2018. október 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Az ékezetek áldozata lettem
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-13 17:03   
A kukac valóban nincs,de erre a jelre,na meg a €-jelre röviden németre kapcsolok. Az y és z cseréjét én soha nem tapasztaltam, de angol billentyüzetre utal. A hosszú í-t a lefektetett v-és billentyüvel íródik mindig (legalább is nálam).

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-13 08:56   
Kedves Frédi, a baj az, hogy az Y és Z betűk állandóan felcserélődnek.A hosszú í helye is, mivel létezik a Hungarian illetve a Hungarian 101 keys billentyűzet. Emellett a magyar billentyűzetről hiányzik a _KUKAC_ (kukac) valamint néhány írásjel.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-13 07:30   
Én nem értem miféle gondotok van az akármilyen nyelven való írással. Ha a Systemsteuerungra kattintasz ott a Regions und Sprachoptionennál a Sprachera, majd a Detailsra akkor az alapnyelv mellett (Német, angol, vagy amire állítva van) bármely más nyelvet is hozzá lehet tenni. Attól függően aztán, hogy milyen nyelven akarok írni, a képernyő legalsó lécében jobb oldalt egyetlen kattintással a DE-re, vagy HU-ra kiválasztom a kivánt nyelvet és akkor már nem gond sem a hosszú ő, sem például a román ş betű, de még a ciril betűk sem. De egyszer kell venni a fáradságot és beállítani!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-13 05:02   
Kösz, kedves Krisek. Az üzenetedet átmásoltam a Computer rovatba is...

krisek  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-02-12 23:33   
Helló,

igaz, hogy csaknem három éve nem írtak ide be, azért szólok:

a Microsoft oldaláról letölthető egy program, amivel lehet mindenféle billentyűzetkiosztást készíteni az alapértelmezetteken kívül (hogy ne kelljen állandóan váltogatni, vagy, hogy ne kavarodjon össze állandóan a z és az y).

A program neve Keyboard Layout Generator, én rögtön készítettem egy klassz német-magyar billentyűzetkiosztást, íme: http://loliboli.hu/node/69

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-29 10:39   
WEBVANDOR UZENETE:

2002-08-21 14:49, andi_usa: Swiss German a keyboard beállitásom
---------
andi, a Swiss German mellé, amint itt már elmondták, még hozzáadhatod a Hungarian, English és bármit, ami tetszik - és akkor nem kell a sok "számkombinációval" zsonglőrködni. Csak épp meg kell jegyezni, hol vannak a magyar betűk.
És működik Word-ben, fórumon, chat-en, emailben!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-29 10:39   
WEBVANDOR UZENETE:

es a "taskbar"-on feljon es csak kattintani kell,hogy melyik kell hasznalatra.
A legnagyobb kulonbseg a magyaron =
X=Y
Y=X-el helyett cserel a "keyboard"-on.
-----------------
1. nem biztos, hogy helyet cserél, attól függ, hogy qwerty vagy qwertx leosztás van.
2. nem kell kattintgatni a taskbaron, ha az újabb nyelv hozzáadásakor "kipipálod" valamelyik billentyűkombinációt: én pl. a Ctrl+Shift-tel váltom a 4 nyelvet... megy szépen körbe

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-29 10:38   
ExMONtag3 UZENETE:

Nalam is be van allitva a gepen a francia,nemet es a magyar is,csak nem mindig egy gepen vagyok.
Angolul a beallitas:
elmesz:
1./Start
2./Settings
3./Control Panel
4./Keyboard
5./Language
6./Add
7./keresd meg amelyik kell
8./OK
es a "taskbar"-on feljon es csak kattintani kell,hogy melyik kell hasznalatra.
A legnagyobb kulonbseg a magyaron =
X=Y
Y=X-el helyett cserel a "keyboard"-on.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-29 10:37   
ANDI_USA UZENETE:

Teddy,

igen forum üzenetekben ez müködik, de Chaten nem s eddig senki se tudott arra tanácsot adni miért nem! Igy forum üzenetben használom az Alt+0225-öt á-nak, de Chaten csak a billentyüzetemen meglévö francia à-t tudom. Swiss German a keyboard beállitásom s Windows ME-t használok. Részemre ez volt a legjobb megoldás arra, hogy tudjak németül, angolul s magyarul irni 7 éve.

Andrea

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-29 10:36   
ExMONtag3 UZENETE:

http://www.word2word.com/keyad.html
próba:
Alt+0192=À
Alt+0024=à
Alt+0201=É
Alt+0233=é
Alt+0211=Ó
Alt+0243=ó
Alt+0213=Õ
Alt+0245=õ
Alt+0217=Ù
Alt+0249=ù
Alt+0219=Û
Alt+0251=û
Alt 0244=ô

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-29 10:36   
TEDDY UZENETE:

Kedves Mindnyájatoknak!

Alt + 0245 = hosszú ö az én gépemen, de ezen a weblapon mint valami értelmetlenség jelenik meg. Igy: õ. A nagy Õ pedig Alt + 0213 = Õ

Alt + 0220 = Ü (nagy)
Alt + 0252 = ü (kicsi)
Alt + 0193 = Á (nagy)
Alt + 0211 = Ó ( " )
Alt + 0214 = Ö ( " )
Alt + 0218 = Ú ( " )

Sajnos, a hosszú ü-re még nem sikerült kombinációt találnom.

Üdvözlettel Mindnyájatoknak,
TEDDY.

Sep  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 22:26   
Toeby,
megint megprobáltam s a hibát meg is találtam. Ugyanis minden magyar betüvel irni birok ha a magyarra katitok.
Ami a helyes irást illeti, mikor az írást javitatni akarom (előb beárnyékolom) s akkor kérem amyar javitást, kiírja, hogy nincsen magyar helyesírási szotárja, vagyis ezt nem találja. Na most ezzel nekem ishopp. Mert ez nekem se nincsen s nem is tudom hogyan kell ezt belerakni. Tehát rá vagyok szorulva a tovűábra is a a nagyon helytelen írásra, habár a magyar javitással is mint hallottam csak felire ha lehet ezt csökkenteni.

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-18 20:22   
2004-09-15 20:49, Sep:
-
Halló Sep!

Én rátettem, s müködik is, de csak magyar menüvel, s ezért levettem újra. Késöbb megpróbálom forditva. Elöször a magyart, s utána a németet, akkor talán a menü is német marad. Különben automatikusan váltott a helyesirásnál német és magyar között, mint ahogy az elötte más nyelvekkel, pl. angollal is volt.

Toeby

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-18 13:14   
Sziasztok
Nekem holland billentyüzetem van, kombinációkkal képezem az ékezeteket, egyszerü, gyorsan megszokható, annyi a baj csak, hogy hosszú üm és öm nincs, más minden.Aki hajlandó kis idöt rászánni, íme a megoldások:
á-enter melletti 'jel utána a vagy A (á Á)
é-enter melletti 'jel utána e vagy E (é É)
í-enter melletti 'jel utána i vagy I (í Í)
ó-enter melletti 'jel utána o vagy O (ó Ó)
ö-enter melletti jel+shift utána o vagy O (ö Ö)
ú- enter melletti 'jel utána u vagy U (ú Ú)
ü-enter melletti jel+schift utána u vagy U
(ü Ü)
Sok sikert és pici türelmet, akinek fontos, biztosan megszokja

Sep  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-15 20:49   
Haló, bocsánat a zavarásért.
Én az XP-profeszionálon beálitottam ugy a nyelv cserét mint a bilentyü változatott. Irni igy most 3 nyelven birok, de a helyes irást javitást, csak azon kapom ami a programozásban megvan adva a Word-ban,nekem az német. A magyar Wordot s a németet meg mint mondoták egy gépre nem lehet felszerelni, csak az esetben ha 2 különböző alap program fajtárol van szó.

Koala  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-12 15:25   
2004-09-10 10:15, hunor:

Igenis, mar megyek is )

Kellemes hetveget!

Mariann

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-10 10:15   
2004-09-08 21:45, Koala:
-
Kedves Koala!

Termeszetesen tudod majd hasznalni, a sorsolashoz pedig kivanok sok szerencset! De nevezz is be, nehogy elfelejtsd a reszveteli szandekot kulon jelezni a megfelelo topikban.

Udv,

Hunor

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-09 09:15   
2004-09-08 21:45, Koala:
-

A 101 billentyűs magyar illesztő az angol kiosztáshoz igazítja a z és az y betűket, vagyiks a qwerty stílusúhoz. A német kiosztás qwertz alakú, ezért cserélődtek fel. Próbáld meg a másik magyar billentyűkiosztást, ha jól emlékszem, az a német szerint rendezi a két betűt.

Koala  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-08 21:45   
2003-06-17 07:57, Koborlo:

A leiras nagyon jo volt, ennek alapjan en is be tudtam allitani harmadik nyelvnek a magyart.

Billentyüzetnek az ajanlott 101-es tasztaturat csatoltam, de a "z" es az "Y" ennek ellenere felcserelödött??!! Mit kellene meg esetleg atallitanom, hogy visszaugorjon, mert ez elegge zavaro. Amugy Windows XP-m van es nemet billentyüzet.

Ezzel az atallitassal lehet hasznalni a kisorsolasra kerülö magyar nyelvhelyessegi programot?

Vagy ha nem, akkor hogyan, mert fennem ra azert a fogamat

Sziasztok: Mariann

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-24 02:16   
2004-08-23 20:36, kaytee:
-
Próbáld ki!

Kedves Kaytee !
Koszonom szepen a jo tanacsot. Kinyomtattam a Koborlo utasitasait . Egyelore meg kell varnom ameddig a fiam haza jon , mert nala vannak a diskek es amellett Window XP-m van , amely egy kicsit kulonbozik az eddigiektol . Nemcsak , hogy nem lakik velunk mar, hanem jelenleg el is van utazva . De orulok neki , hogy van ra mod es majd meg fogjuk probalni. Megegyszer koszi szepen !
Udv : Katica -

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-23 20:36   
2004-08-23 20:26, fellegvar:

Most vettem észre, hogy Kóborló néhány hozzászólással ezelőtt pontosan leirta a teendőket. Ha nem Mac-ed van, akkor az könnyen, gyorsan müködik majd. Próbáld ki!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-23 20:26   
2004-08-23 18:29, kaytee:
-

Koszi , hogy szoltal, majd fogok erdeklodni.Nem is tudtam, hogy lehetseges.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-23 18:29   
2004-08-23 01:44, fellegvar:
Olvasva ezt a topikot , megvigasztalodtam ! SZIVESEN irnek ekezetekkel, HA az amerikai "keyboard"-on lehetne a magyar ABC-t hasznalni .

Lehet! Én is úgy irok. Könnyü megszokni, melyik betü hol rejlik, csak át kell állitanod a programot magyar nyelvüre. Ha értenék hozzá, megirnám, hogyan kell

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-23 01:44   
Olvasva ezt a topikot , megvigasztalodtam ! SZIVESEN irnek ekezetekkel, HA az amerikai "keyboard"-on lehetne a magyar ABC-t hasznalni . Mivel , nem lehet , kenytelen vagyok ekezetek nelkul irni ( amint latom, masok is ezt teszik , ha csak erre van mod). Azt hiszem , hogy a szet szorodott magyarsag koreben , a mondanivalo a fontos es az IGYEKEZET , hogy NE FELEJTSUK el a magyar nyelvet ilyen tavol a hazatol . En ekezettel vagy anelkul , szivesen olvasok MINDEN magyar szot ( meg a regi helyesiras szerinti
" Latjatok feleim szumtukkel mik vogymunk,
Bizony por es homu vogymunk"-at is.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-19 19:01   
Megerkezett a proofing tool, es egyelore ugy nez ki, hogy mukodik.

Majd irok reszletesebb jelentest.

Mili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-18 20:58   
Bimbi, teljesen egyet ertek veled. En sem jartam magyar iskolaba soha, remellem senki nem marad el kozulunk az ekezetek vagy a helyesiras miatt. Megjegyzendo hogy biztos nagyon sok magyariskolat vegzett ember van aki nem tud helyesen magyarul irni vagy helyesen magyarul mondatot szerkeszteni.
Plusz, sokan az elorehaladottabb korosztalybol, mint jo magam is, nem vagyunk annyira jartasak a szamitogep kezeleseben hogy ezeket a komplikaltnak tuno programokat ugy birjuk hasznalni mint egy fiatal. Orulunk hogy ennyit is megtanultunk es elvezzuk a FORUMOT. Nagyon remellem hogy az irni nem merok kozul sokan elolvassak az utobbi par hozzaszolast es batorsagot meritenek belole. AKAR MILYEN GYENGE A MAGYARNYELV TUDASOTOK, CSAK IRJATOK, SZERETETTEL VARUNK MINDENKIT.
Mili

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-18 12:55   
Gracias Zulo querida.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-18 08:48   
Vali, ni se te ocurra dejarnos Amiga!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-18 07:28   
2003-06-17 14:10, anri:
-

Ezt a temat egyszer mar lezartuk !!!!!!!!!!!!

-

Kedves Anri,

teljesen igazad van, en is igy gondolom, ezt mar egy eve mar, hogy lezartuk. Mindenki ir, ahogyan gondolja (en is ekezet nelkul), es mindenki ugy all a kerdeshez, ahogyan gondolja, ahogyan erzi, ez nem lehet vitara ok.

Bimbi,

termeszetesen igazad van. Zsuzsanak fontos, hogy o ekezettel irjon, es ennyi, nem tobb. A lenyeg: mindenki errol ugy gondolkodik, es ir, ahogyan gondolja. A tobbsegunk pedig ugyis ekezet nelkul, aki pedig azzal akar, megkerdezi/ atolvassa eme topikban talalhato informaciokat.

Valeria,

Dehogyis, termeszetesen az szamit, amit irsz, masolom Pompery Judit par uzenettel korabbi irasabol az utolso mondatot:

"Ékezettel vagy sem: Ennek nincs kihatása sem a tartalom színvonalára, sem a mondanivalóra, így nem minősíti sem a szerzőt, sem írásának szinvonalát."

Udv,

Hunor

... es Pont.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-18 01:36   
Sajnos en is ugy vagyok, hogy inkabb nem irok mint hogy megint elkezdodjon az ekezet polemia. Nem azszamit, hogy ki mit ir hanem csak az, hogy van e ekezet vagy nincs. Mivel nalam nincs, igy en nem fogok tobbet irni es ezert azt hiszem, hogy ki is fogok jelentkezni koreitekbol.

Nem jartam iskolaba Magyarorszagon, de azt hiszem, hogy eleg helyesen irom a Magyar nyelvet. Angolul es Spanyolul is tudok helyesirni es valami keveset Nemetul is. Ezert, nincsenek kisebbsegi erzeseim amikor ekezetek nelkul irom a magyart.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó