2017. november 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> MON meglepetés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-04 09:26   
2004-09-03 00:02, hunor:
Es nem tudom, hogy ki hogyan van vele - en azonban szivesen tarolnek egy MON kotetet a polcomon, es ha majd egyszer nem lesz MON, akkor szivesen olvasgatnam, emlekeznek az eltoltott idore.

Ezt úgy érted, amíg birod cérnával velünk lesz MON, utána pedig már csak a polcokon?

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-04 07:23   
Lehet, hogy már valaki feltalálta előttem a spanyol "viaszkot" , de van egy javaslatom.

Hunor mindenkire összeállitja személyre szabottan,(hát már akinek az aranymondásaira kiváncsi lehet a NÉP) hogy mit gondolt berakni a könyvébe, elküldi neki, és aztán jöhet a nyilatkozat aláirása.

Akkor konkrétan hozzá lehet/vagy nem járulni egy adott szöveghez képhez.

Van persze aki azt mondja, hogy eleve elzárkózik minden közléstől, semmi nem idézhető tőle, az nyilatkozhat most, és vele nics több macera.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-03 21:15   
FIGYELEM!

Szamosan irtak, kerdeztek, hogy mikor kuldok ki tovabbi felhasznalasi ajanlatot, illetve ok szerepelnek-e majd az evkonyvben? Termeszetesen minden aktiv MON szerepel majd az evkonyvben, es errol mindenkivel egyeztetek a szerkesztes befejeztevel, mikor mindenkinek tudom prezentalni, hogy milyen irasok kerulnek be.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-03 10:32   
Kedves Espa!

Nem vagy kivulallo.

Es most valaszaim: konyvnek konyv lesz a szo minden ertelmeben, de nem hiszem, hogy a tervezett peldanyszambol jutna boltokba is - hiszen ne felejtsd, a MONnak rengeteg olvasoja van, es ugyanakkor szamos tag jelezte, hogy kellene az ismerosei reszere is ajandekba, stb. - tehat a tervezett peldanyszam semmikeppen sem sok. Ahhoz, hogy annyi peldanyban jelenjen meg, mint amennyi csak a MON olvasok szama - hm, ahhoz tizezres nagysagrendben kellene kiadni, nem ebben.

Tartalmilag kerdes?

Hunor

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-03 06:24   
Lehet, hogy nem követtem az eseményeket, az a kérdésem, hogy ez egy igazi könyv lesz, amit esetleg boltban lehet kapni?

Persze egyenlőre én kivülálló vagyok, csak ugy kiváncsiságból.

Vagy csak ugy magunk között marad, annyi példányban készül, ahányan megrendelik előre?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-03 00:02   
Kedves Andi,

koszonom, bar a kaliforniai torvenyeknek nem veszem kulonosebb hasznat, leven, hogy a Kiado budapesti Kft. A megallapodas kapcsan kikertem egy jogasz velemenyet is, igy helytallo. Sajat kepek, irasok, stb. - senki nem mond le semmirol, csupan engedelyezi azok felhasznalasat az evkonyv szamara (ez mar igy szerepel a modositott megallapodasban!). Ugy latom, regebben nagyon sokan kedvezoen fogadtak a MON evkonyv otletet, most viszont a megallapodas kerdeseket vetett fel. Ezt megertem, de erre azert van szukseg, mert a Kiado nem az en tulajdonomban levo ceg, hanem edesapame, aki az en keresemre vallalta a kiadasat, igy kulonosen fontos szamomra a legaprobb reszletek tisztazasa is! Viszont ne feledjuk - ez az evkonyv nem tobb, mint egy nyomtatott kotet, amiben mindenkitol kellene par iras szerepeljen, amit majd akar tiz ev mulva is elovehetunk lapozgatni, olvasgatni, es ami maradando emleket nyujt. Tehat ennyi, es nem tobb - ezt kellene szem elott tartani. Es nem tudom, hogy ki hogyan van vele - en azonban szivesen tarolnek egy MON kotetet a polcomon, es ha majd egyszer nem lesz MON, akkor szivesen olvasgatnam, emlekeznek az eltoltott idore.

Hunor

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 23:34   
2004-09-02 17:52, hunor:
-
Kedves Hunor!

köszönöm a válaszokat. Lásd http://www.privacy.ca.gov/ California Privacy Laws.

Születési helyet itt csak okmányokhoz kérnek mint az utlevél, hajtási igazolvány, s a bankok kérik hogy több adatuk legyen amivel védhessék az ember pénzét. Identity theft miatt pedig intenek mindenkit ne adjon ki olyan személyes adatokat mint a születési helye.

Külömben paprikás hangulatban vagyok éppen, mert tegnap molesztált egy telemarketer pedig nevünk az állami no calling listán van aminek törvényét Bush elnök irta alá! Utána fogok nézni hol tudom feljelenteni!

A saját képek kérdésére nem válaszoltál, tudtommal ujságoknál szokás, hogy ha valaki beküld valamit lemond a képröl és többet nem használhatja hacsak az ujságtol nem kér engedélyt rá, mert az ujság tulajdona lett. Ez az általános törvény persze van külön olyan engedély ahol direkt csak közlösre kapta a lap az engedélyt de nem száll a tulajdonában, mint hires fényképészek képeinél szokás. A legtöbb képem a honlapjaimon van tárolva igy természetesen nem mondok le saját fényképeimröl.

Ami a belinkelt más képeit illeti, engedély nélkül nem lehet természetesen publikálni, habár kérdés, nem-e ugyanaz mint a belinkelés?

Üdv.: Andrea

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 17:52   
Kedves Andi!

Valaszok:

1. Termeszetesen a forumban hasznalt nevek kerulnek csak be, tehat az en uzeneteim alatt is a nickem, vagyis a Hunor fog szerepelni, es nem pedig a Simon Hunor. Minden ugy lesz, ahogyan a forumban szerepel - hiszen az evkonyv sem lesz mas, mint a forum/ a MON harom evenek a nyomtatott lenyomata. Azonban ha valaki megis szeretne a teljes nevet odairni, az sem lesz akadaly.

Hangsulyozom: semmi olyasmi nem kerul be, amit nem szeretne a szerzo! Tehat mindenki latni fogja a szerkesztesi javaslataimat (hogy mit tennek be) a kotet anyaganak lezarasa elott.

2. Mas kepek - hm, ez fogas kerdes, hiszen azokat nem a forum szerzoi keszitettek (most nem a sajat kepekrol beszelek), tehat en nem tudom publikalni. Amit lehet tenni ebben az esetben - ahol az irashoz nelkulozhetetlen, erdemes keriteni valamilyen sajat illusztraciot.

Udv,

Hunor

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 17:42   
2004-09-02 15:53, hunor:
-
Kedves Hunor,

az évkönyvben csak a forumnév lessz benne, vagy a teljes személyi adatok ((beírandó a név, cím, születési hely)? A könyv amit régebben segitettem forditani pl. csak a nevemet emliti meg, de nem a cimemet se más személyi adatot.

A második kérdés, a képeket melyek be lettek a MON-ra linkelve, megjelennek szintén és azokhoz megtarthatja az eredeti tulajdonosa a jogokat? Arra is kell ügyelni a képes üzeneteknél, saját fénykép volt-e vagy másé.

Üdv, Andrea

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 17:30   
2004-09-02 17:25, Fredi:
-
Igy van. Es ha veletlenul valami trojai falo virus megtamadja a forumot, es eltunik a szilveszteri valogatas, akkor megiscsak megnyugtato latvany lesz a dohanyzoasztalon az evkonyv

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 17:25   
A szilveszteri válogatás nem rossz, jöhet az idén is, de nem helyettesit egy évkönyvet.
Kell mind a kettö!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 17:09   
2004-09-02 16:58, etelka:
-

Kedves Etelka,

ha valaminek nekifogtam, akkor igencsak nyomos ok kell ahhoz, hogy arrol lemondjak. A szerzodes tenyleg modositasra szorult, azt meg is tettem (ahogyan errol beszeltunk telefonon is), de onmagaban ez nem lehet ok ahhoz, hogy lemondjak olyasmirol, amit mar masfel eve terveztem, es amit azert sokan varnak es szeretnenek is (lasd pl. a kerdesek hozzam topik, ahol par napja Te is kerdezted, hogy mikor jelenik meg, de ettol fuggetlenul sokan erdeklodtek meg). Masreszrol pedig ugy gondolom, egy evkonyv igen szep dolog, egyfajta maradando osszesitese valaminek, ami a MON es mi vagyunk!

Udv,

Hunor

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 16:58   
Kedves Hunor!
Mi lenne ha lemondanál az évkönyvröl és egy a tavalyihoz hasonló Szilveszteri válogatást tennétek be a Forumra?
Azt sokan olvashatják és közel se kerül annyi fáradtságba mint egy könyv kiadása.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 15:53   
Kedves Anri,

es a kerdesekre a valaszom - az uj megallapodassal termeszetesen valamennyi korabbi kikuldott, tartalmilag nem valtoztatott ajanlat abban a formaban ervenyet vesziti, es ez az uj lesz ervenyes. Osszesen eddig hat cimre kuldtem ki, ebbol ketten reagaltak a forumban (Etelka, OMGI), a masik negy cimre pedig rogton kikuldtem a jelzest (Etelka eszrevetel utan legfeljebb tiz perccel mar!), hogy a MON evkonyv emlitesevel modosul a megallapodas.

Esetleges kerdesekre szivesen valaszolok - a MON evkonyv kozos projekt!

AZ elsot alairva mar megkaptam - ebben is szerepel mar ez a kitetel: "Ezen felhatalmazas kizarolag a MON evkonyvre vonatkozik."

FIGYELEM - ezt mindenki megkapja, hiszen mindnyajunk irasai jelen lesznek az evkonyben!

Udv,

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 15:47   
Kedves Anri!

Ime (figyelem, ez a modositott valrtozat, ami magaban foglalja az evkonyvet kulon, es a leadas elotti ellenorzes lehetoseget is - vagyis mindenki eldontheti, hogy van-e olyan, amit nem szeretne, ha bekerulne):

Felhasználási megállapodás,

mely létrejött egyrészről (beírandó a név, cím, születési hely), a továbbiakban Szerző, másrészről pedig a Sat Global Agency Kft. (Budapest) – a MagyarOnline.net külföldi magyar Internetes portál üzemeltetője között, a továbbiakban Kiadó.

A felhasználási megállapodás tárgya a Szerző (beírandó a fórumos név) nicknév alatt a MagyarOnline.net Internetes portálon közölt saját írások, hozzászólások összessége. Jelen megállapodásban a Szerző kijelenti, hogy a 2004-ben megjelenő MON évkönyv részére (mely a fórumban megjelent írások válogatását tartalmazza) a saját írásai, hozzászólásai feletti bármilyen rendelkezési jogát bármiféle követelmény és ellenszolgáltatás nélkül átadja a Kiadó részére, és felhatalmazza a Kiadót, hogy azokat a MON évkönyvben bárminemű térítés nélkül megjelentesse.

Szerkesztési elvek: a Kiadó az évkönyvben megjelenő írásokról/ hozzászólásokról a szerkesztés lezárása előtt legalább egy héttel e-mailben tájékoztatja azok szerzőit, ezáltal lehetőséget adva esetleges módosításokra.

Adatvédelem: a Kiadó vállalja, hogy a jelen felhasználási megállapodás és egyéb közös tevékenység során birtokába kerülő személyes adatokat semmilyen formában nem használja fel, nem továbbítja harmadik félnek, es nem hozza nyilvánosságra.

Budapest – (beírandó az adott város), 2004. Szeptember 02.

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 15:13   

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 14:18   
sziasztok!

kozben beszeltunk szemelyesen es hosszan Etelkaval, es ennek kovetkezteben tisztaztuk is a reszleteket - tehat a felhasznalasi megallapodas tartalmazni fogja a kitetelt, miszerint ez a MON evkonyvre vonatkozik csak. Ugyanakkor a kivalaszott irasokat is a szerzok a szerkesztes lezarasa elott egy hettel megkapjak, jovahagyni, es termeszetesen az evkonyv is csak a nicket tartalmazza, semmilyen mas szemelyes adatot nem - ugyanugy, mint a forumban.

Ezzel remelem, hogy elmult minden esetleges felreertes.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 12:15   
Kedves Mindnyajan!

Majdnem ket eve megjelent a forumban, hogy lesz evkonyv. Onallo topik is szuletett ennek kapcsan, abban rendszeresen beszamoltam a fejlemenyekrol, szoba kerult a chaten, rengeteg beszeltem rola privatban - tehat a MON szinte minden forrasaban szerepelt a tema. SOT - odaig is eljutott, hogy egyre tobben mar azt kerdeztek, hogy mikor jelenik meg, megjelent ez a kerdes is szamos topikban. Ugyanebben a topikban meg arrol is beszamoltam, milyen stadiumban vannak a nyomdai targyalasok, a terjesztes, hogy egyaltalan hogyan halad a tema. Tehat minden jelbol ugy tunt szamomra az elmult majdnem ket ev soran, hogy van ra igeny, es kellemes ajandek, hogy nyomtatott valtozatban is megjelenjen a MON, hogy kellemes emlek maradjon.

Tehat kicsit ertetlenul fogadom, hogy miert van rogton mar ket visszamondas? Ha a felhasznaloi szerzodes tartalma nem megfelelo - semmi gond, lehet modositani, valtoztatni, egyszeru ez. Ha pedig mas, akkor erdemes lenne ezt megbeszelni, es eldonteni, hogy hogyan tovabb ezen a teren.

Hopp, meg egy dolog - az evkonyvben termeszetesen ugyanugy a forumbeli nevek szerepelnek majd, tehat minden teren az, mint a forum - csak nyomtatasban, es nem 80 ezer uzenet lesz benne (amennyi szerepel a forumban).

Kedves OMGI,

es hogy konkretan megvalaszoljam felveteseid:

- nagyobb publicitas: a MONt a mult honapban 20 ezer kulonbozo szamitogeprol kerestek fel. Az evkonyv tervezett peldanyszama 600 kotet, vagyis a MON tagok/ erdeklodok kapjak meg - tehat a nagyobb publicitas a forum, es nem az egymasnak szant kotet megvasarlasa eseten igaz. Ha a civil nevedre gondolsz - az sem lesz publikus, a kotetben a nevek a forumos nevek lennenek, tehat ott is OMGI szerepelne.

- elozetes felmeres, megkerdezes - X topikban megjelent a tema, chaten, hirlevelben, mindenhol.

- kulon engedely kerese - ez a mail volt, amit kuldtem.

Bizom benne, hogy esetleges nemleges valaszodat a fentiek ertelmeben merlegeled, hiszen persze elfogadhato a nem is, de ugy teljes a MON evkonyv, ha mindannyian benne vagyunk, ha az egesz forumunkat kepviseli, ugy a Kurjantot, mint a Lajcsit, es mindenkit, egyarant!

Udv,

Hunor

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 12:09   
Ja, és most be kell csuknom a mON és a számítógépet, majd este tudok ujra benézni.
ûdv Mindenkinek!

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 12:07   
Szia Hunor!

Pár perce olvastam a leveledet, ami a cimemre érkezett.
Tényleg meglepetés volt! ... és ügyes.

Még jó, hogy ide is benéztem, hogy több infót gyüjtsek, de látom Etelka megelôzött.

Kicsit értetlenül állok egy ilyen "meglepetés" elôtt. Elhiszem, hogy a MON fenntartója valamibôl kénytelen fedezetet szerezni a MON-hoz, de felmerül bennem a kérdés, hogy nem kellett volna-é elÔRE tájékozódni, kérdezni minket.
Az igazság az, hogy soha, sehová nem adtam engedélyt arra, hogy a szavaimat, legyen az írva vagy mondva, eleve bárhol megjelentessék.
A MON-t mindeddig úgy tekintettem, mint egy olyan fórumot, ahol beszélgetünk, elmondunk bármit, amit az ittlévôknek(!!) el akarunk mondani, de szerintem, aki az irásainak még nagyobb nyilvánnoságot akar, annak nem itt kell lennie. Ezt emlékezetem szerint már korábban is kifejtettem.

Hunor!
Amennyiben a MON számára személyem "publicitás" nélkül is elfogadható, úgy itt vagyok, de semmiféle nyomtatásban vagy bárhol máshol való megjelenítésre nem tartok igényt és nem járulok hozzá az eddigi véleményeim felhasználásához.
Függetlenül ettôl, senkit nem itélek el ha maga ehhez hozzájárul,hisz közel sem vagyunk egyformák.

Gondoltam, úgy korrekt a dolog, ha mindezt itt, a nyilvánosság elôtt mondom el.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 11:58   
Kedves Etelka,

az alabbi resz jelenti ezt: "egyéb kiadványaiban". Ez az egyeb kiadvanyokat, vagyis a MON evkonyvet jelenti. Amennyiben barki szamara nem elfogadhato igy, az elkuldott felhatalmazasban irja oda ezt: a 2004-ben megjeleno MON evkonyvben, mely a forumban megjelent irasok valogatasat tartalmazza.

Igy megfelel?

Ezt a felhatalmazasat altalanosan irtam, ugyanis felkertem nalam hozzaertobb szemelyt atnezesere, velemenyezesre.

De termeszetesen a fenti javaslatom ertelmeben modosithato.

Hunor

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 11:48   

"A felhasználási megállapodás tárgya a Szerző (beírandó a fórumos név) nicknév alatt a MagyarOnline.net internetes portálon közölt saját írások, hozzászólások összessége. Jelen megállapodásban a Szerző kijelenti, hogy saját írásai, hozzászólásai feletti bármilyen rendelkezési jogát bármiféle követelmény és ellenszolgáltatás nélkül átadja a Kiadó részére, és felhatalmazza a Kiadót, hogy azokat egyéb kiadványaiban bárminemű térítés nélkül megjelentesse."

Kedves Hunor! A fenti idézet Töled származik. Ebben nincs szó a MON évkönyvéröl. Alulirott nem küld a fenti témára vonatkozó felhatalmazást.

Üdvözlettel: Etelka

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 10:17   
FONTOS!

Udv Mindenkinek!

Megirtam a felhasznalasi engedely szoveget, mely azt tartalmazza, hogy a szerzo engedelyezi irasainak kozleset a MON evkonyvben. Ezt mindenkinek elkuldom emailben, es varom faxon vagy/ es postai uton. Azonban nincs meg mindenkinek az email cime, ezert kerem, hogy aki nem kapja meg ezt tolem a mai nap folyaman, az jelezzen emailben ( simon.hunor@magyaronline.net ), vagy pedig messengeren (yahoo ID: magyaronline).

Udv,

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-28 12:59   
FIGYELEM: a valasztasra szolgalo topikokba csak a resztvetel szandekat jelezzetek, technikai kerdeseket inkabb a Computer topikban, a sorsolas kapcsan pedig a Kerdesek, valaszok topik a megfelelobb.

Udv,

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-28 08:36   
cassiopea uzenete athozva:

Nyertem mar?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-27 16:57   
Kedves Mindnyajan!

Indulhat a resztveteli szandek jelzese, elkeszult a tajekoztato. Remelem, nem hagytam ki semmit belole, ha van kerdes, jelezzetek a Tisztelt Szerk. alatti topikban.

Sok sikert kivanok!

Kedves Bobe,

kerlek, ird be ismet, hogy melyikre palyaznal, ugyanis csak egyre van lehetoseg. Kerek mindenkit, hogy erre figyeljen.

Udv,

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-27 14:42   
Kedves Etelka,

lattam, rendben van. Ezert is irtam be az alabbiakban gyorsan a fobb szabalyokat, hogy ha valaki mar most szeretne, tudja, hogy mirol van szo. Reszletesen pedig meglesz nemsokara, de jelenleg mhely, ezert lassan haladok.

Udv,

Hunor

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-27 14:37   
Lajcsi már jelentkezett!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-27 14:33   
Kedves Szuzi,

igen. Matol szeptember vegeig kell meglegyen a tiz hozzaszolas, es emiatt nem aggodok - szerintem par nap alatt meglesz ez Neked is.

Egyebkent teljesen mindegy, hogy milyen temaban szolsz hozza, egy kikotes van - sajat uzenetnek kell lennie, vagyis nem lehet masolt cikk, vers, betett kep.

Udv,

Hunor

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-27 14:30   
Ugy erted hogy 10x kell hozzaszolni barmelyik topikhoz ahhoz hogy resztvehessunk a sorsolasban? Es mikortol tiz? Mert en mindennap hozzaszolok..........

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó