2021. december 04. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Mi, emberek a neten
Új topik indítása   Üzenet küldése
 poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-17 14:18   
van egy iwiw meghivóm még 9 napig. Kell valakinek?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-10 10:45   
Egy blogbejegyzés - közepétől érdekesebb:
http://kocka.blog.hu/2010/02/10/google_buzz_nem_jo_irany

Hunor

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-08 21:46   
2010-02-07 18:23, Pompéry Berlin:
-
iwiw: valóban "ismerősökről" van szó, a facebookra valóban jobban illik, amit alább írtam, ahol viszont minden bejelölt kapcsolat "friends".
A fogalmak között különbség van, stb. viszont száz szónak is egy a vége: ha valakinek az email címe benne is van az email címtárban mert egyszer mondjuk valami miatt emailt váltottunk, az nem jelenti azt, hogy sok értelme van a bejelölésnek, hacsak nem érzi úgy mindkét fél, hogy a dialógust folytatni lehet/érdemes valamikor a jövőben is. Számomra inkább ez a próbakő.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-07 18:23   
2010-02-06 16:36, perec:
-
Az iwiw-en nem a barátokat, hanem az ismerösöket jelölheted meg. barát = ismerös, fordítva nem automatikusan igaz.

Más kérdés, hogy ha ismerös, milyen mélyen. Ha valaki nagyüzemben ismer embereket (tanár, közéleti személyiség, vendéglátós, ügyfélszolgálati tevékenységet üz, stb.), elég hamar eljuthat 600 névig. Pásztázd csak végig a saját email-címlistádat és számold össze: játszi könnyedséggel eljuthatsz a feletti szám 2/3-ig (nekem kb. ennyi van a talonban), akiket valamelyes szinten "ismersz", illetve akikkel valamilyen módon kapcsolatban állsz/álltál. Nem is beszélve azokról, akiket elvileg ismersz (volt osztálytárs, kolléga, sportköri ember, stb.), csak elvesztetted velük a fonalat ...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-06 17:09   
Bár még mindig nem tudom, mi is az a Twitter és mire jó, egy állásközvetítő cég e-mailben értesített nagy örömmel, hogy mostantól twitteren is elérhetők a legfrissebb ajánlatok! Egészen megnyugodtam

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-06 16:36   
Valamelyik nap hallottam a rádióban egy kutatásról: egy-egy embernek kb. 150 olyan barátja-ismerőse van, akihez valamilyen személyes ismeretség és szimpátia fűzi, beleértve a közeli barátokat (kb. 4-5), innen kezdve tágul a kör a lazább és felületesebb kapcsolatok felé.

Visszagondolva az iwiwre, facebookra és társaira, most már legalább tudom, hogy nem csak én kétkedem ha valakinek van mondjuk 600 bejelölt barátja. Elismerem, hogy vannak, akiknek tényleg sok az ismerősük, de olyanok is akadnak jócskán, akik ezeket a portálokat "trófeagyűjtésre" használják, bejelölgetnek mindenkit, akivel valaha is találkoztak.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-05 22:26   
Nos, szerencsére ez még nem kötelező, de sokan sok mindenre használják. Ami engem idegesit, hogy mindig újabb és újabb dolgokra hivnak meg. Ezeket következetesen elutasitom, én választom meg, mire használom a közösségi oldalt. Az iwiwet pl. régen látott ismerősök keresésére.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-05 22:21   
Hozzászoktam, hogy én választom ki barátaimat, ismeröseimet, kapcsolataimat és nem egy "közösség" jelentkezik és "barátnak" neveznek ki. Egyszerüen nem értem az ilyen iwiwiw, facebook stb jelentöségeit és nem értem, hogy nekem miért kellene mindenhová különféle közösségekhez tartozni.

ps az iwiwen azért vagyok, mert kedves MON tagok meghívtak, a facebookon körülnéztem és gyorsan kiiratkoztam.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-05 20:56   
Szerintem ezeknek mind adatgyűjtés és reklám az elsődleges, ha nem egyetlen célja.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-05 19:47   
2010-02-03 19:28, hunor:

Ezt találtam ma egy oldalon:

Megosztás közösségi portálokon
itt sorakozik egy pár ikon, amit nem lehet átmasolni, de ezeket jelentik: iwiw, facebook, delicious, diggelés, csiripelés twitterre, stumbleup, tumblr, myspace, linkekin, linkmegosztó

Ezek közül a két elsőt ismerem és használom, a többiről csak csiripelni hallom a madarakat.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-03 19:28   
Facebook, twitter, iwiw, egyebek - ki ismeri, mire használja ezeket a közösségi weboldalakat.

Megosztás - ismeritek a fogalmat, alkalmaztátok már?

Mire jó az internet, hogyan fog szerintetek változni, mi a legjobb az interneten, mit kellene sürgősen kiiktatni?

Előzmények - Judittal beszélgettünk Facebook, iwiw kapcsán:
http://magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1769&forum=4&1171

Hunor

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó