2022. január 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Florida
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
 rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 14:41   
2005-09-05 05:10, houstontx:
-
Bovebben pliz

houstontx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-05 05:10   
most jottem az Astrodome-bol...ne tudjatok meg mi van ott
http://www.katrinacaravan.com/

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-03 23:10   
2005-09-03 23:02, rigojanos:
barmilyen embercsoportnak van egy olyan retege, aki a rendfenntarto erok hianyanak tudataban a szamara ismert torvenyeket egyszeruen megszuntnek nyilvanitja.
_______
Jo pelda rea az , hogy amikor az elelmet , ivovizet es orvossagot szallito helikopterek megprobaltak atadni a segely szallitmanyt , rajuk lottek azon a cimen , hogy " ha mindent elveszitettek , mar nincs ok civilizaltnak lenni , nincs mit elvesziteni "

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-03 23:02   
2005-09-02 23:47, perec:
-
Egy idő után biztos akadnak majd elemzők, akik elmagyarázzák, milyen feltételek kellettek ahhoz, hogy ennyire elfajulhasson a helyzet.

Hat annyi szinte biztos, hogy barmilyen embercsoportnak van egy olyan retege, aki a rendfenntarto erok hianyanak tudataban a szamara ismert torvenyeket egyszeruen megszuntnek nyilvanitja.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-02 23:47   
2005-09-02 21:48, rigojanos:
-
Emellett szerintem szociologiai szempontbol is erdekes figyelni az esemenyeket.

Igaz, sajnos jól megfigyelhető, mi történik rendkívüli körülmények között civil rendfenntartás hiányában. Elképesztő dolgok történnek, történhetnek. Egy idő után biztos akadnak majd elemzők, akik elmagyarázzák, milyen feltételek kellettek ahhoz, hogy ennyire elfajulhasson a helyzet.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-02 21:48   
Szinte hihetetlen latni, hogy mi van New Orleans-ban. Es igy 4-5 nap utan meg egyre erthetetlenebb, hogy meg mindig keves nyoma van olyan van olyan alaveto segitsegnek, ami ebben az orszagban ilyen es hasonlo helyzetekben megszokott. Raadasul fejfajast lehetne kapni attol, ha vegiggondolnank, hogy mennyi minden var megoldasra ebben az egeszben. Logisztikailag, egeszsegugyileg, nem beszelve egy kulturalis es turisztikai szempontbol fontos varos ujjaepiteserol, stb stb.

Emellett szerintem szociologiai szempontbol is erdekes figyelni az esemenyeket.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-02 21:23   
En Ft. Lauderdaleban voltam amikor a Katrina foldet ert, addigra mar nem tropical storm, hanem Category 1 hurricane volt. A tenger kiontott, a homok elarasztotta az utat, a szel ami "csak" 60 merfold sebessegu volt, villanyoszlopokat dontott ki, fakat tepett ki gyokerestol, radobta autokra, legkondicionalot kitepte a falbol, azt is egy autora dobta. Negy napig nem volt sem telefon sem villany. Viszont szerencsenk volt, mert sokkal komolyabb is lehetett volna, akar a Gulf Coast-on. Ft. Lauderdaleben csak ket halott volt.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-01 02:23   
2005-08-31 20:17, kaytee:
Katrina minket elkerült
_________
Kedves Kaytee !
Orulok , hogy jol vagytok .
Sajnalom azokat a csaladokat , akik bajba kerultek , sajnos a termeszeti csapasok nem eppen elkerulhetoek , mintahogy az utobbi idoben sok mas europai orszagban sem lehetett . Jelenleg Szekelyfoldon is katasztrofalis a helyzet , az arviz nagy karokat okozott es ember eletet kovetelt ott is .
Udv:fellegvar

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-31 20:17   
2005-08-27 07:28, fellegvar:

Köszönet az érdeklődésért. Katrina minket elkerült, csak az esők nem, de mi az ahhoz képest, amit másokat ért?
Mindig eszemben jár, hogy én is köztük lehetnék...
"Here, for the grace of God, go I. "
Remélem, családod tagjai is megúszták Katrinát.
Vérzik a szivem az áldozatokért.
Közben haragszom nagyon azokra, akiknek módjában állt volna megelőzni a tragédia egy részét. A gátakat meg lehetett volna erősiteni, amikor már sejtették, mi jön, vagy az első gátszakadásnál. Az Army Corps of Engineer embereinek ott kellett volna lennie New Orleansban. A mentést megfelelő katonai közremüködéssel és eszközökkel fel lehetett volna gyorsitani.
Haragszom azokra, akik nem hagytak idehaza elég nemzeti gárdistát, hogy hatékony segitséget nyújthassanak azon nyomban.
Haragszom azokra, akik hagyták, hogy a légitársaságok elmenekitsék a gépeiket N.O.-ból, és a kormányilletékesekre, akik nem ajánlották fel a károk pótlását, ha maradnak... mert akkor rengeteg ember haza tudott volna utazni vagy el tudott volna menekülni messzebbre.
Velünk is ugyanezek történhettek volna.
A lecke: ha evakuálásról beszélnek, azonnal menni kell.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-27 07:28   
Kedves Kaytee !
Remelem , hogy szerencsesen atveszeltetek Katrinat . A hirek szerint , feletek nem ment . En csutortoktol egy idegroncs voltam , mert a leanyom Plantationon lakik es az unokahugom Hollywoodban . Vegre delelott 11-kor jott a hir , hogy a hurrikan atvaltozott tropical stormra . Remelem elkerul titeket . Ha olvasod a soraimat , legy szives ird meg , hogy jol vagytok-e .
Udv:fellegvar

Rittancs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 15:29   
....akkor ezt az ötletet azt hiszem el is felejthetjük érdeklődés hiányában:-)))

Rittancs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-01 14:25   
Sziasztok, floridai magyarok!

Egy gyors kérdés, hogy felmérjem az igényeket:-))): hányan lennétek benne egy floridai magyarok találkozójában?

Rittancs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-23 12:28   
Köszönöm az infót!
Az ingatlan árak tényleg elég tetemesek, ezt csak az alabamai árakkal tudom összevetni, ahol 90.000 dollárért már kacsalábon forgó palotát lehetett venni. Bár gondolom Florida eleve drágább hely, mint Alabama.
Köszönöm az infót még egyszer!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-22 17:51   
2005-02-22 13:36, Rittancs:
Ha jól emlékszem, a városkának - ami tulképp Orlando része, van egy gyenge környéke, de az főleg a főút mentén - ami normális másutt is.
A lakosság, kb. 31 ezer, ebből kb. 2o% fekete.
Ez a koncentráltság, anélkül, hogy rasszista lennék, kizárólag tapasztalatból, arra enged következtetni, hogy alacsony jövedelmü feketék laknak arrafelé. A fekete középosztály és feljebb általában nem tömörül ennyire egy környéken. Ez, és hogy a helység egy városon átmenő főút mentén terül el, a bünözési statisztikákat rendszerint befolyásolja.
De ha Apopka centrál valakit aggaszt, akkor 5 perccel arrébbmehet, és ott már nincs ok izgalomra.
Egy környék legjobb fokmérője az ingatlanárak. Ebből nem úgy tünik, mintha Apopka félelmetes hely volna. Nézd csak meg:

http://realestate.yahoo.com/display/realestate?ct_hft=table&re_cat=modify&cc=realestate&intl=&view=d&cs=time+2&csz=Apopka%2Cfl&cl_l4pri=&ch_l4pri=&cl_bds=&cl_bth=&ce_login=&fullnodeid=750007077&submit=Search

Rittancs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-22 13:36   
Szia!
Azt szeretném megkérdezni, ha jártál már Apopkában ill. környékén, hogy milyen ott a közbiztonság? Mostanában elég sok rosszat hallok róla, bár nem tudom hogy igaz-e, mivel nem ott élek, de nagyon érdekelne!
Köszi előre is!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-31 18:12   
2005-01-24 18:01, Rittancs:

Nem élek ott, de elég közel van.

Rittancs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-24 18:01   
Sziasztok!

Van köztetek olyan, aki Apopkában él?
Ha igen, lenne pár kérdésem, ha nem, akkor storno

aspen  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-25 03:27   
ize.. ez kaytee-nek szolt, csak kitoroltem, azt hiszem az utalast ra.

aspen  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-25 03:25   
-
megvagy vegre, izgultam miattad. Irok hosszu emailt nemsokara, csak szedjem ossze magam hozza, annyi minden tortent...

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-14 20:01   
2004-09-14 17:06, kaytee:
-
Nekem is irás közben jutott eszembe a sok mobil home-os akiket ismerünk és a sok házzal kapcsolatos financiális visszaesés.

Még egy mobil homeban élö jutott eszembe, a férj fogorvos volt itt Kaliforniában, mikor nyugdijba ment, eladta a házukat és a praxisát de nem kapta meg rögtön a pénzt s Arizonában vettek 2 mobil home-ot, az egyiket vendégek részére, barátnöm küldött akkor képet mikor elmentek meglátogatni sogornöjét. Nem tudom mit csinált rosszul az a férj, de mikor meghalt, özvegye szegény lett és most barátnöm segiti öt amiota ott élnek közelében.

Persze vannak akik ügyesen spekuláltak ingatlannal mint aposom, akinek sose volt viszont családi háza, ök mindig az egyik lakásban éltek a házban, ahol az elsö kettöt megvette. Vagy a svájci aki olyan sok lakást vett itt a városkánkban, de szerény házzal kezdte amit késöbb kiépittetett s végül fiatalabb lányának adta mikor ök késöbb a ranchot vették Palm Springsbe s oda költöztek le nejével mikor nyugdijas lett. Viszont ennél a kettönél azt is hozzá kell füzni, hogy nem maga kereste rá az elsö vételi pénzt hanem kapott vagy örökölt.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-14 17:06   
Igazad van.
Azokra, akik valami betegség, más katasztrófa miatt rongyolódnak le nagyon, nem is gondoltam. És tényleg sok helyütt nem is lehet többet keresni, mint amennyiből csak egy mobil home telik ki.
Mea culpa.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-13 21:44   
2004-09-13 20:30, kaytee:
-
Eddig nem sok mobil homeban voltam, mikor vettük az elözö száritogépet az emeletre, egy nyugdijas néni adta el, aki mobil homeba költözött férje halála után. Sogorom anyosa adta el nem régen a házát itt Kaliforniában és mobilhomeba költözött, neki tetszik, mondta igy nem kell kertésszel bajlodnia, ö elvált. Lehet hogy a maradt pénzböl kiegésziti a nyugdiját? Talán nem telt neki condora ahol szintén közös a kertész munka? Exférje az uj nejével jobb modban él két otthonban, télen North Dakotábol mindig az Arizonai lakásukba mennek a meleg éghajlatra.

Lányomnak egy iskolsatársa élt itt mobil homeban szüleivel, nem tudom mi volt a papa foglalkozása, de egy elözö iskolai barátnöjét is ugy vesztett el, hogy apartmentböl mentek ki házat venni (a papa biztosito ügynök volt), itt nem tudták megfizetni de kint Fontanaban akkor igen de ott is csak ugy, hogy egy szobát kiadtak egy rokonnak ami fedezte a mortgage fizetés egy részét. Szoval nem mindenki tudja itt megfizetni az árakat, nem tudom mi a helyzet Floridában, ha pl. valaki eladja a kis házacskáját északon, mit tud venni Floridában s hogy él meg ott a nyugdijábol?

Edith barátnömék sem itták el a házukat, de leukémiája sok pénzt vitt el mikor férje beteg biztositoja kirugta, nem fizették tovább a korházi kezelést. Nem volt kifizetve a házuk még, és mikor férje nyugdijba ment (mérnök), eladták és Arizonában vettek egy condot, de Edith elment dolgozni egész napra, hogy kapjon betegsegélyzöt, mert ö még nem nyugdijas és férje után nem kap automatikusan, csak akkor ha ö is nyugdijas lessz.

Nem csak hurricane viheti el valaki házát, egy másik ismerösnek tüz pusztitotta (a teenager lányuk felejtett valamit ott amitöl tüz lett), a házbiztositás nem fedezte a teljes kárt igy kölcsönt kellett felvenniük a rendbehozásra, az sem egy kiszámitott vagy elörelátott esemény volt.

Még egy mobil home eset jutott eszembe, férjem volt kollégája (kémikus) aki elvált s uj nejével mobil homeban élt itt La Verne-ben, mert elözö neje kapta a házukat. Késöbb költöztek el ök is Arizonába ahol telt condora és olcsobb az élet. Ilyen dolgok is elviszik a házat itt az USA-ban!

U.i.: Még egy mobile home eset jutott eszembe, sogorom lánya elsö házasságban élnek, gyerekük nincs, a férje nyomdász, sokat helyezték át, amiota ismerem öket laktak Bloomingtonban, Rialtoban és Utahban házban, de mikor Oregonba helyezték át a férjet, vettek egy telket valahol fent egy hegyen amin két mobil home áll. Akkor ment el dolgozni a feleség elöbb a Home Baseba eladonönek, mikor az megszünt, a Loewe-be. Olyan 50 körüliek, még nincsenek nyugdijas korban. Náluk a sok költözés tette ezt az állapotot.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-13 20:30   
Számtalan mobil home-ot snowbird-ök laknak, aki a hideg elől költöznek le a téli hónapokra.
Soknak van otthona, északabbra.
Sokesetben nem is akarnak itt biztositást fizetni.
A mobil home insurance úgy müködik, mint az autóbiztositás, nem mint a házaké. Tehát nem kapnak eleget az újjáépitéshez, vagy másik mobil home vételhez. Ezért pedig nem kivánnak évi 8oo+ dollárt kiadni.
De legyünk őszinték: aki Amerikában dolgozott, és nem itta el, nem drogozta el a pénzét, nem volt nagyon felelőtlen, az nyugdijaskorban nem szokott arra rászorulni, hogy itt mobil home-ba kelljen költöznie, mert semmi másra nem telik.
Sajnálom őket, de nem az anyagiak miatt.
Sokkal rosszabb helyzetben vannak, akik szerény, de "rendes" házat vettek minden pénzükön, ami most tönkrement. Amit kapnak majd a biztositótól, az biztos nem lesz elég.
Ahogy elnézem, most is a középosztálybelieknek kell majd mélyen a zsebükbe nyúlniuk, mint mindig.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-11 17:34   
Férjem olvasott egy cikket a mobil home parkokrol Floridában. A helyzet az, hogy nem veszik meg a telket hanem bérlik, ha jön egy hurricane és szétrombolja a mobil homeokat, a legtöbb tulajdonos nem képes ujat venni és a bérlö ezek után eladja többért a telket developereknek, akik házakat épitenek rá s jol keresnek vele. Nagyon sajnálom az olyan nyugdijasokat, akik gondolták, nyugalomban leélik nyugdijas korukat ott Floridában, s a hurricane szétrombolta tervüket!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-10 20:39   
2004-09-05 23:39, kaytee:
-
Mit tanultál eddigi hurricane tapasztalaidbol, mit csinálnál a netán harmadiknál (Ivan) másként? Vannak tippeid?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-06 00:18   
2004-09-05 23:39, kaytee:
-
Azt hiszem a legtöbbb károk a keleti tengerparton voltak.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-05 23:39   
2004-09-05 18:27, barabera:
-
Sziasztok,..en Sarasotaban vagyok..Most kozelit felenk..hatalmas szel van,esik az esso..Mi lesz belole nem tudom..
-
Remélem, minden O.K. nálatok. Legjobbakat kivánom.
Irj, amint tudsz!
Mi már túl vagyunk rajta, nem is volt olyan rossz ...
mintha kétszer ilyen rossz lett volna.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-05 18:45   
2004-09-05 18:27, barabera:
-
Neked is drukkolunk! A CNN-en azt olvastam, hogy Orlando áram nélkül van de a sok jelenlévö szakember igyekszik a villanyt mindenütt helyreállitani.

http://www.cnn.com/2004/WEATHER/09/05/hurricane.frances/index.html

The National Hurricane Center has issued a hurricane warning for the Gulf Coast of Florida from the mouth of the Suwanee River to Destin, meaning that hurricane conditions are expected within 24 hours or less.

The storm was expected to move into the Gulf of Mexico late Sunday or early Monday, forecasters said."

barabera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-05 18:27   
Sziasztok,..en Sarasotaban vagyok..Most kozelit felenk..hatalmas szel van,esik az esso..Mi lesz belole nem tudom..

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-05 02:48   
Most hallottam a hirekben hogy kb. 2 millio ember villany nélkül van pedig Frances még nem is ért teljesen Floridába, csak a széle érte eddig, esövel és szelekkel. Kidölt fákat mutattak amik a villanyvezetékeket szakitották el, benzinkut teteje elfujva, borzalmas, nem mindenütt egyforma. Legujabb hirek szerint ma éjjel vagy holnap reggel ér oda Frances közepe ami a legerösebb szeleket viszi.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó