2019. április 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Kis Kerti Pad
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 következő lap )
 nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-19 19:55   
2019-04-19 16:14, Tessényi Györgyi:
-
Amikor Ausztriában dolgoztam egy magyar vállalattól, szinte naponta olvastam az osztrák "Kronen Zeitung"-ot. Nagyon jól emlékszem egy riportra Ernyei Bélával, - aki mellesleg számomra se nem több, se nem kevesebb, mint bármelyik embertársam.
-Herr Ernyey,-kérdezte a riporter,-ön szerint hol jobb, Ausztriában, vagy Magyarországon?
-Ausztriában dolgozni és Magyarországon élni. - volt a válasz.
Szóval különbözö okai lehetnek annak, hogy miért keresi valaki országán kívül a boldogulását.
A szép, napos idö kicsalt engem is ma a folyópartra,-és az idén elöször felkötöttem a "soros göri" cipöt és gurultam kilenc kilométert. Délelött mentem, én is azért, mert akkor még kevesen vannak kint, sétálni, kerékpározni.
Kívánok kellemes ünnepeket,-bár gondolom már majdnem megkéstem vele.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-19 16:14   
2019-04-18 22:03, nidda:
Nagyon érdekes dolgot figyeltem meg, miota ujra itt vagyok Svàjcban, ami 17 honapja tart. Egyre több némettel tudok elbeszélgetni, akik nagyszerü tudàssal rendelkeznek és itt jobban keresnek, mint hazàjukban. De lehet, hogy egyéb okuk is van.Kritikusabbak, szélesebb a làtokörük, mintha jobban megértenének, mint a svàjci àtlagember.

A mai sétàmat nem a szokàsos csendes magànyban végeztem, mert a park telis teli volt gyerekekkel, valami rendezvény lehetett, a vele jàro nyüzsgéssel, zajjal. Elmélyültebb gondolkozàsra igy aztàn nem került sor, arra kellett vigyàznom, hogy el ne gàzoljanak a rollerjaikkal vagy a kedves ifju anyàk a hatalmas gyerekkocsikkal. Holnap màshova megyek, ahol a szokott csendet megtalàlom.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-18 22:03   
2019-04-18 10:06, Tessényi Györgyi:
-
Az iskolában énekkaros voltam én is, amig be nem köszöntött nálam a kamaszkori mutálás. Legközelebb a Magyar Néphadseregben produkálhattam magam menetelés közben, de az úgy hiányzott nekem és a "bajtársaknak" mint üveges tótnak a hanyattesés.
A gépjármüvezetöi vizsga ma már nem olyan könnyü, mint pl. az én idömben. Az unokámmal együtt gyakoroltuk az elméletet, - és a gyakorlatot is, a frankfurti autóklub pályáján. Az elméleti vizsgája így is csak második nekifutásra sikerült, de lány létére most ügyesebben beparkol két autó közzé, mint azt én tenném.

-

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-18 10:06   
2019-04-17 21:41, nidda:
-
2019-04-17 14:59, Tessényi Györgyi:
Sajnos ilyen birkabàcsik mindenhol vannak, akik mindent jobban tudnak, pedig csak bégetnek.A tegnapi tizezer fölötti lépésszàmot ma biztos nem érem el, mert ma takaritani kell, de jo érzés volt, hogy elértem. Holnap énekel a korus, amibe belecsöppentem, amit szerencsének érzek, mert nagyon kedves tàrsasàg. A doki meg kimondottan jottevönek mondta az éneklést, ezzel egyetértettem azonnal.A legnagyobb unoka tegnap vizsgàzott autovezetésböl, még nem àrultàk el hogy sikerült.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-17 21:41   
2019-04-17 14:59, Tessényi Györgyi:
-
A zöldségtermeléssel mi is próbálkoztunk, de nem nagy sikerrel. Annak idején már eleve a kert felét füvesítettük az unoka részére. Az egyik kertszomszéd meg is kérdezte epésen: Talán birkát akartok tenyészteni? A nevét nem tudtuk, hát elneveztük "Onkel Schaaf"-nak.
Itt egyre melegebb lesz,- a lányom már tervezi vasárnapra a kerti grillezést.

-

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-17 14:59   
2019-04-16 20:00, nidda:

Nekem nagyon "speciàlis" az orvosokkal a kapcsolatom. A svàjciak mondjàk mindenre, ami nekik szokatlan, hogy speciàlis. Mivel együtt dolgoztam az orvosokkal, mint gyogypedagogus, hat egész egyszerüen kollégàknak tekintettem öket, sosem félisteneknek, vagy mumusnak.
A bérelt kertrész itt is ismert, valamikor nekünk is volt, de nem fünyiràsra, hanem zöldségtermelésre volt jo. Itt pedig üdülöhelyen lakom, ahol alig kell pàr lépést tenni és màris öreg fàk, topart, vagy a Rajna közelsége nagyon elfelejteti a betonozott utcàkat.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-16 20:00   
2019-04-16 15:48, Tessényi Györgyi:
-
Nagyon nem szivesen megyek orvoshoz, de idönként elkerülhetetlen,-és igen megnyugtató, ha a vizsgálat eredménye nem kellemetlen számomra. Gondolom így van ezzel mindenki és jó hallani, hogy nálad is minden rendben volt.
Ahol kerékpározunk, az a gépjármüforgalom elöl elzárt terület, úgyhogy aránylag veszélytelen. Ma viszont el kellett bicikliznem a benzinkúthoz egy ötliteres kannával, üzemanyagot tankolni a fünyíró részere. A föútra kiérve, a hátralevö nyolcvan-száz métert inkább gyalog tettem meg a járdán, mert úgy ítéltem meg, hogy az biztonságosabb.
A lányom bérelt a várostól egy kis kertet még akkor, amikor az unokám született, - és oda járunk ki a "zöldbe", mert ahol lakunk, ház udvara,- és körös körül minden,- aszfaltozott.
Úgyhogy ma délután megtörtént az év elsö fünyírása is...

-

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-16 15:48   
2019-04-15 21:43, nidda:
-
Szinte idillikus a video és teszi a Rhätische Bahnt még szimpatikusabbà.
Jol teszitek a kerékpàrozàst, nekem az kissé veszélyesnek tünik, ahol a közlekedés elég nagy, de a közös kerékpàrtàroloban sem volt màr szabad hely, mikor eszembe jutott, hogy veszek egyet. Persze a mosokonyhàmba vagy pincébe is berakhatnàm, de ott amugy is nagy a zsufoltsàg (egyenlöre)
Ma tul vagyok és nagyon elégedetten 2 orvosi vizsgàlaton is, a többi màr az én dolgom, a napi mozgàsmennyiséget szépen tartani, tegnap 8 ezer fölött volt a lépésszàm.
Ma még a korusproba van hàtra, tehàt oda is lesz vagy 2000 lépés, ami elég màra-

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-15 21:43   
2019-04-15 11:14, Tessényi Györgyi:
-
Az utazásodról jutott eszembe egy video, amit valamelyik híradóban láttam;
https://www.20min.ch/schweiz/ostschweiz/story/Auch-ein-Zug-bringt-diesen-Hirsch-nicht-aus-der-Ruhe-15564880
Az idöjárás itt is javulóban van. Ma kikerékpároztunk a lányommal kutyát "szellöztetni", na meg magunkat is...

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-15 11:14   
2019-04-14 19:34, nidda:
-
A macskàkhoz a zürichi fiam jött, teljes megelégedésemre viselt gondot roluk. Jol érezte magàt itt, kb 2x 24 oràn àt.
A compi nekem fel se tünt, kicsit a mozi, amit mentségére fel tudok hozni, de nem az ubi, mert azt én sem szeretem, talàn mert az ujabb alkotàs.
A jo idö mintha követne engem. hisz ott is sütött a nap, most meg itt is! Nagyon örülök neki, lehet megint sétàlni, ha a legfontosabbakat elintéztem.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-14 19:34   
2019-04-13 20:13, Tessényi Györgyi:
-
A macskákról ki gondoskodik, amíg távol vagy? Az unokám, - aki egy frankfurti állatorvoscsalád rendelöjében dolgozik, mint aszisztens - vállal idönként kutya-macska gondozást, a gazdik távolléte idejére.
A "compi" szó az unokáktól van, vagy Te vitted még magaddal Magyarországról, mert odahaza is vannak fura nyelvújítások, mint pl. "ubi sali" (uborka saláta).
Napsütésben szerencsére itt is volt részünk, de a hömérséklet csak plusz három-nyolc fok ,-és sok helyen havazott is...
-

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-13 20:13   
2019-04-12 19:21, nidda:
-

Direkt Wallisbol egy vàlasz ma, mert a fiamnàl az unokàk miatt több compi is van, jutott egy nekem is. Mindenhol nagyon nedves, borus az idö, itt ha nem is volt ragyogo, de napsütéses, még sétàra is alkalmas. Még a kis kutyàval is én mentem ki. Férjem sirjàhoz egyedül mentem.Holnap a hosszu utazàs visszafelé, szeretnék 5 fele màr a macskàimmal lenni nyugalmas kis otthonomban.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-12 19:21   
2019-04-12 06:25, Tessényi Györgyi:
-
Valami miatt volt egy olyan kényszer képzetem, hogy utazásod célja a Bodeni tónál van, pedig csak vissza kellett volna olvasnom egy kicsit. Annyi hasznom azért volt belöle, hogy elolvastam, mit ír róla a wikipedia. Pl., hogy a Balaton után, Közép-Európa második legnagyobb tava.
A jókívánság természetesen érvényes oda is.

-

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-12 06:25   
2019-04-11 23:10, nidda:
-

Köszönöm a jokivànsàgod! Akkor is érvényes, ha a Genfi tohoz utazok?
Legyen Neked is szép hétvégéd!

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-11 23:10   
2019-04-11 14:36, Tessényi Györgyi:
-
Csak egy kicsit lenne becsületesebb ez a világ, már régen nem kellene készpénzt használni. A Phototan is hasznos dolog,-ahogyan a TV-ben láttam. Pl. idegenforgalmi nevezetességekröl, szobrokról, terekröl részletes tájékoztatás hívható le segítségével, pillanatokon belül a mobiltelefonra.
Kívánok kellemes utazást,-és szép idöjárást tartózkodásod idejére, a Bodeni tónál.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-11 14:36   
2019-04-10 22:40, nidda:
Tulajdonképp én mindvégig hadakoztam és adtam a nagyot, hogy elég, ha én okos vagyok, nem kell hogy a telefonom az legyen. De ebanking kényszeritett rà, mert a belépéshez szükséges titkos kodok kàrtyàja heyébe jött a telefonon Phototan nak nevezett szép kis mozaik, amit a kompirol le kell fotozni, erre megjelenik a kodszàm….ez igy teljesen biztonsàgos a belépéshez és joval kényelmesebb igy befizetni, mint pénzt kivenni és a postàra szaladni, ràadàsul M.o.-on ez volt az egyedüli modja annak, hogy a svàjci csekkeket ki tudjam fizetni. Nem maradt màs hätra, fogcsikorgatva, de venni egyet, azota is tanulom. Lassan megy, mert a sok fölösleges hülyeségböl ki kell lépni, ha megengedi. Szoval eröszakos ésellenszenves. Egyedül a lépésszàmlàloval baràtkoztam meg, jo jàték, de a betegpénztàrral még nem beszéltem a dijam csökkentéséröl, de ez is jöhet.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-10 22:40   
2019-04-10 07:00, Tessényi Györgyi:
-
Attól tartottam, hogy már ismered a bácsi esetét, ezért most megnyugtat, hogy nem hiába "pötyögtettem" a billentyüzeten. A japánokról sok történet van, amiknek van egy kis valóság alapjuk, még, ha viccesek is, mint a világ legvékonyabb drótja, amit a szovjeteknek sikerült készíteni. Ök el küldték az USA-ba, hogy dicsekedjenek vele. Az amerikaiak lyukat fúrtak a drót teljes hosszában,-és elküldték a japánoknak, akik visszaküldték a Szovjetúnióba úgy, hogy a fúratba végig menetet vágtak.
Egyre több dolgot lehet elintézni a smartphon segítségével. Van ahol már bevásárlás után fizetni is lehet velük. A végén még én is "ráfanyalodok" és veszek egyet....

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-10 07:00   
2019-04-09 19:56, nidda:
-
Nagyon jot mulattam a dabasi bàcsi történetén, köszönöm! Nagy szerencse, hogy az innen vonattal 4 percre levö Sargans vasutàllomàs alkalmazottak kiképzésre alkalmas hely, ahol hosszasan foglalkoztak az én problémàmmal: a smartphonba olcso vasutijegyet varàzsolni. Tehàt jo elöre meghatàrozott idöben és kizàrolagosan névre szolo vasuti jegyhez jut a jol tervezö utas. Engem egy cseh eredetü ismerös hire, hogy Pràgàba utazik 20 frankért bàtoritott fel. Péntektöl vasàrnapig a Genfi tonàl élö idösebb fiamhoz megyek, ez a félàru returral egy szàzasba van. 70 ért tudtam oda vissza ezzel a modszerrel, vicces lesz a telefonomat felmutatni jegy helyett

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-09 19:56   
2019-04-09 06:46, Tessényi Györgyi:
-
"de ne valami komplikàlt jegyet, azt adjon az automata"

Most térképészkedtem kicsit, hogy felidézhessem azt a régi történetet, amiben is egy bácsika elindul Dabasról meglátogatni a fiát, aki történetesen Tokióban tanul. A helyi vasútállomáson kér egy jegyet Tokióba, de ott csak Budapestig tudnak neki kiállítani egyet. Onnan meg csak Moszkváig, ahol megint válthat Irkutszig, ott Ulaanbaatarig, ahol is Pekingig kap jegyet. Az ott váltott jeggyel eljut Dél-Korea fövárosába, - és ott végre hozzájut egy vonatjegyhez Tokióba.
Két hét ott tartózkodás után indulna haza és mondja a vasútállomáson, hogy a magyarországi Dabasra szeretne utazni. Mire a pénztáros megkérdezi;
_ Alsó,-vagy Felsö Dabasra kéri a jegyet a bácsi?

-

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-09 06:46   
2019-04-08 21:39, nidda:
-

Emil felejthetetlen marad, remekül tudta a lehetetlenségig fokozni az ismert svàjci sajàtossàgokat, amik tulajdonképp mindenhol feltalàlhatok. Szimpàtiàval a gyengeségeket kigunyolni,ezt szereti a közönség.A keresztrejtvényt fejtö postai alkalmazott aki Oktern-t ismételgeti ahol Ostern-t kéne, most aktuàlis a közeledö ünnep alkalmàbol.
Manapsàg ilyen ràérös postàk nincsenek, mindenütt bezàrnak, vagy "Gemischtwarenhandlung" lesz a jo posta, ahol mindent vehetsz. Ugyanez megy a vasutàllomàsokon, ahol inkàbb kàvét kérj,de ne valami komplikàlt jegyet, azt adjon az automata.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-08 21:39   
2019-04-08 15:45, Tessényi Györgyi:
-
Nekünk Emil tetszett nagyon annak idején;
https://www.youtube.com/watch?v=ufx98EZkONE
Természetesen sokban hozzájárult ehez, a nekünk szokatlan svájci akcentus.
Már nekem is kilátásba helyezte a szemorvos a szürkehályog operációt, de egy fél évvel késöbbi vizsgálatnál azt mondta, hogy még nincs rá szükség. Én meg igazán nem szeretek vitatkozni....

-

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-08 15:45   
2019-04-07 19:12, nidda:
-
A YouTube-on màr én is talàlkoztam ezzel a humoristàval, épp a svàjciakkal szorakozott, amit lehet is.
Nekem a sors ugy hozta, hogy mikor màsodszor is Svàjcba jöttem, nem volt merszem autot idehozni, ami nélkül M.o.on nagyon elveszett lettem volna. Itt a közlekedés nagyon jo, tehàt nincs arànyban a rengeteg költség a kényelemmel, amit az auto ad. Persze idöben többet kell ràszànni, többet kell gyalogolni,ami az egészségnek is jot tesz, ha nincs auto a parkoloban. Màsrészt jo kivülàllni a sok méregdràga auto birtoklàsàtol, versenyképes ugysem lennék, de ez nem is hiànyzik, hiszen van két làbam.
Màjusban a karosszériàm is javitva lesz, a szürkehàlyogot kiveszik, javul a közlekedési biztonsàgom

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-07 19:12   
2019-04-07 11:50, Tessényi Györgyi:
-
Egyik véletlen a másik után. Kedvenc rádióadóm a HR 1, meghív valakit minden vasárnap délelött tíz órától délig, egy beszélgetésre. Ma Kaya Yanar humorista volt a studióban, aki tulajdonképpen itt Frankfurtban született, mint török szülök gyermeke, de jelenleg Zürichben él.
https://www.abendzeitung-muenchen.de/inhalt.bei-unserer-heirat-ist-was-schief-gelaufen-kaya-yanar-panne-bei-der-hochzeit-mit-seiner-schweizer-freundin.d8d32f18-a78e-409c-a347-8579832a1714.html
Többek között elmondta azt is, hogy Svájcban finoman szólva nem könnyü a magánautósok élete. Ö maga is a tömegközlekedést használja, mert Zürichben nincs értelme egy autót tartani, csak azért, hogy legyen. Ezzel kapcsolatban találtam egy cikket, amivel teljesen egyetértek:
https://www.zh.ch/internet/justiz_inneres/statistik/de/aktuell/mitteilungen/2013/leben_ohne_auto.html
Attól tartok Németországban, - ahol országos tiltakozás van azonnal, ha valaki a kormányban megemlíti a sebességkorlátozást az autópályákon, - még eltart egy darabig, amíg a svájci példát követik.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-07 11:50   
2019-04-06 21:56, nidda:
Véletlenek pedig sokak szerint, nincsenek. A dicséretet a svàjci tavasz nevében is köszönöm!
Ha az autosok gondjairol és költségeiröl hallok, akkor örülök annak, hogy most màr csak akkor, ha màsképp lehetetlen, hasznàlok autot, egy VW kombit, amit ebben a faluban a Mobility bocsàjt a tagjainak rendelkezésre, amennyiben kérik. Ha 3 oràra kérem, akkor az 24 frankomban van, teljesen elég, hogy többféle bevàsàrlàst, kisebb làtogatàst ezalatt elintézzek. A parkolohelyemet meg egy szomszéd hàzbeli magyar bérli, lelkiismeretesen fizetve a dijat.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-06 21:56   
2019-04-06 17:33, Tessényi Györgyi:
-
Nagyon szépek a felvételek. Dícsérik a készítöjét, de annak tárgyát, - a svájci tavaszt is.
Mi tegnap cseréltettük át a téli gumis kerekeket a nyári gumisokra. A mini látom még a "hócipöket" hordja. Egyébként egy ugyan olyan mini várakozott a gumisnál is, "farral" az iroda üvegfala felé, így jól látható volt a csomagtérzárás egyedi, dupla hátsóajtós megoldása. Ez most megint a véletlen egybeesések kategóriájába sorolható....

-

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-06 17:33   
2019-04-05 22:13, nidda:
-

https://esteledik.blogspot.com/2019/04/igy-viragzanak-fak-bokrok-kedvenc.html

A nagy havazàs utàn is ilyen szép a viràgzàs a Rajna mellett! Remek volt a séta, ma 8900 lépést tettem eddig, ebböl ma csucsteljesitmény lesz, kivàncsi vagyok a tizezret mikor érem el
Hiàba az öreg csontokat mozgatni kell, különben berozsdàsodnak.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-05 22:13   
2019-04-04 20:59, Tessényi Györgyi:
-
Köszönöm a linket így már könnyebben felismerem, ha látom valahol. Tegnap este elalváshoz néztem még kicsit a TV-ben a híreket a 3Sat csatornán Svájcról, hát nem is gondoltam, hogy olyan nagy havazás volt.
Az nem is csoda, hogy a gyerekek teljesen az internet "révületében" vannak, ha már ilyen korán rászoknak:
https://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&csatid=18&topicid=327167

-

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-04 20:59   
2019-04-04 20:25, nidda:
-

http://www.rols-gmbh.ch/images/pdf_download/yingyang.pdf

Nem vettem, kaptam 10ml es kis üvegben, de a mellékleten làthato, hol lehet megrendelni.
Nagszerüen tisztitja a légutakat is, és segit az izomfàjdaalmak oldàsàra.
Abbol mindig baj van, ha az ember szétfeszitené a természetadta (vagy Istenadta) kereteit.
Az internet meg nagyszerü kiegéstités, de ha elnézem a mai generàciot, amelyiknek szinte létezési mod, akkor a hideg fut a hàtamon...mennyit veszitenek szegények.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-04 20:25   
2019-04-04 06:54, Tessényi Györgyi:
-
Most áprilisban ismét nagy frissítésre készül a Microsoft, a Windows 10-en és az elökészületek miatt idönként furcsán viselkedik az én számítógépem is.
Az olajat a gyógyszertárból, illetve a drogériából szerezted be? Az interneten van böven ajánlat, de, hogy melyik az igazi....?
Egyszer írtad az agyról, hogy kutatják, de a lényeget talán sohasem fogják megtalálni. A müvégtagról jutott eszembe Stanislaw Lem egyik elbeszélése és arra gondoltam, hogy talán nem is keresik az agy lényegét, hanem majd egyszerüen csak lemásolják. Azután lehet úgy járnak, mint Mikszáth Kálmán, "A beszélö köntös"ének szabója, aki elkészítette a török kaftán mását....
Lem novelláját keresve találtam egy írást, amit érdemes elolvasni.
http://goethe-salon.de/gibt-es-sie-mr-park/

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-04-04 06:54   
2019-04-03 18:48, nidda:
-
Ezzel a laptoppal mindig történnek különös dolgok, épp eltünt, amit az elöbb vàlaszként irtam.
Tehàt röviden ujra:
A remek hir a kéz potlàs hatalmas fejlödéséröl örvendetes, ezért ma én sem a mai nap havazàsàrol, hanem a japàn ösi illoolaj készitményem dicséretéröl irok. A neve Yin Yang és màsodszor oszlatott egy igen kellemetlen vérömlenyt a tenyeremen szét. Sajnos elég sokszor elöfordul, hogy terhelésre, ütésre stb, a finom hajszàlerek megrepednek.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó