2022. január 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Ebay élmények
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-04 11:05   
Kedves Calyx,

látod, én nem voltam olyan rafinált, mint Te, de szivesen tanulok Töled, s ezentul én is csak megjegyzem magamnak és az utolso pillanatban fogok lecsapni rá! Nekem nem jutott volna az eszembe, hisz vagy kell, vagy nem kell, miért lenne érdekesebb csak amiatt, ha valaki licitál rá? Vagy kell, vagy nem..

Gratulálok a bazalt kövekhez. Én ma egy Christian Dior napszemüveget leltem egy thrift storeban, ahova bementünk addig nézelödni amig helyrehozták a kocsimat, t.i. utoljára amikor a benzinmutatot (sensort) csinálták rosszul rakták össze s nem mutatta se a mileaget sem pedig a sebességet! A napszemüvegen az volt a muris, hogy egy sorban az üveg mögött feltünt kettö s kértem a kasszást, szedje elö, megnézném. Mikor közelebb néztem egyik Gucci volt, másik Dior. A Diort vettem meg, (félár $ 6.98)s itthon azon nevettünk, hogy férjem azt mondta made in Phillipines? Én Hong Kongra tippeltem, de egyikünknek sem volt igaza: made in Germany! Találtam egy szép cirádás nagy arany foto keretet is, amibe a himzett Thailandi elefántot teszem bele, amit lányom kap, abba belefér mert domboru az elefánt, gyöngyökkel s paillettekkel himezve.

Borzalmas elképzelni is, mi mindent kaphat az ember, akárhol vesz valamit! Persze még akkor is, ha csak az üzletben probálja fel, nem is kell megvennie, s vissza vinnie!

Külömben a merevlemezzel nagyon meg vagyok elégedve, ad egy doboz nélkül jött s nem voltam benne biztos, akkor nem-e csak 1 év garancia, de megnéztem a WD websiten, s 3 év s kicserélik, ha baja van, ki is nyomtattam. Ez az uj special edition ténleg gyorsabb, csodálkoztam, milyen gyorsan kopirozott át mindent! Még van pár apro telepités, elsimitás s rendet is akarok csinálni a tárolt holmiaim között ha már bele kezdtem. Ma nem jött csomag, remélem holnap ismét befut pár Ebay vétel. Viszont mikor ma a money ordert vittem a bankba, tünödtem, mennyivel kellemesebb, ha valaki PayPal-al fizet, egy uttal kevesebb nekem. A postán is fél orát vártam amig sorra kerültem, ment a csomag Floridába a nönek, aki a négy korongért $ 100.- at fizetett! A postásnak feltünt lassan, hogy majdnem minden nap csomagot adtam fel, de még nem kérdezett semmit. Engem a svájcba menökröl ismertek eddig.

Andrea

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-04 04:24   

megvan :-)

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-04 04:07   
2002-12-04 03:49, rigojanos:
-
En nem birom a licitalast

Nem kulonosebben zavar engem,ami nem nekem lett szanva az ugy sem lesz az enyem,most van 20 percem,nevetni fogsz majd,hogy mi
Nem szoktam licitalni elobb,mint az utolso pillanatban,akkor van "adrenaline rush" ,aztan tovabb nem is erdekel.
Utalok egyebkent is vasarolni,de igy erdekesebb

Frottir agynemut nem itt hasznaltal,igaz ?
Lepedonek telen elfogadnam,viszont a triko anyag agynemu nekem is szetment par mosasban/mosastol.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-04 03:49   
2002-12-03 20:58, Calyx:

En nem birom a licitalast, nagyon kikeszit idegileg. Egyszer probaltam, azota csak emailezek az arusnak, es ugy alkudozok. A taskaimat is igy vettem.

Amit kerestem tegnap de nem talaltam,az frottir (terry cloth) agynemu,az itt nem letezik

Az a bajom vele, hogy kikopik gyorsan egy foltban, ott, ahol fekszel rajta
Amugy tenyleg kenyelmes.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-04 02:08   
2002-12-03 22:04, andi_usa:
-
Kedves Andi,

szoval Te is egy olyan vagy?

Minek hivnam fel a figyelmet olyasmire ami senkit nem erdekelt napokig :-)
Egyebkent igen ugy szoktam,az utolso pillanatban,mert minek felverni valaminek az arat...altalalaban mindig megkaptam amit akartam,par napja volt,hogy total kiment a fejembol,hogy akkor akartam valamit,igy az eluszott masnak.

Irtal valahol a hasznalt ruhakrol amit visszavisznek a boltokba,vigyazz vele,mert megtortent NY-ban,hogy valaki vett egy Chanel kosztumot es egesz teste kiutott,mert ! elotte mar valaki megvette aki holttestre huzta a ruhat csakis a temetesre (nyitott koporso),aztan vitte vissza !Es a holttesttel meg mit tudom en mit csinalnak,de formaldehydet hasznalnak.
Ahogy leirtam,kezdtem vakarozni is... ez igaz tortenet.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-03 22:04   
Kedves Calyx,

szoval Te is egy olyan vagy? Nekem is meg kell tanulnom türelemmel kivárni az utolso percet s akkor licitálni!

A multkor igen frustrált voltam mikor az orrom elött ment el az a memory $ 1.25-ért (az én bid-em az elsö volt s $ 1.-, az utolso percig) a memory Simple Tech PC 133 128BM!, utána egy orával késöbb pedig a Cuisinart mérleg, amire napokig licitáltam! A mérleget már nem bánom, jobb lessz a digital amit az Amazonál rendeltem.

Drukkolok Neked, hogy megkapjad s ne jöjjön egy másik közbe!

Frotté ágynemüt én is csak anyámnál láttam eddig, azelött a trikot is, ami itt már kaphato s a flanell is.

Na, de most megyek ebédelni és aztán végre hard drive-t beépiteni.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-03 20:58   
En nem szoktam licitalni,mikor eljon az utolso masodperc,akkor szoktam az ajanlatom
leadni :-)
Ma is este lesz valami ami erdekel,par napja kiirtam a datumot es hogy este 10 korul lesz,
majd szolok ha okay :-),de eddig senki nem licitalt ra,ugyhogy tudom,hogy az enyem lesz :-)

Turducken-nek nagy sikere volt elozo heten,mint ajandek,nagyon orultek neki.
Oda szallitottak ki,es allitolag irto nagy dobozban erkezett,mert jeggel volt a doboz tele :-)

Amit kerestem tegnap de nem talaltam,az frottir (terry cloth) agynemu,az itt nem letezik :-(
Varrni kell,imadtam Europaban frottir lepedon aludni.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-02 10:47   
2002-12-01 22:39, kaytee:

A megmilliomosodás útjára léptél!
-

ROFL! De jo lenne! Sokat kellene eladnom, amig vissza szerezném a lukat amit a kocsi lopás teremtett a kasszánkban! Egy százas ment el a lopott CD-k ujra vételére mivel mind olcsobban vettem, Ebayn és Half.comnál.

Persze az összeg amit odairtam, az nem is tiszta bevétel, mert abbol lejön a hirdetések ára s az Ebay levon minden eladásbol részesedést, s a PayPal levonások, mert amiota elfogadok kredit kártyát Premier Accountal, azota minden befizetésre levonnak, pl. a mai $ 11.- nél 70 Centet.

De nem panaszkodom, mert sok minden eltünik igy a házbol ami használhatatlan volt, mert nem passzolo Cuisinart alkatrészeket vett férjem vagy anyám olyan Adidas cipöket. Garage Saleken sose voltak ilyen bevételeim, igy csoda jo lehetöségnek tartom az Ebayn valo eladást! El tudom képzelni, hogy sokan megbizással adnak el, a szomszédok, rokonok bizzák rájuk a dolgokat. Ha az illetö nem maga adja el, akkor a rokon akitöl netán ajándékba kapta a holmit, nem is tudja meg! Férjem persze boldog most, hogy mégis jol tette mikor hordozta mindazt haza, amire Cuisinart volt irva s nem morgok, hogy nem passzol vagy már van!

Viszont kissé szenved is, mert az ebédlö asztal tele van holmikkal melyek várnak az eladásra, s ragaszto szallag, cimkék, s pakolo eszközök. Itt körülöttem meg üres dobozok tornyosulnak a pakolásra várva, melyeket a pincéböl hoztam fel.

Külömbem ma késö délután észre lehetett venni hogy az emberek hazatértek a hosszu weekendröl, az orrom elöl vitte el egy nö az egy dolláros memoryt 10 másodpercel mielött lejárt az én egyetlen bidem, s utána meg egy Cuisinart mérleget ami nekem a csomagok pontosabb leméréséhez kellett volna (pár napja licitáltam rá!), mert eddig többet fizettem rá a kelleténél. Sajnos csak német fali konyhamérlegem van, az ami ouncos csak levélre jo. Annyira frustrálva voltam, hogy elmentem máshol is keresni s mivel az Amazon küldött éppen emailt hogy lejár a Free Shipping, elmentem oda is. Hát ott volt a legolcsobb ár erre a digital mérlegre $ 40.99, mely 11 lb-ig megy! Miért kerül itt $ 90.- ahonnan a képet szedtem s az Amazonnál $ 40.99?? Az amire licitáltam nem volt digitális s csak 6.6lb-ig ment, $ 26.- ért ment el. Viszont csak a check out után az értesitö Amazon emailböl tudtam meg, hogy az a mérleg csak december 15-re lessz leszállitva! Nem tudom, ha nem sporoltam volna meg a külömben $ 6.17-re számitott S&H-t akkor milyen hamar kaptam volna meg?

Holnap reggel mehetek ismét a postára két csomagot feladni, az egyik férfi Adidas cipö Chicagoba megy, a Cuisinart korongtarto pedig Coloradoba.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-01 22:39   
2002-11-28 21:12, andi_usa:
-
Ebay eladások november 13-28-ig:

Page Total: (Sold items) $332.61
12 items sold.

Andrea

A megmilliomosodás útjára léptél!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-28 21:12   
Ebay eladások november 13-28-ig:

Page Total: (Sold items) $332.61
12 items sold.

Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-26 22:06   
Hi Kaytee,

ha valami nem lett eladva akkor is van Ebay hirdetési költség (attol függ milyen az érték, ha jol emlékszem 5 dollár kezdö ár alatt 30 Cent egy fényképpel az 1 hetes hirdetés, 10 dollár alatt 50 Cent. Ami drágitja az a Buy it Now s a Reserve Price (ami alatt nem adod el).

Szerintem vannak csalások s visszaélések is. Mi sokáig vásároltunk a Nick & Norah üzletben, a Norah bement a Broadwayhez Los Angelesbe s licitált egy teherautora valo hibás árura tölük s az üzletében adta el. Az a disc set amit most eladtam, még onnan van s rajta van a Broadway sticker még. Szerintem késöbb sok üzlet kezdte maga is eladni, igy keletkezett a Nordstrom Rack s van régota a Sears Outlet is.

Nagyon sok thrift store él abbol, hogy teljesen uj s ép árut adnak el, a dobozbol pl. hiányzik a manual, vagy egy alkatrész, vagy nincs doboz. A habverö amit eladtam dobozzal volt de hiányzott a Cusinart leirás, a kis füzetecske amiben pár recept is van.

Igaz a Best Buyban is vettünk ilyet, a microwave volt "open box" egy huszassal olcsobban, nem volt benne a manual s a garancia papir. De letöltöttem a G.E honlapon s ott bejelentettem a garanciát is, probléma egy sem. Viszont jártam már meg open boxal, a Targetbol volt a kis Dirt Devil wet/dry vacuum/cleaner, ami mindenütt spriccelt csak ott nem ahol kellett volna! Visszavittem s kicseréltem a drágább Bisell LittleGreen-re ami nem volt open box, de primán müködik s nagyon szeretem.

Láttam viszont egyszer egy TV müsort ahol mutatták, milyen sok nö teszi azt, hogy megvesz egy ruhát, hordja egy este s másnap vissza viszi s vissza kéri a pénzt! Az üzlet meg eladja ujnak! Amiota azt láttam, nem zavar már a thrift storeban valo vásárlás!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-26 18:24   
Hi, Andi,
ha jól tudom, amikor nincs eladás, nincs költség se, ugye?
Ha meg van, akkor legyen mindenkinek vasárnapja.
Nálam sokkal tájékozottabb ismerőstől hallottam, hogy a "salvage"-ból származó árukat az USAban, vagy csak sok amerikai államban(?) tilos újként eladni. Ezért sok tökéletes állapotban lévő, új dolgot, ami pl. balesetes kamionban volt, használtként árulnak, amikor nem is az.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-26 18:07   
Kaytee,

igen, mondhatom, hogy sikeresen végzödött az elsö 8 hirdetés, egy kivételével MIND eladtam, a kivétel két nagyon régi korong volt a CFP gépekhez. A total bevétel Page Total:(Sold items) $221.63 8

Ebböl persze az Ebay még leszedi a nyereség részét. Amelett ma reggel ketten fizettek PayPallal de az egyik kredit kártyával, s miatta megváltoztattam Premier Accountra az enyémet, a transakciora (arra a fizetésre) viszont levontak $ 1.59-et. Nekem igy is megérte, mert ha csekket kérek 1 hét keletröl mig ide ér, s akkor várhatom a bank jelentést, illetve 3 napot amig tudják, hogy jo-e a csekk. A Money Order viszont a vevönek kerül pénzbe, de azt is elfogadok.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-25 22:51   
WOW,most talaltam es most vegzodik is,2 masodperc :-(,ido sincs beiratkozni:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=2073414238
csak:$29.99
Famous Cajun Injector Brand Fried Turkey

na,en is vasaroltam,"buy it now" lehetoseggel:

Louisiana Cajun Turduchen

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-25 22:10   
Nem értek a Cuisinartokhoz, de a vevőid nyilván tudják, mennyit ér micsoda alkatrész. Látszik, hogy keresett cikket kezdtél árusitani. Most már biztos lesz karácsonyra extra költőpénzed! Csak igy tovább.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-25 19:41   
Váratlan meglepetés, a négy Cuisinart korong már $ 96.-on van! Ma este jár le ez a hirdetésem. Csodálkoztam ezen a tülekedésen s fellicitáláson, aztán utána néztem a dolgoknak: van egy hely, a cuisinparts.com, ahol a legolcsobban adják a korongokat, de ott nincs az 1 mm-es. Egy másik helyen az a korong $ 30.50, egy harmadik helyen pedig oda van irva, hogy a Cuisinart azt már nem gyártja!

Amit én árulok, az egy dobozos 3 korongos set volt, hiányzott belöle egy, de megtoldottam két másikkal, egy 2 mm-es s egy 1 mm-essel. A legdrágább korong a French Fry cutter, s az is van benne, azt $ 36.50-ért adják.

Ez lessz a legsikeresebb eladásom, ahogy nézem!

Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-24 17:47   
Ma megkaptam a jelentést az Ebaytol, hogy megnyertem a könyvet amit férjem akart: 49 Cent volt a könyv s $ 3.19 a küldése! MILTON CROSS ENCYCLOPEDIA OF GREAT COMPOSERS vol. 2. Amelett a 22-es szám a nevem mögött 23-ra változott, mert a pongyola elado hölgy is irt egy jo feedback-ot rolam.

Viszont virtuális barátom Bill is irt s kérdezte, mennyi az üzletben a Cuisinart disc set, mert látta, hogy az egyik hirdetésem eddig $ 80.--ra ment fel!

Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-24 03:54   
Gratulálok Kaytee! Egyben irigyellek, mert az ABBA-t én is szeretem, nekem is van pár CDm tölük. Örülök hogy jol vetted a DVD-t is s meg vagy elégedve vele.

Külömben a print to canvas-t magam csináltam az idén nyáron a Canon BJC 2100-es nyomtatommal, melyhez lehet Photo cartridget kapni, az anyagot a Staplesnél találtam lecsomagolva. Készitettem fényképekröl s festményekröl is a webröl, igen jok lettek! Persze csak az a méret megy ugy nyomtatoval. A nagyobbakat láttam fényképröl, a Mall-okban szokták hirdetni olyan standokon középen. Nekem tetszenek azok is, melyeket hires festményekröl árultak, vettük olyat Belgiumban s egyszer itt egy Swap Meeten.

Andrea

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-24 03:16   
Újabb vásárlási élményekkel gazdagodtam.
Sikerült megkaparintanom, mint egyetlen licitáló, 6.99-ért az ABBA Gold dupla CD-t, új, 37 szám van rajta, és Hong Kongból fog érkezni, ha megérkezik, mert nem lehetett biztositást kötni rá. Férjem kedvence az Abba, ezért vettem.
Megérkezett közben a Sunshine c. film DVD, 2 nap alatt. Vadonatúj, perfekt, ahogy igérték.
Most a Carmen c. operát keresem DVDn, úgy néz ki, Braziliából kellene megrendelni, de az eladócég azt állitja, nemzetközi rendszerüek a lemezeik.
------------------------------------------
Találtam más érdekességet is: azoknak irom, akik esetleg (karácsonyra) szeretnék egy kedvenc fotójukat vászonra, "festményként" nyomtattatni. Én már láttam ilyen képet, nagyon jól néz ki. Az EBayn több cég hirdet ilyen munkát.
Rákeresni a "photo to canvas" szavakkal lehet.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-23 19:05   
Szia kedves Anri,

köszönöm a bokot, s én is örömmel s érdeklödéssel olvasom mások Ebay élményeit. Én egy Magyaronline tagnak köszönhetem az eladási ötletet, aki megkért, hogy segitsek neki egy Cuisinart food processort keresni s licitálni rá. A Food processor megvan s már egy extra korong is hozzá. Mikor azokat az ajánlatokat nézegettem, láttam, milyen árakon adják el sokszor a használt Cuisinart alkatrészeket is, s akkor mentem le a pincébe is keresni az elrakott dolgaim között. Több volt mind gondoltam olyan, amit férjem hozott haza nem nézve a modellt s hogy nekem már mi van meg. Ideális az Ebay arra, hogy az ember megszabaduljon olyantol, amire nincs szüksége s még pénzt is kapjon.

Bevásárláshoz azt ajánlom, hogy elöbb informáld Magad az árakrol. A napokban pl. egy Cuisinart habverö rátét $ 41.40-ért mert el, ami tulzás, hisz $ 41.50-ért lehet az Interneten megrendelni! http://www.cuisineparts.com/accessories.html

Itt az amerikai Ebaynél van a PayPal és a BillPoint fizetés, melyhez kredit kártya számot kell megadni, Kérik a bank számot is de nem muszály, igy is kap az ember elég kreditet. Szerintem az Ebay sikere a fényképekkel teljes (nálam most ideális a digital kamera erre), az ember látja, mit vesz. Azt is megfigyeltem, hogy sok elado szétszedi a komplett készleteket, mert egyenként többet kap értük! Sokan tulfizetnek azért mert elhatározták, hogy nekik "az" kell! Meg kell tanulni elengedni valamit, elöbb-utobb jön egy másik ajánlat amit az ember olcsobban kaphat meg. Szoval türelem!

Puszi, Andrea

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-23 18:48   

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-23 17:34   
Ebay: az eddigi eladási licitált árak össszege $138.29, pedig még van 2 1/2 nap hátra, igy megrendelhetem magamnak az uj merevlemezt amit akartam, a Western Digital Special Edition 8MB buffer.

Tegnap jött meg az Ebay számla emailen. Persze lejön ebböl, mert az ember fizet a hirdetésért s az eladott árunál is lejön valami. A Toshiba laptop external floppy drive $ 35.-ért ment el, abbol levont az Ebay $ 1.59-et s a hirdetés $ 2.20 volt. Drágitja a "Buy it Now" opcio, azt az uj hirdetéseimnél nem tettem hozzá.

A feltett áruk közül eddig a legjobb a 4 darabbol állo vágo korong set, ami már $ 70.-en van! Persze doboz s leirás vele.

Most tünödöm mi van még a pincében, amit az Ebayn jol el lehetne adni.

Persze én is mindig veszek valamit, most licitáltam egy Andrea Bocelli "Cieli di Toscana" CD-re. Férjemnek is kellett egy könyv, az szerencsére senkinek sem kell s még mindig 49 Centen van, ott többe kerül majd a küldés mint az áru!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó