2021. december 04. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Magyar állásbörzék
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 jukap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-30 17:59   
2010-04-29 20:19, kerek ferenc:

Mindennel lehet mindent kezdeni, a papír arra jó, hogy igazold a képesítésedet, viszont ami fontosabb, (legalábbis itt), hogy elhitesd a munkaaadóddal, hogy Te vagy a legalkalmasabb a célzott munkára. Amúgy ráférne néhány külföldön képzett szakember Magyarországra.
Üdv

kerek ferenc  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-29 20:19   
Sziasztok!

Tudom nem teljesen ide illö, de mivel en inditottam ezt a topicot azert megis megkerdeznem, hogy mi a velemenyetek.

Szoval a kerdes az az, hogy szerintetek nemet közgazdasz diplomaval lehet-e Magyarorszagon valamit kezdeni!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-28 16:33   
2010-03-28 12:48, Nagy_Zoltan:

Nem jó tanács, Graz az Ausztriában van

Nagy_Zoltan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-28 12:48   
Szia Orsi!

Szerintem kezd itt.

Üdv. Zoltán

https://jobboerse.arbeitsagentur.de

orsi82  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-12 21:24   
Kedves Grazban élő magyarok!

Ma regisztráltam a fórumra és nagyon örülök, hogy működik egy ilyen lehetőség, ahol a magyarok "szólhatnak" egymáshoz.

Én pillanatnyilag Tirolban dolgozom egy családi hotelben áprilisig. Azután szeretnék Grazba költözni és ott dolgozni. A Szegedi Egyetemen végeztem Német Nyelv és Irodalom (+tanár szak) és Néprajz szakon és olyan munka érdekelne elsősorban, ahol esetleg a magyar anyanyelvemet is kamatoztathatnám. Németül folyékonyan beszélek és minden ötletnek, segítségenk nagyon örülnék, hogy hol érdemes pályázni, hogy mihamarabb munkához jussak. Igazából minden lehetőség érdekel csak olyan nehéz a sötétben tapogatózni, jó lenne, ha tudnátok tippeket adni, hogy mégis hogy induljon el egy magyar lány a grazi álláskereséssel?

Minden válasznak, reakciónak nagyon örülnék.

Sziasztok,

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-24 10:04   
Kedves kovakövifredi,

az álláskereső üzeneted kénytelen voltam törölni, ez a fórumszabályzat szerint nem lehetséges (szerepelt a regisztrálás után küldött emailben is).

De ez természetesen csak a konkrét álláskeresésre vonatkozik, tapasztalataidról, élményeidről szóló beszámolókat nyugodtan oszd meg velünk!

Tipp: a topik neve alatti Üzenet küldése feliratra kattintva írj, úgy sikerülni fog.

Hunor

soregizsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-24 22:50   
2009-07-24 17:49, katica_f:
-

Szia!

Persze, szivesen megírom neked magánüzenetben!

katica_f  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-24 17:49   
Kedves soregizsu, én is nyelvet tanulok itt... megkerdezhetem, hogyan mukodik ez a skype-on keresztuli nyelvora, es hogy mennyibe kerul? Jo lenne nekem is.

Elore is koszonom!

katica_f

soregizsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-18 22:48   
2009-07-18 22:39, Toeby:

-

A férjem is ugy jött másfél éve, hogy max köszönni tudott, és most már elég jól beszél németül. Elég nagy cégnél dolgozik, és ott oroszok, magyarok, lengyelek is dolgoznak, németek alig.
Mi szeretnénk maradni, elöbb-utobb úgyis rámragad a német tudás.

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-18 22:39   
Halló!

Szerintem a német nyelvtudás szükségességét sem szabad eltúlozni. Jó, ha kezdetben van, de ha valaki hosszabb vagy végleges tartózkodásra szánta el magát, még mindig megtanulhatja.

Pl. már talán emlitettem is, hogy az épitkezéseimen ma már a legtöbb dolgozóval nem is igen tudok beszélgetni, mert ahhoz nekem kellene megtanulni törökül, portugálul, lengyelül és minden nyelvet beszélnem, ami a Balkánon létezik.

És nem kis épitkezések, gyakran a kezdettöl a végéig több százan megfordulnak ott. A vasbetonszerelö az már szinte mindig lenyel, ritkábban román, de voltak már Koszovóból is. A villanyszerelö is többnyire lengyel, újabban magyarok húzták be mindenütt a kábelokat. A festök gyakran magyarok, és még sorolhatnám. Legfeljebb, ha nagyobb a csapat, egy vagy kettö beszél csak németül, legrosszabb esetben meg csak a fönök, aki idöközönként kilátogat az épitkezésre. Gyakran ö vezeti kézenfogva a melósait orvoshoz, meg mindenhová, ahol valamit el kell intézni. A containerirodákat koszovói csapat takaritja. Nagy követelmény ott sincs, mert ha éppen még olyan fázisában van az épitkezés, akkor egy óra múlva már minden úgy néz ki, mint elötte.

Ez a helyzet, mondhatnám a németek szinte már el is menekültek vagy kerestek maguknak kényelmesebb munkát. Sok szakmát már nem is vállalnak magukra.

A viszonyok között kell nézni a dolgokat. Minden kezdet nehéz, de van folytatás is. Mindenkin saját magán függ, mennyit tud segiteni a helyzetén.

Toeby

soregizsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-18 18:19   
Nos, szerintem mindenhez kell némi lelkesedés, és nem mindenki úgy érkezett Németországba, vagy más országba, hogy perfektül beszélte a nyelvet. Éltem már korábban is külföldön, tudom, milyen nehéz a kezdet a nyelvismeret nélkül. De egyébként ezt a témát már lezártuk, hogy indult az ittlétem a forumon. A személyeskedésről meg csak annyit, hogy én is annak vettem, hogy amint segitséget kértem, kritizáltak, és egyéb személyeskedő ötletet kaptam munkakereséssel kapcsolatban. Szerintem ilyesminek sincs helye, és jól gondoltam, mivel ki is törölték az üzenetet. Már tanulok németül, de ahhoz idő kell, hogy használható nyelvtudásom legyen!

soregizsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-18 18:01   
2009-07-15 16:07, egyedls:

-

Tegnap megvolt az első németórám, egész ügyes tanár nénit fogtam ki, a skype-on keresztül beszélgetünk. Egy lingviko nevü program segitségével ad fel feladatokat. Az ABC-vel kezdtük, és a HELYESÍRÁSSAL! Na meg a kiejtéssel. Meg vennem kell tan könyvet, szerintem nem lesz rossz!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-18 06:38   
Kedves Operanő, milyen az az "anyanyelvi" barát?

maryanne  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-17 16:18   
2009-07-11 19:05, soregizsu:
-
Nezd a lelkesedes az mar valami, habar a munkahoz ez sem lesz eleg, ha nemetül nem beszelsz. Van itt eleg lelkes ember, aki megsem talal munkat.
En csak azert szolok hozza, mert nem tartom töled elfogadhatonak, ahogy a velemenyed kinyilvanitod.
Szerintem a szemelyeskedesnek, es föleg egymas sertegetesenek itt nincs helye.
En is visszafogtam magam, pedig maskepp is megirhattam volna valaszom.
En is csak azt tudom mondani, hogy tanulj meg mielöbb nemetül, ha itt akarsz dolgozni es elni, különben nem sok eselyed lesz a maradasra.

Operanő  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-15 19:23   
Kedves Mindenki,

Nyelvtanulásra ajánlom szíves figyelmetekbe a www.livemocha.com c. oldalt.
Ingyenes, anyanyelvi barátokra találhattok, akik ellenőrzik a leckéiteket.
Be kell iratkozni a kiválasztott kurzusra és végig gyakorolni a géppel, no meg az anyanyelvi segítőkkel.
Nézzétek meg érdemes!
Üdv.
Mónika

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-15 16:07   
2009-07-15 07:15, soregizsu:
-

Mi is!

soregizsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-15 07:15   
2009-07-14 23:21, perec
-
Köszönöm az ötleteket, én már mindent olvasgatok, és lefordítok, csak egy szónak van vagy hatféle jelentése, és igazábol nem is tudom, hogy mivel kezdjem a tanulást. Most jelentkeztem egy online tanfolyamra, a héten kapok 2 próbaleckét. Kiváncsi vagyok!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-14 23:26   
Nekem is van ötletem, ha tv müsort nezel, ha lehet felirattal nezd. Sokat segit a szavakat "latni", nemcsak hallani.
Es ha mar szamitogepet hasznalsz, abban van helyesirasi program is, ha szerencsed van, ha nincs, akkor ugyanolyan helytelenül irsz majd, mint én.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-14 23:21   
2009-07-12 21:10, soregizsu:
-
Zsu, még egy javaslat: tévéműsor olvasgatása. Hasznos és tanul is az ember.

Operanő  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-14 17:08   
Kedves bobo.2006,

Nagyon köszönöm a közbenjárásodat.
Üdv.
Mónika

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-13 17:18   
2009-07-13 14:32, bobo.2006:
-

Kivettem, és javaslat, álláskeresésre nem válaszolni (szabályzat alapján törlöm).

Hunor

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-13 14:32   
2009-07-13 06:10, soregizsu:

Kedves soregizsu! Kicsit lejjebb mesz a Forumon, rakattintasz a Nemetorszag rovatra es ezen belul pedig a "Regensburg" alrovatra. Itt most jelentkezett egy munkakereso "Operano" neven, kerlek egesz egyszeruen segits neki! Varlak a "Regensburg" rovatban...

soregizsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-13 06:10   
Köszi Feri!

kerek ferenc  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-12 22:42   
Hello!

az én helyesírásom is pocsék, de annyit még én is tudok, hogy a SAJNÁLOM AZ PONTOS J ÉS NEM LYYYYYYYYYYY!!!!!!!!!! (annak ellenére, hogy félig német vagyok!)
szóval tényleg vedd elö azt a helyesírási tanácsadót ), de gyorsan!!

Különben meg sok sikert!

soregizsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-12 21:10   
Olvastam egy német nyelvről szoló forumot ott találtam egy internetes tanfolyamot, olvasgatomaz újságokat és szótárazok meg kutyasétáltatás közben "beszélgetek" ami nálam a bólogatás meg a mosolygás. De egyébként sokszór má én értek meg szavakat a férjem helyett pedig ö már egész jól bezsél.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-12 20:50   
2009-07-12 20:43, soregizsu:

Üsd fel a helyi újságot. A nyelvtanulás az apróhirdetésekkel kezdődik. Rövid, célirányos szövegek, hamar megérted. És ott leghamarabb találsz munkát, ami kezdetnek megteszi. Mellette járj tanfolyamra, hogy elfogadható szinten megtanuld a nyelvet, akkor sokkal könnyebb lesz az életed.
Egyébként keresd fel itt kicsit lentebb a német topikokat, ott lehet olvasni hasznos dolgokat és ismerkedni is.

soregizsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-12 20:43   
2009-07-12 20:35, poe:
-

Kösz! De tényleg csak akkor tudok és tényleg a szülinapomra a férjem lányátol helyesírási szótárt kaptam! Azért lenne jó munkát találnom minnél hamarabb mert akkor rá vagyok kényszerülve a tanulásra és nagyon szoktlan számomra ez a háziasszonyosdi, meg szoktam, hogy állandóan dolgozom. Hogy öszinte legyek sose szerettem a német nyelvet anyukám most örülne mert ö tudott és mindig azt akarta, hogy tanuljak de én az angolt választottam, de már kevésre emlékszem belöle. Sőt még franciául is tudtam egy kicsit mert kint éltem fél évig, de már csak szavakra emlékszem.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-12 20:35   
2009-07-12 20:30, soregizsu:

Tudsz elég helyesen írni, mert mióta kicsit odafigyelsz, érthető és könnyen olvasható, amit írsz.

soregizsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-12 20:30   
Nem neked szántam nem te írtál lekezelően,én is salynálom, hogy nem tanulhattam mert nem engedhettem meg magamnak, de nem vagyok tanulatlan csak nem tudok helyesen írni, senki sem tökéletes nem igaz? Egyébként mint már írtam vállakozó voltam és takarítottam az egyik legjobban fizetett munka ha vállakozó vagy és még szerettem is meg volt egy használtruha üzletem, nem csődbe mentem csak belefáradtam a magyarok kizsigerelésébe igy kijöttem a férjem után. Nem tudsz valami jó tanfolyamot mert körülöttem mindenki magyarul beszél?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-12 20:16   
2009-07-12 19:41, soregizsu:

Megint butaságokat beszélsz. Ha kicsit ismernél itt a fórumon, tudnád, hogy egy hotelban takarítok. Azelőtt egy autógyárban dolgoztam. Pedig jól beszélek hollandul.
Tapasztalatból tudom, hogy nagyon nehéz munkát találni.
Mindenesetre sok sikert kívánok.

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó