2022. január 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Florida
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 )
 Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-30 00:04   
2003-04-29 18:47, kaytee:
Ennek a Bolero nevü tipusnak van egy belső udvara is, plusz egy szép nagy, egy szoba-fürdőszobás, külön hütéssel, fütéssel felszerelt vendégházikója. Ide szállásoljuk majd a vendégeket...
Ne tülekedjetek, csak szép sorban....mindjárt osztom a számokat.

... Akarod látni a Bolerot belülről is? ...
-
Hm. Megnéztem belülről is. Úgy tűnik, hogy mi itt a gazdag Ny-Eu-ban bizony elég szűkösen élünk. Vagy esetleg a forgó teleobjektív által tűnne minden olyan hatalmasnak? Mennyi az a 2.300 sq Ft? úgy számolom, kb. 200-210 m2. Akkor valóban el lehet férni a vendégeknek is.

Még egyelőre nem vettem repülőjegyet Floridába - bár most nagyon olcsón dobálják utánunk a repjegyeket -, de a sorszámot már ideadhatod.

Addig is gratulálok.
Judit

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-29 18:47   
2003-04-28 21:33, andi_usa:
Szia, Andi!
Persze ezek az árak csak papiron... az olcsókat már nem épitik úgy tudom. Ikerházak voltak, és a vevőknek nem tetszettek eléggé.
Az alapárba "normál" telek ára van belekalkulálva, és semmi extra flanc.
A mi házunk a legklasszabb (és mint kiderült, legnépszerübb) tipus.

Ennek a Bolero nevü tipusnak van egy belső udvara is, plusz egy szép nagy, egy szoba-fürdőszobás, külön hütéssel, fütéssel felszerelt vendégházikója. Ide szállásoljuk majd a vendégeket...
Ne tülekedjetek, csak szép sorban....mindjárt osztom a számokat.

A házunk mellett/mögött nem fért el az úszómedence a standard méretü telken. Szerencsénkre kifogtunk egy olyat, ami "csak" 15 ezerrel volt drágább, de mérete jó nagy, és a kertje egy csodás természetvédelmi területtel határos.
Oda soha nem lehet majd épitkezni. Ha jól tudom, a Disney-éké (volt?). Annakidején csak úgy kapott Disney engedélyt a floridai parkok épitésére, ha a tulajdonában lévő földek nagy részét természetvédelmi területté lehet nyilvánitani.

Akarod látni a Bolerot belülről is?
Ez a model-home:

http://www.kissimmeestcloudrealty.com/newhomes.htm

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-28 21:33   
http://www.solivita.com/2001/homes.asp

Itt a legdrágább ház $290'000:

http://www.solivita.com/2001/browser/community.asp?COMMUNITY_ID=9

a legolcsobb $98,990:

http://www.solivita.com/2001/browser/community.asp?COMMUNITY_ID=8

debonair  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-28 20:18   
Kedves kaytee!
Hát örülök, hogy megint a szomszéd városba költöztök!
Különben az a csodálatos Floridában, hogy óriási a választék, és minden ár kategóriában van megfelelő ház. Most a hugomék számára néztünk, és a közeli Northportban (negyed órára a csodálatos Nokomis beach-től) találtunk újonan épített házakat $109,000-ért, nagyon jól megépítve, kb. 3 hónapos várakozással.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-17 19:01   
The_HUN:
-
Szia! Hát Téged nagyon irigyellek.
Daytona Beach a szivem csücske, imádom.
Legalább egy tucatszor nyaraltunk ott.
Nekem Daytona és Ormond optimális Florida.
Nagyon szerettem volna odaköltözni, de az álmodozás meg a realitás két különböző dolog.
Orlando csak ideiglenes megálló lesz. Kissimmee mellett, Poicianaban épül a házunk. Gondolom, ott se kevésbé brutális nyaranként, de annyira beleszerettünk a Solivita nevü community-be, hogy nem keresgéltünk tovább.
Sajnos sehol a tenger- vagy Öbölparton nem találtunk semmit, ami tetszett is, közel is volt a vizhez és meg is tudtuk volna fizetni.
Nagyon nagy igényeim vannak, csak a pénztárcánk nem elég vastag hozzá.

The_HUN  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-17 04:00   
2003-02-06 20:36, kaytee:
Szia kaytee!
Kb amit tudnod kell cnetral floridáról az annyi hogy igen jó idő van már most. Én Dyatona Beach-en lakom ami kb 6O mérföld Orlandótól. Ami a mi előnyünk az az hogy itt mindig szél jön az óceán felöl és így lélegezhetővé teszi a levegőt. Orlando benn van eléggé így néha igen megáll a levegő és a páratartalom miatt igencsak brutálisnak tűnik még a magamfajta floridainak is. Orlando az egy viszonylag nagy város és kellemes hely ha sikerül valahol külsőbb részén találni helyet. Mert a városi közlekedés semmivel nem jobb mint a Pesti péntek délutáni forgalom. Sőt.... De ahogy mondtam is ha sikerül szerezzetek helyet valahol a külsőbb részen mint Winterhaven Kissimee meg ilyenek. Az emberek nagyon barátságosak és segítőkészek. A megélhetés igen jó és a dolgok nem drágák. Igaz most itt sincs a gazdaság a legjobb formájában de mi már látjuk a fényt az alagút végén. Ha kell valami specko info nyugodtan kérdezz vagy írhatsz E-mailt is.
Szia
Gabi

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-13 23:28   
2003-04-07 23:55, debonair:
-
Kedves kaytee!
Esetleg ha érdekel, meg tudom adni a floridai ingatlanos ügyvédünknek telefon számát, ő aztán biztosan tud ezzel kapcsolatos információt adni. Különben jövő héten én is Floridában leszek, és meg hagyhatom az ottani telefon számomat, ha érdekel.

debonair
-

Köszi, már mindegy. Május végén Orlandoba költözünk. Kb. szeptemberre épül fel ott a közelben az új otthonunk, de a virginiai házunk vevője nem akart addig várni.

debonair  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-07 23:55   
Kedves kaytee!
Esetleg ha érdekel, meg tudom adni a floridai ingatlanos ügyvédünknek telefon számát, ő aztán biztosan tud ezzel kapcsolatos információt adni. Különben jövő héten én is Floridában leszek, és meg hagyhatom az ottani telefon számomat, ha érdekel.

debonair
-

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-23 17:19   
2003-03-05 21:03, Bagira:
-
Kedves Feri!

Floridai "real estate"-t keresek, meghozza S O S !.
Tudnal segiteni? Esetleg egy magyar szarmazasu ügyvedet is, aki örökösödesi dolgokban jartas?
Ui: nem tudok üzenetet irni, mi lehet a gond?

Kedves Bagira,
milyen ingatlant keresel Floridában?

Piri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-19 04:23   
Kedves Zsuki! Veletlenul olvastam, hogy Atlantaban eltel, ami nagyon erdekelne, mert valoszinuleg juniustol ott elunk a baratommal tobb mint fel evig. Jelenleg Tokyoban elunk, mert az o munkaja ilyen, allandoan vandorlunk. Nagyon szeretnek ott a kornyeken munkat talalni, de elegge tanacstalan vagyok. Tanari diplomam van, meg felsofoku titkarnoi papirom, es most csinalom a masodik diplomam televizios szakiranyban. De erdekelne barmi mas, amivel jol lehetne keresni - eltekintve a gyanus szallodai meloktol....lenyeg, hogy talaljak valami munkat. Szoval tudnal valami tanacsot adni, hogy hogyan kezdjek hozza az allaskereseshez? En kulfoldon meg soha nem dolgoztam, ezert gozom sincs, hogy hogy lehet a vizumot megszerezni, meg altalaban ezeket a dolgokat bonyolitani. Kerlek valaszolj valamit (vagy barki akinek van otlete) Koszi, Piri

Bagira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-05 21:03   
Kedves Feri!

Floridai "real estate"-t keresek, meghozza S O S !.
Tudnal segiteni? Esetleg egy magyar szarmazasu ügyvedet is, aki örökösödesi dolgokban jartas?
Ui: nem tudok üzenetet irni, mi lehet a gond?

Zsuki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-07 21:16   
Kaytee,

En itt lakom mar harom eve es nagyon szeretem. Ellotte Atlantaban laktam ami nekem nagyon zsufolt volt. Tampa olyan szmpontbol jo, hogy nincs tul nagy csucsforgalom, a tenger kozel van mindegy hogy hol laksz, es nekem nagyon tetszik hogy feher a homok. A varos meg egyfolytaban novekszik, mindig van valami uj dolog amit epitenek. Nemreg nyilt egy uj mall amit international mall-nak hivnak, nagyon hangulatos. Meg az emberek kedvesek, nincs az a rohanas, mindenki ugy tunik ra er.
A haz arak se olyan veszesek meg, szerintem.
Ha van valami ami kimondottan erdekel teged, ird meg es en valaszolok amint tudok.
Zsuki

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-06 20:36   
2003-02-06 18:34, Zsuki:

Köszi Neked is, közben utánajártam az adóügynek. Azért kérdezősködöm Floridáról, mert lehet, hogy Central Fla-ban fogunk lakni ősztől, és kicsit aggaszt a dolog. Szeretnék valami pozitivat hallani, hogy pl. miért az a legjobb hely a világon Tampaban jártam párszor, de mindig csak átutazóként, szóval azt se nagyon ismerem.

Zsuki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-06 18:34   
Kaytee,

En csak most leptem be erre az oldalra, es lattam hogy erdekel teged Florida. En Tampan lakom es ha erdekel barmi es tudok akkor valaszolok. Az adorol nem tudom hogy itt mi a torveny ra, de ha erdekel megtudom kerdezni valakitol aki ebben jobban jaratos mint en.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-16 01:45   
2003-01-11 10:37, KisFeri:

Kedves Feri, kösz! Sokminden érdekel a floridai életről, mert magam is arrafelé orientálódom, de elsősorban az, hogy a floridai állam mi tekint vagyonadókötelesnek.

KisFeri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-11 10:37   
Szia Kaytee!

Holuban Ferenc vagyok, es csak nemreg jottem fel ide a magyaronline-ra. Ismeros vagyok Florida-val, a szuleim Tampa-ban egy Magyar Club-ot vezetnek, de en jelenleg North Carolina-ban elek. Ha valami kerdese van onnek akkor nagyon szivesen valaszolok es segitek

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-02 20:36   
2002-12-31 21:10, debonair:
-
Kedves kaytee!
Mit szeretnél megtudni Floridáról?
Csak nyugodtan kérdezz!
Mi jelenleg itt töltjük a karácsonyi ünnepeket és a Szilvesztert.

debonair

Kedves debonair,
remélem, nagyon jól éreztétek magatokat a Sunshine State-ben.
Nyaralásilag tudok annyit, amennyire szükség van. Olyan személyt keresek, aki tisztában van vele, hogy pl. a vagyonadót mire vetik ki Floridában.
-

debonair  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-31 21:10   
Kedves kaytee!
Mit szeretnél megtudni Floridáról?
Csak nyugodtan kérdezz!
Mi jelenleg itt töltjük a karácsonyi ünnepeket és a Szilvesztert.

debonair

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-16 22:03   
Kedves Kaytee,

floridai MO taggal találkoztam a multban, Dodi pl. egy, de ö többet járt Chatre, minthogy irt volna, ha jol emlékszem.

Van aki nem szereti Floridát a nedves klima miatt s persze a hurricanok sem kellemesek.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-16 21:18   
2002-12-14 11:43, andi_usa:

LOL! Ezzel már kiesett a jo helyek sorábol?
-
Nem, ez csak szomorú megállapitás.
Szeretnék azért többet is megtudni a Sunshine State-ről. Eddig csak üdülési céllal tartózkodtam ott, de abból nem lehet reális képet szerezni.
Meglepőnek tartom egyébként, hogy vagy senki nincs Floridából a MON-on, vagy nem olvassák ezt a témát, vagy nem akarnak hozzámszólni.
Remélem, nem az utóbbi.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-14 11:43   
2002-12-10 16:59, kaytee:
-
Floridában nincs Trader Joe.

-
LOL! Ezzel már kiesett a jo helyek sorábol?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-10 16:59   
Floridában nincs Trader Joe.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-04 17:31   
Mi a véleményetek a Sunshine State-ről?
Él(t) ott valaki?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó