2020. július 06. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Afrika
Új topik indítása   Üzenet küldése
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-30 08:35   
2005-05-29 19:52, mobima:
-

Kedves Mobi,

nezz be a MON KiKi rovataba is, ott hatha talalsz kapcsolatot.

Hunor

mobima  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-29 19:52   
Sziasztok
Él-e illetve van-e valaki Reunion szigetén?
Vagy ha csak ott jártál valamikor, minden információ jó lenne.
Kösz
Mobi

Irénke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-02 21:48   
2004-04-10 19:30, Frankston:
-

Sajnos nagyon régen nem voltam a neten, mot még ha aktuális a kérésed, kérlek jelentkezz
az ikepuskas@dunaweb.hu mailon
Irénke

giorgio57  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-14 22:51   
Már számtalan próbálkozást tettem arra vonatkozólag, hogy olyasvalaki segítségét kérjem aki dél-afrikai magyar vagy ottani kapcsolatokkal rendelkezik. Szeretnék informálódni , a munkavállalás lehetőségeiről, letelepedésről stb. Ha valaki lát engem akkor mail-en keresztűl részletesebben értekezhetünk (b.99@chello.hu)
Üdv, Fülöp György

Frankston  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-10 19:30   
Szia Irénke!
Mostmár itthonról, Magyarországról írok. Ausztráliából hazajöttünk, de újabb útra készülünk, ahol most a filmezéssel és fotózással foglalkozunk. Az általad említett Dél-Afrikai kapocsolataid ebben tudnak-e valami támpontot adni?
Üdv: Frankston

timi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-04 19:38   
köszönöm a válaszod!irtam e-mailt amiben kifejtettem érdeklődésemet!timi

Irénke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-03 19:44   
Felvetem a gondolatot a délafrikai barátaimnak és majd referálok róla.
Esetleg még annyit jelezz, milyen területen szeretnél dolgozni.
Valamilyen karitativ szervezetnél vagy rendes állást keresel.
Üdv: Irénke

timi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-03 19:34   
Kedves Irénke!
18 éves diáklány vagyok,nincs igazán nagy élettapasztalatom.Érettségi után de még fősuli előtt ki szeretnék menni dolgozni külföldre.sok gondolkozás után a dél afrikai köztársaság mellett döntöttem.ha bármilyan módon tudnál Nekem segiteni,akárcsak személyes véleményeddel,kérlek irj e-mail cimemre:goldsom@yahoo.com.köszönöm:timi

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-25 15:16   
2002-12-10 09:48, Calyx:
-

Csatlakozom Irenke koszonetehez az ajanlasert!Van egy par konyvem amik a vadonban elo allatok mindennapjairol,stb szollnak,kikapcsolaskeppen mindig valmilyen allattorteneteket olvasok,mert rettenetesen szeretem a termeszet eme vilagat!-persze angolul mas es nem vagyok perfekt benne.Am a konyvet befogom szerezni az elkovetkezendo nehezebb idokre.
Udv.
Avokado

Irénke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-14 10:57   
Köszi az ajánlatot, ami itthon megjelenik és a régmúltban megjelent minden Afrikával kapcsolatos könyvet megvettem,(megvettünk),utleirások, vadászatok stb.
A régi Kittenberger és Széchenyi könyveket már csak antikban, de az eredetiek vannak meg hiánytalanul.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-10 09:48   
2002-12-06 23:48, Avokado:
-
Avokado,

ha olvasol angolul akkor esetleg erdekelne:
George Alagiah-tol:Passage To Africa c. konyv.

ISBN 03168554

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-06 23:48   
2002-04-26 20:49, Irénke:
-

Kedves Irenke!
Mar egyszer leveleztunk egymassal,az orszagoknal Del-Afrikaban,akkor irtam,hogy szivesen vennenk egy kenyai szafarizast,ha leirnal?!
S most itt veletlenul felfedeztem a '"Kapcsolatok,segites,velemeny"topikban irasodat,abbol fakado parbeszedeket.
Ez nagyszeru,jo olvasni,mert MAS vilag!
Am,miert nem a Del-Afrikaba folytatod?-senki nem sejtheti,hogy itt lapul egy "Afrika"gyongyszemkent?

Jo vadaszatot!
Udvozlettel
Avokado

Frankston  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-21 10:46   
Szia Irénke!

Nagyszerű kapcsolataid vannak. Érdekelnek. E-mail címem: tokayformwork@hotmail.com

Bár mi nem vagyunk vadászok, csak egyszerűen érdekelnek az állatok (is). Kenyában csodálatos az állatvilág, hatalmas kafferbivalyokat volt szerencsénk megszemlélni a sok-sok állat között. Természetesen tisztes távolból és csak a fényképezővel "lőttük" őket. Bár sok összevisszaságot mondogatnak Dél-Afrikáról, a szakmai szempontból ugyanakkor azt hallottam, hogy megközelíti a németországi minőségi szintet - nekem ez tetszett és ezt keresem, csak a németek "idegenszeretete" ezt csak két évig engedte meg.

Gyermekeink nekünk is kirepülőfélben vannak: lányom otthon fejezi be a gimnáziumot (itt még angolul sem tanulna meg tisztességesen), aztán Kanadába akar menni a barátjához, ahol majd a fotózást akarja tanulni. A fiam itt akar multimédia területén tanulni. Annak elvégzése után nem tudni, hogy hol fogja hasznosítani, de mehet bárhová a világba. Szüleiktől tanulták meg: tudjon ember maradni bárhol a világban és érezze magát mindenhol otthon.

Nekünk az építőipari vállalkozást kell, hogy továbbvigyük. Abból élünk. Van jelenleg 8 magyar alkalmazottunk itt, akik jelentős része bárhová követ a világban (mivel mi fizetjük nekik a vándorlást ). De rendkívül jól képzettek és megállják a helyüket mindenütt. Természetesen nem magyarországi bérért dolgoznak.

Tulajdonképen egy "világotjárt" építőmunkás csapattal keresünk más földrészeken is olyan lehetőségeket, amivel élni és dolgozni tudunk ott.

Irénke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-20 14:06   
Szia!

Nagyszerű lehet az ilyen ékletforma.

Ausztráliában is van néhány barátom, azok is magyarok de elég régen kinn élnek. Ez csak levelezés.

Dél Afrikában ha érdekel tudok segiteni, hogy esetleg elindítsd az utazás előkészítését. Johannesburgban van egy orvos barátom, már 10 éve ott él, egy klinikán sebész főorvos, és a Johannesburgi egyetemen tanit. Ismerem az itthoni családját és évek óta tartom velük a kapcsolatot, intézem az itthoni ügyeiket is.

A másik kapcsolatom egy növény biológus, akinek egy magán mangófarmja van egész fönn a Kruger Nemzeti park szélénél. Ez egy kis falu Letsitele, Tzanentől ugy 30 km-re. Ez egy nagyon rendes, segitő kész pasas. Mivel mi vadászni voltunk néhányszor ott, küldi az aktuális árlistákat és ilyen módon van a segítségünkre, tájékoztat az ott levő lehetőségekről.

Én a családommal 96-ban voltunk Namibiában akkor még a két fiunk is velünk volt. Azota megnősültek már. 99-ben voltunk Dél Afrikában, ott nagy területeket bejártunk, szintén vadászat volt a fő cél, de mellette sokfelé jártunk. Egészen a Kruger parkig. Azt is majdnem teljesen bejártuk. Persze erre több hónap kellene. Most kaptunk egy nagyon jó bivaly vadászatra meghivást Tanzániába, azt most sajnos nem tudjuk elfogadni, egyéb okai vannak. Mozambikban van egy barátunk a Telekommunikációs központnál, telepitik a rendszereket, ő utazik az egész országban. Egyébként Magyarországon végezte a tanulmányait, nagyon jól beszél magyarul. Aztán még van egy kapcsolat, egy Dél Afrikában élő német öregúr. Ő is mindenféle szervezésekkel foglalkozik és többek között trófeákat szállit az egész világba. Ezeknek mindnek tudok telefon vagy e-mail számot adni ha érdekel. Most jut eszembe a Fokvárosi barátnőm, ő borász és oda ment férjhez. A férje afrikai.

Imádni való az összes afrikai ország, ha tehetném én is szivesen élnék ott. Volt róla szó, hogy kimennénk néhány évre. Az Afrika bacilus bennünk van, és remélem hamarosan ujra mehetünk.

Frankston  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-20 10:11   
Szia Irénke!

Jelenleg Ausztráliában élünk, de csak ideiglenesen. Jövőre lejár a vízumunk, talán sikerül még 2 évvel meghosszabítani, de azt követően nem tudjuk még, hogy hová fogunk menni. Alapvetően Magyarországon van az otthonunk, de kissé csavargó természetűek vagyunk. Valamint szeretnénk minél több országot megismerni, ezért vállalkozunk arra, hogy az építőipari vállalkozásunkkal hol ide, hol oda költözünk. Dolgozunk és közben megismerjük azt az országot.

Afrikában 3 éve voltunk, Kenyában. Feledhetetlen volt. A gyerekek nem akartak hazajönni. Nekünk az az elképzelésünk, hogy öreg korunkra oda költözzünk és ott éljük.

De semmi olyan kiindulásunk nincs, ami ezt megindíthatná. Na nem azért mert már öregednénk, ahhoz akarok még vagy 20 - 30 évet várni (vagy mégtöbbet ), csak szeretünk mindent időben és alaposan előkészíteni.

Irénke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-16 13:00   
Te, hol élsz és milyen kapcsolatokat keresel? Néhány barátom van Dél-Afrikában, Mozambikban, de én is szeretnék ujakat.

Frankston  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-15 14:33   
Irénke!

Több hónappal ezeleőtt írtál. Én is hasonlóan érzek, de én sem találok kapcsolatokat.

Irénke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-04-26 20:49   
Imádom Afrikát!
Az emberiség bölcsőjét.!
Több esetben jártam már ezen a messzi kontinensen. Én is megkaptam az Afrika bacilust, mert igaz az a mondás, aki egyszer megkóstolta Afrika illatát, látta ezt a sokszinű csodát, nem tud szabadulni tőle.

Ujra látni Afrikát vágy - csak egyre fokozódik.Ujra és ujra látni szeretném a fekete kontinens több országát, magamba szivni a bush illatát, hallani a sakálok éjszakai üvöltését.

Sok barátom van az afrikai országokban. Köztük, bennszülöttek, és odakerült magyar honfitársaink.De szeretnék még többel megismerkedni. Várom az irasokat.
Irénke

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó