2022. január 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Kalifornia 2.
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-03 17:52   
Bush Wins Nevada for Total of 274 Electoral Votes

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-03 17:43   
AP: Bush Wins Race As Kerry Concedes

8 minutes ago Top Stories - AP

By CALVIN WOODWARD and RON FOURNIER, Associated Press Writers

WASHINGTON - President Bush (news - web sites) won a second term from a divided and anxious nation, his promise of steady, strong wartime leadership trumping John Kerry (news - web sites)'s fresh-start approach to Iraq (news - web sites) and joblessness. After a long, tense night of vote counting, the Democrat called Bush Wednesday to concede Ohio and the presidency, The Associated Press learned.
Reuters
Votes Electoral Popular
Bush 254 51%
Kerry 252 48%
Live Election Results

Latest Headlines:
AP: Bush Wins Race As Kerry Concedes
--------------------------------------------------------------------------------

All Election Coverage

Kerry ended his quest, concluding one of the most expensive and bitterly contested races on record, with a call to the president shortly after 11 a.m. EST, according to two officials familiar with the conversation.
The victory gave Bush four more years to pursue the war on terror and a conservative, tax-cutting agenda — and probably the opportunity to name one or more justices to an aging Supreme Court.
He also will preside over expanded Republican majorities in Congress.
"Congratulations, Mr. President," Kerry said in the conversation described by sources as lasting less than five minutes. One of the sources was Republican, the other a Democrat. The Democratic source said Bush called Kerry a worthy, tough and honorable opponent. Kerry told Bush the country was too divided, the source said, and Bush agreed. "We really have to do something about it," Kerry said according to the Democratic official.
Kerry placed his call after weighing unattractive options overnight. With Bush holding fast to a six-figure lead in make-or-break Ohio, Kerry could give up or trigger a struggle that would have stirred memories of the bitter recount in Florida that propelled Bush to the White House in 2000.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-03 17:00   
2004-11-02 20:03, kaytee:
-
Azt hiszem, ingázhatunk közöttük
-
Hogy oldottátok meg? Ma reggel ezt olvastam:
"In Florida, Kerry again won only among voters under age 30. Six in 10 voters said Florida's economy was in good shape, and they voted heavily for Bush. Voters also gave the edge to Bush's handling of terrorism."

Megnéztem mit szavaztak nálam:
REP - GEORGE W. BUSH & RICHARD CHENEY 226133 55.55%

Amint már emlitettem, egy többnyire Republican countyban élünk mi, senki se reklamált szavazásnál a villogo elefántok miatt.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-03 05:55   
Nekünk kellemes tapasztalatunk volt, nyugodtan és jol megebédeltünk a kis japán étteremben (jasmin teát ittam) és kb. 2 felé értünk a szavazo helyhez, EGY nö volt elöttünk a sorban, volt elég szavazo állvány is, egymás mellett szavaztunk lányommal. Neki ez volt az elsö szavazása, mondta ez egyszerü volt és "fun". Ö attol félt hogy lukasztani kell, de ez a touch screen voting tetszett neki.

Külömben mindketten vittünk a GOP elefántunkat, lányom bekapcsolta az enyémet az ingemen s szépen villogtak a csillagok, az övé pedig villogott a táskáján, senki sem szolt miatta!

Mikor kész voltunk vissza kellett vinni a kis plasztik kártyát ujabb használatra nekik, akkor kicsit sorba álltunk talán 2 percet. Kaptunk egy stickert "I voted electronically", amit lányom a jeans farzsebére ragasztott. Sopánkodotott milyen melege van, lehetett 85 F ma, mikor hazaértünk kért tölem kölcsön egy t-shirtöt amibe ment fel gözölni a géppel és szaggatani le a tapétát. Mondta nekem igérjem meg, azt nem csinálom, mert igen nehezen jön le és még jobban kinyirom vele a kezemet, ö majd jön ismét és csinálja tovább!

Kérdeztem töle késöbb David szavazott-e már, mondta nincs is regisztrálva mint szavazo!

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-02 22:06   
en is reggel koran mentem.. kilencedik szavazo voltam..

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-02 20:54   
2004-11-02 20:28, andi_usa:
- Phoenix/Arizonaban volt egy bomb threat egy iskolában (szavazo hely) s evakuálni kellett s mindent áthelyezni!

Az ilyesmit kellene szigoruan buntetni es remelem fogjak is ! Borzaszto , hogy semmikeppen nem fernek nemelyek a borukben !!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-02 20:51   
2004-11-02 20:03, kaytee:
- Egyik házaspár Bushnak, másik Kerrynek drukkol

Az szorakoztato lesz majd !
Remelem , hogy nem fog napokig tartani , habar ki tudja ??

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-02 20:28   
2004-11-02 19:27, fellegvar:
-
Amig száradt a körömlakkom, néztem a hireket, szomoru volt hallani hogy Phoenix/Arizonaban volt egy bomb threat egy iskolában (szavazo hely) s evakuálni kellett s mindent áthelyezni!

A másik érdekes az interview a NASA kinai származásu astronauttal volt aki az elsö ember volt, aki a világürböl szavazott államelnökre. Emaillel küldte be szavazatát egy Texasi városkába ahol nejével élnek. Ö is arrol beszélt, milyen fontos neki a szavazás, mert szülei nem tehették azelött.

Volt egy olyan reklamácio is hogy egy polling placenél Kerry lapot adtak ki, hogy miért kell rá szavazni! Ilyet nem szabad!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-02 20:03   
2004-11-02 19:27, fellegvar:
Remélhetőleg nem napokon át!

Ma este választási győzelmi partira vagyunk hivatalosak... két helyre. Egyik házaspár Bushnak, másik Kerrynek drukkol.
Azt hiszem, ingázhatunk közöttük

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-02 19:27   
2004-11-02 17:34, kaytee:
- én már megtettem!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-02 18:50   
2004-11-02 18:29, kaytee:
-
De elegáns, hogy saját szavazo helyetek van!

Közben eszembe jutott hogy tavasszal mikor egy kis helybeli szavazásunk volt, volt elöször a touch-screen voting, Schwarzeneggerre még csikot kellett huzni. Érdekes hogy férjem arra emlékezett, a másik szavazásra nem! Minden elnök választásra sokan mennek szavazni, sokan vannak, akik reggel akarják elintézni, azért vannak hosszu sorok. Én ha kora délután mentem, nem igen kellett soha sorba állnom. Este munkaidö után szintén várakozás volt, igy azt az idöt is kerültem.

Most megyek szépiteni magam, hajat mosni és körmöket lakkozni.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-02 18:29   
Gated Communityben lakunk, de a báltermet mára nyilvános szavazóhelyiséggé alakitották.
Mi lettünk Fla. Precinct 411.
Hosszú-hosszú sorok várakoztak már reggel. Én félórát álltam sorban, a férjem egy órája ment el, és még nincs itthon.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-02 17:47   
2004-11-02 17:34, kaytee:
-
én már megtettem!
-
Férjem most jött vissza jelenteni hogy hosszu sor volt és touch screen voting a vonal huzás helyett. Nem emlékezett a multkorio kis helybeli szavazásra ami már szintén touch screen voting volt.

Én lányommal délben ebédelni megyek egy kis japán étterembe s utána megyünk együtt szavazni.

Nálunk a szavazás megin a Baptist templomban van ahol tavaly volt. Mi itt mindig templomokban szavaztunk azért tartom olyan nevetségesnek a vitákat hogy el kell választani az egyházat a governmenttöl. Akkor keressenek neutrális szavazo helyet is!

Mi a helyzet Floridában? Olvastam hogy ott is sok helyen a hurricane szétrombolta a szavazo helyeket és ujakat kellett kijelölniük? Jeb Bush tegnap azt mondta a hirekben, hogy 1/3-a a floridai lakosságnak korán szavazott. Jo ötletnek tartottam a korai szavazást, itt nincs!

Egy mai CompuServe news cikkböl:

"Eleven states have ballot measures that would effectively ban same-sex marriages, if approved.

And California voters will be asked to redefine the state's "three strikes" law. A ballot proposition would challenge the way judges hand down sentences for a criminal's third conviction."

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-02 17:34   
2004-11-02 09:56, andi_usa:
én már megtettem!

Hallottátok, hogy Philadelphiában, ahol óriási szavazási részvételre számitanak, ú.n. nem tradicionális helyeken is nyitottak szavazóhelyiségeket?
Nem hülyéskedek.
Többek közt lehet 21 különböző bárban, 1 Krispy Cream Donut boltban és 5 Halottasházban is voksolni.
Egy TV riporter szerint csupa Jerry Springer moment!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-02 09:56   

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-02 00:17   
2004-11-01 19:12, Pompéry Berlin:
-
A Big Brother is nyilvános és legitim, de ettől még objektívan sem nem szükségszerű és legkevésbbé sem ízléses.
-
http://frozenfeline.com/bb3/therules.shtml

Endemol, a Dutch television production company, created Big Brother to sell as an interactive game that would allow the audience at home to participate actively in the storyline. Endemol officially launched the show to the Netherlands in 1999.

Szerintem a hollandoknál kell amiatt reklamálni!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 23:51   
2004-11-01 21:45, kaytee:
-
Sajnos a proposition magyarázo szövege sokszor annyira komplikált hogy van aki rosszul szavaz, mint a floridia barátnöm aki korán ment szavazni (nálunk nincs ez) csak utána realizálta hogy az a gambling javaslat pont ellenkezöleg szolt! Igy reméli hogy mások jobban megértik, mint ö tette.

Most olvastam egy érdekes jury esetröl Pennsylvaniaban, elöszedtek régi itéleteket uj tárgyalásra azzal hogy ott diszkriminácio történt, a fekete elitélthez nem volt elég fekete juror! Nálunk lehetne azt mondani akkor, hogy a perelthez nem volt egyetlenegy ázsiai juror a juryban! Erre nem is gondoltam, hogy ilyet is lehet követelni!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 21:45   
2004-11-01 20:43, andi_usa:
-
Úgy értettem, a 66-os csak erőszakos büncselekményekre korlátozza a 3 strikes-t.
Azaz gyengiti az eddigi törvényt. Legalábbis Polly Klaas papája ezt mondja és ellene van, mig a szegény meggyilkolt kislány nagypapája a törvénymódositás "atyja", aki nyomja.

Nálunk is vannak amendment-ek, de ember legyen a talpán, aki megérti, hogy amelyikre szavazni akar, ahhoz az "igen" vagy a "nem"-et kell beikszelnie.
Akiknek valamilyen érdeke füződik ezekhez a törvényekhez, azok meg gátlástalanul hazudnak, ill, elhallgatják az igazság felét, és próbálják félrevezetni a népet.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 20:43   
Kedden különösen két proposition eredménye érdekel, a 64-s ami javasolja az ilyen pénzes perek korlátozását, s a 66-os ami a California 3 strikes törvényt erösiti, amit régebben már megszavaztunk.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 19:13   
2004-11-01 19:04, hunor:
-
Kedves Hunor,

igen, érdekes téma, hogy egy ujságiro vagy TV munkatárs hogy gondolkozik, mikor tartja fontosnak védeni a személy nevét és mikor nem.

De mivel ahogy emlitettem, külömbözö USA tartományban külömbözö a törvény, igy nem lehet általánositani.

A Kobe Bryant esetben meg lett rova az egyik TV munkatárs mert az egyik tanu nevét nyilvánosságra hozta, pedig nem volt szabad! Az nem Kalifornia volt. A Scott Peterson tárgyalásrol meg egész USA-ban közvetitenek!

http://www.leginfo.ca.gov/cgi-bin/displaycode?section=civ&group=01001-02000&file=1798.24-1798.24b

CIVIL CODE
SECTION 1798.24-1798.24b

Külömben büntetett elöéletü nem mehet esküdtnek és kriminális nem szavazhat.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 19:12   
Az én fogalmaim szerint lényeges különbség van a szükségszerű objektív hírközlés és a voyeurizmusból fakadó kíváncsiság szenzációhajhászó kielégítése között. Hogy más hasonlattal éljek: A Big Brother is nyilvános és legitim, de ettől még objektívan sem nem szükségszerű és legkevésbbé sem ízléses.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 19:04   
Errol jut eszembe, vagyunk nehanyan sajtosok is, es erdekes lehet a tema (altalanossagban ertem most) a Media, ujsagiras topikban is:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1185&forum=26&146

(Legalabb fellendul az is. )

Hunor

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 18:53   
2004-11-01 18:23, elckerlyck:
-
Nem vall jó izlésre vadidegen emberek alapvetö emberi - személyiségi jogait gyalázni Miss Marple féle hancúrozásra.
-
Ezek szerint a Te nézeted az lenne hogy a TV hirekben se hozzanak olyan hireket amikben kriminális tetteseket lefilmeztek vagy megemlitenek névvel, vagy birosági tárgyalásokat sem? Ellene vagy a Most Wanted online listának is? California's Most Wanted:
http://www.mostwanted.org/CA/

Ellene vagy annak, ha az ember valakivel üzletelni akar, megkérdezheti a Better Business Bureaut, van-e büntetése az illetönek? S végül is ellene vagy annak is hogy credit reportot lehet kérni másrol aki valami nagyobb összegért akar vásárolni?

Külömben nincs birosági recordja annak, akinek nem volt birosági pere.

A pereltnél nincs ott a születési éve, annál akit elitéltek a multban viszont igen. Fényképezni tilos a birosági épületben, de név szerint meg sem lehetne találni a perelöt telefonkönyvben, mert a cime nem nyilvános adat és férje keresztneve sehol sem szerepel. Igy bizonyos fokig a perelö jobban védve van, az orvost könnyebben meg lehetne találni foglalkozása miatt.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 18:23   
2004-11-01 17:30, andi_usa:
-
Ezt a felfogást nem értem
-
Nem vall jó izlésre vadidegen emberek alapvetö emberi - személyiségi jogait gyalázni Miss Marple féle hancúrozásra.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 17:30   
2004-11-01 15:47, rigojanos:
-
Tudom, hogy ezek publikusak, de talan nem muszaj tovabb publikalni itt is oket.
-
Ezt a felfogást nem értem, meg tudod nekem jobban magyarázni, ha valami nyilvános és legális adat, és mindenki megnézheti online, miért ne lehetne azt nyilvánosan megbeszélni? Ha valaki kriminális elöéletü, nem jobb, ha az ember védi a többi embertársait ilyenektöl?

Külömben a tárgyalás is nyilvános volt, mindenki mehetett be végighallgatni.

Védve vannak a tárgyalás alatt mert addig nem szabad az Interneten semmit megnézni, az ügyvédek sem emlithetnek semmi elözö büntetését a vádlonak, vagy vádlottnak, (a perelö ügyvéd mégis megtette, rá is szolt a biro) de a biro megmondta többször is, hogy utána lehet rola nyilvánosan beszélni.

Külömben az is egy érdekes tény, hogy vajjon tudta-e a föjuror, hogy az ö neve nyilvános lessz, mikor az elsö nap jelentkezett, hogy ö hajlando átvenni a szerepet? A többi juror neve nem lett publikálva.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 15:47   
2004-10-31 19:39, andi_usa:
-
Ez is meglepett, hogy számolhatnak pénzt érte, ha valami nyilvános?

Az egyik nem zarja ki a masikat. Nyilvanos, mert 4.95 kezelesi (vagy akarmilyen mas adminisztracios) dij fejeben barki (az utca nepe) hozzaferhet.

Egyebkent itt megjegyzem, hogy ezt az egesz temat nevek, meg mas szemelyes vonatkozasu adatok nyilvanossagra hozasa nelkul is meg lehetne beszelni. Tudom, hogy ezek publikusak, de talan nem muszaj tovabb publikalni itt is oket.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-31 21:58   
2004-10-31 21:35, fellegvar:
-
Addig jar a korso a kutra , ameddig nyaka szakad !
-
Ebben segitek!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-31 21:35   
2004-10-31 20:29, andi_usa:
- Betty Ortega-nak 9 van! 3 közlekedési, 1 drug charge (mint Debiie Martineznél), kettöt vesztett egyike

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-31 20:29   
2004-10-31 00:11, fellegvar:
-
Most jutott eszembe megnézni a következö pert a taiwani orvos ellen, illetve a perelö online recordját! Betty Ortega-nak 9 van! 3 közlekedési, 1 drug charge (mint Debiie Martineznél), kettöt vesztett egyike:

JUDGMENT FOR: CALIFORNIA BETTER BUSINESS BUREAU
JUDGMENT AGAINST: BETTY O ORTEGA, JESSE F ORTEGA

A doktor elleni pert ismét a Rowley csinálja, ez lehet az, amit nekem személyesen emlitett a fiatal buzgo ügyvéd, igy jo lessz ha a Sinclito felkészül!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-31 19:39   
2004-10-29 20:45, rigojanos:
-
Még county-ként is változik! San Bernardino countyben meg lehet nézni ingyen minden pert online, Los Angeles county $ 4.75-öt számol minden accessért plus laponként még többet hozzá!

Ez is meglepett, hogy számolhatnak pénzt érte, ha valami nyilvános?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó