin átlátszo plasztik tartok vannak, egy tul hossu, azt ketté vágtam és abbol varrok ecset tartokat oda középre. Amelett kellett nyakba akaszto pánt és kötö amit srég szalagbol varrok amit a Walmartban vettem tegnap. Ez a special make-up köténye lessz mondta lányom, igen tetszett neki a sok öblös zseb!

incognito  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-22 16:38   
Andi, mi a felhasznalo neved a bayen? Megnezem, hogy mid van es, ha van valami, ami tetszik, toled vasarolok.
Sajnos az incognito foglalt volt, igy en Incognito7211 neven vagyok ott.

Van amugy jopar (szemelyes) ismerosom is a bayen. (magyarok).

Szeretek ott buseness-elni, mert szinte minden van es konnyebb a sellerekkel (en csak vevo vagyok ezen a neven.), mint pl az Amazon.com-on.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-21 21:54   
2005-03-21 20:56, incognito:
-
Ha vissza gondolok svájci életemre, ott is annak idején sokszor rendeltem katalogusbol ruhákat, de ha nem passzolt vissza lehetett küldeni, munka után hétközben nem sok idö volt boltokban böngészni. Csodálatos most hogy az Interneten mindent meg lehet rendelni a világ minden részéröl és nem kell annyit autozni helyben sem, idövel meguntam a loholást itt is, még ruhanemükkel is sokszor sok üzletbe kell menni, amig az ember megtalálja a passzolot. A Canon S500 digital camera érdekes dolog volt, New Yorknak az a hire hogy drágább, de ott kaptam meg legolcsobban! Az Ebaynél az a kellemes meglepetés ha az áru jobb mint a fényképen, ugy voltam a multkor egy üres gyürüfoglalattal, férjem is hangosan megjegyezte milyen szép, szerencsém volt, akkor nem igen licitáltak igy olcson kaptam meg.

Hibás dolgokat is sokszor szépen helyre lehet hozni, azt régen megtanultam amiota igyekszem olcson vásárolni. Én ma az UPS-t várom az ATA memoryval aminek ma kellene megjönnie a tracking szerint, az is Ebay vétel volt.

Megértem azokat is, akik pl. kis Braun vagy Krups espresso kancsokat vettek tölem a multban, mert tölem még küldéssel is olcsobb volt mintha megveszi egy elegáns konyhafelszerelés üzletben vagy megrendeli a weben. Én hamarabb is küldöm, néha még aznap feladom Priority Maillel, igy 1-2 nap alatt ott van. Ugy látszik soknak tört az el, mert mindig el tudtam öket adni. Nem tudom a drug store-ok miért nem tartanak olyat?

A multkor nevettem mert valaki egész közelböl vett nálam két mini kölnit, akartam neki irni hogy eljöhet érte személyesen, akkor megsporolja a postai költséget de már befizette! Aznap feladtam, másnap kapta meg. Eddig csak egy vevö kérdezte meg, jöhet-e személyesen érte mert a közelben lessz dolga. Semmi problémám nincs azzal, Salad Shooter alkatrészt vett feleségének és a neje nyilván örült hogy igy hamar megkapta. Én egyszer kértem egy árust erre, mikor vettem a nagyobb hard drive-t és mivel közelben voltak inkább személyesen mentem el érte, megsproltam a $ 10.- UPS költséget és hamarabb kaptam meg. Engen nem zavar, hisz ha valamit a Recyclerben hirdetek online eladásra akkor is személyesen jönnek el megnézni. Ma kell megin postára mennem ismét egy kölnivel, de ez most West Palm Beach, Floridaba utazik.

incognito  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-21 20:56   
Pontosan igy van! Elobb nem art korulnezni... Lattam mar olyat, hogy valami a hivatalos, official oldalon a gyartonal olcsobb volt, mint az E-bayen. En inkabb jo deal-eket keresek. Sokat dolgozm, igy nem sok idom jut boltokat jarni, az internet viszont itt van es annyit hasznalom, amennyit akarom. Szoval, foleg ruhakat, esetenkent mast veszek (karorakat, kolnit, cd-ket stb)
En tavaly lettem e-bayer, es dacara a neha silany cuccoknak, nem ment el a kedvem. (pont kb egy oraja jott meg egy kompresszio polom, ami vadi uj volt, de megis lukas, szerencsere az alajan, a hatuljan, igy egy kis crazy glue-van megsegitve, teljesen hasznalhato)
Ketszer kaptam vissza a teljes penzt, ugy, hogy megtarthattam a cuccot. (egy cd, ami ugyaz az eloado volt, de mas cd es egy vadi uj adidas polo, ami foltos volt es nem volt cseredarab)

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-21 17:02   
2005-03-21 15:35, incognito:
-
Gratulálok, jokat vásároltál, de ahogy irod, elöfordul hogy valamit jobbnak hirdetnek mint ami, ha szerencséd van, az elado visszaadja a pénzt. Igy jártam tavaly egy fürdöruhával ami olyan állapotban jött hogy én régen kidobtam volna, visszakaptam a pénzemet és eldobhattam! Nem tudom az az árus honnan szedte az uj fényképet, mert amit küldött, nem ugy nézett ki!

A varrogép eladom is szépitette a dolgokat, most várom hogy szerdán feladja nekem a passzolo softwaret a Bernina 165E-hez. Bevallotta emailben most a hétvégén hogy külön vette a softwaret hogy azzal attraktivabbnak tegye (én azért vettem töle és nem egy másiktol ami software nélkül jött volna de olcsobban) és azt állitotta hogy neki azzal adták el, hogy passzol. Egyszerü lett volna neki telepiteni és belenéznie, hiszen a manualban is benne van, vagy megkérdezi üzenettel a Bernina USA websiten én is ugy tudtam meg hogy mi kellene bele ami passzol.

Voltak a multban más olyan esetek is hogy az elado csak akkor vallotta be mi a hiba az árun mikor már fizettem, egy esetben visszaléptem ékszernél, mert kövek hiányoztak és azokat nehéz szinben passzintatni és nem is olcso rubinnál, máskor pedig elég olcso volt, mert az elado hirtelen felajánlotta hogy felét visszaadja, hogy megjavittattam az ékszerészemmel és nem vesztettem rajta mert amugy is rakattam rá mást is.

Dacára az ilyeneknek nem ment el a kedvem, 1999 ota vásárolok az Ebayn, az elsö idöben csak computer alkatrészeket mert nem realizáltam hogy a babacsörgötöl a revolverig mindent lehet kapni. Mostanában minden hiányzo alkatrészt ott nézek meg elöbb. A legjobb volt mikor elkallodott a boom boxom távirányitoja, és megtaláltam az Ebayn, meg is vettem, pár héttel késöbb megtaláltam az elveszettet, most kettö van. Sokszor irigylem az olyan eladot aki jo pénzt kap egy alkatrészért, a napokban figyeltem egy régi Elna varrogép koffert és a varrofelület szélesitöjét, eladta $ 107.50-ért.

Nézegettem a Berninahoz a több spulni tarto plasztik állványt amit hátul rá lehet akasztani a varrogépre, de legalább $ 60.-ra licitálták eddig fel azokat, annyit nem fizetek. Egyenlöre vettem a thrift storeban egy falra akaszthato fapolcot kiállo bütykös faakasztokkal, azt lefektettem a varroasztalra a varrogép mögé és arra tettem a nagy vastag cérnákat, de férjem igérte hogy készit nekem egyet méretre, elmegy a Home Depotba és néz fábol konokat és azokat csavarja rá. Amit a Bernina árul az csak a keskeny kis rudakkal jön rajta. Az a kis plasztik szélesitö amit rá lehet arra huzni amit erre a célra árulnak a varrogépüzletekben, darabonként $ 5.-. Férjemet aki rendszeresen jár thrift store körutakra megbiztam most hogy keressen nekem olyan drága Bernina softwaret, mondom ha Microsoft Word 2000-et is találtam $ 2.98-ért miért ne Bernina Designert? Amelett minden jöhet ami Elna, Bernina vagy Husquarna.

Ma majd kisül, ha megérkezik az ATA kártya amit az Ebayn vettem, hogy tudom-e használni a varrogépbe. Ezeket a memory kártyákat a Bernina üzletesem itt helyben $ 100-160.-ért adja, $ 160.- az ami Bernina, $ 100.- ami a Magic Boxhoz valo. $ 18.50-ért vettem a Mitsubishi ATA memoryt az Ebayn. Az Interneten keresgéltem ahol irt valaki erröl de ö az ujabb Bernina 200E-vel párositotta ami müködik direkt a Windowsval. Viszont én láttam hogy a két Bernina software ami jött a varrogépemmel, szintén tudja formatirozni a kártyát.

Nem mindig legolcsobb az Ebay, a nyomtatomat a Neweggnél vettem ingyen küldéssel és $ 20.- Canon couponnal. Férjem tanitott meg erre hogy nézzem meg több helyen mielött veszek, a digital kamerámat is a weben rendeltem meg, olcsobb volt mint az Ebayn ahol akkor igen fellicitálták karácsony elötti idökben.

incognito  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-21 15:35   
Szerencsere mar nagyjabol tudom a meretemet gyartonkent. Persze, ha ott vannak a pontos meretek, az segit. Az E-bay sajnos olyan, mint a drog, alig lehet tole szabadulni... Abszolut nyero vasarlasaim:
-Adidas superstar T-sirt: $0.99 + $2.00 s/h (bolti ara kb $30) bnwot
-Tissot karora: $147 + kb $10 s/h (bolti ara $300) bnwt
-Calvin Klein ing $9.99 + $4 s/h (bolti ara $69.99) bnwt (az egyik legszebb ing, amit mostanaban vettem)
-Fila 1/2 zip wool sweater: $38.95 + $10 s/h (heritage series, very rare, ara kb $120, bnwt; valamint ugyainlyen csak sima kerek nyaku es nem wool, hanem cotton sweater szinten $40 alatt nwot)
-es egy $140 koruli Ralph Lauren V nyaku sweater $40-ert. bnwt

A kellemetlen elmenyek koze sorolom azt az agyhalott sellert, akinek negative feedbacket hagytam, amikor kezhez vettem a $10-os cd-met, ami egy CD-R volt es viszonzas keppen en is azt kaptam. Aztan, volt ket masik karora vasarlasom, ami fel siker volt (kicsit karcos uveg) es par hasznalt ruha, ami foltos volt. A tanulsagot levontam es nem veszek tobbet hasznalt ruhat, bar egy bnwt t-sirtem is foltos volt, de a seller full refundot adott.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-19 19:11   
2005-03-17 22:21, incognito:
-
Ruhanemüvel azt ajánlom, hogy ha lehet az ember probálja meg elöbb egy üzletben mielött az Ebayn megveszi. Föleg az a márka hogy számoz. Ha pedig nem megy akkor el lehet ujra adni az Ebayn. Igy járt lányom a snow boarding boats-al, amit aztán ujra eladtam, kicsit kevesebbért mint amit ö fizetett, de legalább megszabadultunk a tul kicsi bakancsoktol. Sok Ebay elado odairja a pontos méreteket is, leméri lefektetve, az is segit.

Mi tegnap viszont megin a Quality thriftben voltunk, mondtam ideje lessz a 20%-os coupont beváltani mielött lejár a honap végén mint eddig pár másik. Rengetegen voltak péntek délután pláne hogy az esö is esett, de jo dolgokat kaptam, egy vadonatuj meleg pongyolát $ 7.99 (minusz 20%) egy hosszu bársony háziruhát kissé csillogo himzéssel ugyanannyiért, férjemnek nadrágot $ 4.99 ami olyan uj hogy az alja sincs felvarrva, egy kis Herbes de Provence Cannes-i cseréptartot $ 1.49-ért elöl kis száritott virágokkal rajta, Pyrex measuring cup szintén uj $ 2.99, ezekböl a kasszánál vonják le a 20%-ot a couponnal. Amit kerestem, nem találtam, fekete mübör anyagot a make-up köténynek, se pedig Bernina software-t de sose lehet tudni hisz vettem már pár honapja Microsoft Word 2000 CD-t ujonnan $ 2.98-ért.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-19 19:06   
A legtöbb Ebay elado igyekszik helyre hozni ha hibázott, most levezelek a Bernina árussal és megigérte hogy jövö héten küldi nekem a passzolo software-t. Azt irta neki ugy adták el azt amit adott vele hogy passzol. Szerintem ki kellett volna probálnia mielött ugy hirdette! Én a Bernina websiten kérdeztem meg s ott irták hogy nem passzol. Tegnap azért kiprobáltam hiszen hobbym a tesztelés, és hibaüzenetet kaptam:
Image hosted by Photobucket.com

incognito  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-17 22:21   
Javareszt kellemes tapasztalataim vannak az e-bayezesrol. Kicsit zsakbamacska ruhat venni, de sokszor fele, negyede arert hozza lehet jutni jo minosegu holmikhoz. Erdemes korulnezni!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-16 04:47   
2005-03-15 19:07, kaytee:
-
Szerintem az Ebayn még mindig lehet jo dolgokat kapni csak néha keresgélni kell vagy kivárni.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-16 04:44   
2005-03-15 02:49, fellegvar:
-
Nyugytával dicsérd a napot mondja a magyar közmondás! Ma borzalmasan mérges lettem! Felhivtam a Bernina üzletet nálunk, van-e nekik Artlink v4? A nö elment keresgélni aztán jött vissza, hogy van az üzletben, $ 150.-. Mondom akkor mindjárt jövök érte!

Odamegyünk hát elém tesz egy 3-as verziot! Mondom ez a régi! Mire ö hogy ez a legujabb! Mondtam nekem a 4-es kell, azt ajánlotta a Bernina supporter a Bernina USA websiten, az a legujabb! Tévedett volna? Mire a nö hogy akkor ö telefonál és megkérdezi. A telefon után azt közli velem hogy ujabban csak együtt árulják az Artlinket a CPS-el és a kábelért is külön számolnak, s az $ 400.- plus a 7.25% sales tax. Mondom CPS-em van, nekem csak az Artlink kell, mire ö hogy ha azt egyedül akarom megrendelni, az $ 600.-! Majdnem mondtam neki amit gondoltam, hogy amerikai Bernina Mafia ez?! Csak annyit mondtam neki hogy akkor megrendelem Németországban ahol átszámitva $ 172.-be kerül! Hazaérve irtam is a német üzletesnek aztán elmentem a honlapjukhoz megrendelni, irtam hozzá hogy a küldési árat persze javitsák ki mert az USA-ba többe kerül küldeni, mint 5 Euro. Még ha $ 28.- lenne a szállitás akkor is csak a felébe kerül mint itt!!!

Külömben maga a Bernina supporter irta nekem, ha a 3.0-ast akarom mégis azt nézzem meg az Ebayn vagy a rummageads.com-on!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-15 19:07   
Újabban Ebayztem én is kicsit. Hiába keresgéltem a "rendes" üzletekben szalvétagyürüt. Vagy nem tetszettek, vagy nagyon drágák voltak, és ugyanigy jártam elegáns tányéralátétekkel is.
Ezek után muszáj volt az Ebayn körülnéznem és percek alatt sikerült négy perfekt dologra licitálnom. Mind új volt, sokkal olcsóbb és szebb, mint a boltokban és ami már megérkezett, nagyon-nagyon szép is.
De valóban nem lehet ész nélkül vásárolgatni az EBayn - én örülök, hogy nem gyüjtök igazán semmit, különben ki tudja?
Lehet, hogy elkapna a lelkesedés

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-15 09:16   
2005-03-15 02:49, fellegvar:
-
Ugy látszik hamarosan meg lessz oldva a katica bogár dolog, mert megveszem itt helyben a passzolo software-t ami tudja azt is kezelni. Aztán gyárthatom a himzett katica bogarakat!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-15 02:49   
2005-03-15 00:43, andi_usa:
Az elmult napokban töltöttem le svájci websiteröl egy ingyenes katica bogár himzés mintát

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-15 00:43   
2005-03-13 21:34, fellegvar:
-
es kulonbseget tudnak tenni a valodi ertek es a lom kozott .

Szerintem ez nem csak az Ebayre áll, hanem rendes üzletekre is!

Ma kissé lehangolo informáciot kaptam az amerikai Bernina websiten, de valahogy sejtettem.. mikor a napokban utána néztem és láttam hogy az a nö elötte egy héttel eladott egy Artista 180-as varrogépet ami a hirdetése szerint 1999-böl valo volt, és ujabb verzio softwaret adott hozzá mint az enyémmel, gondoltam valami nem stimmelhet, ha az én modellemet 2003-asnak hirdette, akkor ahhoz passzolt volna az ujabb software! Ma azt tudtam meg, hogy az a v2 amit én kaptam, nem is müködik az én varrogépemmel! A Bernina tanácsado irta nekem hogy vagy keressem meg a v3-at az Ebayn vagy a rummageads.com-on vagy vegyek egy uj v4-et a Bernina varrogép üzletben! Gondoltam, inkább az uj v4-et fogom megvenni mert akkor mindent tudok használni. Az elmult napokban töltöttem le svájci websiteröl egy ingyenes katica bogár himzés mintát és pont 4-es verzio volt, amit persze csak 4-es softwarrel lehet a gépbe küldeni! Néha van 3-as is, de legkevésbé 2-es!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-13 21:34   
2005-03-13 16:28, Perec:
legalább 1200 fontot elköltött ezidő alatt, főleg régi kis porcelán-és egyéb dísztárgyakra, és egyéb kisebb használati cikkekre. Egy régiségkereskedőt elvittek a tévések hozzá, aki végignézte a nyereményeit, s azt mondta, ő max. kb. 100 fontot adna az egész kollekcióért.
_________
Hidd el , hogy sokan "bevasarolnak" , de nem csodalkozom , en sem lennek jobb ... ezert nem is probalom ... Szerintem , csak azok kellene probalkozzanak , akiknek jo uzleti erzekuk van es kulonbseget tudnak tenni a valodi ertek es a lom kozott .

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-13 20:37   
2005-03-13 16:28, Perec:
-
Az Ebay egy ruszki roulette! Ma reggel kissé frustráltan vettem észre hogy elpasszoltam a 10 dupla Elna cam-ot amit csak $ 16.50-ért adtak el! Máskor felmegy az ilyen százig is! Nincs mindig kedvem várni és ha van olyan, "Buy it Now"-val veszem meg. Szerintem föleg az Ebaynél ismerni kell a tárgyak értékét, persze ez nem áll a gyüjtökre akik lelkesen licitálnak valamire amig meg nem kapják, aminek persze örül az elado. Ez olyan mint a multkor a kis Yves Rocher Pivoine kölni, amit egyszer ingyen kaptam az Yves Rochertol egy megrendeléssel és többen licitáltak rá, végül $ 9.-ért ment el!

Néztem a photo printereket az Ebayn aztán mentem az Internetre és megrendeltem a newegg.com-nál. Az Ebayn $ 83.- lett volna az én régim Buy it Now-val plussz $ 35.- a küldés, én $ 89.97-t (plusz 7.25% CA sales tax itt helyben)fizettem 14 honapja a Sam's Clubban érte. A newegg ingyen szállit, az ujabb Canon printer modell pedig ha megkaptam a Canontol a beküldött $ 20.-as coupont, $ 39.95-be fog kerülni!

Tegnap fizetett az egyik vevöm, igy megy Texasba a fülbevalo amit megnyert. Ujabban feltünt hogy sok texasi és Louisianai vevöm van.

Lányomnak tegnap vittem el a Hong Kongbol érkezett strass nyakláncot ami szépen passzol a karkötöhöz amit elötte találtam neki. Az elado üzletében $ 29.98 de licittel megkaptam $ 15.50-ért. Ez 11 soros, az amit elötte vettünk egy éve csak 6 soros volt és domboru ami nem tetszett neki, eladtam a héten $ 9.90-ért. A karkötö is $ 15.50 volt. Kinek mi kell, és mennyit akar érte fizetni.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-13 16:28   
Kedves Fellegvár, a szövegre csak azért figyeltem fel, mert számomra kissé komikusan grandiózus, és mert jól megjeleníti az ebay mögött rejtőző egyik húzóerőt, nevezetesen azt, hogy az ember minden alkalommal "győzelmet arat" amikor mindenkit túllicitál - csak éppen ezt mellesleg saját pénze költésével teszi .

Történetesen pont ma láttam egy műsorrészletet a tévében, amely az eBay.co.uk-ről szólt: az itteni felhasználók száma állítólag évente kb. egymillióval növekszik, azaz nem úgy néz ki itt sem, mintha sikerhiánytól szenvedne.

Szerintem egyébként is tanulságos volt a műsor: egy nő kb. hét hónapja ebay-ezett, és ha jól emlékszem, legalább 1200 fontot elköltött ezidő alatt, főleg régi kis porcelán-és egyéb dísztárgyakra, és egyéb kisebb használati cikkekre. Egy régiségkereskedőt elvittek a tévések hozzá, aki végignézte a nyereményeit, s azt mondta, ő max. kb. 100 fontot adna az egész kollekcióért.
Azaz jobb, ha csak akkor vesz valaki valamit meg, ha azért veszi, mert kell neki, és nem azért, mert feltétlen "bargain"-t, netalán valamiféle befektetési lehetőséget keres.

Szép vasárnapot!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-13 03:52   
2005-03-13 00:13, Perec:
-
Érdekes, az itteni Ebay nem küld ilyet, habár gratulálnak ök is: "Congratulations - You Are The Winning Buyer!" Utána jön a figyelmeztetés a fizetésre:"you have committed to buy this eBay item from.." ..én is napok ota várom, hogy 2 vevöm fizessen, pedig csak kis összegek..

Gondolom az angolok szeretnék a forgalmat kurblizni az olyan emailekkel amiket az ottani vevöknek küldenek.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-13 00:19   
2005-03-13 00:13, Perec:
Ha nem vigyázok, még a végén a fejembe száll a dicsőség, és emlékművet állíttatok magamnak.
______
Kedves Perec !
Ilyen leveleket Amerikaban MINDEN nap lehet kapni es nem "csak" az E-bay kuldi ...
Aki itt el , megtanulta , hogy olvasas nelkul a szemetbe dobja ... ( A marketing is kell eljen valamibol )

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-13 00:13   
Valamelyik nap vettem egy DVD-t az ebay-en, amelyet egyébként nem forgalmaznak a boltokban (érdekes módon, egy BBC-sorozat). Erre ez az email érkezik az ebay-től. Idézem (vastagbetűs kiemelés tőlem):

Dear [...],

Congratulations on your victory on eBay.co.uk. We're sure it'll be the first of many. Whether you've won a bike, a boat or a CD, just follow the Buyer Checklist and continue your success.

Ha nem vigyázok, még a végén a fejembe száll a dicsőség, és emlékművet állíttatok magamnak.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-10 22:26   
Ma csengetett a postás és alá kellett irnom egy kis csomagcédulát, megjött a kinai gyürü! Jo sokáig utazott! Az elado azt irta rá hogy kagylo és $ 10.- az értéke! Csinos gyürü kicsit nagyobb a teteje mint a másiknak. Nincs benne aranypecsét de a teszterem aranyat jelez. Igy nem lettünk becsapva és Alexandra örülni fog.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-08 18:49   
Tegnap kaptam emailt az Ebaytol hogy az eladot akitöl lányom vette a zafir gyürüt kirugták és adjak be egy pénz vissza szerzö kérést ha nem kaptam meg. 15 napja lett véve, az elado irta hogy 7-14 nap amig ideér! Ez a gyürü volt

A másik gyürünél, amire én licitáltam lányomnak, is hamarosan a vétel után elöjött nálam hogy nem tag már az Ebayn az elado igy nem tudtam neki Feedbacket hagyni, de a gyürü megjött és nagyon szép! A felado USA-bol küldte de az email cime valami orosz volt!

Igy nyugtalan lettem mikor tegnap nem jött az igért email a varrogép eladomtol, de ma reggel irt és küldte a Fedex számokat, a 2 csomag már Orlandoban van, március 11-re lett igérve a kiszállitás. Nagyon izgulok, alig várom a csoda computerizált Berninat!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-01 19:35   
Minden ut az Ebayre vezet! Tegnap férjem ismét elzarándokolt a Singer üzletbe ahol megrendelte nekem az Elna Carina használati utasitást és a spulnizohoz az alkatrészt pár hete, egyiket sem kapta még meg. De elbeszélgetett a tulajjal és megtudta hogy a legrosszabb computerizált varrogépet a Singer gyártja, az ajánlott márkái Bernina, Elna, Pfaff és Husquarna. Mondta ha kap becserélésre computerizált varrogépet, nagyon hamar el is adja. Napok ota böngészem az Ebayt és a webet computerizált varrogépekröl informáciokat keresve.

Tegnap felfedeztem egy uj Ebay hirdetést az Elna Carina-rol amit férjem hozott thrift storebol nekem és a képeken keresztül jöttem rá hogy a spulnizobol csak egyik oldalon a plasztik van letörve, de a tartot jobbra kell nyomni hogy odatartsa, kinyomtattam a képet férjemnek s mondtam talán meg tudnánk mi is csinálni hogy hozzá ragasztunk egy darabot valamivel! Viszont még igy is tudtam spulnizni végre habár kicsit mozgott és lötyögött de az ujjammal oda tartottam a spulnit.

Tegnap kérdeztem egy website varrogép árust a himzö gépekröl, melyiket ajánlja, ö azt válaszolta ma hogy a legtöbb Brothert ad el mert abban sok az ingyen minta, különösen Disney, viszont a Singer az amivel az Internetröl is lehet külön software nélkül mintákat leszedni hozzá! Ö is árul az Ebayn.

Nézegettem a himzéseket is tegnap, a legtöbb Ebay tag akit kérdeztem, a Bernina-t ajánlotta mint legjobb himzö varrogépet de tegnap találtam egy websitet ahol meg lehet nézni milyen himzésminta jön melyik géppel és rájöttem hogy az a stilus nem is tetszik nekem! Eddig még legjobban az Elna Envision 8006 vagy 8007-es himzö varrogép tetszik, igy azt fogom keresni. Mikor az Ebayn volt egy elado 8006-os, még nem tudtam ennyit igy nem is licitáltam rá.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó