2022. január 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Florida
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
 bandika01  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-12 21:04   
Jo lenne tudni, hogy ki van Floridaban, fokepp Miami kornyeken, es letrehozni egy csapatot. Egymas oromere. Jokat dumalni. Esetleg magyar konyvet, videot, zenet cserelni. Meg esetlegesen segiteni tanaccsal a raszorulokat, jogsihosszabbitas, munkakereses. De szep alom gyerekek.
SZERETNEK CSINALNI ERROL EGY ADATBANKOT, PERSZE, CSAK HA TI IS AKARJATOK!
UDV,
BANDI

bandika01  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-12 20:59   
Talan megmozdulunk vegre. En Miamiban vagyok.
Szinte semmi kapcsolat a magyaroknak egymassal. Van a Kossuth Club, de azt nem akarom kommentalni. Elzarkozunk egymastol.
Megtagadjuk a kapcsolatokat. Nem tudom, hogy miert van ez. Kene egy KIS OSSZETARTAS STB., DE NEM SOK REMENYT LATOK RA.
BARATI UDV,
BANDIKA01

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-30 00:59   
FLORIDASUN ÜZENETE:

HELLO

Hogy orvendek ennek a forumnak, irhatok magyarul, de sajnos a computeremnek nincsen minden betuje meg. En is itt vagyok FLORIDABAN, pontosabban Bonita Springsben elek. Naples es Fort Myers kozott van. Van valaki, aki kozelemben el? Minden valaszt elore is koszonok.

Klara

jborza  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-29 02:52   
2008-04-27 23:02, flexi:
-

Nem, mar az be volt zarva. Legtobben mentek Camp Kilmerbe. Egy bezart laktanya, amit kinyitottak csak arra, hogy befogadjak az 56'sokat.

Ki vagy, es hol vagy? Kuldhetsz egy e-mail
jborza@cranepublishing.net

Szerbusz

flexi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-27 23:02   
Kedveskéim!
Az ősbevándorlók az Elis Islandon keresztül jutottak az Államokba. A kérdésem: az 56-os magyarok is ugyanígy jutottak be az USA-ba?

jborza  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-04 21:28   
Sziasztok,

latom hogy, mint bandika1, mondja man hat honapja senki se ir vagy sirt. Ugy latszik hogy a amerikai magyaroknak nem kell man hazai vendegseg. Ugyanugy, sajnos

bandika01  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-28 22:31   
Hat honapok ota egy bejegyzes se tortenik. Szomoru.
Talan kene egy kicsit szovegelnunk.

bandika, Miami

barabera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-29 19:46   
2007-12-20 01:45, Lehel:

-

Szia... az en leanykori nevem is barabas.
Amugy azert irok, mert szeretnek segitseget kerni.. Kellene nekem egy lista a floridai magyar klubokrol, szervezetekrol minnel elobb a munkankhoz. Kerek mindenkit, akinek barmi infoja van, kuldje at nekem vagy itt, vagy az e-mailemre. Nagyon szepen koszonom: Erika

Lehel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-20 01:45   

bandika01  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-04 18:38   
2007-11-03 11:09, paprikalady:
-

SZIA PAPRIKALADY
Andras vagyok Miamibol.
17 evig en is Austria Grazban eltem. 7 eve vagyok itt.
Ha gondolod, keress
tarolo001@yahoo.com
Minden jot,
Andras

paprikalady  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-03 11:09   
Hello!

En meg teljesen uj vagyok itt, tegnap iratkoztam fel, Becsben elek mar 40 eve, szeretnek kapcsolatot teremteni USAban elö magyarokkal.

Paprikalady

barabera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-21 14:43   
Sziasztok!

Oktober 22.-en, azaz most szombaton ujra buli az italian delight etteremben, jobban mondva ez alkalommal az uj feleben.
Mindenkit szeretettel varunk!
BElepo $7
zene: Dj Gyurma
Kerheted a kedvenc zenedet, vagy hozd magaddal a kedvenc cd-et.
Cim: 1756 N.Honore ave, Sarasota

Floridai magyar fesztival oktober 28,2007, vasarnap. Mindenkit szeretettel meghivunk a sarasotai rendezvenyre, ahol egesz napos programot biztositunk gyerekek es felnottek reszere.
Adomany (belepo) $5/fo
Magyar etelek, sutemenyek, gulyas fozoverseny (nevezni lehet a lenti telefonszamokon), fesztival, zaro galamusor magyar eloadok fellepesevel este 7 oratol.
(fellep a kozmix es a magyaROCK).

Belepo ide 25$, elovetelben $20. Ugyanitt megemlitenem, hogy szponzorok jelentkezeset varjuk tovabbi rendezvenyeinkhez.
Amennyiben vallalkozasod van, lehetoseg lesz reklamanyagod terjesztesere. Letrehozunk egy vallalkozoi satrat, ahova $50 elleneben kiteheted szorolapjaidat es nevjegykartyaidat.
Emellett keresunk olyan vallalkozokat, akik satrat berelnenek termekeik ertekesitesehez a fesztival ideje alatt..
A program reggel 10-kor kezdodik, es egesz napos.
Amennyiben adomanyt kuldenel, a csekket kiallithatod a GLOBAL FRIENDSHIP FOUNDATION INC reszere. Az adomany az adobol leirhato!

A rendezveny helyszine:
F.O.E
2926 wilkinson Rd
Sarasota, FL 34231
Tel: 941 780-2130, 941 447-5842, 941 284-7098
A fenti szamokon minden kerdesedre valaszt kaphatsz!

Udv:
Erika

barabera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-07-20 15:28   
Julius 28.-an ismet magyar buli Sarasotaban az Italian Delight Etteremben. 70-es, 80-as, 90-es evek zeneivel, es persze uj slagerekkel...
A zenet DJ.GYURMA szolgaltatja, belepo $7, kezdes este 10-kor.

Cim: 1756 N.Honore ave Sarasota, Fl

Mindenkit szeretettel varunk!
Razzuk egyutt a rongyot...

Garaiterikissrac  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-09 12:34   
Hi,

ki tudna megmondani, hogy mik a feltetelek, lehetösegek Floridaban egy született magyar (nemet allampolgar) csaladnak egy kisebb ettermet nyitnia?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-18 09:27   
2006-12-17 02:44, h_u_n_o_r:
-

Ki az a Hunor? Sokan azt hihetik, hogy en irkalok ide, pedig nem.

Egy Hunor Sarasotabol!

Szervusz Hunor Sarasotaban. Kijelentem: en nem a sarasoti Hunor vagyok.

Hunor

h_u_n_o_r  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-17 02:44   
2006-08-21 23:01, hunor:

-

Ki az a Hunor? Sokan azt hihetik, hogy en irkalok ide, pedig nem.

Egy Hunor Sarasotabol!

florida-miami  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-22 19:46   
2006. november 25-en 10 orakor KEFIR ( V-TECH) lep fel a Villa Pannonia ( 2215 N. Federal Hwy. Hollywood, Florida) nevu etterembe. Bovebb informacio: 561-909-8362 vagy magyar.koncert@yahoo.com e-mail cimen illetve a http://www.djkari.com weblapon talalhato.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-21 23:01   
ANDREA123 UZENETE:

Ha szeretitek a Trance Zenet es Floridaban eltek latogassatok el a Khrome Nightclubba Szeptember 2an. Shane54 fog fellepni.

Remixjei kozze tartoznak Madonna "Music", BT, Lange, Paul Oakenfold, Lenny Krativz "Believe In Me", Above & Beyond....
Shane54 remixjeit Paul Oakenfold "Creamfields" c. lemezen es Paul Van Dyk "Return of God" es "Vandit - The Session Vol. 3" c. lemezein is lehet hallani.
Tovabbi infot kaphatsz a www.djlaslo.com on

kari56  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-22 05:21   
AMOKFUTOK koncert APRILIS 29, 2006
FRESH koncert MAJUS 5, 2006
Helyszin: Italian Delight, 1757 N. Honore Ave, Sarasota, FL 34235
info: www.djlaslo.com

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-11 05:22   
Ezt erdemes elolvasni
http://www.ahawkins.org/

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-10 20:53   
2005-09-10 15:23, rigojanos:
egy kis szerencse a szerencsetlensegben.
_________
Ez igy igaz ! Minden rosszban van egy kicsi jo is es minden joban van egy kicsi rossz is . Mindnyajan tapasztaltuk ezt az eletben , de semmi magyarazatot errol meg nem olvastam . Sovany vigasz ugyan , de a Sors talan karpotolja valamivel a szenvedoket .

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-10 15:23   
Ha mar a temanal vagyunk, rengeteg diak maradt egyetem nelkul New Orleansban, akiket mas egyetemek fogadtak be az orszag minden reszen. Harvard pl. huszonotot vett at a Tulane egyetemrol, es raadasul mindossze az alapjan, hogy melyik telefonalt elobb a Harvard felveteli osztalyara.

Az uj Harvard, MIT, Yale diakok kozott sok olyan van, aki anno jelentkezett ezekre a helyekre, de elutasitottak oket. Vannak viszont kozottuk olyanok is, akiknek meg sem fordult a fejeben anno, hogy ezekbe az elit iskolakba jelentkezzenek, igy maradt Tulane. Ami nem rossz hely persze, de meg megkozelitoleg sem Harvard.

Ugyhogy a sok rosszbol nehany diaknak lett valami pozitiv is, egy kis szerencse a szerencsetlensegben.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-10 03:52   
2005-09-09 00:02, Valeria:
Allitolag, bar ezt is nagyon ketlem mar, 2001 Szeptember 11-en nyitva voltak a boltok es senki nem rabolt.
_________
Kedves Vali !
Hidd el nekem , hogy igaz !
En itt voltam es meghozza nagyon kozel a tett szinhelyehez : es nem raboltak ... Ilyen segitokeszseget eletemben nem lattam , mint akkor itt , New Yorkban ... Azt hiszem , meg a sotet alakok is megszelidultek akkor es csak emberseg volt tapasztalhato .
Udv:fellegvar

houstontx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-09 21:57   
2005-09-09 00:02, Valeria:
Ki fogja befogadni oket azt nem tudom.

peldaul Houston...

http://www.houstonisd.org/HISD/portal/article/front/0,2731,20856_90333894_127087291,00.html

houstontx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-09 21:42   
most nem azert de ha boldogga tette az hogy 2 napig egy Sony TV-t cipelt magaval amit egyebkent uzemeltetni se tudott mert nem volt aram, vigye ha akarja....egyebkent meg nincs mocsok az Astrodome-ban csak budi ami ertheto.......

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-09 00:02   
2005-09-08 21:58, perec:

En is elismerem, hogy helyes a lopas, ha a gyerekunknek gyogyszerre, elelmszerre es vizre van szuksege, de, hogy ket kezzel cipeljek el a nagyaruhazakbol a ruhazatot, TV-t, ekszert, fegyvereket, amire csak ra tudtak tenni a kezuket, az mar szemenszedett fosztogatas es nagyon elitelem. Allitolag, bar ezt is nagyon ketlem mar, 2001 Szeptember 11-en nyitva voltak a boltok es senki nem rabolt. Aki rablo volt az mindeg az is marad.

Hogy mi ment vegbe a Stadionban arrol rossz beszelni. Gyerekeket megeroszakoltak, ott is lovoldoztek es raboltak. Szemetbanyat hagytak maguk utan. Ugyanilyen lesz majd az Astrodome is, majd meglatjatok. Ki fogja befogadni oket azt nem tudom.

Mennyire masak voltak az emberek Thaifoldon tavaly a Tsunami utan, es milyen masak a Szekelyfoldon. Ez a kulonbseg ember es ember kozott. Remelem, hogy nem fogjatok azt mondani ram, hogy rasszista vagyok, de ami igaz az igaz!

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-08 21:58   
2005-09-07 19:42, rigojanos:
-
Kezdünk igen belelendülni a jogkövetés filozófiai kérdéseibe .
Persze akadnak alkalmi tolvajok is, viszont ha konkrétan New Orleansnál maradunk, én oda akartam kilyukadni, hogy volt egyrészt az, hogy muszáj volt élelmet szerezni, boltok mind zárva stb., kb. szükségleti lopás.

Viszont a Superdome-ban nemcsak ilyesmi történt, hanem nagyon mocskos dolgok is, amelyek indíttatása az lehetett, hogy nem volt rendőrség a közelben, amitől egyesek teljesen gátlástalanná és embertelenné váltak.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-07 19:42   
2005-09-02 23:47, perec:
-
Igaz, sajnos jól megfigyelhető, mi történik rendkívüli körülmények között civil rendfenntartás hiányában.

Egyebkent ha belegondolsz, biztos, hogy sokan azok kozul, akik soha nem lopnanak ugy altalaban, ha hirtelen nyitva talalnak egy ekszerbolt ablakat, es nyilvanvalo lenne, hogy senki nem latja, zsebre tennenek ezt-azt. Mas kategoria persze, de eleg a gyorshajtast vagy az ittas vezetest nezni - ugyan mindenki tudja, hogy buntetendoek, megis csak akkor lassitanak le, amikor rendorautot latnak.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-07 19:38   
2005-09-06 04:54, houstontx:
-
ott kezdodik hogy nagyon budi van...en nem tudom hogy birja ki akarki epp esszel 2 napnal tovabb ilyen korulmenyek kozott....

Hat erdekes tenyleg, hogy mit ki nem bir az ember. Bar az ep eszt ilyen elmenyek utan nem garantalom mindenkinek. Szornyu lehet a nullarol kezdeni mindent valahol mashol, akaratodon kivul.

houstontx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-06 04:54   
2005-09-05 14:41, rigojanos:
ott kezdodik hogy nagyon budi van...en nem tudom hogy birja ki akarki epp esszel 2 napnal tovabb ilyen korulmenyek kozott....meg maga a latvany emberek cipo nelkul, egy szal gatyaban napok ota...csomoan betegnek latszottak ....adomanyokat vittunk amit a suliba gyujtenek..eloszor be se engedtek, vissza kuldtek a cuccal...

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó