2018. június 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztrália >> Magyarok Sydney és környékén
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 zzoltan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-23 09:59   
2 eve Melbourne-ben elo hazaspar vagyunk.Szeretnenk magyarokkal ismerkedni.

Ha valakit erdekel a dolog email cim:
zavarko_KUKAC_gmail.com

Udv,

Attila  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-24 23:40   
2010-04-17 09:34, huba:
-

Gerecs Karcsi készíti:
gerecs_KUKAC_tpg.com.au

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-17 09:34   
2010-02-24 05:56, Hofi:

Hol lehet zserbot kapni Sydneyben?

Bondi Beach hatsoreszen, meg kremes is van.

akucsai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-15 16:11   
Hofi,

Kuldtem neked egy privat uzenetet.

Udv, akucsai

Hofi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-24 05:56   
2009-12-16 04:28, hunor:

-

Hol lehet zserbot kapni Sydneyben?

udv,
Hofi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-16 04:28   
2009-12-15 21:32, IzabellaB:
-

Jó zserbóért én is sok helyre elmennék.

Hunor

IzabellaB  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-15 21:32   
2009-12-05 09:48, hunor:
-

Kedves Hunor,

december 6.-an voltam a punchbowli Magyar Kazban egy karacsonyi osszejovetelen... sajnos nem talalkoztam az en korosztalyombeliekkel...
A zserbo kituno volt!

Udv.,
Izabella

akucsai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-11 17:24   
Udv,

Azt szeretnem kerdezni, hogy lakik-e valaki West Ryde kornyeken es esetleg elugrana a lenti cimre. Szeretnem megtudni, hogy apam nagybatyja vagy annak a gyerekei ott laknak-e meg a 41 Goodwin st alatt vagy elkoltoztek.
Jo ideje elvesztettuk a kapcsolatot, mert nagymamam kicsit megkattant es eldugta a leveleiket, aztan egy ido utan mar nem is irtak. Mivel nagymamam nemreg halt meg a takaritas alkalmaval megtalaltuk az eldugott leveleket es fenykepeket.
Ja a csalad neve akit keresek Nyisztor.

Koszonettel akucsai

guriga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-11 15:13   
Sziasztok!

Ferjemmel 2 honapja koltoztunk Gold Coastra. Szeretnenk megismerkedni itt elo magyarokkal csak ugy beszelgetni. Ha valaki tud akkor irja meg hogy hol talalunk magyar szervezeteket vagy barmilyen magyar osszejovetelt.

Koszi,
Kata

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-05 09:48   
2009-12-03 06:12, IzabellaB:
-

Kedves Izabella,

voltál
Ha van kedved, ihleted, örömmel olvasnék egy beszámolót!

Hunor

IzabellaB  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-03 06:12   
Kedves Attila,

Koszonom szepen a valaszat.

Udvozlettel,

Izabella

Attila  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-27 14:24   
Kedves Izabella,

Címem: akst87@bigpond.net.au

megbeszélhetjük a Sydney-i programokat. Múlt héten Magyarságtudományi Elôadások keretében a boszniai piramisokról rendeztünk elôadást és vetítettünk filmeket a témával kapcsolatosan.

Üdvözlettel;

Karasszon Attila
Sydney

Attila  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-27 14:01   
Kedves Izabella,

Van Sydney-ben Délvidéki Magyar Ház.
Holnap filmet vetítünk ott:

M A G Y A R
F I L M K L U B
következô rendezvényünket
2009. november 29-én vasárnap délután fél 3 órai kezdettel
tartjuk a Délvidéki Magyar Szövetség Klubjában
(31 Glendenning Rd. Glendenning).
A műsor elsô részében a
Hónapsoroló c. filmsorozatból a November című rész kerül bemutatásra.
A film feleleveníti a hónaphoz csatlakozó népszokásainkat,
hagyományainkat.
A második részben
Bemutatjuk Koltay Gábor rendezésében a
“Sacra Corona”
Címû színes magyar történelmi filmdrámát.

“Szent István halála után végzetes belháború dúlta az országot. A helyzet veszélyeit felismerve András és Béla fiai: Salamon, Géza és László összefogtak. A néhány évi közös hatalomgyakorlás után Géza és László ragadta magához a hatalmat, majd Géza korai halála után László lett a király, aki felismerte: a mindenkori királyok fölé kell helyezni a nemzetet jelképező hatalmat a Szent Koronát.”

Az éves tagsági díj $20 (érvényes 2010. augusztus 31-ig)

Belépôjegy nem Klubtagoknak alkalmanként $5
A Klubban finom magyaros meleg ételekkel, süteményekkel, italokkal várják a vendégeket.

További felvilágosítás: Török Zsuzsánál a 9639 1857 telefonszámon az
esti órákban, vagy emailben a stak87@bigpond.net.au
Szeretettel várunk minden érdeklôdôt

Üdv:
Attila

IzabellaB  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-20 10:03   
Sziasztok,

Izabella vagyok, 35 eves. Tiz eve vandoroltam ki Sydneybe Vajdasagbol. Brighton-Le-Sandsben elek. Elsősorban beszélgetni szeretnék közösséget keresőkkel, vagy már létező közösségekkel. Szivesen ismerkednek meg itteni fiatalokkal.

go2au  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-29 07:31   
Sziasztok!

A portal szerkesztoje kert meg, hogy irjam be ide is a levelet, amit az au@beta.primlista.hu-ra kuldtem el ma eredetileg, szoval ime:

Egy erdekes emberrel sikerult osszefutnom penteken az egyik magyar szervezet epuleteben, itt Sydney-ben.

Kb. du 2-re ertem oda, ahol mar egy erosen ittas szemely borondokkel a kezeben varakozott az amugy egyebkent nem lakott epuletben. A le nem zart sufnik ajtajai a kertben tarva-nyiva, lathatoan szemre vetelezett mindent, amit csak lehetett.

Kerdesemre, hogy pontosan mit keres ott, elmondta, hogy a Kings Cross-i rendorkapitanysagrol kuldtek oda, mivel elloptak az osszes penzet, meg levettek az OTPs kartyajarol a megtakaritasat, es majd itt segiteni fognak neki szallassal, elelemmel talan valami kezpenzel is.

Mint kiderult az illeto februarban erkezett, es elmondasa szerint 1 honapra szolo vizuma volt, meg 1 utra szolo rep jegye, es mar ebbol latszott, hogy az igazsag eros alkoholos befolyasolas allatt all.
Tudomasom szerint 1 honapos turista vizum nem letezik, es ha valaki csak ideutra szolo jeggyel erkezik turistavizuma melle, akkor a hataron mar be sem engedik.

Emberunk kijelentette, hogy nem kivan visszamenni Mo-ra, hanem itt akar letelepedni, munkat vallani, mert O ugyeskezu szakember, es ilyenekre itt AU-ban nagy szukseg van. Megkerdezte, hogy hogyan lehet AU-s utlevele, mert ugy tudja, azt a Postan lehet megkerni, de a regi fajta magyar utlevel ami neki van az nem jo hozza, mert azt mondtak neki a Postan. Lehet az uj fajtaval kellett volna jonnie? - kerdezte.

Kiderult, hogy amikor megerkezett, akkor a belvarosban szallt meg egy hotelben, de onnan kiraktak, mert nem tudtak a kartyajarol lehuzni az ott tartozkodasanak a koltseget, mivel - szerinte - allitolag valaki leszedte a penzt a kartyajarol, es ezert a szalloda letiltotta azt.

Azota is probalt munkat talalni maganak, de 1 szo angol nyelvtudas nelkul, turistavizummal ez eleg nehez volt.

Mondtam neki, hogy menjen el Edgecliff-be a magyar konzulatusra, nekik az a dolguk, hogy a bajba jutott magyarokon segitsenek. Erre elmondta, hogy mar jart bent, de a konzul szoba sem akart vele allni, es nem segitett semmit.

Hat, ez is furcsa volt, de felajanlottam, hogy akkor felhivom a nagykovetseget Canberra-ban, es probalok keriteni valakit aki tud segiteni, aminek kicsi volt az eselye, mivel mar reg tul voltunk a hivatalos ugyfelfogadasi idon.

Par telefonuzenet hagyasa utan vegul megkaptam az elerhetoseget valakinek a konzulatusrol, es kiderult tole, hogy emberunk valoban megjelent mar reszegen a konzulatuson es kovetelte, hogy adjanak neki kezpenzt. Felhaborodottan mondta az illeto a telefonban, hogy vegul a biztonsagiakkal kellett kivezettetniuk az epuletbol, mert azzal fenyegetodzott, hogy addig nem megy el, amig kp-t nem kap. A konzuli dolgozo szerint duhito, hogy emberunk tele volt aggatva arany ekszerekkel egyebkent is - valoban igy volt -, es velhetoen elverte csak a penzet valahol. A magyar adofizetoknek meg nem feladatuk ilyen emberekre penzt koltsenek, szalljon fel az elso gepre es menjen haza, mert a konzuli illeto szerint is hazugsag, hogy nincs retur-jegye.

Kisse tanacstalan voltam ekkorra, hogy mit tegyek, mert ha itt is eloadja hogy ki nem mozdul amig penzt vagy szallast kap, akkor biztonsagiak hianyaban en nem tudom kirakni, mivel gyenge testalkatu, alacsony, intellektualis tipus vagyok a reszeg illeto meg jol megtermett szemely, de amugy nem volt agressziv.

Vegul mivel semmi mas nem jutott eszembe, ezert mondtam neki, hogy felhivom a rendoroket, azok majd segitenek kideriteni, hogy pontosan mi is tortent a bankkartyajaval, meg a penzevel, amibe bele is egyezett.

Amig a rendorokre vartunk kiderult rola, hogy 49 eves, es Izraelben dolgozott tobb evet feketen, majd amikor visszament Mo-ra, ahol mar nem talalt munkat maganak. Beadta bevandorlasi kerelmet Kanadaba, ahonnan elutasitottak, volt Japanban par hetet, meg meg ki tudja merre meg, vegul ide jott, hogy a Postan Ausztral utlevelet kerjen maganak.
Hosszasan ecsetelte a tisztasagot amivel Japanban talalkozott, meg hogy ott akar a foldor is ehette volna a rantott hust ha lett volna nala kes meg villa, oyan tisztasag volt. Kozben meg a cigaretta csikekket dobalta szet az udvaron nagy ivben...

A rendorjaror kb. 2 oras kesessel ki is erkezett mar este 7 ora fele, es felvettek az adatait. En meg felhivtam neki az OTP Mo-i HelpDesk-jet, aminek a szama rajta volt a kartyajan, hogy kideritse - addigra mar lathatoan kijozanodva -, hogy pontosan mi is tortent.

Hogy ne legyen sokkal hosszabb az amugy is mar eleg regenyesre sikerult tortenet, vegul igen nagy valoszinuseggel kikerekedett a tortenet a rendorok kerdeseibol es adategyeztetesekbol, hogy emberunk valoban februarban erkezett, de 6 honapos turistavizummal es returjeggyel.
A szallodabol valoban kiraktak 1 honappal kesobb, mert nem tudtak tovabb vonni a kartyajarol a penzt, mivel velhetoleg nem maradt rajta semmi.

Onnantol kezdve nem tudni hol lakott az elmult par hetben. Szerinte valami elhagyatott gyarepuletben tobb otthontalan mellett, de hogy pontosan merre is volt, azt nem tudta megmondani.

A rendorok vegul felajanlottak neki, hogy beviszik a kozeli orsre felvenni az adatait, utana meg egy helyi hostel-be ahol par ejszakat meg el lehet.

Kesobb elmeseltem masoknak is a tortenetet, es tobbektol hallottam vissza, hogy ok is talalkoztak mar hasonlo elkeseredett emberekkel, akik mindenuket felszamolva egyedul, vagy ami meg rosszabb, az egesz csaladdal a hatukon indulnak neki a majd csak lesz valahogy-ra alapozva, tele hamis informaciokkal es remenyekkel a nagyvilagnak, mert "mashol csakis jobb lehet".
Valaki, aki kapcsolatban van helyi iskolakkal meselte, hogy az iskolaktol hallja vissza, mennyi kozepkoru, vagy idosebb ember iratkozik be kelet-europai orszagokbol angol, vagy menedzseri tanfolyamokra akikrol lesir, hogy illegalisan dolgozni jottek ide tanulovizummal, bizva abban, hogy kapnak munkat feketen, az Immigration nem talalja meg oket, es elobb-utobb majd valahogy allampolgarok lesznek.

Majd amikor kitoloncoljak oket, akkor ugy mennek vissza, hogy nem maradt semmijuk, mert itt feleltek az osszes megtakaritasukat, mert a nyelvet nem beszelik, nincs munkavallalasi engedelyuk, nem talalnak szponzort maguknak, ha kapnak is munkat, csak valami keveset fizetot ami nem fedezi az itteni megelhetesi koltsegeket, stb.
Es a legrosszabb, amikor ugyanezt sokan csaladdal, kisgyerekekkel egyutt csinaljak vegig....

Mikozben beszelgettek emberunkkel nekem is elismetelt par olyan tevhitet, amiben O is hinni akart annak remenyeben, hogy majd itt uj eletet tud kezden:

- AU-ban hiany van jo szakemberbol, es ezert orommel latnak mindenkit, akinek szakmalya es gyakorlata van, kortol, nyelvtudastol, vegzettsegtol fuggetlenul.
- Itt a Postan lehet kerni AU utlevelet, csak bemesz, kersz, es kapsz.
- A lanygyerekkel erkezok itt elonyben reszesulnek, mert keves no van AU-ban, es ezert tamogatjak a fiatal nok bevandorlasat.
- Europaiakat elonyben reszesitik az azsiaiakkal szemben, mer ez itt europai gyokeru kultura, es megbizhatobbak az europabol erkezett szakemberek.
- A munkaadok itt orommel alkalmazzak a turistakat, mert azoknak nem kell fizetni "TB"-t, jarulekokat, adozni utanuk, megelegednek a minimalberrel, stb.

Eleg elszomorito volt hallani, hogy felnott emberek a jovojuket alapozzak olyan varosi legendakra, amiket jozan esszel vegiggondolva is be lehet latni, hogy minden valosagot nelkuloznek, es a legrosszabb, amikor hozzak magukkal a kisgyereket is...

Tovabbi szep napot.

Istvan

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-31 20:19   
Remélem sokan el fogtok menni.

http://www.sydneyoperahouse.com/whatson/jackieorszaczkytribute.aspx

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-16 08:11   
az egyik legszebb hely a világon.

http://www.darlingharbour.com/dyncontent.cfm?MenuID=789

Salem  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-07 13:01   
Szia Szidnéj,

én Christian vagyok 21 éves Düsseldorfi egyetemista (Németország). Informatikai és gazdasági (International Business) szakra járok es nagyon szeretnék egy "Internship"et csinálni Ausztráliába. Az eredményeim a legjobbak közé tartoznak (Student of Honours). Nagyon örülnék, ha valaki tudna segiteni. Vagy tudna adni munkát informatikai téren, vagy egy pár cég cimét, amely ilyet tudna kinálni.

Nagyon köszönom.
Christian

ps.
If you need more information or a CV feel free to mail me -> cternai (at) gmail (dot) com

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 20:37   
Attila 2006-12-02 00:53
2006-12-01 17:08, huba:

Nem a nepitanctanar Huba vagy?

majdnem, de egész más.

Szeretettel varunk Sydbey-ben. Ha jossz irj. Hutom a sort

Köszi Attila!

Felejthetetlen, amikor röpke 22 valahány óra repülés után, Sydneyben megérkezel reggel! és egy csomó haver avval foglalkozik, hogy ne aludjál el estig. Biztos ismered.

Sok sikert mégegyszer!!!!

Csumi
Huba

Attila  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-15 17:18   
Ashfieldben van egy remek klub. Járnak oda magyarok is sakkozni néhányan
Tudsz sakkozni?

Attila

Attila  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-15 17:15   
Szia Blumi!

Írj az akst87@bigpond.net.au címre.
Vannak itt fiatalok és rendeznek programokat is. Rendszeresen.

Üdv: Attila

Blumi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-10 22:57   
Haliho!

En december ota vagyok itt Sydneyben, Ashfieldben lakom. Koromat tekintve 22 vagyok es szivesen ismerkednek meg itteni fiatalokkal. Legyszi irjatok a blumcsi@hotmail.com-ra uzenetet, Vagy MSN listara is ugyanezzel a cimmel vehettek fel.

Koszi

Lacika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-16 05:52   
2004-01-03 06:42, tasiordog:
-
Felénk is mindenki munkaszünetel egész hétfőig, kivéve minket, akik mindig melózunk, mint a megszállottak Az oszik nagyon szeretnek ünnepelni
-

OZI, es nem oszi!
Maskulomben en Sydney-ben elek. talan tudok segiteni neked En is ismertem egy Gulyas nevu , kisse voroses haju volt, es a Szabo 2 Laci motorversenyzo-nel dolgozott, mint motorszerelo! Ha ramesaz ma a chattra, beszelore, vagy keressel fel ! Az Emailcimem: colourufo@alphacall.com.au ICQ szamom:339 250 105 Szia!

szücslaci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-17 20:32   
Ideals köszi már megnéztem. Most még várok a telefonnal mert talán sikerül pontosítani hogy mej városban lakhat.Az álltalam keresett névből is van valóban vagy 10 egész ausztráliában.

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-11 11:09   
2004-01-01 21:31, szücslaci:
-
Kedves Laci!

A whitepages.com.au-n találod az ausztrál telefonkönyvet.
De ha a startlap.hu-n vagy a webmania.hu-n megnézed a telefonkönyveket, van egy ilyen, hogy a világ telefonkönyvei. Csak rákattintasz Ausztráliára, és beírod a nevet a keresőbe. Keresd több tartományban is.
A magyar nevek olyan jellegzetesek, hogy szerintem rögtön megleled akit akarsz - gondolom kevésnek nincs telefonja.
Én egyszer kigyűjtöttem az összes Komáromit meg Bálintot.

Jó keresést!

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-04 01:22   
Na, eltünt, amit az előbb irtam.
Elképzelhető, hogy valaki megváltoztatja a nevét, de mostanság nem divat. Nincs "nyomás" a bevándorlókon, hogy ezt tegyék. Ha a barátod magyar érzésü, akkor nem változtatta meg a nevét csak azért, hogy könnyebb legyen az osziknak kiejteni. Elhagyják az ékezeteket a nevedről, de nemrég azt vettem észre, hogy kezdik használni, levélcimzésnél, ujságokban...rájöttek, hogy a kompjuterjük "tudja" irni-olvasni az ékezeteket is

szücslaci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-03 09:44   
Szinte 2 hete M.on sem mozdul semmi az ünnepek miatt.Én is megszállotként dolgozom és tettem mindig,ezért mostmár lassan uncsi a sok semmitevés. Aztán az önfeledet ünneplést "finanszírozni" is kell, elég költséges.Még nem telefonáltam mert van idehaza 1 szintén volt kolléga akinek a konkrét várost illetően van valami infója csak jelenleg nincs idehaza. Őtőle még rákérdezek és egyszer odaülök a telefonhoz.
A nevet illetően : elképzelhető hogy valaki megváltoztatja? Esetleg a könyeb angol kiejtés miatt változtatja? Mi lehet a Gulyás névből? GULY ?

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-03 06:42   
Felénk is mindenki munkaszünetel egész hétfőig, kivéve minket, akik mindig melózunk, mint a megszállottak Az oszik nagyon szeretnek ünnepelni

szücslaci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-02 02:13   
tasiordog,köszönöm gyors közreműködésed majd megpróbálom hívni.Nálunk most éjjel negyed három van, és csak azért vagyok fent mert fáj a fogam. Téged ismeretlenül is egy picit ismerősnek tartalak mert már pár topicban olvastalak. Nálunk még hétfőig tart a munkaszünet, hogy van ez felétek?

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-02 01:13   
Laci, ezeket a telefonszámokat találtam:
NSW - 02 46471863
VIC - 03 97923940
97709116
van még
SA - 08 82422096 ez C L , tehát a László előtt az első név más, de ha nem jársz sikerrel az előbbi nevekkel, akkor ezeket is megpróbálhatod.
Q - 07 40532967 (M L)
VIC - 03 98875856 (KP,L)
WA - 08 92771949 (R L)
a nullát nem kell tárcsázni a számok előtt külföldről, azt hiszem. Ausztráliának a nemzetközi hivószáma 61.

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó