2021. december 04. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Vélemények - Segítség! Válságban a gazda(g)ságom
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-05 20:48   
Most olvastam, hogy a görögök után a portugálok és a spanyolok is eséllyel indulnak a csöd felé.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-13 18:20   
Biztosan felreertettem, amit irtal, anelkul, hogy ismernelek. Most elolvastam ujra, amit irtal, es most sem ertem miert kellene a penzemet egy sullyedö hajoba fektetni?

Na, kiszámolod, mekkorát "buktál" volna, ha rám hallgatsz?

Vettél volna valamivel több, mint 300 forintot egy euróért, abból pl. OTP részvényt kb. 1500 forintért. Most eladhatnád a részvényt 6000-ért és visszaválthatnád a forintodat. 270 forintért kapnál 1 eurót.

Ha akkor befektettél volna 1000 eurót, most kapnál érte 4444-et. (Még ha kihagyjuk az OTP-t, akkor is nyertél volna 10%-ot, ami euróövezetben azért jó kamat.)

Azt nem tudom, hogy akkor a londoni elemzök ugyanerre játszottak-e, vagy csak egyszerüen buták voltak, de a magyar viszonyokat ismeröknek viszonylag egyértelmünek kellet lennie, hogy ez így fog történni...

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-11-18 13:51   
A nagy milliardos ajandekok utan a bankoknak mar minalunk is mutatkoznak a repedesek az allamhaztartasban. Mult heten volt egesz oldalas hirdetes az ujsagban, hogy az allam apro ket milliard euro ertekben bocsat ki allamkotvenyt 5 ev futamidore. Kozben a bankok allami garancia igenye 150 milliardra emelkedett (nalunk aztan sok bank van).. Szerintem meg a feketeleves januarban jon, ha az eves merlegek elokerulnek és kiderul, hogy az allami garancia csak propagandafogas volt...

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-11-07 09:02   
Szerintetek csökkentik a magyarok a jegybanki alapkamatot??

Jacks  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-11-06 17:15   
A legújabb Zürichböl:
BARACK - gratis Degustation!: BARACK - der ungarische Klassiker ist DAS inoffizielle Getränk der US-Präsidentschaftswahl. Aus diesem Anlass lädt PIROSKA Ungarische Spezialitäten am Hegibachplatz vom 5.-8. November zur gratis Degustation ein. CHEERS!

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-11-01 22:03   
Megmentetted napomat, egész nap mosolyogtam ezen.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-11-01 04:43   
Poe, kösz a szép kis tanmesét.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-31 09:22   
Nagyon talalo

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-31 08:23   
Hogy ne csak sopánkodjunk, meg vitatkozzunk, egy kis humor a véresen komoly helyzetre. Ma kaptam, frissen megosztom veletek:

Ha valakinek problémája lenne a jelenlegi pénzügyi válság megértésével, a következõ sorok segíthetnek.

1. Valamikor régen egy indiai kis faluban egy ember bejelentette a falusiaknak, hogy majmokat vásárol fel, darabját 10 dollárért.

2. A falusiak tudták, hogy a környéken sok a majom, elmentek hát az erdõbe összefogdosni õket.

3. Az emberünk majmok ezreit vásárolta fel, mindegyikért kifizette a beígért 10 dollárt. Ahogy a majmok fogyni kezdtek az erdõben, a falusiak abbahagyták az összefogdosásukat. Erre az ember bejelentette, hogy 20 dollárt ad egy majomért. A falusiak fellelkesültek és újra elmentek majmokat fogni.

4. A majmok csakhamar még jobban megfogyatkoztak, a falusiak hazatértek. Az ember 25 dollárra emelte az átvételi árat, de már így is nagyon nehéz volt majmot fogni.

5. Erre a férfi közölte, hogy 50 dollárt ad egy majomért, de sürgõsen el kell utaznia egy kis idõre, addig egy helyettese fogja őt képviselni, aki a nevében átveszi a majmokat.

6. Amikor elutazott, a helyettese azt mondta a falusiaknak: "Nézzétek ezt a sok majmot a ketrecekben, amit a fõnököm vett tõletek. Eladom nektek darabját 35 dollárért, és amikor a főnök visszatér, eladhatjátok neki 50 dollárért."

7. A falusiak összeszedték minden megtakarított pénzüket, és megvették az összes majmot.

8. Ezután a falusiak soha többet nem látták sem a főnököt, sem a képviselõjét, csak a rengeteg majom mászkált megint a környéken, úgy, mint azelõtt.

Isten hozott a Wall Street-en...

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-29 13:22   
Nem is tudhatod, mert én is rosszul idéztem a mondást. A szódás szokott csúnyán beszélgetni a lovával, nem a kocsis

Persze, békepipa
Természetesen a legtöbb dologban igazad van:
- Szóban máshogy hangzott volna (+ interaktívan ügyesebben lehet korrigálni a nem pontosan fogalmazott dolgokat)
- Az adócsalás nem légbölkapott, teljesen igaz. De úgy hangzott, mintha én is az adócsalók közt lennék, pedig nem is. Még Magyarországon sem Csak a válsághoz szerintem nem sok köze van az adócsalásnak. Söt, mivel a feketegazdaságból származó pénz nem nagyon jár a bankoknál, nem szerepel a statisztikákban, valószínüleg a válságot még enyhíti is. Az más kérdés, hogy meg kellene szüntetni, de ahhoz végre egy olyan kormány kellene, amelyik képes megreformálni az állam müködését. (Szerintem több, mint 100 éve volt ilyen utoljára... )

A pénzügyi dolgok: Akkor lett volna jelentösége, ha sokan egyszerre vesznek forintot. Akkor megnött volna a bizalom - hasonlóképp, mint most. Igy pár nap alatt lehetett volna nyerni 10-20%-ot a vásárláson.
Most asszem már késö.

Szép napot!

Sajnalom, nem tudom, mit szokott a kocsis mondani a lovanak, gondolom nem hizelgö dolgokat. Nem baj, nem elöször, es nem utoljara neveznek ennek-annak. Az adócsalás nem légbölkapott mese, sajnos realitás. Nagyon egymasnak estunk, lehet rossz hangulatom volt, aztan neked lett az, miutan engem olvastal. Békepipa, ha akarod Lehet, ha nem irjuk, hanem mondjuk, amit mondtunk, maskepp hangzana.

Kellemes estet kivanok!

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-28 21:02   
Ma hallottam otthonról a hírt, hogy Magyarországnak felajánlottak hitelt, de csak akkor kapja meg, ha a max. nyugdíjat 82ezerre lecsökkentik, valamint törlik a 13.havi nyugdíjat.

Ti hallottatok valamint erröl? /*pánik*/

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-28 18:15   
Igazság, vagy igazságosság?
Mindegy, mert egyik sincs.
Minden ember a saját relációjában látja. Amúgy egy másik gazdasági rendszer kell, ez már kiszolgált. A hibás rendszer miatt most nem oldanak meg semmit, max. kitolják a véget. És mennél késöbb jön, annál brutálisabb lesz. Szóval nyugodtan hagyhatnák összeomlani a bankokat, ha nem most, akkor majd jövöre. Ha akkor sem, akkor egy kicsit késöbb. De az összeomlás ebben a rendszerben elkerülhetetlen. Így csak a szenvedést hosszabítják meg.
Ez olyan mint a Titanic. Ha egy rossz elsö tisztje lett volna a hajónak, akkor nem süllyed el. De mert egy jó elsötiszt volt, aki tökéletesen reagált, a bevezetett manöverrel elkerülte a frontális ütközést, amit a hajó kibirt volna. Így felszakadt az oldala, és elsüllyedt. Most is pont ez van. Az, hogy a politikusok ide oda tologatják a napágyakat a fedélzeten, nem változtat semmit. A zenészek viszont ma is vidám húzzák a végsökig....

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-28 17:25   
Olvastam a cikket, de maradok véléményemben, hogy érdemes a bankokat menteni mielött még nagyobb károk keletkeznek a gazdasági életben. Nincs abszolút igazság a világban, sajnos, de ez így van.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-28 17:08   
2008-10-28 17:00, Tihi:

Kedves Tihi

Ha elolvasod az alant betett cikket (a cikk szóra klikkelve), akkor rájössz, hogy a segítség nem a kis bankalkalmazottak állásának megmentésére kell. Arról nem beszélve, hogy gyárakat zárnak be, soktízezer munkást bocsátanak el világszerte, akikkel senki nem törődik. Ilyen alapon akkor a gyárakat is államosítani kellene, hogy szegény munkások megtarthassák az állásukat. A valóság ezzel szemben az, hogy amelyik cég nem tudja eltartani magát és a dolgozóit, annak bizony "pusztulnia" kell, akár bank, akár gyár, akát bolt. Kivéve természetesen a nemtermelő ágazatokat. Bár pl. itt Hollandiában azokat a templomokat is bezárják, amelyeket a hívők már nem látogatnak. Átalakítják őket lakóházzá, kocsmává, színházzá, stb.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-28 17:00   
Igen, a bünözöket a börtönbe kellene zárni, de hogyan? Ha egy nagy bankot csödbe eresztenek, akkor a felsö 5..10, esetleg 20 a válságra felelös vezetö elveszti hatalmát, nagy fizetését, állását. Ez jó büntetés nekik, de....

Egy nagy bank esetében több száz, esetleg több ezer, nagyjából ártalmatlan alkalmazott veszi el állását. Azonkívül több ezer, esetleg több százezer befektetö veszi el kicsi, vagy nagyobb vagyonát.

Erröl van szó, hogy az államnak be kell avatkoznia, olyan eszközökkel, ami elgondolható, mert a nem beavatkozás következményei sokkal, sokkal veszélyesebb lehetne az egész rendezett társadalom müködésére és az mindenkinek sokkal költségesebb is lenne.

PS: a bünösök általában könnyen megússzák a dolgokat, de ök okosabbak mint mi, buták.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-28 13:06   
Ez nem csak német kérdés, válság ide vagy oda, a bukott amerikai bankok brókerei még gigantikus pénzjutalmakat is osztanak

cikk

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-28 12:45   
Az a baj, hogy a bűnözőket horribilis összegekkel támogatják, ahelyett, hogy súlyos börtönbüntetést kapnának és kártérítést kellene fizetniök. Ha egy bank vezetősége a mások pénzével magasrizikójű kétes spekulációs üzletekbe bocsátkozik, az szerintem bűntény! Az ilyenek bebizonyitották szakmai nemhozzáértésüket és becsületbeli hiányosságukat. Szegények, ha az állami segélyt igénybe veszik, nem szabad évi 500000 eurónál többet keressenek. A szívem majdnem megszakad! Ez több mint havi 44000 euró havonta. Ennyit soha nem kerestem egy év alatt, pedig a munkámat szorgalommal és becsületesen elvégeztem, nem úgy mint ezek. Nem értem miért nem lehet hagyni egy bankot - ugyanúgy mint mondjuk egy építővállalatot csődbemenni? Rosszúl gazdálkodtak, pusztuljanak! A német kormány ezeket a söpredékeket akarja 500 milliárd!!! euróval támogatni, de az iskolákról hull le a vakolat, nincs elég ovóda, stb., stb. Ezekre a senkiháziakra van elég pénz! És ráadásúl ezt hívják szociális államnak. Mintha szánt-szándékkal terelnék a választókat a szélső jobb és szélső bal karjaiba.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-28 09:12   
Mai hír:
"A holland kormány 3 milliárd eurós állami tőkeinjekcióban részesíti az Aegon biztosítótársaságot, ezzel javítja a biztosító pénzügyi pozícióit."
Ezeknél van a privát nyugdíjbiztosításunk. Van még 9 évük, hogy összekapják magukat!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-28 00:16   
2008-10-27 21:07, bazsi55:

"-Mindenesetre leginkább az az alaptalan vádad bántó, hogy minden magyar adót csal, nem dolgozik, csak kuncsorog, stb. Most lenne kedvem elhadarni néhány szót, amivel általában a kocsisok szokták a lovaikat becézni, de ezt inkább kihagynám."

Sajnalom, nem tudom, mit szokott a kocsis mondani a lovanak, gondolom nem hizelgö dolgokat. Nem baj, nem elöször, es nem utoljara neveznek ennek-annak. Az adócsalás nem légbölkapott mese, sajnos realitás. Nagyon egymasnak estunk, lehet rossz hangulatom volt, aztan neked lett az, miutan engem olvastal. Békepipa, ha akarod Lehet, ha nem irjuk, hanem mondjuk, amit mondtunk, maskepp hangzana.

Kellemes estet kivanok!

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-27 21:51   
2008-10-27 21:07, bazsi55:

Mindenesetre leginkább az az alaptalan vádad bántó, hogy minden magyar adót csal, nem dolgozik, csak kuncsorog, stb.

Erre két dolgot szeretnék megjegyezni
a) nem alaptalan
b) senki sem állította, hogy mindenki. De a többség.

Izgalmas hallgatni, hogy Magyarország naaagy bajban van, kap is 5 milliárd eurónyi hitellehetőséget. Amit valószínűleg nem nagyon fog felhasználni.

Nem erről van szó, hanem arról, hogy ezért, belepofázhat az világbank az ország vezetésébe.

Közben a német bankok egyenként kapják ennek a dupláját. Most akkor hol van a nagyobb gond?

Mindenhol baj van. A németek egyelőre adják a magyaroknak a pénzt.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-27 21:16   
2008-10-27 10:52, Andu:

De ez mind hitel A bankoknak ezt vissza kell majd fizetni. Azonkívül a bankok úgyse fogják felvenni, mert nem jön be a menedzsereknek, hogy bele akarnak szólni a vezetésbe, valamint hogy a fizetésük akkor lesüllyed csekélye évi 500 T€-ra. Ezért félö, hogy tovább tart a válság, mint eddig feltételezett, valamint, hogy egyesek extra insolvenzbe hajtják a bankot.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-27 21:07   
2008-10-27 00:18, bobe:

-

Ami a pénzügyi részét illeti, majd meglátod pár hónap múlva. Nem kell mindenkinek megértenie.

Mindenesetre leginkább az az alaptalan vádad bántó, hogy minden magyar adót csal, nem dolgozik, csak kuncsorog, stb. Most lenne kedvem elhadarni néhány szót, amivel általában a kocsisok szokták a lovaikat becézni, de ezt inkább kihagynám.

Izgalmas hallgatni, hogy Magyarország naaagy bajban van, kap is 5 milliárd eurónyi hitellehetőséget. Amit valószínűleg nem nagyon fog felhasználni.

Közben a német bankok egyenként kapják ennek a dupláját. Most akkor hol van a nagyobb gond?

Csak Magyarországgal kapcsolatban kissé hisztérikus a hangulat, mert pár jól értesült kiolvasta a képleteket valami közgazdasági könyvből és anélkül próbálta meg alkalmazni, hogy a helyi specialitásokat figyelembe venné.

Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-27 15:12   
2008-10-25 16:23, bobe:
-

EGYEZEM!!!

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-27 11:40   
Magyarország is megigérhetné, hogy fedez mindent. A különbség csak az, hogy a magyarok nem annyira hülyék, mint a németek, és ezt úgysem hinnék el.
Angie meg büncselekményt követett el, mert aki annak a tudatában kötelezi el magát valaminek a kifizetése mellett, hogy a számlát nem tudja kifizetni, az már nem is tudom hány év szabadságvesztést kaphat.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-27 10:52   
A napokban hallottam:

Valaki beperelte Angiet.
Az illetö azon kapta fel az iszapot, hogy eddig mást nem hallott, csak azt, hogy nincs pénz különbözö szociális területek finanszírozására (gyerekek, idösek, betegellátás, stb. ) Németországban, erre jön ez a pénzügyi válság és Angie a kormánnyal karöltve hihetetlen nagyságrendü lóvét vesz ki lazán a lajbizsebböl a Mágnás Miskák megsegítésére.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-27 10:45   
2008-10-27 10:37, Lepu:

Szerintem Magyarországnak nincs más lehetösége, el kell fogadnia a segítséget.
Nincsenek tartalékok, eladósodott az ország, nem tudja megteremteni a hiányzó lovettát, mivel nulla a fedezet.

Gondoljunk bele, elöször az osztrákok azt mondták, hogy szavatolnak minden betéttulajdonosnak, de csak max. 20.000 euró erejéig, de miután a németek korlátlan szavatolást vállaltak, kénytelenek voltak az osztrákok is ezt módosítani (különben kimentek volna a befektetett pénzek Dájcslandba). Egy Németország és egy Ausztria ilyet azért meg tud csinálni. De Magyarország?
Azt tudnák szavatolni, hogy semmi sem biztos.

Ha egyáltalán eljutnának az uniós tárgyalásokra, és nem egymást ölné a Gyurcsány-Orbán duó, olyan fontos kérdésekben, mint: ki menjen, kinek az ötlete, ki tudná megvalósítani, ki alkalmas a kormányzásra, ki nem... Kabaré nem?

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-27 10:37   
Ez az a segítség, amiböl jobb nem kérni, amúgy az iwf már többször belepofázott a magyar gazdaságba, nem csoda, hogy idejutottak. Eddig Malájzia volt a legértelmesebb, meghallgatta mit mond az iwf, és az ellenkezöjét csinálta. Eredmény: kimásztak a krizisböl.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-27 10:32   
Na, jön a segítség!
http://www.kurier.at/geldundwirtschaft/250235.php

A cikkben az IWF-röl, a Nemzetközi Valutaalapról van szó. Island és Ukrajna után mi leszünk a következö kisegítettek.

Különben nekem személyesen állati szerencsém volt a szerencsétlenségben, ugyanis 1 hete 266,-Ft-ert (már jóval rosszabb árfolyamon, de még mindig sokkal jobban mint a jelenlegi) sikerült forintot ojrósítanom.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-27 09:06   
Zsuzsa, az régen volt. Én a mai verzíót énekeltem... Minden vagyunk, s semmik leszünk, ha visszatérnek a senkik...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-27 05:42   
Kedves Lepu, azt hiszem, nemigen ismered az Internácionálét.
Így idézed: "A múltat újra felidézni rabszolgahad indulj velünk! A föld fog sarkából kidőlni: Minden vagyunk, s semmik leszünk... "
Szerintem (de nem biztos) ez így van:
"A múltat végleg eltörölni rabszolgahad indulj velünk! A föld fog sarkából kidőlni: Semmik vagyunk, s minden leszünk... "
Igaz, hogy te németül fogod énekelni

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó