2022. január 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Kalifornia 2.
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-31 12:33   
2003-10-29 20:20, kaytee:
-
Andi, nyugtass meg, hogy minden O.K. nálatok !
-
Kaytee, rossz helyen irtam a forumban, az idöjárásnál! De mindig jöttem jelentkezni. Köszönöm, rendben vagyunk s itt lent a városban nem volt tüz csak fent a hegyen s hegyalján. A napokban elmegyek kocsikázni s körbe nézek. Lányunk szombaton felhajtott a 22-es utcához megnézni mert egy barátnöje arra fent lakik s öket evakuálták, de akkor még nem látott tüzet közel égni. Viszont egy barátja aki Rialtoba dolgozik mondta hogy borzalmas volt ott a freeway mellett mintha bombákat robbantgattak volna s látta a tüzet. Rialto Fontana melett van, ahol mult kedden kezdödött a tüz.

Most jelenleg fent a Lake Arrowheadnál oltják a tüzeket s a szél Las Vegasba is fujta, s Hesperia felé indult a tüz ami high desert. Ott nincs mi égni.

Egyenlöre le van zárva még az ut fel a hegyre a másik oldalon (15-es freeway-röl kell oda jutni) de meg akarjuk nézni hogy Lytle Creekben megvan-e még a kis faház amit ök 4 éve béreltek röviden barátjával, hallottuk hogy ott 8 ház égett le s mivel az a sor volt a legközelebb a hegyhez attol félek hogy ott volt a kár, de ki tudja.

Külömben a Redondo Beachi barátnöm is panaszkodott a hamu miatt a kocsiján mert napokig oda is fujta a szél s az innen 65 mile-re van!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-31 12:18   
2003-10-31 03:36, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves Andi, látom, tegnap írtál a Fórumba. Ezek szerint ti rendben vagytok?
-
Kedves Zsuzsa,

köszönöm, mi rendben vagyunk. Eddig az Idöjárás jelentésnél irtam a kalifornia tüzek miatt. Ma néztem meg a sok izgulo rokonom miatt hogy milyen messze vagyunk attol az utcátol mely felett evakuálták szombaton a lakosokat: 5.6km. Azota vissza tértek s tudtommal annyira lent nem is volt tüz. Még nem hajtottam fel oda megnézni.

Ma engedték vissza a lakosokat a Baldy Villagebe is mely a hegyen van, az volt a leghosszabb ideig lezárva.

Szombaton nagyon ijesztö hangulat volt csináltam is képet, dél volt sötét volt, bent villany kellett s narancssárgás volt a fény, ilyet 25 év alatt itt sose tapasztaltam! utána tudtuk meg, hogy aznap égett le a sok ház San Bernardino városban s erre jött a füst! San Bernardino város tölünk egy ora kocsiut a gyorspályán! Hullott a hamu is egész nap, ez egy kép lányunk kocsijárol amit 2 orával elötte mosott le mielött elment de hamar tele volt ismét a harmadik kép vasárnap készült, mult szombat este felé jött ide az erös Santa Ana szél (az fujta azon az éjjelen a tüzet egész La Verne-ig ami már Los Angeles county), az uszodám tele hamuval, kosszal falevelekkel

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-31 12:08   
2003-10-28 20:30, bimbi:
-
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=116&forum=29

Andi remelem ti jol vagytok mesze atol a nagy tuztol:(

Halod a bulira hozhatod Svarzit is
-
LOL! Szivesen hoznám ha közelébe jutnék!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-31 03:36   
Kedves Andi, látom, tegnap írtál a Fórumba. Ezek szerint ti rendben vagytok?

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-30 23:36   
Andi mere vagy mi tortenik oda fele?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-29 20:20   
Andi, nyugtass meg, hogy minden O.K. nálatok !

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-28 20:30   
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=116&forum=29

Andi remelem ti jol vagytok mesze atol a nagy tuztol:(

Halod a bulira hozhatod Svarzit is

maryannasloan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-04 16:52   
Semmi jelentosege nincs, hogy Arni milyen akcentussal beszel, de annak inkabb van ,hogy megint kiutkozik a MAGYAR joindulat.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-11 18:47   
http://cs5.marketwatch.com/news/story.asp?guid={1EF4E683-B901-4C25-9777-6FC50ED87B7C}&

SAN FRANCISCO (CBS.MW) -- The governor faces recall, state finances are in shambles and the Terminator now hopes to seize power, yet more Americans still would like to live in California than any other state."

Kedvenc állam Kalifornia, második helyen van Florida, harmadik Hawaii.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-07 03:24   
Kiváncsi vagyok, milyen sikerrel jár "Arni" aki a tegnapi beszédében még erössebb osztrák akcentussal beszélt mint filmeiben szokott.

WASHINGTON (CNN) -- After dropping hints about his political ambitions, movie action hero Arnold Schwarzenegger announced Wednesday that he will run for California governor in an October recall election.

The surprise announcement came during a Wednesday afternoon taping of NBC's "The Tonight Show" with Jay Leno which is scheduled to air Wednesday night. Prior to the taping, it had been widely speculated that Schwarzenegger, 56, would announce he would not run.

The Austrian-born movie star and moderate Republican helped fuel speculation about his political ambitions this summer, just as his movie "Terminator 3: Rise of the Machines" was being released.

California voters will decide October 7 whether to recall Gov. Gray Davis, a Democrat, and who should replace him.

Although Schwarzenegger has never before sought political office, his fame and fortune are expected to make him a formidable candidate against a crowded field of lesser-knowns in an abbreviated two-month campaign.

At openings for his movie, Schwarzenegger quipped about his "terminator" role and Davis' future, and he has been very critical of the Democratic incumbent.

The actor is married to a member of America's most prominent Democratic political family -- Maria Shriver, a niece of President John F. Kennedy.

The announcement came amid a flurry of such news.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-15 05:24   
Ma láttunk egy interviewt a Fox News-en, állitolag elég aláirást tudnak gyüjteni ahhoz, hogy felkerüljön a szavazo cédulára a jelenlegi governor lebuktatása miatt a szavazás. Azt is megemlitették hogy Arnold Schwarzenegger is indulna akkor jelöltnek. Tudtommal eddig nem volt olyan kaliforniai kormányzo aki akcentussal beszélte az angolt.

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-13 22:17   
2003-06-02 21:26, kaytee:
-
Jószerencsét.
Van egy kaliforniai barátosném, tőle hallottam, hogy a költségvetési deficit csökkentése érdekében minden kaliforniai állami börtönben lévő elitélt 3 héttel korábban szabadul ezentúl. Ez az össz többi időkedvezmény tetejébe jön.
-
Igen, de valahogy tobb penzt utaltak a bortonokre mint azelott... az iskolaktol meg vagtak penzt... szegeny gyerekek jobban jarnanak ha bortonnek hivnak az iskolat, akkor tobb penz lenne a tanitasra.. az allam 20-30 ezer dollart kolt evente egy bunozore, es csak 6 ezret egy diakra..

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-06 11:08   
Szerintem azzal is lehetne sporolni, ha minden mexikoi bünözöt rögtön vissza toloncolnának, de egyenlöre a kaliforniai illetékesek azon háborognak, hogy a mexikoi bünözök maguktol lognak viszza a határon és Mexiko nem hajlando öket kiadni a büntetésekre föleg az itteni halálos büntetés miatt mert föleg gyilkosokrol van szo.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-02 21:26   
Jószerencsét.
Van egy kaliforniai barátosném, tőle hallottam, hogy a költségvetési deficit csökkentése érdekében minden kaliforniai állami börtönben lévő elitélt 3 héttel korábban szabadul ezentúl. Ez az össz többi időkedvezmény tetejébe jön.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-02 05:27   
http://www.rescuecalifornia.com

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-02 22:29   
2003-05-02 21:14, kaytee:
-
Kaliforniában nem lehet pártonkivüli bolseviknak lenni?
-
LOL! Szerintem mindent lehet, különösen San Franciscoban!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-02 21:14   
Kaliforniában nem lehet pártonkivüli bolseviknak lenni?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-01 18:07   
California On-line Voter Registration:

https://ovr.ss.ca.gov/votereg/OnlineVoterReg

férjemet jelentettük át Republican-nak. Annyira elege volt a Democratic "hangok"-bol hogy elment megkeresni személyesen, de a telefonkönyvben megadott iroda zárva volt. A Compuserve Republican forum wizop segitségével kaptam ezt a cimet, s igy könnyü volt elintézni.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-04 01:57   
Kedves Husikamm,

én mindent megkérdezek, nem féltem, itt az Evian válasza:
============================================
April 03, 2003

Dear Andrea,

Thank you for your recent inquiry.

The OU on the bottle is stating that Evian Natural Spring Water is Kosher
year round
including Kosher for Passover. Evian water is certified by the Union of
Orthodox Jewish
Congregations of America. This is identified by the "OUP" symbol on the
label (P stands
for kosher for Passover).

Should you have further questions and would like to speak to us directly,
please feel free
to contact 1-800-633-3363 (Mon-Fri 9am-6pm ET). Thank you for your interest
in Evian.

Sincerely,

Xxxxx Xxxxxx
Consumer Service Representative
Ref#:513539
======================================

Andrea

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-21 17:29   
Kaliforniai topik.

Hunor

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó